• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחפש דרך יעילה לביצוע הסבה עצמית לתוכנה

FireWolf

משתמש סולידי
דירוג
21
שלום לכולם,
כתבתי כאן בעבר על כך שאני בוגר הנדסת מכונות מאוניברסיטה (אחת מ3 הגדולות והמוכרות), על הקושי שהיה לי במציאת עבודה לאחר סיום הלימודים, ועל השכר הבינוני (ועל היעדר קרן השתלמות) שהגיע לאחר שסוף סוף נמצאה עבודה.
מאז ימי התיכון אהבתי לתכנת, אבל "תכנות לייט"-קודים של כמה עשרות שורות שהסתכמו למשחק טרוויה ופותרן סודוקו, ובתואר עשיתי קורס בשפת C ועבדתי באופן אינטנסיבי עם מטלאב.
כעת, אני בן 27, בוגר תואר ראשון מזה כשנה וקצת, עובד בעבודה יחסית מעניינת בתחום, אך עם שכר נמוך יחסית ואפילו ללא קרן השתלמות. איפשהו בין סיום התואר לבין התחלת העבודה התקבלתי לאחד הבוטקאמפים, אך לבינתיים החלטתי כי אינני מעוניין בהסבה באמצעות בוטקאמפ, אלא בהסבה עצמית, תוך כדי עבודה במשרה מלאה.
התחלתי לקחת קורס בפיתוח אנדרואיד בUdacity ובמקביל התחלתי לקחת את הקורס של freecodecamp.
על הדרך גיליתי את התחומים המעניינים של AI ולמידת מכונה, החלטתי להשתתף בקורס חינמי בנושא למידת מכונה בUDACITY, ולהפתעתי-למרות שהקורס מדורג כקורס ברמה מתקדמת (נלמד כקורס לתואר שני במדמ"ח), הצלחתי להבין את תוכנו בזכות ההיכרות שלי עם פייתון ותורת ההסתברות.
להבנתי-נגעתי עד כה ב3 תחומים שונים של פיתוח תוכנה: WEB, MOBILE ופיתוח תוכנה הדורש ידע מתמטי מתקדם (אינטלגנציה מלאכותית ולמידת מכונה).
בהינתן שברצוני להשתלב בשוק העבודה כמפתח תוכנה במוקדם או במאוחר-קודם כל חשוב לי להבין מכם מה הוא לדעתכם התחום ה"חם" ביותר בתעשייה כיום, ולאיזה תחום יהיה לי הסיכוי הרב ביותר להתקבל באמצעות תיק עבודות בלבד (ורקע מתמטי דומה לזה של בוגר מדעי המחשב).
אני מבין שלמידת מכונה ואינטלגנציה מלאכותית אלו תחומים שקשה לייצר בהם תיק עבודות, וממילא-בלי תואר במדעי המחשב יהיה לי מאוד קשה למצוא משרה בשוק (מניח שממילא אין הרבה משרות בתחום כרגע), וזה משאיר אותי בעצם עם שאר תחומי פיתוח התוכנה.
עוד אשמח לשמוע מכם רעיונות למסלולי לימודים מומלצים, כך שבעוד X זמן מעכשיו-אוכל להתחיל להגיש קורות חיים בצירוף קישורים לפרוייקטים שלי בGITHUB (למשל-בfreecodecamp יש סילבוס לימודים מוכתב כולל פרוייקטים),

בהינתן שברצוני להשתלב בשוק העבודה כמפתח תוכנה במוקדם או במאוחר-קודם כל חשוב לי להבין מכם מה הוא לדעתכם התחום ה"חם" ביותר בתעשייה כיום, ולאיזה תחום יהיה לי הסיכוי הרב ביותר להתקבל באמצעות תיק עבודות בלבד (ורקע מתמטי דומה לזה של בוגר מדעי המחשב).
אני מבין שלמידת מכונה ואינטלגנציה מלאכותית אלו תחומים שקשה לייצר בהם תיק עבודות, וממילא-בלי תואר במדעי המחשב יהיה לי מאוד קשה למצוא משרה בשוק (מניח שממילא אין הרבה משרות בתחום כרגע), וזה משאיר אותי בעצם עם שאר תחומי פיתוח התוכנה.
כל התחום של ה-AI מאוד רווי באנשים. ככה זה בתחומים עם "הייפ". לכן אני לא הייתי ממליץ לבנות על התחום הזה.

