• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מכירת RSU בזמן שוק דובי

Limit

משתמש רגיל
דירוג
301
הי,
למרבה השמחה, השוק הדובי הגיע, ואיתו שאלות חדשות.

יש לי RSU מחברת FAANG עם ירידה של יותר מרבע מערך ההענקה. אני מתלבט האם זה זמן טוב למכור אותם, ולהנות מתשלום מם הכנסה רק עד השווי הנוכחי, או לשמור - וכך לשלם בעתיד מס הכנסה על שווי הענקה, אבל להנות מדחיית מס.

היתרון בלמכור עכשיו די ברור - אני בכל מקרה ארצה למכור RSU בעתיד הלא רחוק (כדי לא להיות מושקע מאוד בחברה בודדת), אז למה לא לחסוך את המס.
מצד שני, אני חושש שכרגע חברות ה FAANG ירדו יחסית הרבה, אז אני מוכר אותם בנקודת זמן לא טובה. לצורך העניין, אם אמכור בעוד שנה/שנתיים, הם יעלו (בהסתברות גבוהה) יותר משאר השוק, ולכן אהיה סה"כ מופסד.

באופן כללי אני משתדל שלא לנסות לחזות הלאה מי יעלה ומי ירד. מצד שני, כאן אני בהגדרה מנסה למכור מניה כשהערך שלה מינימלי - שזה גם מרגיש כמו תזמון שוק - ואפילו תזמן שוק מוזר שאני מנסה לתפוס מינימום כדי לשלם כמה שפחות מס.

האם התשובה תשתנה אם מדובר בירידה של 25% (נניח גוגל), 30% (מייקרוסופט), 40% (אמזון), 50% (מטה), או 60% (נטפליקס)? לצורך השוואה, S&P ירד בערך ב 25% מהשיא.

תודה!

לצורך העניין, אם אמכור בעוד שנה/שנתיים, הם יעלו (בהסתברות גבוהה) יותר משאר השוק, ולכן אהיה סה"כ מופסד.
אם אתה יודע שיעלו לא כדאי למכור עכשיו.
אבל לא ברור לי איך אתה יודע את זה.

באופן כללי אני משתדל שלא לנסות לחזות הלאה מי יעלה ומי ירד. מצד שני, כאן אני בהגדרה מנסה למכור מניה כשהערך שלה מינימלי - שזה גם מרגיש כמו תזמון שוק - ואפילו תזמן שוק מוזר שאני מנסה לתפוס מינימום כדי לשלם כמה שפחות מס.
בהחלט תזמון שוק מוזר.
אתה לא יודע שהערך מינימלי. הוא מינימלי ביחס לתקופה מסוימת בעבר, לא בהכרח לגבי תקופה כלשהי בעתיד.

באופן כללי כדאי לשאוף לרווח מקסימלי, וזה יביא לתשלום מס מקסימלי.
שיקולי מיסוי הם משניים.

אני בכל מקרה ארצה למכור RSU בעתיד הלא רחוק (כדי לא להיות מושקע מאוד בחברה בודדת),
אם בכל מקרה אתה רוצה לעשות משהו והחלטת שזה הדבר הנכון אז כדאי כבר לעשות אותו, בלי קשר לתזמון או לשיקולים אחרים שהזכרת.

לא אחראי על מה שתבחר.

תודה על התגובות!
באופן כללי כדאי לשאוף לרווח מקסימלי, וזה יביא לתשלום מס מקסימלי.
שיקולי מיסוי הם משניים.
כל השאלה פה היא האם להשאר ב RSU או לעבור לתיק השוק, אז 2 השיקולים המרכזיים הם פיזור (עבור תיק השוק) ותשלום מיסים (50%, אז די משמעותי).
ומעדיף לשלם כמה שיותר מיסים בתעריף של 25% ולא בתעריף של 50% :)

אם בכל מקרה אתה רוצה לעשות משהו והחלטת שזה הדבר הנכון אז כדאי כבר לעשות אותו, בלי קשר לתזמון או לשיקולים אחרים שהזכרת.
בניגוד להשקעות, ב RSU אין לי חוזה השקעות ברור, אז החלטתי שזה הדבר הנכון לעשות, אבל ממש לא בטוח מתי - משיקולי דחיית מס.

