• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בהשקעת סכום גדול - עדיין עדיף בארץ?

התן

משתמש רשום
דירוג
9
שלום לכולם,
חדש בפורום אבל קורא מזה זמן.
אני ובת הזוג חוסכים יפה ומנהלים את החסכונות בעצמנו - עד כה, בסכומים לא מאוד גבוהים.

לאחרונה קיבלנו ירושה גדולה. מאוד. סדרי גודל מעל התיק שלנו. אני תוהה מה הדבר הנכון לעשות, משתי בחינות - מהותית וטכנית. לגבי המהותית אני לא באמת חושב שתוכלו לעזור כי זה עניין אישי של ניהול סיכונים וגם אסור להמליץ, לגבי הטכנית אשמח מאוד לעזרה.
עד כה כל החסכונות שלנו הושקעו בקרן 1159235, קרן סל של Ishares מחקה MCSI World. אני תוהה אם זה הדבר הנכון לעשות גם הפעם. אם היינו מפסידים כסף על החסכונות שלנו עד כה, נגיד אם השוק היה קורס, אז בכמה שנות עבודה וחסכון היינו מחזירים את זה. לעומת זאת עכשיו הפסד של כ-10% שווה ערך למה ששנינו חוסכים יחד לאורך חמש שנים, וירידה של 50% כבר זה סכום מלחיץ. בדרך כלל הדיון על הקצאת נכסים נע באחוזים, ואני תוהה האם אין טעם לחשוב גם במונחים אבסולוטיים. ברור לי, אינטואיטיבית, שאין דינו של תיק של 200 אלף ש"ח לתיק של 200 מיליון ש"ח. אם מישהו מכם היה במצב דומה, אשמח לשמוע תובנות.

ועכשיו לשאלה ומה שמפריע לי: מחזורי המסחר בארץ נמוכים מאוד. אני חושש מלבצע פעולות גדולות ולהזיז את מחיר הקרן. קראתי את השרשור הנעוץ על מייק וראיתי שזה מה שמומלץ, אני תוהה לעצמי האם זה עדיין מומלץ גם בסכומים גדולים? מה היכולת בכלל לרכוש ולמכור בסכומים כאלה, בלי לפגוע במחיר? מה המרווח (bid ask spread) בארץ לעומת חו"ל? האם אין הגיון, מסיבות של נזילות נמוכה מאוד בהשוואה לחו"ל, בכל זאת לרכוש קרן אמריקאית כמו VT?

בנסיון להתעמק בקרן הזו ולהבין מה המחזורים בה, נתקלתי גם ברשימת ההחזקות שלה. והופתעתי, כי חשבתי שהקרן מחזיקה פיזית מניות. מסתבר שזו קרן של קרנות. כך למשל היא מחזיקה קרן של Ishares שמחקה את הודו, עוד אחת שמחקה את סין, את ברזיל וכן הלאה. האם אני משלם את דמי הניהול של הקרנות האלה בשרשור, בנוסף לדמי הניהול המוצהרים, או שזה חלק ממה שמוצהר?

תודה מראש
תן

אני תוהה מה הדבר הנכון לעשות, משתי בחינות - מהותית וטכנית. לגבי המהותית אני לא באמת חושב שתוכלו לעזור כי זה עניין אישי של ניהול סיכונים וגם אסור להמליץ, לגבי הטכנית אשמח מאוד לעזרה.
אם הירושה מעבירה אתכם לפאזה אחרת של רכוש, אתם צריכים להחליט קודם כל מה המטרות שלכם. הן תהיינה כנראה שונות מאד מהמטרות הראשוניות שבגללן בחרתם לחסוך מהמשכורות ולהשקיע בקרן מחקה מדד מפוזר.
זה הדבר המהותי ביותר שעליכם לעשות, ונראה לפי השאלה שלך שעדיין לא הפנמתם את זה.
אחרי שתדעו למה נועד הכסף - תוכלו לקבל החלטות איפה וכמה להשקיע, כנראה עדיף בעזרת יועץ השקעות פרטי (או פמילי אופיס).

