• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מיסוי על הכנסות מנדל״ן ביוון

דנית

משתמש רשום
דירוג
0
*אני מקווה שלא נכתב פה כבר על הנושא הספציפי הזה... חיפשתי ולא מצאתי, אם זה קיים אשמח להפניה.

אני מנסה להבין מה המיסוי בארץ על הכנסות מנדל״ן ביוון ולא מצליחה למצוא תשובה חד משמעית. אני יודעת שלגבי נדל״ן בחו״ל באופן כללי יש שתי אפשרויות מיסוי (מס שולי עם קיזוזים או מסלול 15%) אבל ספציפית לגבי יוון קראתי שיש לישראל אמנת מס ולא ברור לי לגמרי כיצד היא באה לידי ביטוי.

יש פה מישהו שמנוסה בנדל״ן ביוון?

תודה

אמנת המס אולי תעזור לך מול הרשויות ביוון.

ככל שאת תושבת ישראל, הדין הפנימי הוא הקובע לגבייך, ולא תוכלי להשתמש באמנת המס כדי להוריד את חבות המס שלך לישראל.

ברוכה הבאה לפורום!

אמנת המס אולי תעזור לך מול הרשויות ביוון.

ככל שאת תושבת ישראל, הדין הפנימי הוא הקובע לגבייך, ולא תוכלי להשתמש באמנת המס כדי להוריד את חבות המס שלך לישראל.
מאיפה הבאת את זה? תלוי באמנה כמובן, אבל בד"כ יהיה קיזוז מול המס שיגבה המדינה איפה שנמצא נכס. (אמנה לכפל מס)

מאיפה הבאת את זה? תלוי באמנה כמובן, אבל בד"כ יהיה קיזוז מול המס שיגבה המדינה איפה שנמצא נכס. (אמנה לכפל מס)
זה לא קשור לאמנה.

הדין בישראל מאפשר לך לקזז מסים ששילמת בחו"ל, לא האמנה.

האמנה אולי יכולה להגביל את המס שתשלם ביוון, אבל עדיין תהיה חייב את ההפרש לישראל.

עריכה: קח לדוגמא את אמנת המס בין ישראל בארה"ב. אילו לא הייתה אמנה היית משלם לארה"ב 30% על דיבידנדים, הדין הפנימי של ישראל היה מאפשר לך לקזז מתוכם 25% מול המס שאתה חייב בישראל ו-5% היית מעביר לשנים הבאות.

האמנה רק הסדירה את המס שתשלם לארה"ב.

זה לא קשור לאמנה.

הדין בישראל מאפשר לך לקזז מסים ששילמת בחו"ל, לא האמנה.

האמנה אולי יכולה להגביל את המס שתשלם ביוון, אבל עדיין תהיה חייב את ההפרש לישראל.

עריכה: קח לדוגמא את אמנת המס בין ישראל בארה"ב. אילו לא הייתה אמנה היית משלם לארה"ב 30% על דיבידנדים, הדין הפנימי של ישראל היה מאפשר לך לקזז מתוכם 25% מול המס שאתה חייב בישראל ו-5% היית מעביר לשנים הבאות.

האמנה רק הסדירה את המס שתשלם לארה"ב.
1.למדתי משהו, תודה.
2. אני התכנוותי לזה שיש קיזוז וברור שאפשר את ההפרש, לי ולך זה ברור אבל לא לכולם...

תודה על התגובות
אז בעצם, אני משלמת מס על ההכנסות ביוון ומקזזת את זה מהמס שאני צריכה לשלם בארץ? מה שאומר שברוב המקרים אני לא אצטרך לשלם בארץ?

תודה על התגובות
אז בעצם, אני משלמת מס על ההכנסות ביוון ומקזזת את זה מהמס שאני צריכה לשלם בארץ? מה שאומר שברוב המקרים אני לא אצטרך לשלם בארץ?
מהו המס שמשלמים ביוון?

@דנית
@FIYaacov
האמנה עם יוון אכן נותנת זכות מיסוי בלעדית על הכנסות ממקרקעין (שכירות ורווחי הון) למדינה בה הנדלן מצוי. (זהו בהחלט סעיף לא מצוי באמנות).
כך שבישראל אין תשלום מס כלל.
Article 6 INCOME FROM IMMOVABLE PROPERTY
1. Income derived by a resident of a Contracting State from immovable property (including income from agriculture or forestry) situated in the other Contracting State shall be taxable only in that other State.

@דנית
@FIYaacov
האמנה עם יוון אכן נותנת זכות מיסוי בלעדית על הכנסות ממקרקעין (שכירות ורווחי הון) למדינה בה הנדלן מצוי. (זהו בהחלט סעיף לא מצוי באמנות).
כך שבישראל אין תשלום מס כלל.
Article 6 INCOME FROM IMMOVABLE PROPERTY
1. Income derived by a resident of a Contracting State from immovable property (including income from agriculture or forestry) situated in the other Contracting State shall be taxable only in that other State.
Wow

זה נראה לי החריג של החריגים של סעיפי אמנות המס.

