• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה עדיף, להשקיע 33k ב tqqq או 100k בqqq?

The Man

משתמש רגיל
דירוג
94
שאלה כללית:

אני מעוניין להשקיע סכום X שכל כולו אצלי במזומן.

עדיף לי להשקיע X בנייר Y, או להשקיע שליש X בנייר Y ממונף פי 3?

לצורך ההמחשה:

אשמח להבין מה הרציונל, כי לכאורה נשמע שעדיף להשקיע 33k ב-tqqq.

גם יותר כסף זמין נשאר אצלי, וגם אני מסכן פחות כסף.

שאלה כללית:

לצורך ההמחשה:

מה יקרה בשני המקרים אם המדד ירד ב- 33% ואז יעלה בחזרה לערך המקורי?

את המקרה קיצון הזה אני מבין. ומה מלבדו?

אני חושב שהיחס הוא פר יום מסחר, ולא מקיים את זה לאורך תקופה מסיבות שונות, ביניהם למשל עלות פנימית גבוהה יותר בשל שימוש באופציות למינוף.

volatility drag

התנודתיות הורגת את הכדאיות, בגלל האיפוס התכוף. מניה שווה 10,000, עולה באחוז ויורדת באחוז. שוויה עכשיו 9,999. אם קנית שלוש מניות כאלה, אז שמת 30,000, שוויין עכשיו 29,997, ואיבדת 3.

עכשיו בוא נניח שקנית ב10,000 עם מינוף פי 3. כלומר הנייר שאתה מחזיק עולה בשלושה אחוז ויורד בשלושה אחוז, השווי הנוכחי הוא 9,991, איבדת 9.

באחוזים זה אפילו יותר דרמטי, הפסד של 9 מתוך 10,000 הוא יותר משמעותי מהפסד של 3 מתוך 30,000.
השעה מאוחרת, אני מקווה שאין לי טעויות חישוב או ניסוח או משהו, אבל זה הרעיון בגדול.

ומה מלבדו?
מינוף מתאפס יומי גורם למוות ע"י אלפי דקירות
כפי שצויין ע"י @נעם בלה בלה , זאת אחת הסיבות הבודדות שבאופן טכני פוגעות בתשואה
בנוסף, דמי הניהול של הקרן

תבדוק מה המינימום לחוזה עתידי, תוכל למנף ביותר זול
אם אתה יודע מה אתה עושה כמובן

בכל מקרה, אל תעבור את המינוף של 2 אם אין לך סיבה מוצדקת להפסיד את כל הכסף
כאילו, תעשה זאת רק עם כסף שאתה מוכן להפרד ממנו

בוא נסתכל רגע על 2 האפשרויות:
באופציה הראשונה אתה משקיע 100 אלף במדד מסויים.
באופציה השניה אתה משקיע 66 אלף במזומן, לוקח הלוואה של 66 אלף ומשקיע 100 אלף באותו מדד.
(אני מתעלם לרגע מזה שהמינוף מתאפס יומית)

כלומר באופציה השניה אתה לוקח הלוואה של 66 אלף (ומשלם עליה ריבית) כדי להשקיע אותם במזומן.
לא חבל על תשלום הריבית?

בוא נסתכל רגע על 2 האפשרויות:
באופציה הראשונה אתה משקיע 100 אלף במדד מסויים.
באופציה השניה אתה משקיע 66 אלף במזומן, לוקח הלוואה של 66 אלף ומשקיע 100 אלף באותו מדד.
(אני מתעלם לרגע מזה שהמינוף מתאפס יומית)

כלומר באופציה השניה אתה לוקח הלוואה של 66 אלף (ומשלם עליה ריבית) כדי להשקיע אותם במזומן.
לא חבל על תשלום הריבית?
אם השוק ירד 33%+ למעשה ב QQQ הוא יפסיד יותר בוודאות

אם השוק ירד 33%+ למעשה ב QQQ הוא יפסיד יותר בוודאות
מה אתה חושב שעושים ב TQQQ?
הם הרי לא לוקחים את הסיכון על עצמם. הם משתמשים בטח בפקודות בסגנון stop loss שאתה יכול להשתמש בה גם בעצמך בקניה של QQQ.