אם הירושה מעבירה אתכם לפאזה אחרת של רכוש, אתם צריכים להחליט קודם כל מה המטרות שלכם. הן תהיינה כנראה שונות מאד מהמטרות הראשוניות שבגללן בחרתם לחסוך מהמשכורות ולהשקיע בקרן מחקה מדד מפוזר.
זה הדבר המהותי ביותר שעליכם לעשות, ונראה לפי השאלה שלך שעדיין לא הפנמתם את זה.
אחרי שתדעו למה נועד הכסף - תוכלו לקבל החלטות איפה וכמה להשקיע, כנראה עדיף בעזרת יועץ השקעות פרטי (או פמילי אופיס).
הכסף לא "נועד", הוא נחת עלינו. אבל אופק ההשקעה לא השתנה. אנחנו מוסיפים את זה לחסכונות הרגילים שלנו שישמשו לפרישה/הפחתת עבודה בעתיד. כרגע שנינו בריאים וצעירים ואין לנו כוונה להוריד הילוך בגלל זה מצד אחד, או לבזבז את זה על נסיעות לחו"ל מצד שני.

אשמח להתייחסות לגבי החלק של רכישת הקרן בישראל בסכום גדול והנזילות הנמוכה, אם למישהו יש נסיון עם זה. כרגע אני חושב לחלק למנות, אבל גם אם אפרוס את זה יומי זה ייקח המון זמן

מה המרווח (bid ask spread) בארץ לעומת חו"ל?
אני מאמין שהמרווח אמור להיות קטן, אתה אמור לראות את זה במערכת של הברוקר.
בכל מקרה זה שיקול משני לחלוטין ביחס לשאלה של ההקצאה.

ברור לי, אינטואיטיבית, שאין דינו של תיק של 200 אלף ש"ח לתיק של 200 מיליון ש"ח.
הכלל שמנחה אותי: להחליט איזה סכום אתה לא מוכן להפסיד בשום אופן.
החלק הזה הולך לאג"ח, והשאר למניות.
להבין מראש שהחלק האג"חי לא יעשה תשואה ריאלית, זה המחיר של גידור הסיכון.

אני אתן את ה2 סנט שלי מנסיוני הדומה אך מעט שונה
הייתי מסודר כלכלית גם לפני הירושה מעבודה קשה שלי ושל אשתי
הירושה הביאה רכוש וכסף רב
מה שאנחנו עשינו זה: כלום בשלב הראשון.
לחכות ולעכל את העניין.
מכיר את רוב התיאוריות על הפסד תשואה וכדומה לא מעניין.
תעכל את העובדה שיש לך יותר כסף ממה שאתה צריך ו/או הילדים שלך
ואחרי זמן שירגיש לך נכון תתחיל לחשוב מה לעשות
מה אתה רוצה לעשות/להשיג בחיים
אני בחרתי להמשיך לעבוד בחברה שלי רק עם יותר חופש וללא דאגה כלכלית
אנחנו מושקעים הרבה מאוד בנדל"ן כך שהתנודתיות לא רלוונטית
אם זה סכום גדול שווה מחשבה איך לחלק אותו ולא רק בשוק ההון לדעתי!
בכל מקרה בהצלחה ובשלווה

מסכים לחלוטין עם @צדיק נסתר!
השלב הראשון - לא לעשות כלום. לתת לראש ולרגשות קצת להירגע. לקחת את הזמן....

יכול לקרוא עוד פה.

אופק ההשקעה לא השתנה. אנחנו מוסיפים את זה לחסכונות הרגילים שלנו שישמשו לפרישה/הפחתת עבודה בעתיד
אולי תבהיר לנו - האם הירושה היא בסדר גודל של
יותר כסף ממה שאתה צריך ו/או הילדים שלך
או שמדובר על מיליון ש"ח שמצטרפים ל100K ש"ח בתיק השקעות?
זה יכול לשנות את התגובות לשאלתך.