חברות מסננות הרבה ורבות מהן דורשות כתנאי סך תואר שני (בתחום מדעי כלשהו).
החברות שבטופ דורשות תואר שני עם תיזה בתחום. לא חושב שהפקולטה משנה, גם בהנדסת מכונות יש אנשים שעושים למידת מכונה או משהו קרוב מספיק לזה.

אני מניח שלפני שנתיים-שלוש היה אפשר להתברג עם תואר ראשון בלבד.

מאז ימי התיכון אהבתי לתכנת, אבל "תכנות לייט"-קודים של כמה עשרות שורות שהסתכמו למשחק טרוויה ופותרן סודוקו, ובתואר עשיתי קורס בשפת C ועבדתי באופן אינטנסיבי עם מטלאב.
כיום כל אחד שרוצה הנדסת תוכנה אבל סולד מ-C++, מנסה להיכנס לתחום של ה-AI בגלל שזה תכנות בפייתון וגם בגלל שזה לא דורש הרבה שכל כי ברוב החברות פשוט "משחקים" עם רשתות.

האם לעשות תואר שני לא בא בחשבון ?

אני חושב שתרומה לפרוייקט קוד פתוח אמיתי יכולה להציג יכולות הרבה יותר טוב מפרוייקטים "עצמאיים".
אישית, מעסיקים לא לקחו ברצינות פרוייקטים קטנים שעשיתי ב-ML.

נערך לאחרונה ב:
לפני מסלול לימוד, ניסית להגיש קורות חיים למשרת מתכנת מתחיל בנושא שאתה מתחבר אליו? ושמעניין אותך?
תנסה פשוט עם הרקורד שיש לך היום להגיש קורות חיים למשרות פיתוח שלא דורשות ניסיון ויש מצב שגם תמצא התאמה ואז משם תצבור גם ניסיון תוך כדי עבודה

כיום כל אחד שרוצה הנדסת תוכנה אבל סולד מ-C++, מנסה להיכנס לתחום של ה-AI בגלל שזה תכנות בפייתון וגם בגלל שזה לא דורש הרבה שכל י ב-ML.
עיסוק בלמידת מכונה דורש פחות שכל מפיתוח תוכנה?
עשיתי את שניהם במשך לא מעט שנים ואני חולק עליך.

עיסוק בלמידת מכונה דורש פחות שכל מפיתוח תוכנה?
עשיתי את שניהם במשך לא מעט שנים ואני חולק עליך.
לא אמרתי שזה דורש פחות שכל אלא שזה לא דורש יותר מדי שכל. בניגוד לפיתוח תוכנה אמיתי שיכול להעיק מבחינה טכנית, פה אתה לרוב כותב סקריפטים קריאים בפייתון וזה נעים יותר בסך הכל.

וכן קצת ידע באלגברה לינארית, חדו"א, הסתברות ואופטימיזציה כדי להבין את התיאוריה - זה משהו שיש כיום לכל בוגר תואר ראשון. ובסוף העבודה היא בכלל ניסוי וטעייה...
בוא נגיד שזה לא בדיוק תחום שמציג את הגישה המדעית באופן הכי מחמיא.

יש כמה חברות בארץ שעושות קורסי הסבה למהנדסים מתחומים אחרים.
המודל העסקי שלהם הוא שהלימודים ללא תשלום, אך בשנתיים שלאחר מכן אתה עובד דרכן בחברות אחרות, כך שחלק משמעותי מהשכר שלך ילך אליהם בשלב הזה.
בגלל שזה המודל שלהן, יש להן מוטיבציה גדולה לדאוג שהחומר הנלמד יהיה רלוונטי לשוק העבודה.

יש כמה חברות בארץ שעושות קורסי הסבה למהנדסים מתחומים אחרים.
המודל העסקי שלהם הוא שהלימודים ללא תשלום, אך בשנתיים שלאחר מכן אתה עובד דרכן בחברות אחרות, כך שחלק משמעותי מהשכר שלך ילך אליהם בשלב הזה.
בגלל שזה המודל שלהן, יש להן מוטיבציה גדולה לדאוג שהחומר הנלמד יהיה רלוונטי לשוק העבודה.
אני מכיר את ההסבות האלו וגם ציינתי שהתקבלתי לאחת, אך לעת עתה-אני לא מעוניין לא לעבוד מספר חודשים ואחר כך לעבוד בשכר נמוך יחסית (אפילו ביחס לשכר שאני מקבל כרגע) בשנה הראשונה.