חוץ מזה שהסבירות שהשוק ירד ביום אחד ב 33% היא אפסית. יש מנגנוני הגנה של הבורסה שמפסיקים מסחר לפני זה (תקרא על circuit breakers למשל פה)

מה אתה חושב שעושים ב TQQQ?
הם הרי לא לוקחים את הסיכון על עצמם. הם משתמשים בטח בפקודות בסגנון stop loss שאתה יכול להשתמש בה גם בעצמך בקניה של QQQ.

חוץ מזה שהסבירות שהשוק ירד ביום אחד ב 33% היא אפסית. יש מנגנוני הגנה של הבורסה שמפסיקים מסחר לפני זה (תקרא על circuit breakers למשל פה)
לא דווקא ביום אחד.. אבל מהשיא של QQQ אם הוא ירד גם אחרי חודש מהשיא ב 33% אתה תפסיד 33% שזההמקסימום שאתה יכול להפסיד ב TQQQ

לא דווקא ביום אחד.. אבל מהשיא של QQQ אם הוא ירד גם אחרי חודש מהשיא ב 33% אתה תפסיד 33% שזההמקסימום שאתה יכול להפסיד ב TQQQ
שוב - מה הבעיה לשים stop loss על שני שליש מהשווי של qqq ביום שאתה נכנס?

עשיתי בשיבלך סימולטור, שכל אחד יעשה עם התוצאות מה שבא לו

מה קורה אם תחזיק 66.6666% מזומן ו 33.3333333% UPRO

מול 100% SPY

לקחתי את UPRO כי ל SPY יש יותר היסטוריה..

אבל הרעיון דומה

eCvOChV.png

זה הקוד מקור למי שרוצה או חושב שיש לי טעות

קוד:
class Program
    {
        class Stock
        {
            public DateTime DateTime;
            public double Close;
            public double CloseAdj;

public Stock(DateTime dateTime, double close, double closeAdj)
            {
                DateTime = dateTime;
                Close = close;
                CloseAdj = closeAdj;
            }
        }
        static void Main(string[] args)
        {
            Application excel = new Microsoft.Office.Interop.Excel.Application();
            excel.Visible = true;
            excel.ScreenUpdating = true;
            Workbook wb = excel.Workbooks.Open(@"C:\Users\temp\Desktop\SPY.csv");
            Microsoft.Office.Interop.Excel.Worksheet xlWorkSheet = (Microsoft.Office.Interop.Excel.Worksheet)wb.ActiveSheet;
            string DateTime = "";
            string Close = "";
            string CloseAdj = "";
            List<Stock> Stocks = new List<Stock>();
            List<Stock> UPRO = new List<Stock>();
            List<Stock> SPY = new List<Stock>();
            List<Stock> UPROBANK = new List<Stock>();

int i = 2;
            DateTime = ((Microsoft.Office.Interop.Excel.Range)xlWorkSheet.Cells[i, "A"]).Value.ToString();
            Close = ((Microsoft.Office.Interop.Excel.Range)xlWorkSheet.Cells[i, "E"]).Value.ToString();
            CloseAdj = ((Microsoft.Office.Interop.Excel.Range)xlWorkSheet.Cells[i, "F"]).Value.ToString();
            UPRO.Add(new Stock(Convert.ToDateTime(DateTime), -1, 20000));
            UPROBANK.Add(new Stock(Convert.ToDateTime(DateTime), -1, 40000));
            SPY.Add(new Stock(Convert.ToDateTime(DateTime), -1, 60000));
            while (string.IsNullOrEmpty(Close) == false)
            {
                Stocks.Add(new Stock(Convert.ToDateTime(DateTime), Convert.ToDouble(Close), Convert.ToDouble(CloseAdj)));
                i++;
                DateTime = Convert.ToString(((Microsoft.Office.Interop.Excel.Range)xlWorkSheet.Cells[i, "A"]).Value);
                Close = Convert.ToString(((Microsoft.Office.Interop.Excel.Range)xlWorkSheet.Cells[i, "E"]).Value);
                CloseAdj = Convert.ToString(((Microsoft.Office.Interop.Excel.Range)xlWorkSheet.Cells[i, "F"]).Value);