שלום לכולם,
חדש בפורום אבל קורא מזה זמן.
אני ובת הזוג חוסכים יפה ומנהלים את החסכונות בעצמנו - עד כה, בסכומים לא מאוד גבוהים.

לאחרונה קיבלנו ירושה גדולה. מאוד. סדרי גודל מעל התיק שלנו. אני תוהה מה הדבר הנכון לעשות, משתי בחינות - מהותית וטכנית. לגבי המהותית אני לא באמת חושב שתוכלו לעזור כי זה עניין אישי של ניהול סיכונים וגם אסור להמליץ, לגבי הטכנית אשמח מאוד לעזרה.
עד כה כל החסכונות שלנו הושקעו בקרן 1159235, קרן סל של Ishares מחקה MCSI World. אני תוהה אם זה הדבר הנכון לעשות גם הפעם. אם היינו מפסידים כסף על החסכונות שלנו עד כה, נגיד אם השוק היה קורס, אז בכמה שנות עבודה וחסכון היינו מחזירים את זה. לעומת זאת עכשיו הפסד של כ-10% שווה ערך למה ששנינו חוסכים יחד לאורך חמש שנים, וירידה של 50% כבר זה סכום מלחיץ. בדרך כלל הדיון על הקצאת נכסים נע באחוזים, ואני תוהה האם אין טעם לחשוב גם במונחים אבסולוטיים. ברור לי, אינטואיטיבית, שאין דינו של תיק של 200 אלף ש"ח לתיק של 200 מיליון ש"ח. אם מישהו מכם היה במצב דומה, אשמח לשמוע תובנות.

ועכשיו לשאלה ומה שמפריע לי: מחזורי המסחר בארץ נמוכים מאוד. אני חושש מלבצע פעולות גדולות ולהזיז את מחיר הקרן. קראתי את השרשור הנעוץ על מייק וראיתי שזה מה שמומלץ, אני תוהה לעצמי האם זה עדיין מומלץ גם בסכומים גדולים? מה היכולת בכלל לרכוש ולמכור בסכומים כאלה, בלי לפגוע במחיר? מה המרווח (bid ask spread) בארץ לעומת חו"ל? האם אין הגיון, מסיבות של נזילות נמוכה מאוד בהשוואה לחו"ל, בכל זאת לרכוש קרן אמריקאית כמו VT?

בנסיון להתעמק בקרן הזו ולהבין מה המחזורים בה, נתקלתי גם ברשימת ההחזקות שלה. והופתעתי, כי חשבתי שהקרן מחזיקה פיזית מניות. מסתבר שזו קרן של קרנות. כך למשל היא מחזיקה קרן של Ishares שמחקה את הודו, עוד אחת שמחקה את סין, את ברזיל וכן הלאה. האם אני משלם את דמי הניהול של הקרנות האלה בשרשור, בנוסף לדמי הניהול המוצהרים, או שזה חלק ממה שמוצהר?

תודה מראש
תן
באחד השרשורים בעבר כתבו כאן שאפשר לפנות לקרן לבקש ציטוט לעסקה גדולה. אני מניח שלא יהיה לך קל להגיע לבד למי שיכול לעזור לך בזה. נסה להיעזר במישהו שעובד בשוק ההון שאתה מכיר.

ועכשיו לשאלה ומה שמפריע לי: מחזורי המסחר בארץ נמוכים מאוד. אני חושש מלבצע פעולות גדולות ולהזיז את מחיר הקרן
חפש "עושה שוק"
מה היכולת בכלל לרכוש ולמכור בסכומים כאלה, בלי לפגוע במחיר?
לא הייתי נותן פקודת קניה אחת של 200 מליון דולר.
אבל לפזר קניות של 200 מליון דולר על פני כמה רכישות שונות לאורך זמן סביר לא אמור להזיז את המחיר (כי יש עושה שוק)
בגדול, הייתי מסתכל מה הכמות ב ASK הקרוב, וקונה כמות כזאת של יחידות. אח"כ מחכה שעושה השוק יעדכן את המלאי וקונה שוב.

