• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מופסד 60 אלף שקל...

חבר'ה מבין כל מה שאתם אומרים ואתם צודקים
אבל מצד שני - אתם צריכים להבין שיש אנשים שהם כמוני (פחות או יותר) והם לא משקיעים באותה צורה שאתם משקיעים
הם "מהמרים" נכון, אבל בואו, גם אתם מהמרים, הכל זה הימור, מישהו יודע את העתיד?, זה עניין של סיכון ותגמול, פחות סיכון פחות תגמול ולהפך, אתם על הפחות ואני הלכתי על ה-להפך - באותה סיטואציה יכולתי לבוא לפה ולהתרברב ברווחים המטורפים שעשיתי בזמן כל כך קצר, זה לא קרה.
כן עשיתי טעויות - שמתי הכל על מניה אחת
מכרתי מלחץ ועברתי למניה הבאה במקום לחכות (למכור בלחץ זה בסדר כן? אבל שיהיה בזמן פשוט, בתיאוריה אם הייתי מוכר מספיק מהר כל זה לא היה קורה)
ועוד הרבה הרבה טעויות אבל בשורה התחתונה אני חייב להגיד שזה בא עם חוסר מזל משווע (זה לא תירוץ), באמת שפשוט חוסר מזל גדול מאוד שהביא לתוצאה הזו

אותם אנשים כמוני נמצאים ב WallStreetBets , קהילה שמונה מעל 10 מליון, STOCKWITS , YAHOO ... המון אנשים משקיעים בצורה מסוכנת ולא רק אני.
כן אני מניח שאתם רואים אותם כטמבלים, גם הם רואים את עצמם ככה - גם אני טמבל, אבל יש שם אנשים מאוד חכמים, חלקם מפסידים המון, חלקם מתעשרים
והמניות זה לא רק השקעה מחושבת לזמן ארוך, יש המון אסטרטגיות מסחר (לי לא הייתה אחת מסודרת, גם טעות)
כל כך הרבה פרובוקציות בפוסט אחד.
אם זה לא הטרלה, אני לא חושב שיש לנו איך לעזור לך.
מקווה שתפסיק אחרי שיגמר לך הכסף.

@New_Name - אתחיל בלומר שאני מצטער מאוד לשמוע על המצב שנקלעת אליו.
ניכר מההודעות שלך שהדבר משפיע עליך, ואובייקטיבית מדובר בהשתלשלות ארועים מצערת.
השאלה היא מה הלקחים שתיקח איתך מההתנסות ומה תעשה מכאן והלאה.
אבל מצד שני - אתם צריכים להבין שיש אנשים שהם כמוני (פחות או יותר) והם לא משקיעים באותה צורה שאתם משקיעים
הם "מהמרים" נכון, אבל בואו, גם אתם מהמרים, הכל זה הימור, מישהו יודע את העתיד?, זה עניין של סיכון ותגמול, פחות סיכון פחות תגמול ולהפך, אתם על הפחות ואני הלכתי על ה-להפך - באותה סיטואציה יכולתי לבוא לפה ולהתרברב ברווחים המטורפים שעשיתי בזמן כל כך קצר, זה לא קרה.
אף אחד לא יודע מה יהיה בעתיד. אין שיטת השקעה שחסינה לתקלות.
ההבדל בין השיטות הוא סיכויי ההצלחה שלהן. אי אפשר להשוות שיטה בעלת סיכוי של 1% להתעשר (ו-99% להפסיד הכל) לשיטה שבה האחוזים עובדים לטובתך (במובן של "אם תפעל בשיטה הזו לאורך זמן אז בטווח הארוך יש 99% סיכוי לשרידות התיק שלך, וסיכוי לא מבוטל להגדלה משמעותית שלו"). זה כל ההבדל בין השקעות להימורים.

