• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מכירת rsu וespp

סוס מנצח

משתמש רשום
דירוג
0
היי,
תודה מראש לכל העונים.
אני עומדת לפני מכירה פעם ראשונה של מניות ESPP וRSU...
הבנתי שעל הespp אני אשלם מס בשיעור 25% על הרווח (עד מקסימום מס יסף) ועל הrsu אשלם מס על ההענקה בשיעור מדרגות המס הרגילות ועל הרווח 25%.
כמה שאלות ברשותכם.
1. האם ההנחות האלו נכונות והאם לא פספסתי משהו חשוב?
2. אלו מניות כדאי להתחיל למכור בשביל לשלם כרגע כמה שפחות מס? ,חשבתי על הespp ועל הrsu במחיר ההענקה הנמוך ביותר בסכום שלא יעלה את המדרגה הנוכחית, אני צודקת?
3.אני אזרחית אמריקאית ,יש לזה משמעות במכירה עצמה מעבר לדיווח השנתי?
אשמח לכל מידע שיוכל לסייע לי.
תודה רבה.

האם ההנחות האלו נכונות והאם לא פספסתי משהו חשוב?
בrsu כן, בespp ברוב המקרים כן, תוכלי לוודא מול מדור שכר שלך אם אתם עם או בלי נאמן (הרוב בלי נאמן והמיסוי כפי שציינת)

אלו מניות כדאי להתחיל למכור בשביל לשלם כרגע כמה שפחות מס? ,חשבתי על הespp ועל הrsu במחיר ההענקה הנמוך ביותר בסכום שלא יעלה את המדרגה הנוכחית, אני צודקת?
טקטיקה של מינימום מס הוא טוב בעיניי.
עם זאת יש כאלה שחושבים שמחיר המניה בוודאות יעלה, ואז הם מחכים עם שכבות הrsu שמחיר ההענקה שלהם גבוה ממחיר המניה הנוכחי.

אני אזרחית אמריקאית ,יש לזה משמעות במכירה עצמה מעבר לדיווח השנתי?
לאו דווקא במכירה, אבל יש סיכוי גבוה לכפל מס.

תשלום המס הפירותי בארה"ב עבור RSU קורה במועד ההבשלה/vest, והיות וזה תשלום ממקור ישראלי, בישראל לא מכירים במס שתשלמי בארה"ב על זה.

אז את תשלמי בארה"ב בשנת ההפשרה, ואז שוב בישראל בשנת המכירה.

הדרך למזער את זה הוא לבדוק בכל דצמבר אם נותרו לך זיכויי מס זר בארה"ב מעשר השנים האחרונות, ושאת יכולה לנצל אותם כנגד המס שנוצר לך מההבשלה. אם לא, לבחון מכירת מינימום כמות של שכבות כדי שהמיסוי בארה"ב ובישראל תהיה באותה שנה. אין דחיית מס שעבורה ישתלם המיסוי הכפול.

בשביל לשלם כרגע כמה שפחות מס? ,חשבתי על הespp ועל הrsu במחיר ההענקה הנמוך ביותר
צריך לעשות חישוב כמה אחוז מס "תיקנסי" עבור מכירה של כל lot שמחזיקים משני הסוגים ואז אפשר לקבל החלטה מושכלת.
ככלל אצבע עדיף למכור לפי הסדר: espp שנקנה יקר (שואף ל 0% מס), espp שנקנה זול (שואף מלמטה ל 25%), rsu שהוענק זול (שואף מלמעלה ל25%), rsu שהוענק יקר (שואף ל 50%).
זאת תחת ההנחה שמדרגת המס כרגע מעל 25%, אז את בפרישה החישוב שונה.

בrsu כן, בespp ברוב המקרים כן, תוכלי לוודא מול מדור שכר שלך אם אתם עם או בלי נאמן (הרוב בלי נאמן והמיסוי כפי שציינת)
אני עם נאמן, משהו שונה במיסוי ממה שציינתי (מכירה אחרי שנתיים) או ממה שנכתב בתשובה?

תודה על התשובות!
אודה לכל טיפ / הערה וכו' בנושא.
תודה.

אני עם נאמן, משהו שונה במיסוי ממה שציינתי (מכירה אחרי שנתיים) או ממה שנכתב בתשובה?
כן, עד שנתיים המס על הרווח הוא פירותי במקום הוני.

מצד שני גם נדחה המיסוי על ההטבה של המעסיק (15% הנחה מהמחיר הנמוך לתקופה) עד למכירה.

לאו דווקא במכירה, אבל יש סיכוי גבוה לכפל מס.

תשלום המס הפירותי בארה"ב עבור RSU קורה במועד ההבשלה/vest, והיות וזה תשלום ממקור ישראלי, בישראל לא מכירים במס שתשלמי בארה"ב על זה.

אז את תשלמי בארה"ב בשנת ההפשרה, ואז שוב בישראל בשנת המכירה.

הדרך למזער את זה הוא לבדוק בכל דצמבר אם נותרו לך זיכויי מס זר בארה"ב מעשר השנים האחרונות, ושאת יכולה לנצל אותם כנגד המס שנוצר לך מההבשלה. אם לא, לבחון מכירת מינימום כמות של שכבות כדי שהמיסוי בארה"ב ובישראל תהיה באותה שנה. אין דחיית מס שעבורה ישתלם המיסוי הכפול
שאלתי במקום העבודה ואמרו לי שהw9 מסדר את הענין ואין לי שום חבות מס בארה"ב בזמן ההבשלה, הם טועים?