}

int cnt = 1;
            for (int j = 0; j < Stocks.Count - 1; j++)
            {
                if (cnt == 20)
                {
                    SPY[j].CloseAdj += 3000;
                    UPRO[j].CloseAdj += 2000;
                    UPROBANK[j].CloseAdj += 4000;
                    cnt = 0;
                }
                double diffUPRO = (((Stocks[j + 1].Close / Stocks[j].Close) - 1) * (1 - (0.0092 - (0.0041 * 0.75))) * 3) + 1;
                double diffSPY = (Stocks[j + 1].CloseAdj / Stocks[j].CloseAdj);

SPY.Add(new Stock(Stocks[j + 1].DateTime, -1, SPY[j].CloseAdj * diffSPY));
                UPRO.Add(new Stock(Stocks[j + 1].DateTime, -1, UPRO[j].CloseAdj * diffUPRO));
                UPROBANK.Add(new Stock(Stocks[j + 1].DateTime, -1, UPROBANK[j].CloseAdj));
                cnt++;

}

for (int j = 0; j < UPRO.Count - 1; j++)
            {
                ((Microsoft.Office.Interop.Excel.Range)xlWorkSheet.Cells[j + 2, "I"]).Value = UPRO[j].DateTime;
                ((Microsoft.Office.Interop.Excel.Range)xlWorkSheet.Cells[j + 2, "J"]).Value = SPY[j].CloseAdj;
                ((Microsoft.Office.Interop.Excel.Range)xlWorkSheet.Cells[j + 2, "K"]).Value = UPRO[j].CloseAdj + UPROBANK[j].CloseAdj;

}
        }
    }

אלו שתי אפשרויות מאוד שונות, כמעט אפילו לא ניתנות להשוואה. זה כמו לשאול אם עדיף לאמץ כלב או 50 אוגרים.
מתוך הפרוספקט של tqqq:
The Fund presents different risks than other types of funds. The Fund uses leverage and is riskier than similarly benchmarked exchange-traded funds that do not use leverage. The Fund may not be suitable for all investors and should be used only by knowledgeable investors who understand the consequences of seeking daily leveraged (3x) investment results, including the impact of compounding on Fund performance. Investors in the Fund should actively manage and monitor their investments, as frequently as daily. An investor in the Fund could potentially lose the full principal value of his/her investment within a single day.

ההמלצה שלהם היא לא לקחת את הנייר כbuy and hold. אלא לבדוק את ההחזקה בו כל יום. מאוד שונה מאסטרטגיית buy and hold.

שאלה כללית:

לצורך ההמחשה:

ומה דעתך היום?

מה היה מצבך בכל אחת מהאופציות?

ומה דעתך היום?

מה היה מצבך בכל אחת מהאופציות?

היום אני יודע שאין זה משנה אם אתה משקיע ב-VT או TQQQ,

אתה אוכל את הזרנוק בשתי המקרים אם יש ירידה,

אבל אם יש עליה אתה מרוויח כמו חזיר ב-TQQQ

הכל בתאוריה כמובן, לא ממליץ ולא מייעץ

היום אני יודע שאין זה משנה אם אתה משקיע ב-VT או TQQQ,

אתה אוכל את הזרנוק בשתי המקרים אם יש ירידה,

אבל אם יש עליה אתה מרוויח כמו חזיר ב-TQQQ

הכל בתאוריה כמובן, לא ממליץ ולא מייעץ

צודק לא קונה יותר רגיל

אקנה עם שליש כסף ורק ממונף

אז מה היה לנו?

