• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

חיסכון של כ-50 אלף ש''ח, מתלבט האם להעביר לקופת גמל להשקעה

ליאל

משתמש רשום
דירוג
4
היי,

ברשותי חיסכון של 50 אלף ש''ח, שיושב בבנק ללא עמלה, ממש בזבוז.(כמובן שהסכום גודל מחודש לחודש בכ-6,000 ש''ח, זהו הסכום שאותו אני חוסך כל חודש)
ברצוני להעביר אותו לקופת גמל להשקעה, סולידית, שעיקר ההשקעות בה זה על איגרות חוב סולידיות.
בבחינה של כלל קופות הגמל, הבחנתי בכך שהריבית שאקבל נעה סביב ה-2.5-3.5% ריבית.
שזו ריבית טובה יחסית למה שאקבל בבנק(כלום).
הנקודה היא שזה כסף שבסופו של דבר אני שומר לעתיד שלי.
החשש שלי זה שהחברה שדרכה אשקיע את הכסף שלי, ביום מן הימים תפשוט רגל, וכך גם החסכונות שלי שעמלתי עליו שנים.
בגלל זה אני בוחר בקופה שהיא סולידית, ללא השקעה במניות כלל.
השאלה שלי היא כזו, האם לכל גוף השקעות פרטי גדול(אלטשולר,פסגות)יש ביטחונות ומסוג של רשת הגנה מצד הבנקים או הממשלה, שבמקרה שיש הפסדים, איך אני יכול להיות רגוע שלא ייאבדו לי כל חסכונותיי?
חשוב לציין, שיש לי עוד קופת גמל להשקעה שבה אני משקיע במסלול מנייתי, סכום כסף שאני לא בונה עליו ומודע לכך שאני יכול להפסיד אותו.

אשמח לתשובות רציניות וענייניות.

תודה רבה,

המשך יום טוב.

adamshalev

מודרטור
דירוג
19,851
הבחנתי בכך שהריבית שאקבל נעה סביב ה-2.5-3.5% ריבית
מי נותן לך ריבית של 2.5-3.5% ללא סיכון?
גם אני רוצה.

החשש שלי זה שהחברה שדרכה אשקיע את הכסף שלי, ביום מן הימים תפשוט רגל, וכך גם החסכונות שלי שעמלתי עליו שנים.
השאלה שלי היא כזו, האם לכל גוף השקעות פרטי גדול(אלטשולר,פסגות)יש ביטחונות ומסוג של רשת הגנה מצד הבנקים או הממשלה, שבמקרה שיש הפסדים, איך אני יכול להיות רגוע שלא ייאבדו לי כל חסכונותיי?
כל הנכסים המנוהלים יושבים בנאמנות. אתה יכול להיות רגוע - אין קשר בין המצב הכלכלי של החברה המנהלת לבין בטחון הנכסים שלך.

אתה מקבל החלטה של הקצאת נכסים (אגח מול מניות) על בסיס חשש מההתנהלות הכלכלית של החברה המנהלת??
הקצאת הנכסים זאת ההחלטה הכי חשובה שיש. אתה צריך קודם לקבל אותה, ואז להחליט איך אתה רוצה להחשף לנכסים הללו (קרי - קופת גמל להשקעה, קרן נאמנות \ תעודת סל \ קרן סל וכד').

נערך לאחרונה ב:

ליאל

משתמש רשום
דירוג
4
מי נותן לך ריבית של 2.5-3.5% ללא סיכון?
גם אני רוצה.

כל הנכסים המנוהלים יושבים בנאמנות. אתה יכול להיות רגוע - אין קשר בין המצב הכלכלי של החברה המנהלת לבין בטחון הנכסים שלך.

אתה מקבל החלטה של הקצאת נכסים (אגח מול מניות) כל בסיס חשש מההתנהלות הכלכלית של החברה המנהלת??
הקצאת הנכסים זאת ההחלטה הכי חשובה שיש. אתה צריך קודם לקבל אותה, ואז להחליט איך אתה רוצה להחשף לנכסים הללו (קרי - קופת גמל להשקעה, קרן נאמנות \ תעודת סל \ קרן סל וכד').

1)לא אומר שזה ללא סיכון כלל, אך זו היא קופת הגמל הסולידית ביותר שיש להם להציע.(לדוגמא אצל אלטשולר שחם, שמה-''אלטשולר שחם חיסכון פלוס אג"ח ללא מניות'')

2)אשמח אם קצת תפרטו, מה זה אומר שהכספים יושבים בנאמנות?במקרה והחברה פושטת רגל, מה קורה עם הכספים של כלל המשקיעים?