ולגבי שאר התגובות-אוקיי, אז נראה שכדי להתברג בתחום למידת המכונה\בינה מלאכותית אני אצטרך תואר שני וכיוון שאין לי מוטיבציה לתואר שני (גם המון זמן וכסף וגם אף אחד לא מבטיח שתהיה לי עבודה בתחום בסופו של דבר) נראה שאפשרות ההסבה העצמית היא הרלוונטית ביותר. לפי סקר המתכנתים של Stackoverflow נראה שהתחום בו עוסקים רוב המתכנתים הוא פיתוח WEB, ומשיטוט באתרי דרושים אכן נראה כי הדרישה למפתחי WEB היא הגבוהה ביותר מבין כלל תחומי פיתוח התוכנה. בנוסף-ניתן ללמוד את התחום באופן די מעמיק באמצעות 1600 שעות קורס בfreecodecamp וגם לצאת עם תיק פרוייקטים בשביל המעסיקים.
אשמח לשמוע מכם האם המסקנה שלי היא נכונה

אשמח לשמוע מכם האם המסקנה שלי היא נכונה
יש לך את כל המידע גלוי באינטרנט לכל הביקוש, חברות ההשמה מפרסמות את זה כל שבוע, הייתי מציע לך להתחיל ללמוד ולעבוד על פרוייקטים במקום להתחפר המון זמן על מה ואיך. תתחיל ותראה מה מעניין אותך ומשם תגלוש.

בניגוד לפיתוח תוכנה אמיתי.
אוקי, אז אתה פשוט משווה תפוחים לתפוזים.
אתה משווה איזשהו מתכנת על שפותר בעיות מאוד מורכבות לאיש ml שתפקידו לשבת כל היום ולשחק עם היפר פרמטרים של מודלים.
שניהם נמצאים במקומות שונים בהתפלגות הכישורים של המקצוע שלהם.
אני חושב שיהיה יותר אינדיקטיבי להשוות רף כניסה למקצוע.
אתה ציינת שאיש ml צריך:
קצת ידע באלגברה לינארית, חדו"א, הסתברות ואופטימיזציה כדי להבין את התיאוריה .
עברת פעם על רשימת הדרישות ממתכנת ווב מתחיל? אני חושב שהיא קצת יותר מקלה...

לפני מסלול לימוד, ניסית להגיש קורות חיים למשרת מתכנת מתחיל בנושא שאתה מתחבר אליו? ושמעניין אותך?
תנסה פשוט עם הרקורד שיש לך היום להגיש קורות חיים למשרות פיתוח שלא דורשות ניסיון ויש מצב שגם תמצא התאמה ואז משם תצבור גם ניסיון תוך כדי עבודה
היי, מצטער על ההקפצה, אבל אני במצב דומה (יוצא יחידה טכנולוגית עם 3 שנות ניסיון בהנדסת מכונות, עובד כשנה בתחום בחוץ)

איפה אפשר למצוא משרות כאלה? אני לא מצליח למצוא משרות שמחפשות מתחת לשנתיים ניסיון

היי, מצטער על ההקפצה, אבל אני במצב דומה (יוצא יחידה טכנולוגית עם 3 שנות ניסיון בהנדסת מכונות, עובד כשנה בתחום בחוץ)

איפה אפשר למצוא משרות כאלה? אני לא מצליח למצוא משרות שמחפשות מתחת לשנתיים ניסיון

זאת באמת בעייה קשה...
אפילו שפורמלית יש לי ניסיון גם אני מחפש ללא ניסיון ובאמת אין כמעט..