שאלתי במקום העבודה ואמרו לי שהw9 מסדר את הענין ואין לי שום חבות מס בארה"ב בזמן ההבשלה, הם טועים?
בהחלט טועים.

אולי הם לא מחויבים לעשות לך ניכוי מס במקור, אבל בהחלט את צריכה לדווח בדוח השנתי על ההבשלה, ואם יתברר שיש לך חבות מס עקב כך אז תצטרכי לשלם אותו, ואם חבות המס תהיה מעל 1,000 או מעל 110% מחבות המס של השנה הקודמת, יחולו עלייך גם קנסות בגין זה שלא שילמת מקדמות מס בארה"ב.

ככלל לא הייתי סומך על המעסיק לייעוץ מס. בטח למדינה אחרת.

בהחלט טועים.

אולי הם לא מחויבים לעשות לך ניכוי מס במקור, אבל בהחלט את צריכה לדווח בדוח השנתי על ההבשלה, ואם יתברר שיש לך חבות מס עקב כך אז תצטרכי לשלם אותו, ואם חבות המס תהיה מעל 1,000 או מעל 110% מחבות המס של השנה הקודמת, יחולו עלייך גם קנסות בגין זה שלא שילמת מקדמות מס בארה"ב.

ככלל לא הייתי סומך על המעסיק לייעוץ מס. בטח למדינה אחרת.
אם אני משלמת מס במועד הההבשלה ואח"כ מוכרת ומשלמת מס במועד המכירה איך מקזזים את המיסים?

אם אני משלמת מס במועד הההבשלה ואח"כ מוכרת ומשלמת מס במועד המכירה איך מקזזים את המיסים?
אין יכולת כזאת, מלבד לנצל זיכויי מס משנים קודמות או לבצע מכירה באותה שנה של ההבשלה.

בגלל זה כתבתי:

הדרך למזער את זה הוא לבדוק בכל דצמבר אם נותרו לך זיכויי מס זר בארה"ב מעשר השנים האחרונות, ושאת יכולה לנצל אותם כנגד המס שנוצר לך מההבשלה. אם לא, לבחון מכירת מינימום כמות של שכבות כדי שהמיסוי בארה"ב ובישראל תהיה באותה שנה.

תודה.
אם אני מוכרת באותה שנה של ההבשלה אני בעצם מוכרת לפני שחלפו שנתיים מההענקה ואז אני מפסידה את היתרון של סעיף 102, אני טועה?

תודה.
אם אני מוכרת באותה שנה של ההבשלה אני בעצם מוכרת לפני שחלפו שנתיים מההענקה ואז אני מפסידה את היתרון של סעיף 102, אני טועה?
את לא חייבת למכור את השכבה שהופשרה, יכולה למכור כל שכבה לבחירתך.

את לא חייבת למכור את השכבה שהופשרה, יכולה למכור כל שכבה לבחירתך.
הרעיון בעצם זה ליצור הכנסה שחייבת במס בארה"ב מעבר להכנסה הרגילה?
ואם כן אז אין עניין למכור דווקא מניות rsu אלא לצורך העניין גם ESPP?
תודה על המענה המפורט!

הרעיון בעצם זה ליצור הכנסה שחייבת במס בארה"ב מעבר להכנסה הרגילה?
בישראל :) המטרה ליצור הכנסה בישראל כדי להתאים את השנים בהם יש מיסוי בישראל ובארה"ב.

ואם כן אז אין עניין למכור דווקא מניות rsu אלא לצורך העניין גם ESPP?
בהנחה של מסלול נאמן, כן. אם זה לא מסלול נאמן בכל מקרה נותר רק רווח הון, ואז זה לא יעזור לכסות את המס על הפשרת ה-RSU.
כמובן שגם במסלול נאמן צריך להריץ את המספרים כי לרוב ב-ESPP יש פחות הכנסה פירותית.

תודה על המענה המפורט!
בשמחה :)

בהנחה של מסלול נאמן, כן. אם זה לא מסלול נאמן בכל מקרה נותר רק רווח הון, ואז זה לא יעזור לכסות את המס על הפשרת ה-RSU.
כמובן שגם במסלול נאמן צריך להריץ את המספרים כי לרוב ב-ESPP יש פחות הכנסה פירותית.
מס רווחי הון לא מתקזז מול מס פירותי?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T מכירת RSU וESPP מETRADE שוק ההון 1
שושן צחור תזמון מכירת rsu ו espp שוק ההון 27
T מכירת RSU כאשר המס השולי נמוך שוק ההון 12
H פיצול מכירת RSU לשני חשבונות מיסים 1
A החזרי מס אחרי מכירת RSU מיסים 1
B ביטוח לאומי מקסימלי על מכירת RSU מיסים 7
N מכירת RSU בהפסד מיסים 27
D המלצה לרו"ח עבור מכירת RSU מיסים 2
Y סיכום ושאלות - דחיית מכירת RSU לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10