• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

לומד את התחום ומקווה להתחיל להשקיע בקרוב - דרך איזה גוף עדיף להשקיע?

yuval_98

משתמש רשום
דירוג
4
שלום לכולם,
אני בתהליך למידה מעמיק של נושא ההשקעות ומקווה להתחיל להשקיע בקרוב. הבנתי שישנם מספר גופים שדרכם ניתן להשקיע את הכסף בבורסות השונות. האופציה הכי נוחה מבחינתי היא השקעה דרך האתר של הבנק. ממה שראיתי המידע שם נגיש וביצוע ההשקעה נראה כפעולה פשוטה יחסית. מקריאה בבלוג ראיתי שהסולידית ממליצה להשקיע באמצעות פתיחת משתמש בבורסה לניירות ערך. אשמח לשמוע על ההבדלים בין שתי האופציות, בדגש על יתרונות וחסרונות שלל כל אחת מהן.

תודה רבה לכל העונים מראש!

Mr LA

משתמש ותיק
דירוג
57
צריך לחדד - אתה בתור אדם פרטי לא יכול לפתוח "משתמש" בבורסה. אתה צריך לפתוח חשבון אצל חבר בורסה ולסחור דרכו.
כל הבנקים הם חברי בורסה (ולכן אפשר לסחור דרכם), וכמו כן יש גם 4 בתי השקעות ישראליים שהם חברי בורסה בארץ וניתן לסחור דרכם.
החיסרון העיקרי של השקעה דרך הבנקים הוא עמלות גבוהות מאוד ביחס לבתי ההשקעות.
היתרון הוא נוחות עבור חלק מהאנשים, ואופציה יותר טובה למיקוח מול הבנק (מכיוון שהבנק רואה שיש לך סכום גדול שמופקד אצלו בניירות ערך. אם הסכום הזה).

אופציה נוספת היא השקעה דרך בית השקעות זר. לרוב ניתן להשיג כך עמלות יותר נמוכות, אך מצד שני המסחר בארץ חסום (ניתן לסחור רק בניירות ערך בבורסות חו"ל), ויש לדאוג עצמאית לדיווחים למס הכנסה (בניגוד לבנק/ברוקר ישראלי, שמדווח בעצמו ומנכה לך מס במקור).