QQQ ירד 23%
בזמן ש TQQQ ירד 59%
פער מלהיות פי 3 וזה בירידות חדות במיוחד.. ככל שהירידות והתנודות היו יותר מתונות הפער מפי 3 היה גדל..
מצב של השקעה שליש מההון בממונף בימים אילו היה אפשר להוסיף עוד בהתאמה ל 66% מזומן 33% TQQQ
וכשהשוק יחזור למעלה זה כנראה יהיה הרבה יותר כדאי כי הריבית דריבית פועלת לטובה בעליות ב TQQQ כך שיעלה מעל פי 3 אבל כשהוא יורד הוא יורד פחות מפי 3
דבר אולי מעניין ש SPY ירד יותר מ QQQ
אז לא נראה לי שנראה פער בין השניים כמו שהיה בשנת 2000

אז מה היה לנו?

QQQ ירד 23%
בזמן ש TQQQ ירד 59%
פער מלהיות פי 3 וזה בירידות חדות במיוחד.. ככל שהירידות והתנודות היו יותר מתונות הפער מפי 3 היה גדל..
מצב של השקעה שליש מההון בממונף בימים אילו היה אפשר להוסיף עוד בהתאמה ל 66% מזומן 33% TQQQ
וכשהשוק יחזור למעלה זה כנראה יהיה הרבה יותר כדאי כי הריבית דריבית פועלת לטובה בעליות ב TQQQ כך שיעלה מעל פי 3 אבל כשהוא יורד הוא יורד פחות מפי 3
דבר אולי מעניין ש SPY ירד יותר מ QQQ
אז לא נראה לי שנראה פער בין השניים כמו שהיה בשנת 2000
לא הבנתי אם לקנות או למכור :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
Anrala האם עדיף להשקיע דרך קרן סל עם חוזים עתידיים על הביטקוין או דרך קרן ספוט? השקעות אלטרנטיביות 20
M האם לאזרחים אמריקאים עדיף להשקיע ב IRA או בקופות מנוהלות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A האם עדיף להשקיע במדדים בעלי Cape נמוך פוסטים מאיכות נמוכה 21
Y לומד את התחום ומקווה להתחיל להשקיע בקרוב - דרך איזה גוף עדיף להשקיע? שוק ההון 1
milx פנסיונר שרוצה למקסם ירושה - עדיף להשקיע דרך ק.גמל IRA תיקון 190 שוק ההון 43
J האם עדיף להשקיע בפוליסת חיסכון אם אני מעדיף להיות פחות מושקע רגשית? שוק ההון 23
M האם עדיף להשקיע דרך ib Israel או דרך ib רגיל? שוק ההון 31
G התנאים שהבנק הציע לי - האם עדיף להשקיע דרך בית השקעות? שוק ההון 21
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
מ מה עדיף VOO או SPY? שוק ההון 13
TechInvest50 עדיף מאוחר מלעולם - יומן מסע של Late bloomer יומני מסע אישיים 4
א היי , הכנתי אקסל שאומר מה עדיף, קרן כספית או פק"מ שוק ההון 0
O שני חשבונות עו"ש - מה עדיף, שניהם באותו בנק או כל אחד בבנק אחר? צרכנות פיננסית 12
S הזמנות באינטרנט בחו"ל - עדיף לשלם בשקלים בפייפאל או מטבע חוץ באשראי (1% המרה)? צרכנות פיננסית 3
ס מה עדיף קופגל"ה או קרן סל ישראלית שוק ההון 21
E איזה מכשירים פיננסיים עדיף לפדות ברכישת דירה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A מה עדיף בין לרכוש תעודת סל בארץ או בארה"ב? שוק ההון 1
ה בהשקעת סכום גדול - עדיין עדיף בארץ? שוק ההון 25