*אני מקווה שלא נכתב פה כבר על הנושא הספציפי הזה... חיפשתי ולא מצאתי, אם זה קיים אשמח להפניה.

אני מנסה להבין מה המיסוי בארץ על הכנסות מנדל״ן ביוון ולא מצליחה למצוא תשובה חד משמעית. אני יודעת שלגבי נדל״ן בחו״ל באופן כללי יש שתי אפשרויות מיסוי (מס שולי עם קיזוזים או מסלול 15%) אבל ספציפית לגבי יוון קראתי שיש לישראל אמנת מס ולא ברור לי לגמרי כיצד היא באה לידי ביטוי.

יש פה מישהו שמנוסה בנדל״ן ביוון?

תודה

האמנת מס באה לידי ביטוי באופציה המאפשרת קיזוז הוצאות, קיזוז ריבית ופחת, קיזוז מס ששולם בחו"ל, ועל הרווח הנותר מס התחלתי בשיעור 31% ומעלה בהתאם למס השולי משכר העבודה (אופציה זו מומלצת בעת רכישה עם מימון או בשנה מסויימת כשיש בלתמים גבוהים יחסית).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
K מיסוי הכנסות מפירוק חברה בבעלות מלאה מיסים 5
מ מיסוי הכנסות מ-bug bounties מיסים 1
B מיסוי הכנסות מהשכרת נכס בספרד נדל"ן 14
פסיוני מיסוי הכנסות מחו"ל מיסים 16
ע מיסוי בינלאומי? הכנסות מחו"ל? אוף טופיק 6
א מיסוי על מטח בשוק ההון שוק ההון 15
D מיסוי rsu בחברת אמזון מיסים 22
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
A מסלולי מיסוי שכר דירה מיסים 1
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
D מיסוי בהשכרת שתי דירות, ומגורים בשכירות בדירה אחרת מיסים 1
C מיסוי ריאלי ותיק השקעות בבנק מיסים 1
I מיסוי rsu מיסים 10
mk1 מיסוי rsu מיסים 7
א אינטראקטיב ברוקרס - שאלות ניוד, מיסוי וכרטיס אשראי שוק ההון 1
נ מיסוי דירה שנייה להשקעה כשהראשונה נקנתה במסגרת מחיר למשתכן נדל"ן 1
the_newbie מיסוי RSU לאחר סוף העסקה מיסים 3
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
F RSU מיסוי מיסים 1
ט מיסוי ביחס למדד המחירים לצרכן מיסים 13
R מיסוי אגח בחשבון פטור ממס שוק ההון 7
מ מיסוי אמריקאי על המרות מט"ח בIBKR מיסים 8
S מיסוי על דיבידנד מסוג Return of Capital מיסים 21
A מיסוי דירה שניה - שהדירה הראשונה עוד בבנייה. נדל"ן 2
מ מיסוי - הפקדות לפנסיה מול הפקדה לקופת ג בניהול אישי מיסים 1
יוסי.ל מיסוי ADE מיסים 3
L מיסוי ריאלי על ETF ששמר על ערכו הדולרי מיסים 1
י כיצד ניתן לממש כספים בקרן פנסיה לא פעילה עם מיסוי גבוהה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ מק"מ - מיסוי ריאלי שוק ההון 2
M מיסוי דירה לאחר הסכם ממון נדל"ן 2
H מיסוי וארה"ב מיסים 3
M מיסוי רווח הון ורילוקשיין מיסים 6
מ מיסוי מענק אכלוס למפונים עבור אזרחים אמריקאיים מיסים 1
E מיסוי דירות בארהב נדל"ן 2
S מכירה בשכבות או מיסוי ריאלי למשקיע פאסיבי מיסים 19
ה סמוטריץ שוקל מיסוי רווחי קה"ש לאחר 6 שנים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 244
G מניות בדולר - מיסוי ריאלי? מיסים 3
ס מיסוי RSU לפי 102 אחרי הגירה לאנגליה מיסים 2
ס מיסוי על מענק מיסים 4
S רילוקיישן - היבטי מיסוי מיסים 1
S מתי אין מיסוי ריאלי? שוק ההון 26
N תכנון שנת שבתון - היבטי מיסוי מיסים 48
E מיסוי אופציות מיסים 12
S חישוב של מיסוי ריאלי/נומינלי בתוספת דמי ניהול שוק ההון 2
S חישוב של מיסוי ריאלי/נומינלי בתוספת דמי ניהול מיסים 7
lizozom כפל מיסוי על RSU מחברה בינלאומית מיסים 4
ט קיזוז מיסוי דיב' בחשבון ממוסה כנגד עמלות ברוקר - אפשרי? פוסטים מאיכות נמוכה 5
I מיסוי בין בני זוג מיסים 11