יש הרבה אנשים שמנסים ליישם את שיטת ההשקעה, שלך, זה נכון. חלקם כנראה גם הפכו למולטי מיליונרים וצוחקים על האנשים שמנסים להשקיע במדדים בשביל הסיכוי לפרוש עוד 30 שנה. השאלה היא כמה מתוך כל המשקיעים בדרך הזו הגיעו לסטטוס הזה? וכמה נפלו בדרך?

הפוסט שלך מאוד אמיץ לדעתי, ואני מצדיע לך על היכולת לעצור רגע ולחשוב על מה קרה ולאן ממשיכים מכאן. מקווה מאוד בשבילך שתקבל את ההחלטה הנכונה (עבורך) בנוגע להמשך הפעילות הפיננסית שלך, בדגש על זו שתביא אותך למצב שהוא "נסבל" פיננסית מבחינתך. סיבולת הסיכון שלך היא שלך.

קיבלת כאן עצות חשובות מאוד לגבי לא לרדוף אחרי הפסדים, ולא להתקבע על הסכום איתו נכנסת לבורסה. כל אלה בגדר water under the bridge. מכאן, קבל את ההחלטות כאילו זו נקודת האפס שלך. מתחילים מחדש.

מה שכן - אל תסתכל ימינה ושמאלה ותנמק את מעשיך בכך שאחרים פועלים ככה. יש הרבה דברים שסוחפים אחריהם אנשים רבים, שלא תרצה בהכרח לאמץ.
למשל, זה שרוב האנשים בארץ יתקשו לעמוד בהוצאה חד פעמית של 8,000 שקלים, לא בהכרח אומר שאתה רוצה גם להימנות עליהם.

המון בהצלחה!

נערך לאחרונה ב:
לא מבין למה אנשים חושבים שזאת הטרלה. יש 10 מיליון איש בדיוק כמוהו ב wsb לבד.

חוסר מזל משווע
הכל זה הימור

אתה מהמר. זה בסדר. אתה יכול להמשיך להמר כל החיים שלך. זה גם בסדר.
רק תבין מה הבעיה בזה - לפעמים תרוויח, לפעמים תפסיד. כל עוד תמשיך להמר, בסופו של דבר התיק יגיע לאפס (או קרוב לזה) בוודאות גבוה מאד. זה חשבון פשוט.
אצלך זה קרה די מהר. וזה דבר יותר טוב משאתה חושב. אם היית קודם מרוויח הרבה כסף ואז מפסיד את כולו, היית נתקע במחשבה שעליך להרוויח אותו בחזרה, או שיש לך הוכחה שזה אפשרי ושאתה רק צריך להצליח חשוב.

הצעה שלי - תנהל שתי חשבונות השקעה נפרדים (בנק, ברוקר ישראלי א׳, ברוקר ישראלי ב׳, ברוקר זר א׳, ברוקר זר ב׳), לא משנה איך ואיפה, העיקר שיהיו נפרדים.
באחד תעשה הימורים. בשני תעשה השקעות.
לעולם אל תעביר כסף מחשבון ההשקעות לחשבון ההימורים (ההיפך זה בסדר). וגם תנהל מעקב של כמה כסף הזרמת לחשבון ההשקעות ולחשבון ההימורים. ואם אתה רואה שהעברת לחשבון ההימורים הרבה יותר מלחשבון ההשקעות, תעשה חשבון נפש עמוק.

מכרתי מלחץ ועברתי למניה הבאה במקום לחכות (למכור בלחץ זה בסדר כן? אבל שיהיה בזמן פשוט, בתיאוריה אם הייתי מוכר מספיק מהר כל זה לא היה קורה)
ועוד הרבה הרבה טעויות אבל בשורה התחתונה אני חייב להגיד שזה בא עם חוסר מזל משווע (זה לא תירוץ), באמת שפשוט חוסר מזל גדול מאוד שהביא לתוצאה הזו

אותם אנשים כמוני נמצאים ב WallStreetBets , קהילה שמונה מעל 10 מליון, STOCKWITS , YAHOO ... המון אנשים משקיעים בצורה מסוכנת ולא רק אני.
כן אני מניח שאתם רואים אותם כטמבלים, גם הם רואים את עצמם ככה - גם אני טמבל, אבל יש שם אנשים מאוד חכמים, חלקם מפסידים המון, חלקם מתעשרים
והמניות זה לא רק השקעה מחושבת לזמן ארוך, יש המון אסטרטגיות מסחר (לי לא הייתה אחת מסודרת, גם טעות)
אתה צודק! כולם פה מהמרים אבל לא מודים בכך.... שזה כולל את הסולידית.