חפש "עושה שוק"
אני יודע שזו התשובה, אבל האם יש חוק שמכריח את עושה השוק לשמור על מרווח נמוך?

כלומר, ברור שמרווח נמוך מאפשר לו לעשות יותר עסקים - אבל בשולי רווח נמוכים יותר.

למה שעושה השוק לא יפתח מרווח של 5% ויחכה לקונה/מוכר מספיק נואש?

השאלה אם קיימת כזו בארץ.
בשביל 5% תבוא כזאת.
עזוב, בשביל 5% אני עושה את זה.

נדמה לי שלניירות של ליקסור הייתה סחירות ממש בעייתית.
הסחירות לא רלונטית כשיש עושה שוק.
וכשעושה השוק לא עושה את העבודה יש ארביטראז, ומהר מאוד ימצא מישהו שיסגור את הארביטראז

אשמח להתייחסות לגבי החלק של רכישת הקרן בישראל בסכום גדול והנזילות הנמוכה, אם למישהו יש נסיון עם זה. כרגע אני חושב לחלק למנות, אבל גם אם אפרוס את זה יומי זה ייקח המון זמן
אין עם זה בעיה ואין בעיית נזילות, היא לא נמוכה בכלל, אם תתנו פקודה בלימיט סביר בשעות חפיפת המסחר בסכום גבוה זה בהחלט יתפוס.
באחד השרשורים בעבר כתבו כאן שאפשר לפנות לקרן לבקש ציטוט לעסקה גדולה.
גם אפשרי.

בלי קשר אם זה סכום גדול במיוחד אולי עדיף שתלך ליעוץ מסודר.
אין דין 100K כדין 100M

באחד השרשורים בעבר כתבו כאן שאפשר לפנות לקרן לבקש ציטוט לעסקה גדולה. אני מניח שלא יהיה לך קל להגיע לבד למי שיכול לעזור לך בזה. נסה להיעזר במישהו שעובד בשוק ההון שאתה מכיר.
תודה. לא מכיר, אבל אשאל את הברוקר. מחר נכנס הכסף... אולי ב-IBI ידעו לעזור עם זה.
חוץ מזה בקרנות אשס יש מסחר בהיקפים גדולים.
אין בעיית נזילות, היא לא נמוכה בכלל
תודה לשניכם על ההתייחסות. אשמח להבין למה אתם אומרים את זה, אולי אני מסתכל במקום הלא נכון. באתר הבורסה יש פירוט של מחזור מסחר יומי. היום אין מסחר (אגב ימים חופפים. יש אפשרות לסחור שלא בימים חופפים? אני יודע שבימי ראשון הקרן לא נסחרת). כשאני מסתכל על הימים האחרונים, אז למשל ביום המסחר האחרון שזה ה-11.5 המחזור היומי היה 1.98 מ' שזה פחות מהסכום שאני מעוניין להכניס. גם ב-10.5 וב-9.5 היו מחזורים נמוכים (מעט יותר גבוהים אבל עדיין פחותים מ3M).
שוב, אני לא אומר את זה כדי להתווכח אלא כדי ללמוד. אני מפספס משהו? כרגע נראה שאם אני שם לימיט אני מכפיל (לפחות) את המחזור היומי. לא ברור לי שלמסחר השוטף יש יכולת לספוג את זה, והפתרון התיאורטי של
"עושה שוק"
נשמע לי יקר. מהדברים שעובדים יפה בתיאוריה או בשוק כמו ארה"ב ולא כל כך כאן.

תודה לכל שאר המגיבים על שהקדשתם זמן.

שוב, אני לא אומר את זה כדי להתווכח אלא כדי ללמוד. אני מפספס משהו? כרגע נראה שאם אני שם לימיט אני מכפיל (לפחות) את המחזור היומי. לא ברור לי שלמסחר השוטף יש יכולת לספוג את זה, והפתרון התיאורטי של
כן. לא חייב להיות קשר בין המחזור ונזילות במקרה של עושה שוק.
אבדוק לך אם אני יכול לעזור לך לאור הסכום הגדול במיוחד.