בעקרון תירשם לקבל מיילים של הצעות עבודה באתרים כמו דרושים ג'ובנט וכו.. ופשוט תסנן לפי מה שרלוונטי

כמו כן תשלח ק"ח לחברות השמה שלהן יש גישה לעוד משרות אולי משם תבוא לך הישועה

מאחל לשנינו בהצלחה

אני לא מצליח למצוא משרות שמחפשות מתחת לשנתיים ניסיון
באף משרה לא ירשמו שמחפשים ללא ניסיון, למרות שהם כן יזמנו אותך לראיון.
תשלח לכל משרה פרט למשרות שדורשות 5+ שנות ניסיון.
אדם ללא ניסיון מתקבל בדרך כלל למשרות שדורשות 2 או 3 שנות ניסיון.

אהלן, אני עובד בתחום משאבי האנוש בהייטק ואשמח לענות.
תשלח לכל משרה פרט למשרות שדורשות 5+ שנות ניסיון.
לדעתי זאת עצה ממש לא טובה (בלשון המעטה). ממליץ לשלוח רק למשרות שיכולות להתאים לך. חפש משרות Junior.
אחד הדברים שמעסיקים מסתכלים עליהם הם הגשות המועמדות הקודמות.
מועמד שמגיש בלי חשבון למשרות שהוא לא מתאים, לא רק שידחה אלא גם יראה מאוד לא טוב במערכת ויוכל אפילו ״להישרף״ בעתיד.
אדם ללא ניסיון מתקבל בדרך כלל למשרות שדורשות 2 או 3 שנות ניסיון.
לא נכון.
בעקרון תירשם לקבל מיילים של הצעות עבודה באתרים כמו דרושים ג'ובנט
ממליץ לחפש ב LinkedIn, Glassdoor, Indeed ובלוח המשרות של Stackoverflow.
בונסף, נסה להצטרף לקבוצות בפייסבוק של משרות שמתאימות לך. פשוט חפש ״משרות״ בקבוצות.
בדרך כלל בפייסבוק תמצא הרבה יותר הזדמניות למשרות Junior בהשוואה למקורות אחרים.

אני יודע, זה לא פשוט וזה עשוי לקחת זמן.
נסה לחרוש את כל המקורות שציינתי קודם.
אפשרות להתפשר על מיקום המשרה, הטכנולוגיות או השכר יזרזו את התהליך.

נערך לאחרונה ב:
ממליץ לחפש ב LinkedIn, Glassdoor, Indeed ובלוח המשרות של Stackoverflow.
בונסף, נסה להצטרף לקבוצות בפייסבוק של משרות שמתאימות לך. פשוט חפש ״משרות״ בקבוצות.

אני יודע, זה לא פשוט וזה עשוי לקחת זמן.
נסה לחרוש את כל המקורות שציינתי קודם.
אפשרות להתפשר על מיקום המשרה, הטכנולוגיות או השכר יזרזו את התהליך.

בכל המקומות כאילו מחפשים טאלנטים ומה זה טאלנטים
ניסיון במלא כלים ומלא טכנולוגיות ואני אישית לא מתקרב לזה בכלל...
אני מקבל כל יום סביבות ה 20-30 מיילים
ובערך כל 3 ימים אני מוצא משרה אחת שיש סיכוי שתתאים
וכמעט תמיד זה גם עמוק בצפון תל אביב/הרצליה/פתח תקווה. שזה בערך שעתיים נסיעה לכיוון..

טוענים שיש מחסור במתכנתים אבל זה ממש לא נכון

יש רק מחסור בטאלנטים מקצוענים עם 3+ שנות ניסיון בלא יודע כמה כלים וטכנולוגיות

אבל נו מה לעשות

אני מתנחם בזה שאני לפחות כן עובד במקצוע שלי שאני אוהב וזה לא מובן מאליו

חפש משרות Junior.
גם במשרות junior דורשים בימינו 2 שנות ניסיון.
תיאור המשרה היחיד שלא דורש 2-3 שנות ניסיון הוא משרת סטודנט.

הנה דוגמה:
Junior Full Stack Developer
  • Server side development experience, in either .NET or Java (2 year).
  • Web applications experience with HTML, CSS, JS (ExtJS or ReactJS is advantage).
  • B.Sc computer science or military equivalent.
  • Highly motivated and eager to learn.
  • Strong capabilities in SW design and architecture.
  • Auto-didactic capabilities.
  • Ability to deep dive into large-scale existing projects.