אם רכב היה עולה במחיר אז אנשים היו חושבים שזה לא הגיוני אבל עליה במחיר של מניות לאורך שזה זה הגיוני.

איזה טמטום..... מי שמשקיע במדדים כמו S&P 500 מהמר בלי שהוא מבין זאת.....

קודם רוצה לציין שבמה שאכתוב אין שום המלצה

גם אני בתחילת הדרך קניתי כמה מניות פה ושם חשבתי שאני סופר חכם

הפסדתי על הסיפור הזה בערך 20k וזה לא כולל הפסד של אי השקעה במדדים שבזמן הזה עלו

החלטתי באותו רגע שדי מכרתי הכל החלטתי שאני לא משחק עוד במניות בודדות ומאותו רגע לפני קצת מעל שנתיים באמת לא נכנסתי ומאז אני רק מרוויח וגם כשיורד כמו בקורונה אני ישן בשקט כי אני מפוזר היטב

שוב אין באמור המלצה

אתה צודק! כולם פה מהמרים אבל לא מודים בכך.... שזה כולל את הסולידית.

אם רכב היה עולה במחיר אז אנשים היו חושבים שזה לא הגיוני אבל עליה במחיר של מניות לאורך שזה זה הגיוני.

איזה טמטום..... מי שמשקיע במדדים כמו S&P 500 מהמר בלי שהוא מבין זאת.....

כי עכשיו זה יהיה שונה?

הרכב הוא אותו רכב, המניה לא מייצגת אותו דבר היום ובעתיד, כי החברה שמאחוריה השתנתה וכבר מרוויחה יותר כסף. גם יכול להיות שיש פחות מניות של אותה החברה - buybacks.

הרכב הוא אותו רכב, המניה לא מייצגת אותו דבר היום ובעתיד, כי החברה שמאחוריה השתנתה וכבר מרוויחה יותר כסף. גם יכול להיות שיש פחות מניות של אותה החברה - buybacks.
הפוך הגיוני שהמחיר ירד והמניה תעלה כי אולי יעיל יותר לייצר אותו

אז תשאל אותם. לא אותנו.
ועכשיו ברצינות, טוב שאתה מפסיד כשאתה צעיר ועם מעט (יחסית) כסף. זה שכר לימוד שעדיף לא לשלם עם כל החסכונות הפנסיוניים למשל.

זאת יהירות לקרוא לפוסטים כאלו הטרלה, זה מרמז כאילו אין מצב שאדם נורמלי היה משקיע בדברים כ"כ מסוכנים או שלמישהו נורמלי יכול להיות כזה חוסר מזל.
מצד שני, שיש פוסט אחר על מישהו שעשה ALL-IN על טסלה - זאת לא הטרלה? מה ההבדל? כי במבחן התוצאה היא עלתה פי 10? כולם חכמים בדיעבד.
המניה שירדה ב-50% כי לא קיבלה את אישור ה-FDA - יכלה בצורה דומה אולי גם לעלות פי 3 אם כן הייתה מקבלת, לא?