זה על קצה המזלג... מומלץ שתחפש בפורום ותקרא על כל אחת מהאפשרויות, היו על כך הרבה דיונים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
tpr שאלה בנוגע לתיק השקעות (עדיין לומד את התחום) שוק ההון 0
T מישהו לומד פסיכולוגיה? התפתחות אישית 19
זריקת תבונה האם עצמאי פטור עם הכנסות מעטות יכול להפריש את המקסימום לקרן השתלמות (18,400 ש"ח) מבלי שירימו גבה שם למעלה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מתכנת רשות המסים תעביר באופן יזום החזרי מס לכ-1,900 הורים לילדים עם מוגבלות שלא מימשו את זכאותם להקלה במס של 2 נקודות זיכוי מיסים 18
E פיצויים. עשיתי טעות שאמרתי את זה? צרכנות פיננסית 40
א ניוד נקודת זיכוי של תינוק - איך עושים את זה? מיסים 10
A תשואה משכר דירה או פוטנציאל עליית הערך - כיצד אתם מתעדפים את ההשקעה שלכם? נדל"ן 15
aminadav האם במשברים הגדולים. האם מי שהיה נשאר 10 שנים על קרן מחקה את אחד המדדים המובילים. האם היה יוצא מופסד? או מרוויח בגדול? שוק ההון 27
E דרכים להזין את תיק ההשקעות שוק ההון 18
adamshalev אינטראקטיב ברוקרס ביטלו את עמלת המינימום החודשית שוק ההון 129
c881 "הבנק איבד את האמון בך - את לא זזה מפה חצי שנה אוף טופיק 17
twister לאחר סגירת הלמן אלדובי, לאן העברתם את הפנסיה שלכם? שוק ההון 13
R מה עושים כשכמה קונים פוטנציאלים מוכנים לשלם את המחיר הנקוב ? נדל"ן 14
Y שאלות לפני שאני שם את הכסף בבית השקעות שוק ההון 4
1 האם להחליף את החלק המנייתי לסנופי בלבד במקום חשיפה עולמית? שוק ההון 34
M רשות שוק ההון עוצרת את המינוף בקרנות הפנסיה המחקות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
H איך לתקן את הטעויות שכנראה עשיתי? שוק ההון 5
ס לאיזה סעיף בטופס 135/1301 מעבירים את התוצאות של ג.6 (הכנסה חייבת) בטופס 1322? מיסים 10
ה האם אתם מחשיבים את כספי הפנסיה/קרן השתלמות כ״מנייתים״? שוק ההון 44
ש לסגור את המשכנתא או להשקיע בשוק ההון? נדל"ן 27
י יש מצב שמינפתי את עצמי בלי לדעת? אינטראקטיב ברוקרים ופלטפורמות מסחר 5
י איך לעבוד עם בחור שאני לא אוהב בלי לאבד את השפיות? אוף טופיק 9
aminadav שאלה לגבי 6 כללי אצבע להרכבת תיק השקעות. בשביל לישון בשקט צריך להיות מוכן להפסיד את הכל, לא רק חצי, לא? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
aminadav מאיזה סכום השקעה הייתם מחלקים את הרכישה לכמה חלקים כדי לא להשפיע על המחיר? שוק ההון 30
Harvey מיסוי משקיעי נדל״ן בתל אביב כדי לצנן את השוק נדל"ן 55
aminadav מה דעתכם על מנת לחסוך בדמי ניהול לקנות ישירות את המניות ולא דרך קרנות מחקות? שוק ההון 3
א באיזה מחיר ארכוש לי את המנייה שוק ההון 15
E לקוח לא רוצה לשלם את מלוא הסכום כי טוען שכמה תמונות לא יצאו טוב. מה לעשות? אוף טופיק 22
R "להכות את השוק" מחפש מידע פוסטים מאיכות נמוכה 4
ק להעביר את התיק ממקסם לברוקר ישראלי/בנק ישראלי שוק ההון 5
מ האם להעביר את אבא שלי לתיקון 190 שוק ההון 4
G סוכן: "גוף שסוגר את הפעילות לא רלוונטי ההבטחות שלו" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
S למה לשים לב לפני שעוברים לביטוח בריאות קבוצתי ומבטלים את הביטוח הפרטי? צרכנות פיננסית 0
N האם לפרוע חלקית את המשכנתא? צרכנות פיננסית 6
Benjamin W נשיא ארה"ב מתכנן להעלות את מס רווחי ההון ל 43% אוף טופיק 100
S חוות דעת תיק קיים של הייטקיסט בן 32 - מחפש את השינויים הנכונים שוק ההון 14
ש לתזמן את השוק? נדל"ן 23
שנקל לתזמן את השוק...ללא תלות בזמן? שוק ההון 29
L מתלבט לאן לנתב את עתידי התפתחות אישית 9
ה מבקש את עזרתכם, כסף להשקעה, חשבתי על דירה בקריות וכדו' נדל"ן 8
ה כרטיס אשראי חדש מבטל את הישן? פוסטים מאיכות נמוכה 21
ק טירונית שוק ההון מחפש סימולים (או - כשאת אומרת אג"ח, למה את מתכוונת) שוק ההון 10
L כיצד הייתם ממליצים לי להשקיע את הכסף במצבי נדל"ן 6
S להשכיר את הדירה או למכור נדל"ן 19
B האם קיימת קרן פנסיה שרושמת כמו שצריך את חלוקת ההפקדות בין קצבה מזכה ומוכרת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 50
unrealx כלי נוח למצוא את כל תכניות הבנייה בעיר / איזור מסוים נדל"ן 4
Beinish עבר רבעון מאז שפתחתי את התיק, תוהה אם אני מפספס משהו בזה שאני לא עושה כלום שוק ההון 9
תפוזינה אם מישהו מצהיר שהוא הולך למכור את הדירה הראשונה בתוך שנה וחצי פוסטים מאיכות נמוכה 4
נגב שאלות שכדאי לשאול את מי שמציע ליווי לרכישת בוננזה בישראל נדל"ן 24
N דברים שעלי לדעת בנוגע לרגולציה ולברוקר שלי ברגע שאפעיל את החשבון שלי ברוקרים ופלטפורמות מסחר 45

נושאים דומים

למעלה