אולי אביא שאלה יותר ספציפית.
נניח שעכשיו המניה ב 160, וקיבלתי 2 מענקי RSU - אחד בשווי של 100, ואחד בשווי של 300.
באופן סטנדרטי (אם המניה הייתה 500), הייתי מוכר מענק אחד של 100 כדי לשלם כמה שפחות מס, ומחזיק את המענק של ה 300 למקרה שרוצה לצאת לחופשה מהעבודה ולשלם מס מופחת. בעתיד (כשאקבל מענק חדש), אמכור את המענק של ה 300, ואשלם עליו מס הכנסה.
כעת, שהמניה ב 160, אני יכול עדיין למכור את ה 100, אבל יש הרבה הגיון בלמכור דווקא את ה 300 - כי אשלם מס הכנסה רק על הערך הנוכחי (160), ולא על הערך המלא (300).
לפי אותו הגיון, ככל שהמניה צונחת יותר, יותר משתלם לי למכור את המענק של ה 300 ולא את ה 100. האם זה הגיוני?

בניגוד להשקעות, ב RSU אין לי חוזה השקעות ברור, אז החלטתי שזה הדבר הנכון לעשות, אבל ממש לא בטוח מתי - משיקולי דחיית מס.
אז מן הראוי שיהיה. כפי שציינו כאן אחרים, שיקולי המס הם משניים, וכפי שמתואר בבירור בהמשך ההודעה שלך הם כרוכים בספקולציות ובהיסח הדעת מן העיקר בהשקעות ובחיים. חבל לדעתי.

כל השאלה פה היא האם להשאר ב RSU או לעבור לתיק השוק, אז 2 השיקולים המרכזיים הם פיזור (עבור תיק השוק) ותשלום מיסים (50%, אז די משמעותי).
ומעדיף לשלם כמה שיותר מיסים בתעריף של 25% ולא בתעריף של 50% :)
לדעתי הקונצנזוס הוא שכדאי להחזיק RSU שנתיים (כל עוד המס גבוה) ואז למכור (כדי לשפר פיזור). להחזיק RSU מעבר לכך אומר שאתה מאמין שהחברה שלך תכה את השוק.
אישית אני מחזיק הרבה יותר מדי RSU, בעיקר משיקולי עצלנות.

להחזיק RSU מעבר לכך אומר שאתה מאמין שהחברה שלך תכה את השוק
אם אתה לא מאמין*, לא שווה להחזיק גם שנתיים או רגע מעבר לvest.

*היא לא צריכה להכות את השוק, גם להשתוות לשוק זה אחלה, כי יש עדיפות במיסוי.

אם אתה לא מאמין*, לא שווה להחזיק גם שנתיים או רגע מעבר לvest.

*היא לא צריכה להכות את השוק, גם להשתוות לשוק זה אחלה, כי יש עדיפות במיסוי.
השאלה היא מה לעשות אם אין לי מושג מה תעשה החברה שלי בהשוואה לשוק. באמת אין לי. מי שיש לו, כמובן שיקח את זה בחשבון.

להבנתי התשובה היא להחזיק שנתיים ואז למכור. מכירה מוקדמת יותר מבזבזת הטבת מס, מכירה מאוחרת יותר יוצרת חוסר איזון בתיק (בלי יתרון מיסוי שיפצה).

להבנתי התשובה היא להחזיק שנתיים ואז למכור. מכירה מוקדמת יותר מבזבזת הטבת מס, מכירה מאוחרת יותר יוצרת חוסר איזון בתיק (בלי יתרון מיסוי שיפצה).
כאשר השוק נופל אין הגיון להחזיק שנתיים, כי בכל מקרה המיסוי הוא לפני מס הכנסה עד הערך הנוכחי (וכפי שציינתי קודם, ככל שהשוק נופל יותר, זה פחות מס).
עדיין יש הגיון במכירה מאוחרת בשביל דחיית מס (של 50%), אבל אין לי מושג איך לשקלל את זה עם האיזון בתיק

אם מוכרים אחרי הפרישה, יש יתרון מיסוי גדול.
כדי להינות מזה צריך להחזיק עד הפרישה.
סיכוי טוב שזה יגרום ל-RSU לצמוח לחלק הרבה יותר מדי גדול של התיק (אני הייתי בעבר בסביבות ה-50%, ואם לא הייתי מוכר היה היום משמעותית יותר), מה שמאוד מעלה את הסיכון.
קשה לשקלל סיכון מול יתרון במיסוי, לדעתי זה לא שווה את זה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T מכירת RSU כאשר המס השולי נמוך שוק ההון 12
H פיצול מכירת RSU לשני חשבונות מיסים 1
A החזרי מס אחרי מכירת RSU מיסים 1
B ביטוח לאומי מקסימלי על מכירת RSU מיסים 7
N מכירת RSU בהפסד מיסים 27
D המלצה לרו"ח עבור מכירת RSU מיסים 2
T מכירת RSU וESPP מETRADE שוק ההון 1
Y סיכום ושאלות - דחיית מכירת RSU לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ס בעד ונגד מגן מס כנגד מכירת rsu שוק ההון 7
A שאלה לגבי מיסוי בעקבות מכירת RSU מיסים 2