העצה שלי -

תשנה אסטרטגיה.
תניח שאתה לא יכול לבחור מניות בצורה טובה.
תמיר את כל הדולרים לשקלים ותעביר אותם לקופת גמל להשקעה, או שתקנה משהו כמו S P 500 בהכל ותחליט שאתה מחפש ריגושים/משחקים אחרים שהם לא שוק ההון.
זה לא ייגמר ב-6,000 דולר שיש לך.
אתה ה-6,000 יעלו ל-10,000 (כי תמשיך להשקיע בדברים מסוכנים), אתה תיקח את הכסף שאתה חוסך כל חודש (נניח שזה 1,000 דולר - 3,300 שקל), ותמשיך להמר עליו, והתוחלת רוב הסיכויים תהיה שלילית.
אתה רוצה ריגושים? תמלא לוטו ב-10 שקל בשבוע, לא יותר, ותפנטז מה תעשה אם תזכה בפרס הראשון או השני.
אם אתה רוצה אשליה של שליטה - תמלא ווינר עם יחס זכיה של 100 כל פעם 10 שקל, רוב הסיכויים שתפסיד את ה-10, אבל זה רק 10, ואולי תזכה פעם אחת מתוך 100 באמת וזה יתקזז איכשהו ולא תפסיד (למרות שכנראה תרוויח פעם אחת מתוך 200 עם היחסים בווינר)

אם אתה באמת מאמין באסטרטגיה שלך אז לך איתה. באמת מי אני שאומר לך שהאסטרטגיה שלי טובה יותר ושאתה צריך לעשות כמוני.
אני חושב שטיב אסטרטגית ההשקעה נמדד במידת היכולת שלנו לספוג הפסדים (כולל אי-רווחים מכך שלא השקענו באפיק כזה או אחר שבדעבד נתן תשואה טובה יותר).
אם אתה מקבל את ההפסד בצורה בוגרת, לא מאשים בו אף אחד חוץ מאשר את עצמך, לא עושה דברים מטומטמים בתקווה להחזיר את הכסף שאיבדת, ולא פורש לחלוטין ותוחב את כל הכסף בעו"ש - אז האסטרטגיה שלך לא פחות טובה משלי.

אתה גם מהמר אבל אתה לא מודה בזה!
כולם פועלים בתנאי חוסר ודאות ולוקחים סיכונים כל הזמן. לפעמים אפילו מסכנים המון (למשל, בחציית כביש).
כשאומרים "מהמר" מתכוונים למי שלא מודע לסיכון האמיתי, פועל בחוסר רציונליות קיצוני (לפי התועלת שלו) ובאופן כללי די מאבד שליטה על הסיטואציה.
גם משקיעים סובלים מכל אלו, אבל פחות.
ודווקא אדם שכתבת לו, הוא אחד האנשים המעמיקים כאן שודאי אי אפשר לקרוא לו מהמר.

גם הרכב השתנה אבל אין כאן שום טיעון..... גם הרכב וגם המניה סובלים מאינפלציה וזה למה הם עולים. נשמע הגיוני?

ודווקא אדם שכתבת לו, הוא אחד האנשים המעמיקים כאן שודאי אי אפשר לקרוא לו מהמר.
כאשר הבורסה מבחינה היסטורית מאוד יקרה אז למה זה לא הימור?

זאת יהירות לקרוא לפוסטים כאלו הטרלה, זה מרמז כאילו אין מצב שאדם נורמלי היה משקיע בדברים כ"כ מסוכנים או שלמישהו נורמלי יכול להיות כזה חוסר מזל.
מצד שני, שיש פוסט אחר על מישהו שעשה ALL-IN על טסלה - זאת לא הטרלה? מה ההבדל? כי במבחן התוצאה היא עלתה פי 10? כולם חכמים בדיעבד.
המניה שירדה ב-50% כי לא קיבלה את אישור ה-FDA - יכלה בצורה דומה אולי גם לעלות פי 3 אם כן הייתה מקבלת, לא?

