מחפש דרך יעילה לביצוע הסבה עצמית לתוכנה

הנושא בפורום 'פיתוח אישי' פורסם ע"י FireWolf, ‏31/10/19.

1. FireWolf

FireWolf משתמש סולידי

שלום לכולם,
    כתבתי כאן בעבר על כך שאני בוגר הנדסת מכונות מאוניברסיטה (אחת מ3 הגדולות והמוכרות), על הקושי שהיה לי במציאת עבודה לאחר סיום הלימודים, ועל השכר הבינוני (ועל היעדר קרן השתלמות) שהגיע לאחר שסוף סוף נמצאה עבודה.
    מאז ימי התיכון אהבתי לתכנת, אבל "תכנות לייט"-קודים של כמה עשרות שורות שהסתכמו למשחק טרוויה ופותרן סודוקו, ובתואר עשיתי קורס בשפת C ועבדתי באופן אינטנסיבי עם מטלאב.
    כעת, אני בן 27, בוגר תואר ראשון מזה כשנה וקצת, עובד בעבודה יחסית מעניינת בתחום, אך עם שכר נמוך יחסית ואפילו ללא קרן השתלמות. איפשהו בין סיום התואר לבין התחלת העבודה התקבלתי לאחד הבוטקאמפים, אך לבינתיים החלטתי כי אינני מעוניין בהסבה באמצעות בוטקאמפ, אלא בהסבה עצמית, תוך כדי עבודה במשרה מלאה.
    התחלתי לקחת קורס בפיתוח אנדרואיד בUdacity ובמקביל התחלתי לקחת את הקורס של freecodecamp.
    על הדרך גיליתי את התחומים המעניינים של AI ולמידת מכונה, החלטתי להשתתף בקורס חינמי בנושא למידת מכונה בUDACITY, ולהפתעתי-למרות שהקורס מדורג כקורס ברמה מתקדמת (נלמד כקורס לתואר שני במדמ"ח), הצלחתי להבין את תוכנו בזכות ההיכרות שלי עם פייתון ותורת ההסתברות.
    להבנתי-נגעתי עד כה ב3 תחומים שונים של פיתוח תוכנה: WEB, MOBILE ופיתוח תוכנה הדורש ידע מתמטי מתקדם (אינטלגנציה מלאכותית ולמידת מכונה).
    בהינתן שברצוני להשתלב בשוק העבודה כמפתח תוכנה במוקדם או במאוחר-קודם כל חשוב לי להבין מכם מה הוא לדעתכם התחום ה"חם" ביותר בתעשייה כיום, ולאיזה תחום יהיה לי הסיכוי הרב ביותר להתקבל באמצעות תיק עבודות בלבד (ורקע מתמטי דומה לזה של בוגר מדעי המחשב).
    אני מבין שלמידת מכונה ואינטלגנציה מלאכותית אלו תחומים שקשה לייצר בהם תיק עבודות, וממילא-בלי תואר במדעי המחשב יהיה לי מאוד קשה למצוא משרה בשוק (מניח שממילא אין הרבה משרות בתחום כרגע), וזה משאיר אותי בעצם עם שאר תחומי פיתוח התוכנה.
    עוד אשמח לשמוע מכם רעיונות למסלולי לימודים מומלצים, כך שבעוד X זמן מעכשיו-אוכל להתחיל להגיש קורות חיים בצירוף קישורים לפרוייקטים שלי בGITHUB (למשל-בfreecodecamp יש סילבוס לימודים מוכתב כולל פרוייקטים),

Modric19, Aranchik ו-nick אוהבים את זה.
  2. sogi

sogi משתמש בכיר

כל התחום של ה-AI מאוד רווי באנשים. ככה זה בתחומים עם "הייפ". לכן אני לא הייתי ממליץ לבנות על התחום הזה.

חברות מסננות הרבה ורבות מהן דורשות כתנאי סך תואר שני (בתחום מדעי כלשהו).
    החברות שבטופ דורשות תואר שני עם תיזה בתחום. לא חושב שהפקולטה משנה, גם בהנדסת מכונות יש אנשים שעושים למידת מכונה או משהו קרוב מספיק לזה.

אני מניח שלפני שנתיים-שלוש היה אפשר להתברג עם תואר ראשון בלבד.

כיום כל אחד שרוצה הנדסת תוכנה אבל סולד מ-C++, מנסה להיכנס לתחום של ה-AI בגלל שזה תכנות בפייתון וגם בגלל שזה לא דורש הרבה שכל כי ברוב החברות פשוט "משחקים" עם רשתות.

האם לעשות תואר שני לא בא בחשבון ?

אני חושב שתרומה לפרוייקט קוד פתוח אמיתי יכולה להציג יכולות הרבה יותר טוב מפרוייקטים "עצמאיים".
    אישית, מעסיקים לא לקחו ברצינות פרוייקטים קטנים שעשיתי ב-ML.