מועמד שמגיש בלי חשבון למשרות שהוא לא מתאים, לא רק שידחה אלא גם יראה מאוד לא טוב במערכת ויוכל אפילו ״להישרף״ בעתיד.
הנקודה היא שמסתבר ששנות הניסיון זה לא מה שקובע אם האדם מתאים או לא.
מה שקובע התאמה הוא האם אתה עובר את הראיונות הטכניים ואת משימת הבית שחלק מהחברות נותנות.
אני ורבים אחרים התקבלנו למשרות שדורשות 2-3 שנות נסיון עם 0 שנות ניסיון.

נערך לאחרונה ב:
הנקודה היא שמסתבר ששנות הניסיון זה לא מה שקובע אם האדם מתאים או לא.
מסכים איתך. בכל זאת לדעתי זאת טעות לשגר קורות חיים חופשי על הבר.
אני ורבים אחרים התקבלנו למשרות שדורשות 2-3 שנות נסיון עם 0 שנות ניסיון.
יש לי הרבה שנות ניסיון במשאבי אנוש. אף פעם לא גייסתי/שמעתי על מישהו שהתקבל למשרה שדרשה 2-3 שנות ניסיון עם אפס.
אני לא מפקפק במה שאמרת, יכול להיות שבסופו של דבר המעסיק הבין שכדאי לו ללכת על Junior חזק מאשר על מפתח חלש עם 2-3 עם שנות ניסיון. סיטואציה כזאת אני מכיר בהחלט, ואז מה שעושים הוא מעין Talent Management. שוברים תקן של 2-3 שנות ניסיון לג׳וניור ומוסיפים יותר אחריות/מקדמים Senior בצוות (או מגייסים). בכל מקרה, במצב כזה פרופיל המשרה השתנה, ואתה או החברים לא באמת הועסקתם במשרה אליה הגשתם מועמדות. יש לציין שהמצב הזה לא שכיח, ולא הייתי מהמר עליו ושולח קורות חיים בלי חשבון.

עריכה: לגבי הדוגמא שהוספת, בכותרת כתוב Junior ובמקרה כזה באמת אין בעיה להגיש גם אם לא עונים על הדרישה של 2 שנות ניסיון.
בכל מקרה לא הייתי מסיק מהפרט אל הכלל. לא כל משרה עם 2-3 שנות ניסיון היא Junior.

נערך לאחרונה ב:
מנצל את הפוסט כי גם אני רוצה להתעמק יותר בתכנות וחשבתי אולי יוכלו לייעץ לי פה.
יש הרבה אתרים שונים ללמידה: אקדמיית קאהן, udemy ,udacity קורסרה, free code camp ,code academy
יש הבדל בין האתרים?

כ
חברות מסננות הרבה ורבות מהן דורשות כתנאי סך תואר שני (בתחום מדעי כלשהו).
החברות שבטופ דורשות תואר שני עם תיזה בתחום. לא חושב שהפקולטה משנה, גם בהנדסת מכונות יש אנשים שעושים למידת מכונה או משהו קרוב מספיק לזה.
אני מניח שלפני שנתיים-שלוש היה אפשר להתברג עם תואר ראשון בלבד.
.
באמת? הייתי בטוח שעבודה בלמידת מכונה זה בעצם מחקר לאנשים שכבר התמחו בזה בתואר שני.

באמת? הייתי בטוח שעבודה בלמידת מכונה זה בעצם מחקר לאנשים שכבר התמחו בזה בתואר שני.
הביקוש לעובדים כל כך גדול שזה הפך להיות מפלט לכל בוגר תואר שני בתחומי המדעים, שבא לו משרת "תכנות לייט".

מעסיקים רוצים מישהו עם תיזה בתחום (לפי מודעות הדרושים), אבל בפועל מקבלים לעבודה גם כאלה שהתיזה שלהם בתחום אחר.

@OiNK
היום התפרסמה כתבה על שוק ההייטק:
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001319771

רשום בה ש-30-40 אחוז מהגיוסים, הם גיוסים של ג'וניורים (0-2 שנות ניסיון). האם 30-40 אחוז מהמודעות פונות לג'וניורים? ממש לא.

זה ממחיש יפה את הנקודה שלי. המודעות מנותקות מהמציאות ומניסיוני כל מודעה שדורשת פחות מ-5 שנות ניסיון, מתאימה פוטנציאלית לאדם עם 0 ניסיון.