העצה שלי -

תשנה אסטרטגיה.
תניח שאתה לא יכול לבחור מניות בצורה טובה.
תמיר את כל הדולרים לשקלים ותעביר אותם לקופת גמל להשקעה, או שתקנה משהו כמו S P 500 בהכל ותחליט שאתה מחפש ריגושים/משחקים אחרים שהם לא שוק ההון.
זה לא ייגמר ב-6,000 דולר שיש לך.
אתה ה-6,000 יעלו ל-10,000 (כי תמשיך להשקיע בדברים מסוכנים), אתה תיקח את הכסף שאתה חוסך כל חודש (נניח שזה 1,000 דולר - 3,300 שקל), ותמשיך להמר עליו, והתוחלת רוב הסיכויים תהיה שלילית.
אתה רוצה ריגושים? תמלא לוטו ב-10 שקל בשבוע, לא יותר, ותפנטז מה תעשה אם תזכה בפרס הראשון או השני.
אם אתה רוצה אשליה של שליטה - תמלא ווינר עם יחס זכיה של 100 כל פעם 10 שקל, רוב הסיכויים שתפסיד את ה-10, אבל זה רק 10, ואולי תזכה פעם אחת מתוך 100 באמת וזה יתקזז איכשהו ולא תפסיד (למרות שכנראה תרוויח פעם אחת מתוך 200 עם היחסים בווינר)
לא מבין למה אנשים חושבים שזאת הטרלה. יש 10 מיליון איש בדיוק כמוהו ב wsb לבד.

אתה מהמר. זה בסדר. אתה יכול להמשיך להמר כל החיים שלך. זה גם בסדר.
רק תבין מה הבעיה בזה - לפעמים תרוויח, לפעמים תפסיד. כל עוד תמשיך להמר, בסופו של דבר התיק יגיע לאפס (או קרוב לזה) בוודאות גבוה מאד. זה חשבון פשוט.
אצלך זה קרה די מהר. וזה דבר יותר טוב משאתה חושב. אם היית קודם מרוויח הרבה כסף ואז מפסיד את כולו, היית נתקע במחשבה שעליך להרוויח אותו בחזרה, או שיש לך הוכחה שזה אפשרי ושאתה רק צריך להצליח חשוב.

הצעה שלי - תנהל שתי חשבונות השקעה נפרדים (בנק, ברוקר ישראלי א׳, ברוקר ישראלי ב׳, ברוקר זר א׳, ברוקר זר ב׳), לא משנה איך ואיפה, העיקר שיהיו נפרדים.
באחד תעשה הימורים. בשני תעשה השקעות.
לעולם אל תעביר כסף מחשבון ההשקעות לחשבון ההימורים (ההיפך זה בסדר). וגם תנהל מעקב של כמה כסף הזרמת לחשבון ההשקעות ולחשבון ההימורים. ואם אתה רואה שהעברת לחשבון ההימורים הרבה יותר מלחשבון ההשקעות, תעשה חשבון נפש עמוק.
@New_Name - אתחיל בלומר שאני מצטער מאוד לשמוע על המצב שנקלעת אליו.
ניכר מההודעות שלך שהדבר משפיע עליך, ואובייקטיבית מדובר בהשתלשלות ארועים מצערת.
השאלה היא מה הלקחים שתיקח איתך מההתנסות ומה תעשה מכאן והלאה.

אף אחד לא יודע מה יהיה בעתיד. אין שיטת השקעה שחסינה לתקלות.
ההבדל בין השיטות הוא סיכויי ההצלחה שלהן. אי אפשר להשוות שיטה בעלת סיכוי של 1% להתעשר (ו-99% להפסיד הכל) לשיטה שבה האחוזים עובדים לטובתך (במובן של "אם תפעל בשיטה הזו לאורך זמן אז בטווח הארוך יש 99% סיכוי לשרידות התיק שלך, וסיכוי לא מבוטל להגדלה משמעותית שלו"). זה כל ההבדל בין השקעות להימורים.

יש הרבה אנשים שמנסים ליישם את שיטת ההשקעה, שלך, זה נכון. חלקם כנראה גם הפכו למולטי מיליונרים וצוחקים על האנשים שמנסים להשקיע במדדים בשביל הסיכוי לפרוש עוד 30 שנה. השאלה היא כמה מתוך כל המשקיעים בדרך הזו הגיעו לסטטוס הזה? וכמה נפלו בדרך?