נערך לאחרונה ב: ‏1/11/19
  3. Shaz

Shaz משתמש בכיר

לפני מסלול לימוד, ניסית להגיש קורות חיים למשרת מתכנת מתחיל בנושא שאתה מתחבר אליו? ושמעניין אותך?
    תנסה פשוט עם הרקורד שיש לך היום להגיש קורות חיים למשרות פיתוח שלא דורשות ניסיון ויש מצב שגם תמצא התאמה ואז משם תצבור גם ניסיון תוך כדי עבודה

David אוהב/ת את זה.
  4. ת.אוקהם

ת.אוקהם משתמש ותיק

עיסוק בלמידת מכונה דורש פחות שכל מפיתוח תוכנה?
    עשיתי את שניהם במשך לא מעט שנים ואני חולק עליך.

5. sogi

sogi משתמש בכיר

לא אמרתי שזה דורש פחות שכל אלא שזה לא דורש יותר מדי שכל. בניגוד לפיתוח תוכנה אמיתי שיכול להעיק מבחינה טכנית, פה אתה לרוב כותב סקריפטים קריאים בפייתון וזה נעים יותר בסך הכל.

וכן קצת ידע באלגברה לינארית, חדו"א, הסתברות ואופטימיזציה כדי להבין את התיאוריה - זה משהו שיש כיום לכל בוגר תואר ראשון. ובסוף העבודה היא בכלל ניסוי וטעייה...
    בוא נגיד שזה לא בדיוק תחום שמציג את הגישה המדעית באופן הכי מחמיא.

6. shirbi

shirbi משתמש ותיק

יש כמה חברות בארץ שעושות קורסי הסבה למהנדסים מתחומים אחרים.
    המודל העסקי שלהם הוא שהלימודים ללא תשלום, אך בשנתיים שלאחר מכן אתה עובד דרכן בחברות אחרות, כך שחלק משמעותי מהשכר שלך ילך אליהם בשלב הזה.
    בגלל שזה המודל שלהן, יש להן מוטיבציה גדולה לדאוג שהחומר הנלמד יהיה רלוונטי לשוק העבודה.

7. FireWolf

FireWolf משתמש סולידי

אני מכיר את ההסבות האלו וגם ציינתי שהתקבלתי לאחת, אך לעת עתה-אני לא מעוניין לא לעבוד מספר חודשים ואחר כך לעבוד בשכר נמוך יחסית (אפילו ביחס לשכר שאני מקבל כרגע) בשנה הראשונה.

ולגבי שאר התגובות-אוקיי, אז נראה שכדי להתברג בתחום למידת המכונה\בינה מלאכותית אני אצטרך תואר שני וכיוון שאין לי מוטיבציה לתואר שני (גם המון זמן וכסף וגם אף אחד לא מבטיח שתהיה לי עבודה בתחום בסופו של דבר) נראה שאפשרות ההסבה העצמית היא הרלוונטית ביותר. לפי סקר המתכנתים של Stackoverflow נראה שהתחום בו עוסקים רוב המתכנתים הוא פיתוח WEB, ומשיטוט באתרי דרושים אכן נראה כי הדרישה למפתחי WEB היא הגבוהה ביותר מבין כלל תחומי פיתוח התוכנה. בנוסף-ניתן ללמוד את התחום באופן די מעמיק באמצעות 1600 שעות קורס בfreecodecamp וגם לצאת עם תיק פרוייקטים בשביל המעסיקים.
    אשמח לשמוע מכם האם המסקנה שלי היא נכונה

8. unrealx

unrealx משתמש ותיק

יש לך את כל המידע גלוי באינטרנט לכל הביקוש, חברות ההשמה מפרסמות את זה כל שבוע, הייתי מציע לך להתחיל ללמוד ולעבוד על פרוייקטים במקום להתחפר המון זמן על מה ואיך. תתחיל ותראה מה מעניין אותך ומשם תגלוש.

9. ת.אוקהם

ת.אוקהם משתמש ותיק

אוקי, אז אתה פשוט משווה תפוחים לתפוזים.
    אתה משווה איזשהו מתכנת על שפותר בעיות מאוד מורכבות לאיש ml שתפקידו לשבת כל היום ולשחק עם היפר פרמטרים של מודלים.
    שניהם נמצאים במקומות שונים בהתפלגות הכישורים של המקצוע שלהם.
    אני חושב שיהיה יותר אינדיקטיבי להשוות רף כניסה למקצוע.
    אתה ציינת שאיש ml צריך:
    עברת פעם על רשימת הדרישות ממתכנת ווב מתחיל? אני חושב שהיא קצת יותר מקלה...

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
מחפש חומרים לקריאה פיתוח אישי ‏2/10/19
מחפש קורסים שווים ב-Udemy! פיתוח אישי ‏24/8/19
מחפש קורסים טובים ומומלצים ב-Udemy! פיתוח אישי ‏24/8/19
מחפש המלצה למספר ספרים בנושאים שונים פיתוח אישי ‏11/8/19
מחפש הסבה מקצועית פיתוח אישי ‏9/7/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.