• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחפש דירה להשקעה - לא בארץ

איך היית משווה את ההשקעה שלך בארה"ב אל מול אירלנד
שאלה קשה. כי מדובר בשני נכסים שונים- במיקום, באופי האוכלוסיה, בהשכרה קצרת טווח לעומת ארוכה.
התשובה הקצרה: מוקדם מדי לדעת אני חושב.

בגדול (לא יודע אם לזה התכוונת) - אבל בארה"ב מרגיש לי כרגע שהכל על מי מנוחות, אין שום בעיה טפו טפו טפו, הכסף זורם כמו שעון ואני ממש לא עושה כלום. הנכס גם במצב מאוד טוב לכן בינתיים אין בלתמים, וגם מנהלת הנכס היא מצויינת (לפחות כפי שנראה כרגע). בגדול בניתי על זה- על נכס לתזרים. יכול להיות שזה ישתנה, אבל זה המצב אחרי כ-9 חודשים של השכרה. מדי פעם אני חושב אולי היה שווה לקנות עוד כמה כאלה בארה"ב (הדירה באירלנד עלתה כמו 4 בתים בארה"ב) - אבל מזכיר לעצמי שזו גם חוכמה בדיעבד, וגם שהצפי לעליית ערך בארה"ב נמוך יותר (שכמובן זו רק ספקולציה, אבל ככה נראה לי...).

באירלנד- אני יותר מקווה לעליית ערך, מה שלא חושב שסביר שיקרה בארה"ב באופן משמעותי (רוצ'סטר ידועה כמקום עם מחירים די יציבים לאורך השנים). כפי שאמרתי כיוון שזה מושכר ב-AirBNB אני יותר מעורב - זה קצת יותר מזכיר תיק השקעות: מסתכל האם התקבלו הזמנות (אני מקבל עדכון על כל אחת), האם נכנסה ביקורת חדשה ועל כמה כוכבים הביקורת כרגע, יש מדי פעם בלתמים (דייר שהתקשר ואמר שהשירותים סתומים וכדומה). בקיצור- מרגיש יותר פעיל.

היי דוק,
אפשר לדעת דרך מי ביצעת את ההשקעה ואיזו חברת ניהול (בארה"ב)וכמובן איזה אזור בארה"ב?
תודה

איזה מס יש בארץ על השכרה דרך AirBNB?
בת"א
"על פי החלטת מועצת העיר, נכסים שיושכרו לטווח קצר במשך למעלה מ-90 יום בשנה, ויאותרו על ידי העירייה, יחוייבו בארנונה שתהיה זהה לזו שגובים מבתי מלון ברמה של ארבעה וחמישה כוכבים. על פי הערכות, מדובר בחיוב ארנונה שיגיע לפי שלושה מזה שמשלמים בעלי הדירות כיום לפי סיווג מגורים."

כלומר, רק אם תעלה להם על הרדאר, ישנו לך את הארנונה.
מחוץ לת"א לא מדברים על זה , כי ברור לאף אחד שקשה מאד לבדוק ולאכוף מי נגד מי ב-AIRBNB.
לא נדלניסט גדול אבל ממש לא רואה את זה קורה. זה בערך כמו שימסו מחר את השכירות הרגילה, אז המשכיר יגלגל את זה לשוכר, או יבקש את הפער ב"שחור". מס לא רלוונטי ולא יעזור.
בדיוק העליתי השבוע בעזרת חברים כאן מודעה ב-AIRBNB על דירה בת"א, זה טרפת שגעת מה שהולך עם זה.

נערך לאחרונה ב:
בת"א
"על פי החלטת מועצת העיר, נכסים שיושכרו לטווח קצר במשך למעלה מ-90 יום בשנה, ויאותרו על ידי העירייה, יחוייבו בארנונה שתהיה זהה לזו שגובים מבתי מלון ברמה של ארבעה וחמישה כוכבים. על פי הערכות, מדובר בחיוב ארנונה שיגיע לפי שלושה מזה שמשלמים בעלי הדירות כיום לפי סיווג מגורים."