נשמע לי יקר. מהדברים שעובדים יפה בתיאוריה או בשוק כמו ארה"ב ולא כל כך כאן.
דווקא כן.

אתה מתעסק בזוטות, זה זניח בטווח הארוך, 0.1 לפה או לשם, לא קריטי. אז תפרוס את זה על שבועיים,חודש. גם ככה זה לא משנה. כאשר משקיעים במניות הטווח הוא ארוך, מעל 10 שנים ועדיף יותר. אז הרווחים הצפויים מאפילים על העמלות והספריידים בקנייה.
אני הייתי מתמקד יותר באסטרטגייה - האם זה באמת ההשקעה המתאימה לצרכים שלך?

טוב, חוזר לעדכן, בתקווה שיעזור למישהו בעתיד שאולי יעשה חיפוש בפורום. אמל"ק - הדברים שנאמרו פה התגלו כלא נכונים.
ראשית, נתקלתי באיזשהו שרשור בטוויטר שמסביר שברוקר יכול לעשות כל מיני דברים בסכומים כאלה ולעזור עם פיזור רכישות (iceberg) או לקבל עבורי ציטוט ישירות מהקרן. אז הרמתי טלפון ל-IBI, הבחור שענה לי לא ממש הבין מה אני רוצה ממנו - אמר לי שהמערכת שלו מוגבלת לפקודות עד 300 אלף ש"ח, ושאם אני רוצה מעבר לזה שפשוט אקנה כל פעם קצת במערכת האינטרנטית.
אז ניסיתי בדיוק את זה. אמרתי שאחלק את הכסף למנות של 300 אלף ש"ח. עשיתי את זה בזמן המסחר הרציף והחופף. פקודה ראשונה מולאה חלקית, ואז בהמשך לגמרי. יום אחרי ניסיתי שוב, לימיט על מחיר השוק באותה שעה, שוב 300K ש"ח. אחרי שלושה ימים הפקודה בוטלה על ידי IBI (לא יודע למה, כנראה כי לא בוצעה).
היות שיש עוד כמה וכמה מנות כאלה, החלטתי שאני מעדיף פשוט לשלם את דמי ההמרה ולרכוש את הקרן במט"ח בבורסה זרה. הבורסה הקטנה שלנו לא יודעת להתמודד עם הסכומים האלה, וכל מי שכתב פה "עושה שוק" אבל אף פעם לא ניסה - לא כל מה שקוראים שאמור תיאורטית לעבוד, עובד. וגם, כשנרצה לממש יום אחד, אני רוצה שתהיה לנו את האפשרות לעשות את זה יחסית בנוחות ולא להתעסק בזה נונסטופ במשך חודשיים של פקודות מכירה קטנות, זה עוד יתרון לקרן במט"ח בחו"ל. לא אופטימלי, אבל לא נורא.