הפוסט שלך מאוד אמיץ לדעתי, ואני מצדיע לך על היכולת לעצור רגע ולחשוב על מה קרה ולאן ממשיכים מכאן. מקווה מאוד בשבילך שתקבל את ההחלטה הנכונה (עבורך) בנוגע להמשך הפעילות הפיננסית שלך, בדגש על זו שתביא אותך למצב שהוא "נסבל" פיננסית מבחינתך. סיבולת הסיכון שלך היא שלך.

קיבלת כאן עצות חשובות מאוד לגבי לא לרדוף אחרי הפסדים, ולא להתקבע על הסכום איתו נכנסת לבורסה. כל אלה בגדר water under the bridge. מכאן, קבל את ההחלטות כאילו זו נקודת האפס שלך. מתחילים מחדש.

מה שכן - אל תסתכל ימינה ושמאלה ותנמק את מעשיך בכך שאחרים פועלים ככה. יש הרבה דברים שסוחפים אחריהם אנשים רבים, שלא תרצה בהכרח לאמץ.
למשל, זה שרוב האנשים בארץ יתקשו לעמוד בהוצאה חד פעמית של 8,000 שקלים, לא בהכרח אומר שאתה רוצה גם להימנות עליהם.

המון בהצלחה!

קודם כל תודה וטוב לראות שיש פה אנשים שמבינים את הצד השני, אני רואה פוסטים כאן על נדלן, מדדים, קופות גמל, ואני מבין שמה שאני מציג יכול להיראות כמו ניתוק מהמציאות לחלק מאנשים כאן, אבל זאת אמת חיה וקיימת וחלק ענק מהמסחר זה מלחמה בין bulls לbears
אתם מוזמנים להיכנס לWSB או פשוט כנסו לyahoo או stockwits, בחרו מניה פעילה בזמן המסחר, למשל AMC, תכנסו ללשונית conversation ותראו בעצמכם...
אני אצטט את adamshalev זה יכול להיות "גיהינום לעניים סולידריות"

באמת קראתי את כל העצות כאן, ואפילו חשבתי לקרוא את הספר שהמליצו פה "הליכת אקראי בוולסטריט", אבל נזכרתי שהשוק של לפני 15 שנה זה לא השוק של היום, מלא מניפולציות, מניות meme, חוסר הגיון, הרי ציינתי פה שנכנסתי לHP והיא התרסקה ב9% למרות רווחים מעבר למצופה (וכן אני מכיר את ההסבר שהעליה באה לאורך כמה שבועות לפני ההצהרת רווחים בציפייה לתוצאה החיובית הזו, וזה היה רק לקיחת רווחים של המחזיקים הפנימיים)
וזה לא אותו שוק שבו חברה פושטת רגל (AMC) עולה במעל 2000% בפחות משנה... אני לא אומר שהספר חסר תועלת, אבל דברים השתנו.

גם חיפשתי על מקרים כמו שלי, יש כאלה שהצליחו להחזיר את הכספים שלהם, אני אשתף: מישהו אחד אמר שהיו לו כמה טריידים YOLO (לשים הכל) מוצלחים על כמה מניות, מישהו אחר אמר שהוא עשה גרינד לאט לאט על אפל עם מרג'ין של כל פעם 1-2% וגרף כמה מאות דולרים כל יום לאט לאט
מישהו אחר אמר שהוא קרא, למד ופיתח אסטרטגיה והצליח להרוויח מאז, כל יום טרייד מוצלח עם רווח (כן עושה רושם שהוא סחר יומי או משהו)
בגלל זה חלק בי אומר שאתם לא מבינים מה אני עובר ומה חוויתי, אתם באים מעולם השקעות אחר, יש לכם יותר ידע ונסיון ממני והייתי שמח אם הייתי בא לפה לפני שפתחתי את התיק.. אני לא שולל את מה שאתם אומרים ולא יודע כרגע מה אני הולך לעשות הלאה, אני יודע שאני מחזיק במניה כרגע