כלומר, רק אם תעלה להם על הרדאר, ישנו לך את הארנונה.
מחוץ לת"א לא מדברים על זה , כי ברור לאף אחד שקשה מאד לבדוק ולאכוף מי נגד מי ב-AIRBNB.
לא נדלניסט גדול אבל ממש לא רואה את זה קורה. זה בערך כמו שימסו מחר את השכירות הרגילה, אז המשכיר יגלגל את זה לשוכר, או יבקש את הפער ב"שחור". מס לא רלוונטי ולא יעזור.
בדיוק העליתי השבוע בעזרת חברים כאן מודעה ב-AIRBNB על דירה בת"א, זה טרפת שגעת מה שהולך עם זה.

השאלה שלי הייתה על נכסים בחו״ל...
כלומר איך בארץ מתייחסים להשכרה לטווח קצר (למשל דרך AirBNB) של נכסים בחו״ל? כהכנסה מעסק או כהכנסה משכירות?

שאלה קשה. כי מדובר בשני נכסים שונים- במיקום, באופי האוכלוסיה, בהשכרה קצרת טווח לעומת ארוכה.

בגדול (לא יודע אם לזה התכוונת) - אבל בארה"ב מרגיש לי כרגע שהכל על מי מנוחות, אין שום בעיה טפו טפו טפו, הכסף זורם כמו שעון ואני ממש לא עושה כלום. הנכס גם במצב מאוד טוב לכן בינתיים אין בלתמים, וגם מנהלת הנכס היא מצויינת (לפחות כפי שנראה כרגע). בגדול בניתי על זה- על נכס לתזרים. יכול להיות שזה ישתנה, אבל זה המצב אחרי כ-9 חודשים של השכרה. מדי פעם אני חושב אולי היה שווה לקנות עוד כמה כאלה בארה"ב (הדירה באירלנד עלתה כמו 4 בתים בארה"ב) - אבל מזכיר לעצמי שזו גם חוכמה בדיעבד, וגם שהצפי לעליית ערך בארה"ב נמוך יותר (שכמובן זו רק ספקולציה, אבל ככה נראה לי...).

באירלנד- אני יותר מקווה לעליית ערך, מה שלא חושב שסביר שיקרה בארה"ב באופן משמעותי (רוצ'סטר ידועה כמקום עם מחירים די יציבים לאורך השנים). כפי שאמרתי כיוון שזה מושכר ב-AirBNB אני יותר מעורב - זה קצת יותר מזכיר תיק השקעות: מסתכל האם התקבלו הזמנות (אני מקבל עדכון על כל אחת), האם נכנסה ביקורת חדשה ועל כמה כוכבים הביקורת כרגע, יש מדי פעם בלתמים (דייר שהתקשר ואמר שהשירותים סתומים וכדומה). בקיצור- מרגיש יותר פעיל.

וורן באפט אמר דבר נכון לגבי "פיזור"
הוא רק טוב אם אתה לא יודע מה אתה עושה..
לא טוען שזה המצב אצלך , מקווה שזה ברור,
אך אם הלך והולך טוב אני תמיד תומך בלהמשיך ולעשות במשהו שכבר עובד ומוכח,
עליית ערך היא ספקולציה , ספקולציה עלולה להיות בעייתית

נערך לאחרונה ב:
כלומר איך בארץ מתייחסים להשכרה לטווח קצר (למשל דרך AirBNB) של נכסים בחו״ל? כהכנסה מעסק או כהכנסה משכירות?
לדעתי תלוי ב"האם זה מגיע עד לרמה של עסק..." ואז זה מבטל את עניין הכנסה כשכירות. אבל לא מספיק בקיא.

היי דוק,
אפשר לדעת דרך מי ביצעת את ההשקעה ואיזו חברת ניהול (בארה"ב)וכמובן איזה אזור בארה"ב?
הי, ביצעתי דרך מתווכת שהיא גם מנהלת הנכס, שהומלצה לי מאוד באיזור שבחרתי - במספר פורומים - גם ישראלים וגם אמריקאיים.
מדובר ברוצ'סטר, ניו יורק, או ליתר דיוק, פרבר של רוצ'סטר (בשם Greece).