3)מצטער אך אינני מבין את כוונתך, כן בסיס החשש הוא זה.
קיבלתי את ההחלטה, אשים את כספי בקופת גמל להשקעה סולידית, ללא מניות, אלא אג''ח.
ובקופת גמל להשקעה, זו היא החלטתי.
אז למה אתה מתכוון?
לא מבין את הבעיה חבר.

Glazgo

משתמש בכיר
דירוג
1,536
מצטרף למה שענה לך @adamshalev , ומוסיף -
אופן ההשקעה של חברה את כספי הלקוחות שלה לא אומר לך דבר וחצי דבר על האיתנות הכלכלית שלה או הסבירות שתגיע לפשיטת רגל.
מעבר לזה - הרי בנוסף למסלול האג"ח הפרטני שאתה בוחר, אותה חברה ממש כנראה גם מנהלת מסלולים מנייתיים לחלוטין. אז מה ההיגיון מאחורי הבחירה?
בבחינה של כלל קופות הגמל, הבחנתי בכך שהריבית שאקבל נעה סביב ה-2.5-3.5% ריבית
אלה ביצועים שהיו קיימים בעבר. דברים משתנים. האם אתה בטוח שהבנת את שוק האג"ח מספיק כדי להסתמך על התשואות האלה גם בעתיד?

ליאל

משתמש רשום
דירוג
4
מצטרף למה שענה לך @adamshalev , ומוסיף -

אופן ההשקעה של חברה את כספי הלקוחות שלה לא אומר לך דבר וחצי דבר על האיתנות הכלכלית שלה או הסבירות שתגיע לפשיטת רגל.
מעבר לזה - הרי בנוסף למסלול האג"ח הפרטני שאתה בוחר, אותה חברה ממש כנראה גם מנהלת מסלולים מנייתיים לחלוטין. אז מה ההיגיון מאחורי הבחירה?

אלה ביצועים שהיו קיימים בעבר. דברים משתנים. האם אתה בטוח שהבנת את שוק האג"ח מספיק כדי להסתמך על התשואות האלה גם בעתיד?

לא אמרתי שאופן ההשקעה הוא שאומר לי אם החברה תפשוט רגל, אמרתי במידה ובאמת היא תפשוט רגל מסיבה כזו או אחרת, ברגע שמתרחשת פשיטת רגל, האם כספי בסיכון?
החבר שהגיב פה לפנייך דיבר על חשבון נאמנות, זה הוא מונח שאני לא מכיר, אשמח אם תסביר לי או שתפנה אותי למדריך אשר יסביר לי על זה.
הבחירה במסלול האג''ח נובע מכך שאני רוצה להשקיע את כספי החיסכון שלי לטווח הארוך בהשקעה שהיא סולידית יותר מאשר מסלול מנייתי.

ברור לי שתשואות אלה היו בעבר, ואין שום הבטחה שיחזרו בעתיד, אינני יכול לדעת מה יהיו תשואות האג''ח בעתיד, אך אני יכול להיות סבור שהסיכון שם יהיה הרבה יותר נמוך מאשר במסלול האג''ח הסולידי, על מי מיטב הבנתי.
ולגבי האם אני מבין את שוק האג''ח, פחות או יותר כן, אך עם זאת אשמח להעשיר את הידע שברשותי ולרכוש עוד כלים שיאפשרו לי בחירת מסלול השקעה נכון.

naftul21

משתמש ותיק
דירוג
225
הבחירה במסלול האג''ח נובע מכך שאני רוצה להשקיע את כספי החיסכון שלי לטווח הארוך בהשקעה שהיא סולידית יותר מאשר מסלול מנייתי.
הבחירה שלך סבירה ביחס לסיכון שאתה רוצה {סולידי)
האם לכל גוף השקעות פרטי גדול(אלטשולר,פסגות)יש ביטחונות ומסוג של רשת הגנה מצד הבנקים או הממשלה, שבמקרה שיש הפסדים, איך אני יכול להיות רגוע שלא ייאבדו לי כל חסכונותיי?
הכסף בקופת גמל צריך להיות לפי הכללים. בנאמנות .יש פיקוח ורגולציה בתחום הזה .אבל הבחירה להיות בגוף גדול ומוכר לדעתי נכונה. ככל שהגוף יותר גדול הביקורת והפיקוח עליו יותר טובים,כנ"ל השקיפות

ליאל

משתמש רשום
דירוג
4
הבחירה שלך סבירה ביחס לסיכון שאתה רוצה {סולידי)

הכסף בקופת גמל צריך להיות לפי הכללים. בנאמנות .יש פיקוח ורגולציה בתחום הזה .אבל הבחירה להיות בגוף גדול ומוכר לדעתי נכונה. ככל שהגוף יותר גדול הביקורת והפיקוח עליו יותר טובים,כנ"ל השקיפות

אם בחירתי סבירה ביחס לסיכון, מה דעתך?מה אתה ממליץ לי?
אשמח לקישור שמסביר את הכללים של קופת גמל.