כל מועמד שיתעלם מהמודעות האלה, עלול למצוא את עצמו מחפש עבודה הרבה מאוד זמן.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
unrealx מחפש דרך להשקיע בחברה שמונפקת היום שוק ההון 12
S כבר זמן מה אני חושב להיכנס לבורסה אבל עדיין מחפש דרך להוריד את הסיכון דרך פיזור טוב יותר שוק ההון 42
waskindalost מחפש דרך פסיבית להשקיע לילדים עד לגיל לימודים Vanguard 529 שוק ההון 5
רוטב פיצה מחפש 20/80 באיזור המרכז להשקעה מעולה. מכירים? נדל"ן 0
ד היי, מחפש מינוף זול שוק ההון 16
S מחפש הזדמנות נדלן עד 1 מש"ח. נדל"ן 0
S מחפש בנרות רעיונות לעבודה כסטודנט התפתחות אישית 4
G מחפש קרן שנסחרת בארץ ודומה לVB שוק ההון 20
ה מחפש להשקיע בדירות יד 2 בצפון אנגליה, איך אתם יכולים לקדם אותי? פוסטים מאיכות נמוכה 0
Shnizelia מחפש אלטרנטיבה איכותית ל-ChatGPT פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 10
סנופקין מחפש עצה: כסף ממניות לסגירת מסלול פריים? נדל"ן 15
חובב_פנסיה2022 אני מחפש מחשבון שיכול לחשב ריבית פריים על תקופה אמיתית היסטורית אוף טופיק 3
ג זוג צעיר מחפש איפה לקנות דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 9
א מחפש קרן מחקה מדד NASDAQ טובה. מה חוו"ד החברים? שוק ההון 42
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
P מחפש מחשבוני פנסיה להשוואת דמי ניהול ומסלולי תשואות, יש דבר כזה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
F מחפש מדריכים בנושא השקעות בארה"ב נדל"ן 2
Michel מחפש עזרה בענייני רישום בטאבו ובטבלת איחוד וחלוקה. נדל"ן 0
S מחפש המלצה למיקרוגל דיגיטלי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
ל מחפש בעל מקצוע מתאים אוף טופיק 0
G מחפש אגרות חוב ממשלת ארה"ב שוק ההון 24
F מחפש איש מקצוע עם נסיון במסחר אוף טופיק 0
N מחפש משהו דומה לקרן כספית נקובה דולר רק שנסחרת בארהב שוק ההון 19
de dud מחפש קטע ג׳אז כבר שנים .. HELP! אוף טופיק 4
א מחפש שמות של תעודות הנסחרת ביורו שוק ההון 5
P מחפש נייר עוקב מדד עולמי שמתאים להוראת קבע לילדים שוק ההון 2
flower מחפש להכיר אל-הורית אוף טופיק 9
O מחפש תעודה מקבילה ל XLE בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 2
O מחפש תעודת סל אנרגיה מקבילה ל XLE פוסטים מאיכות נמוכה 0
א אני מחפש הסבר ברור איך להעביר מלאומי לאקסלנס את התיק השקעות שלי פוסטים מאיכות נמוכה 1
ה מחפש רעיון להכנסה נוספת יומני מסע אישיים 3
G מחפש מכשיר השקעה זול (ושישאר זול) על S&P500 שוק ההון 11
S מחפש סלולרי חדש - בעקבות השרשור על הפלאפון שהלך לי.. אוף טופיק 10
S מחפש המלצה על חברה שמציעה חבילות נופש לחו"ל צרכנות פיננסית 8
A מחפש המלצה על כרטיס אשראי ללא דמי חבר צרכנות פיננסית 3
G מחפש את האפיק ההשקעה השני שלי לאחר הACWI של BlackRock שוק ההון 13
D מחפש מדריך לימודי להקמת עסק/חברה בעמ התפתחות אישית 26
Oracle מחפש המלצה והבדלים בין אלבומי תמונות אוף טופיק 3
ת מחפש לקנות לשכור את הספר המשקיע הנבון פוסטים מאיכות נמוכה 7
ל מחפש תעודות סל שוק ההון 0
S מחפש מקבילה אירית צוברת לBND שוק ההון 8
R מחפש קואצ'ר לטיפול אישי התפתחות אישית 12