תודה לכל מי שניסה לעזור. ובאמת חושב שבשביל לשמור על האיכות הגבוהה בפורום הזה, עדיף לתת עצות רק מידיעה ומנסיון. בלי לפגוע באף אחד כמובן.
שבת שלום!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ג למידת היסודות בהשקעת בנדלן נדל"ן 5
ב דיווח על הכנסות במקביל להפסד בהשקעת שותפות נדל״ן בחו״ל נדל"ן 0
א חישוב תשואה בהשקעת נדלן נדל"ן 12
נ מי התנסה בהשקעת פליפ (נדלן בארה"ב) ? שוק ההון 27
A מכירת ESPP ללא מידע על סכום מכירות מיסים 5
מ איך לשלם למס הכנסה סכום קטן כמס על ריבית בפיקדון בחו״ל? מיסים 1
S שדרוג דירה - התייעצות האם לקחת משכנתא ובאיזה סכום נדל"ן 13
I אופציות - מה האסטרטגיה שלכם לחיסכון/השקעת סכום המימוש? שוק ההון 5
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
tomchoook סכום לא מסתדר בתשלום 10% על השכרת דירה מיסים 27
כ משיכה של פוליסה עם סכום קטן - מס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B השקעה של סכום מזומן לטווח קצר (1-3 חודשים) ב- US Treasury bills שוק ההון 5
J חיסכון של סכום גדול בקרן כספית שוק ההון 4
Homer הפקדת סכום גדול בפנסיה לפני פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
D חישוב סכום קצבה בפרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
ת העברת סכום גדול מבנק אמריקאי לבנק בישראל השייכים לאותו אדם צרכנות פיננסית 27
ה השקעת סכום לסגירת מסלול משכנתא - עכשיו או לחכות נדל"ן 7
א השקעה סכום גדול שמיועד לרכישת נכס שוק ההון 5
M האם יש סכום שממנו ״כדאי״ לפצל את התיק? שוק ההון 21
י פיזור סכום כסף גדול בפקדון שוק ההון 3
K איך אני חוסך סכום X בY זמן? התפתחות אישית 2
E שאלה לגבי סכום דולרי גדול ומה לעשות איתו שוק ההון 52
K השקעה כקבוצה בקרן על מנת לעבור סכום מינימום - דרך חוקית? שוק ההון 2
ח התייעצות | תחילת הדרך עם סכום כסף משמעותי יומני מסע אישיים 9
P איפה להשקיע כל חודש סכום יחסית גבוה ומה לעשות עם הגמל, קה"ש ופנסיה הנוכחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S סכום להשקעה- אשמח לחוות דעתכם שוק ההון 1
ש מה הדרך הכי טובה וזולה להעביר סכום כסף לחו'ל שוק ההון 4
I סכום מינימלי למשכנתא? נדל"ן 6
T סכום אינפלציוני - טופס 1399 (הגשת דוח שנתי) מיסים 0
הדבורה מיה הכנסת סכום משמעותי לשוק ההון בתקופה הנוכחית שוק ההון 6
N האם יש בעיתיות להשאיר סכום כסף מזומן בחשבון ההשקעות? שוק ההון 21
B פתיחת סכום העסקה בשלב הטיוטות נדל"ן 31
U קופת גמל בניהול אישי - סכום הפקדה ראשוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D איך לשלוח סכום קטן לאירופה? צרכנות פיננסית 26
ת מנפיקי קרנות הסל הישראליות "גונבות" מהציבור סכום של מעל 150 מיליון ש"ח בשנה שוק ההון 13
M המרת סכום מט"ח גדול בפעם אחת בIB? שוק ההון 11
A סכום ההוצאות החודשי למשפחה - בהמשך לציוץ הסולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 56
O השקעת סכום גדול בבת אחת או באופן הדרגתי שוק ההון 7
ב היי שלום,אני בן 57,מעוניין להפקיד סכום הוני,בכדי ליצור לי קיצבה לפנסיה מגיל 60. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
ל השקעת סכום שמיועד לתשלום לקבלן שוק ההון 2
M הטבות שאפשר לקבל עם סכום גדול בעו"ש צרכנות פיננסית 7
Michel הגבלת סכום קצבת פנסיה כדי להשפיע על גודל הכנסה לצורך חישוב תשלומי ביטוח לאומי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ז סכום מצטבר שוק ההון 5
A האם יש הגבלה על סכום כסף שאפשר להעביר לתיק IRA בתור עצמאי? שוק ההון 28
י השקעת סכום כסף לטווח קצר שוק ההון 3
D חישובי סכום שהותר בסעיפי הניכויים והזיכויים בשומת מס הכנסה 2020 מיסים 0
H ira עם סכום מינימלי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
T התלבטות השקעה בין דירת קבלן לדירת יד 2 (סכום ההשקעה שונה) נדל"ן 3
O השארת סכום מינימלי בעו"ש והתבססות על תיק השקעות במקרה חירום שוק ההון 13

נושאים דומים

Back
למעלה