תודה רבה על ההתייחסות.

naftul21

משתמש ותיק
דירוג
225
אשמח לקישור שמסביר את הכללים של קופת גמל.
בחיפוש פשוט בגוגל אני בטוח שתמצא את הכללים לקופות גמל
אם בחירתי סבירה ביחס לסיכון, מה דעתך?מה אתה ממליץ לי?
אסור להמליץ ,אני גם לא יועץ השקעות
איך אתה אומר דבר כזה מבלי לבחון את תכולת קופת הגמל?
הוא בכלל לא ציין את הקופה ספציפית שבה הוא משקיע.
אנחנו מדברים בקווים כלליים

FIYaacov

מודרטור
דירוג
14,107
הוא בכלל לא ציין את הקופה ספציפית שבה הוא משקיע.
אנחנו מדברים בקווים כלליים
הוא ציין תשואה של 2.5-3.5 מה שגורם לי לחשוד שהקופה מתובלת (על גבול הגדושה) באגח קונצרני מה שיוביל לסיכון יותר גדול ממה שהוא מצפה (אולי).
אבל תכלס השאלה שלי צריכה להיות מופנית ל- @ליאל .

עש לילה

משתמש בכיר
דירוג
2,326
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R פוליסת חיסכון של הפניקס מחקה מדד S&P500 שוק ההון 8
S פירמידת הצרכים של הסולידית והשקעה בפוליסת חיסכון שוק ההון 0
L חיסכון לילד (לא עוד שרשור של תכניות) שוק ההון 6
נ ביטוח מנהלים - ניוד חלקי של פוליסת חיסכון צרכנות פיננסית 2
ז דמי ניהול בפוליסת חיסכון Best Invest של הכשרה שוק ההון 2
N המשמעות של אינפלציה על חיסכון פנסיוני וצפי עתידי לקצבה שוק ההון 6
U חיסכון של חצי מיליון בשנה לזוג היטקיסטים-אפשרי ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 44
aeh ניהול עצמי של כספי "חיסכון לכל ילד" שוק ההון 53
א חיסכון של סכום קטן שוק ההון 6
זריקת תבונה כלי חיסכון של בנקים - שוק ההון 21
M כמה כסף עשה הילד שלכם השנה? שנה ל''חיסכון לכל ילד'': תשואות של עד 18% שוק ההון 49
F אופטימזציה (מינורית) בתוכנית חיסכון נטו של כחלון צרכנות פיננסית 0
פישי פוליסת חיסכון של בתי השקעות? צרכנות פיננסית 20
F אפיקי השקעה נוספים עבור חיסכון לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
M חיסכון לילדים - קופת גמל להשקעה מחקה sp 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S תיק השקעות מנוהל, פוליסת חיסכון או גם וגם? שוק ההון 4
G חישוב חיסכון לטווח הארוך מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
Anrala כדאיות פדיון כספים מפוליסת חיסכון לצורך השקעה דרך קרנות סל שוק ההון 1
ש מהם אפיקי ההשקעה/חיסכון הקיימים בשוק? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ל השקעה בפוליסת חיסכון ומינופה - האם אני מפספס משהו שוק ההון 31
ל העברה מתוכנית חיסכון לקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
נ חיסכון פנסיוני- הפקדה חסרה - אוליי מישהו יכול לכוון אותי מה עושים בבקשה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
aminadav עקיבת שוק עצמאית לצורך חיסכון בעמלות. שוק ההון 20
א הערות על שיטת עבודה עם תיק ממוסה, עסק עצמאי, חיסכון פנסיוני ומה שבניהם שוק ההון 16
S העברת השקעות מפוליסת חיסכון לחשבון עצמאי בפסגות - האם מחוייבים בתשלום מס? שוק ההון 1
א חיסכון לקראת הפנסיה מגיל 20 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
י תיק השקעות משולב חיסכון\השקעה עבור הילדים - ניהול שוק ההון 14
פ העברת חיסכון פנסיוני בין מדינות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
some0ne איך לחשב שיעור חיסכון עם משכורת אחת מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
F התייעצות בנוגע להחזר הלוואה מול חיסכון צרכנות פיננסית 4
S חיסכון בעמלות בברוקרים ברוקרים ופלטפורמות מסחר 0
O מחשבה לעתיד לגבי חיסכון לדירה נדל"ן 31
Homer חיסכון לנכדים שגרים בחו"ל שוק ההון 8
N חיסכון לילדים צרכנות פיננסית 29
G תוכנית חיסכון מזרחי טפחות לקשיש שוק ההון 4
ה פוליסת חיסכון שוק ההון 4
H פוליסת חיסכון שוק ההון 33