איזה מס יש בארץ על השכרה דרך AirBNB?
כיון שטרם שילמתי מס (מחכה שיעלו עלי... סתם :) ) אני לא יודע, אבל להבנתי לא הוסדר הנושא עדיין. מבטיח לדווח בקרוב.
וורן באפט אמר דבר נכון לגבי "פיזור"
הוא רק טוב אם אתה לא יודע מה אתה עושה..
לא טוען שזה המצב אצלך , מקווה שזה ברור,
אך אם הלך והולך טוב אני תמיד תומך בלהמשיך ולעשות במשהו שכבר עובד ומוכח,
עליית ערך היא ספקולציה , ספקולציה עלולה להיות בעייתית
הי תודה, בהחלט נקודה למחשבה.
האמת שקניתי את שני הנכסים די במקביל ואולי בהמשך אגיע למסקנה חד משמעית.

בנוגע לאירלנד- מתייחס לעליית הערך כבונוס, ואחד הקריטריונים שלי לבחירה של דבלין היה תשואת השכירות הגבוהה מאוד (~8%), לפחות במונחים של אירופה.

אגב, משפט אחר ששמעתי, כנראה לא מוורן באפט, הוא שאף אחד לא נהיה עשיר מנדלן בזכות התזרים משכירות, אלא בזכות עליית הערך, אז גם זה נקודה למחשבה...

אגב, משפט אחר ששמעתי, כנראה לא מוורן באפט, הוא שאף אחד לא נהיה עשיר מנדלן בזכות התזרים משכירות, אלא בזכות עליית הערך, אז גם זה נקודה למחשבה...
מי שאמר את זה כנראה לא השקיע בנדלן מסחרי ו/או לא מבין מה מלווים מחפשים ב debt coverage ratio, גם שמדובר בנדלן למגורים.

כי ברור לאף אחד שקשה מאד לבדוק ולאכוף מי נגד מי ב-AIRBNB.
לא נדלניסט גדול אבל ממש לא רואה את זה קורה.
מי זה אף אחד? :)
לדעתי בדיוק הפוך בגלל שמדובר בחברה אחת עם מונופול קל מאוד למסות ישירות דרכם.
אני השכרתי בשביל מישהו בסן פרנסיסקו ושם העירייה החליטה על מס(בהשפעת לוביסטים של בתי המלון וכמובן רצון להגדיל את הקופה) שנגבה ישירות דרך AIRBNB, היא אפשר להתחמק(אלה עם אתה ממשיך התקשרות בשחור) והמהלך מהיר ומידי,ברור שחלק מהעלות מועברת לשוכרים אבל לא במאה אחוז כי אתה פחות תחרותי מול אופציות אחרות.

מי זה אף אחד? :)
לדעתי בדיוק הפוך בגלל שמדובר בחברה אחת עם מונופול קל מאוד למסות ישירות דרכם.
אני השכרתי בשביל מישהו בסן פרנסיסקו ושם העירייה החליטה על מס(בהשפעת לוביסטים של בתי המלון וכמובן רצון להגדיל את הקופה) שנגבה ישירות דרך AIRBNB, היא אפשר להתחמק(אלה עם אתה ממשיך התקשרות בשחור) והמהלך מהיר ומידי,ברור שחלק מהעלות מועברת לשוכרים אבל לא במאה אחוז כי אתה פחות תחרותי מול אופציות אחרות.
אני השכרתי דירה עבורה מישהו בת"א, אחרי יומיים פתאום קיבלתי הודעה ממישהי בברזיל ששלחה לי את הטלפון שלה דרך הפלטפורמה [אסור להעביר מס' טלפון] במילים בעברית לאחר שעשתה גוגל טרנסלייט.
לא הבנתי מה הקטע, אחרי זה הבנתי שהיא רוצה שנדבר מחוץ לממשק בשביל לקבל הנחה ספציפית.

איני יודע לגבי החברים באמריקה, שמה טיפה יותר רציניים.
אני רק יודע שבישראל ממציאים חוקים והמשקיעים עוקפים אותם.
מס דירה שלישית? אין בעיה, נעביר לנכד. מס מעל 5000K על שכירות? אין בעיה, תביא במזומן אח שלי.
כבר עכשיו זועקים שכרם התימנים הפכה לכרם התיירים , המדינה מרוויחה, המלונות לא עומדים בלחץ, כולם מפסוטים.
שגב' שרעבי תצא מהכרם ותעבור למקום אחר, הכל טוב.