A מה עדיף היום: קנית אג"ח ממשלתי או אג"ח חברות בדרוג גבוה? שוק ההון 9
J מה עדיף להקדים תשלומים לקבלן ולהימנע מהצמדה לממד או להפקיד את הכסף בפקדון חסר סיכון בריבית של בערך 4%? נדל"ן 7
Y האם עדיף לרכוש קרן שמנוהלת בידי בית ההשקעות שלי? שוק ההון 2
A האם לא עדיף לקנות מניות ערך של מדד מסוים מאשר את המדד עצמו? שוק ההון 43
A במידה ולפרויקט יש ליווי בנקאי האם עדיף לשלם את כל הסכום כמה שיותר מהר? נדל"ן 2
לב מישקין מה עדיף לקנות רכב יד שנייה או לקחת מהעבודה תמורת תשלום? צרכנות פיננסית 12
S עדיף דקה ביום מאשר שעות בסוף שנה :) מיסים 1
ה האם עדיף קרן מחקה ישראלית על בלאקרוק? שוק ההון 4
I באיזה יום בחודש עדיף לרכוש מדדים בקרן ההשתלמות שלי? שוק ההון 8
א מה עדיף: חשבון מסחר עצמאי או קופ"ג להשקעה בדמי ניהול זולים? שוק ההון 4
T לוקסמבורג או אירלנד - מה עדיף? שוק ההון 1
א מה עדיף קרן נאמנות או תעודת סל? פוסטים מאיכות נמוכה 23
A באיזו חברה עדיף לשים קרן פנסיה במסלול עוקב סנופי שוק ההון 1
M תכנון השקעה בשוק ההון לטווח של 20 שנים, מנסה להבין מה עדיף. שוק ההון 3
T בתור ישראלי, שעובד דרך האינטרנט ומטייל בחו"ל, מה עדיף, PayPal, Payoneer או Skrill? צרכנות פיננסית 1
Anrala האם עדיף לשלם בתשלומים או בתשלום אחד לדברים הבאים: צרכנות פיננסית 21
שם משתמש בעייתי איפה עדיף להפקיד כ-10,000 ש"ח: קרן פנסיה או גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
T 3 דרכים להקצאת הון עצמי לדירה להשקעה - מה עדיף? נדל"ן 24
E פרילנסר. מה עדיף: יותר לקוחות שמשלמים פחות או פחות לקוחות שמשלמים יותר? אוף טופיק 1
O לא מבין למה אתם אומרים ש- S&P500 עדיף על השקעה אקטיבית שוק ההון 113
F עדיף סילוק משכנתא מהיר או לפרוס ל-25,30 שנה? נדל"ן 7
השועל מה עדיף, דירת 3 או 4 חדרים להשקעה? מחיר למשתכן. נדל"ן 8
R האם ייתכן שבמשיכה בפרישה מוקדמת יהיה עדיף לשלם מס שולי? מיסים 15
E דמי אחזקת רכב או החלפת ההטבה בשכר ברוטו גבוה יותר בגובה דמי החזקת הרכב, מה עדיף מבחינת מס? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
E אני פרילנסר. האם כדאי לקחת עבודה בכל מחיר? או עדיף כלום? אוף טופיק 26
ש כשצריך להנזיל: מאיפה עדיף למכור מניות - קרן השתלמות או חשבון רגיל? שוק ההון 28
ח מה לדעתכם עדיף כיום לצעיר בן 23 לסכומים של כמה עשרות אלפי שקלים ולטווח ארוך, לא למסחר מדי אקטיבי שוק ההון 16
ד מה עדיף 2% מההפקדה 0% מהצבירה או 1.49% מההפקדה 0.05% מהצבירה שוק ההון 17
ח האומנם תיק עצמאי עדיף על תיק מנוהל? שוק ההון 17
S תיק מסחר עצמאי עדיף על קופת גמל להשקעה - האומנם? שוק ההון 40
א מסחר בASX עמלות. יכול להיות שבנק ירושלים עדיף? שוק ההון 6

נושאים דומים

Back
למעלה