אתם צריכים להבין שנשאר לי רק 6,000$, מה אני יכול לעשות עם זה ? זה גרושים לעומת מה שהיה לי
לא הבנתי את ההמלצה של adamshalev לחלק ל4 תיקים? מה אני אחלק ל4 תיקים? 6 אלף דולר? (קודם כל זה לא אפשרי מבחינת סכום מינימום אבל נגיד), למה אני צריך את כל הפרוצדורה הזו, אני יכול לעשות את החלוקה הזו בתיק אחד ופשוט לחלק את הכסף

בקשר להשקעה בSPY אין לי עניין בהשקעה לאורך של שנים ארוכות (כרגע) עם הכסף שנשאר, אני כרגע עדיין בתוך המניה (כל התיק) ולא מכרתי, היא כרגע על 7, יכולה לרדת ל5 במקרה הגרוע, או ל2-3 במקרה ממש גרוע, או לעלות ל10, או בשלב מסויים אפילו לתת זינוק ל20+ לזמן מסויים, אופציה אחרת שהיא פשוט תהיה סטטית במחיר כזה לזמן ממושך, מה יקרה בעוד שנה? אין לי שום דרך לדעת, אני יודע שהחברה הולכת להגיש בקשה לאישור התרופה שלה באירופה (יותר קל) לראות סוף השנה.. בכל מקרה אני לא מוכר בהפסד כזה, לא רואה סיבה, ואין לה לאן לרדת יותר מדי מפה, רק לעלות.. אני רוצה לאזן לפחות את הנזק של הטרייד האחרון ומשם לראות מה אני עושה (בנחה שאם היא תמשיך לרדת אני אצליח לספוג את זה ולא לצאת פשוט, זה פשוט קשה)

נערך לאחרונה ב:
כי לבורסה יש תוחלת חיובית ללא קשר לאינפלציה.
למטבעות יש תוחלת שלילית בגלל אינפלציה והדפסת כסף.
לסחורות אני מניח שיש תוחלת ניטרלית.

כי יש לנו נתונים רבים לגבי תוחלת וסטיית תקן של המדדים לטווחי זמן שונים וכי הבורסה קשורה לכלכלה אשר לגביה יש עוד יותר נתונים וכי אחוז ההקצאה למניות נקבע לפי כל אלו, צרכי המשקיע ופרק זמן ההשקעה.
כל אלו נשקלים מול הסיכון בהשקעה אלטרנטיבית.