כיון שטרם שילמתי מס (מחכה שיעלו עלי... סתם :) ) אני לא יודע, אבל להבנתי לא הוסדר הנושא עדיין. מבטיח לדווח בקרוב.
הוסדר לגמרי=מס שולי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ג זוג צעיר מחפש איפה לקנות דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 9
E מחפש שרשור על כדאיות רכישת דירה יקרה בתקופת הפנסיה נדל"ן 0
מ מחפש קבוצת רכישה לקרן השתלמות זולה (עדיף IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ח מחפש אקסל למעקב אחרי תיק השקעות אוף טופיק 1
רוטב פיצה מחפש 20/80 באיזור המרכז להשקעה מעולה. מכירים? נדל"ן 1
ד היי, מחפש מינוף זול שוק ההון 20
S מחפש הזדמנות נדלן עד 1 מש"ח. נדל"ן 0
S מחפש בנרות רעיונות לעבודה כסטודנט התפתחות אישית 4
G מחפש קרן שנסחרת בארץ ודומה לVB שוק ההון 20
ה מחפש להשקיע בדירות יד 2 בצפון אנגליה, איך אתם יכולים לקדם אותי? פוסטים מאיכות נמוכה 0
Shnizelia מחפש אלטרנטיבה איכותית ל-ChatGPT פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 10
סנופקין מחפש עצה: כסף ממניות לסגירת מסלול פריים? נדל"ן 16
חובב_פנסיה2022 אני מחפש מחשבון שיכול לחשב ריבית פריים על תקופה אמיתית היסטורית אוף טופיק 3
א מחפש קרן מחקה מדד NASDAQ טובה. מה חוו"ד החברים? שוק ההון 42
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
P מחפש מחשבוני פנסיה להשוואת דמי ניהול ומסלולי תשואות, יש דבר כזה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
F מחפש מדריכים בנושא השקעות בארה"ב נדל"ן 2
Michel מחפש עזרה בענייני רישום בטאבו ובטבלת איחוד וחלוקה. נדל"ן 0
S מחפש המלצה למיקרוגל דיגיטלי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
ל מחפש בעל מקצוע מתאים אוף טופיק 0
G מחפש אגרות חוב ממשלת ארה"ב שוק ההון 24
F מחפש איש מקצוע עם נסיון במסחר אוף טופיק 0
N מחפש משהו דומה לקרן כספית נקובה דולר רק שנסחרת בארהב שוק ההון 19
de dud מחפש קטע ג׳אז כבר שנים .. HELP! אוף טופיק 4
א מחפש שמות של תעודות הנסחרת ביורו שוק ההון 5
P מחפש נייר עוקב מדד עולמי שמתאים להוראת קבע לילדים שוק ההון 2
flower מחפש להכיר אל-הורית אוף טופיק 9
O מחפש תעודה מקבילה ל XLE בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 2
O מחפש תעודת סל אנרגיה מקבילה ל XLE פוסטים מאיכות נמוכה 0
א אני מחפש הסבר ברור איך להעביר מלאומי לאקסלנס את התיק השקעות שלי פוסטים מאיכות נמוכה 1
ה מחפש רעיון להכנסה נוספת יומני מסע אישיים 3
G מחפש מכשיר השקעה זול (ושישאר זול) על S&P500 שוק ההון 11
S מחפש סלולרי חדש - בעקבות השרשור על הפלאפון שהלך לי.. אוף טופיק 10
S מחפש המלצה על חברה שמציעה חבילות נופש לחו"ל צרכנות פיננסית 8
A מחפש המלצה על כרטיס אשראי ללא דמי חבר צרכנות פיננסית 3
G מחפש את האפיק ההשקעה השני שלי לאחר הACWI של BlackRock שוק ההון 13
D מחפש מדריך לימודי להקמת עסק/חברה בעמ התפתחות אישית 26
Oracle מחפש המלצה והבדלים בין אלבומי תמונות אוף טופיק 3
ת מחפש לקנות לשכור את הספר המשקיע הנבון פוסטים מאיכות נמוכה 7
ל מחפש תעודות סל שוק ההון 0
S מחפש מקבילה אירית צוברת לBND שוק ההון 8
R מחפש קואצ'ר לטיפול אישי התפתחות אישית 12