ועדיין, כבר הפסדתי 60k ביום במדדים וסביר שזה יקרה שוב בימי חיי. התוצאה עצמה לא הופכת השקעה להימור.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
shirbi למה אני מופסד (תיאורטית) באגח ממשלתית בריבית משתנה שוק ההון 6
aminadav האם במשברים הגדולים. האם מי שהיה נשאר 10 שנים על קרן מחקה את אחד המדדים המובילים. האם היה יוצא מופסד? או מרוויח בגדול? שוק ההון 27
P מופסד 40k שח שוק ההון 105
א היכן להשקיע 300 אלף שקל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
מ מה לעשות עם 80 אלף דולר? שוק ההון 7
S קרן השתלמות נזילה על סך 20 אלף ש״ח ללא הפקדות בזמן הקרוב - האם לפדות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
A השקעת במתחם האלפיים/אלף דרך יזם נדל"ן 5
F האם יש איך לצמוח ולהתפתח מ80 אלף בלבד? אוף טופיק 7
Y הגשת דו״ח מס עבור הפקדות של יותר מ500 אלף מיסים 0
L ההצעה בחוק ההסדרים הקרוב, מי שיש לו אחזקה בקריפטו ששווה מעל 200 אלף שח יהיה חייב בדיווח על כך. פוסטים מאיכות נמוכה 13
ב 150 אלף הופיעו בחשבון (IB) צרכנות פיננסית 35
W זוג בני כמעט 30 שרוצים להתפתח כלכלית- חוסכים כל חודש 14 אלף ורוצים להשקיע שוק ההון 12
השקעה לא מזל מה נכון לעשות עם 60 אלף שקל - דיבידנד VS הלוואה צרכנות פיננסית 29
Y מתקפת הפישינג של ”דואר ישראל”: כתב אישום נגד הפלסטיני שעקץ 200 אלף ש”ח מישראלים פוסטים מאיכות נמוכה 2
מ מיטב דש- מינימום לפתיחת קרן השתלמות בניהול אישי- 300 אלף? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
S תיק השקעות - מאה אלף שקל - בן 19 לפני גיוס שוק ההון 2
מ איפה כדאי לקנות דירה שנייה להשקעה בארץ בתקציב של 600 אלף שקלים נדל"ן 4
ש תיק השקעות 100 אלף שקל שוק ההון 16
K חשבון מטח 170 אלף יורו שוק ההון 8
M חברה שלי רוצה להשקיע 15 אלף ש"ח לטווח ארןך שוק ההון 10
E רוצה להעביר 70 אלף שקל לקופות גמל להשקעה. כדאי בתקופה הזו ומה הדמי ניהול? שוק ההון 61
ש תיק 250 אלף שוק ההון 30
ש דמי ניהול בתיק עד 150 אלף שוק ההון 3
4 הדרך הזולה להשקיע סכום של 300 אלף בסיכון מינימלי לזוג פנסיונרים שוק ההון 11
I האלטרנטיבה הטובה ביותר לסגירת חוב של פחות מ10 אלף שח צרכנות פיננסית 11
ר השקעות בארה״ב מעל 60 אלף דולר שוק ההון 10
4 יצירת תיק שיכניס 12 אלף בשנה שוק ההון 10
Myrath השקעת 200 אלף ש"ח באופן פאסיבי שוק ההון 52
oz1987 לקנות דירת 4 חדרים ב-120 אלף שקל: 5 ישראלים שהחליטו לעשות הרבה כסף בחו"ל נדל"ן 31
Jenia29 משיכת כספי פיצויים ע"ס 50 אלף צרכנות פיננסית 4
מ עזרה בתמהיל משכנתא ל350 אלף שח נדל"ן 12
ל חיסכון של כ-50 אלף ש''ח, מתלבט האם להעביר לקופת גמל להשקעה שוק ההון 14
Y היכן להשקיע 150 אלף שקלים? שוק ההון 16
פ סטודנט שמבקש הסבר לקופת גמל עם 100 אלף ,לא מניבה שמנוהלת ע"י הבנק ..אשמח לעזרה שוק ההון 8
waskindalost כותרת מגלובס - 30% ממשקי הבית צברו חוב צרכני של 94 אלף שקל בממוצע מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 72
G שמלת חתונה עד אלף ש"ח שלא נראית סמרטוט ל-45 יום מהיום אוף טופיק 24
H חסכתי 200 אלף איך אני משקיע אותם בנדלן??? שוק ההון 52
מ ביטול הטבת מס עבור משכורת מעל 24.2 אלף שח שוק ההון 36
nils 22 אלף טונות של זהב במקדשים בהודו שוק ההון 4
א השקעה של 950 אלף לחצי שנה שוק ההון 4
C האם החלפה בין קרן פיזית לסינטתית שווה באמת מיליון שקל? שוק ההון 10
R מה לעשות עם 2 מיליון שקל? נדל"ן 14
I השקעה לטווח רחוק אינפלציה ומיסוי ריאלי שקל/דולר שוק ההון 20
F טווח שער הדולר-שקל ומדדים שבנק ישראל בוחן ? שוק ההון 4
B התלבטות בין S&P500/כספית/העברה מט״ח שקל לדולר - לטווח של כחצי שנה שוק ההון 7
L עמלות מטבע חוץ (שקל יורו) צרכנות פיננסית 0
M הימור על שער שקל/דולר שוק ההון 1