1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

רעיון שחשבתי עליו להשקעת הכסף ישר אחרי המרת המטח לקראת השקעה ואבקש את דעתכם כמה הרעיון הגיוני ונכון?

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י Shaz, ‏16/12/18.

1. Shaz

Shaz משתמש בכיר

בעקרון אני רוצה להשקיע כל חודש-חודשיים +- סכום של 3000 בערך בחודש או 6000 בחודשיים.. עוד לא החלטתי ממש על התדירות..

העניין הוא כזה. המרת המטח עולה לי 75 שקלים עמלת ק\מ עולה לי 2.5$ נניח 10 שקלים +-
    חשבתי פעם בשנה לעשות המרת מטח לחשבון ההשקעות שלי בסכום של 36000 שקלים +- וואז לחלק את הסכום ל 12 חלקים שווים וכל חודש לקנות קרן מחקה עם כל חלק.

פה יוצא מצב שבמשך שנה הסכום 36000 יושב בתיק ההשקעות בדולרים האם זה רעיון הגיוני לקנות אם הסכום הדולרי הזה תחילה אגח ממשלתי הכי קצר שיש והכי לא תנודתי שיש וכל חודש למכור ממנו ואז לקנות את הקרןן מנייתית?

סך הכל יוצא שאני משלם על כל העניין הזה עוד 2.5$ לקניה הראשונה + 2.5$ * 12 חודשים לכל המכירות שזה 130 שקלים בערך שזה 0.3% מתוך ה 36000 האם לטווח קצר כזה אקבל רווח?
    כי הבנתי שהתשואה לפדיון היא שנתית אז אם כל חודש אני מוכר 1/12 מהסכום ההתחלתי אז אחרי שנה בעקרון לא יהיה שם כלום..

אשמח לרעיונות לאפיקים סולידים מאוד לטווח קצר כשהמטרה היא כל חודש לשלוף חלק מהסכום.. והסכום עצמו הוא יהיה כבר בדולרים

מקווה שהשאלה שלי ברורה.. או שכל הרעיון שלי הוא פשוט קשקוש חסר הגיון?

2. cypriano de rore

cypriano de rore משתמש בכיר

למה החלטת על חודש-חודשיים? למה לא כל שנה למשל?

אם אתה ממיר מט״ח בסכומים כאלו אתה יכול לעשות את זה כאן:
    https://www.facebook.com/groups/985400998137980/?ref=group_header
    ללא עלות.

למה?
    אם יש לך את כל הסכום אז למה לא להשקיע בבת אחת?

של איזו ממשלה בדיוק? ארה״ב?

3. Shaz

Shaz משתמש בכיר

כדי לא בטעות להכניס ממש לפני ירידה... כשאתה מפצל בזמן אתה מוריד תשואה וסיכון.. עלה הרווחתי פחות ירד הפסדתי פחות..

אבדוק את העניין הזה, תודה.

כדי להוריד את הסיכון של השקעה של הרבה כסף בשיא...

למשל.. לא הצלחתי להבין בדיוק איך התשואה לפדיון עובדת בקרנות ששם התשואה לפדיון משתנה כל הזמן.. אם זה משהו שאתה מקבל רק בסוף שנה..

4. cypriano de rore

על סמך מה אתה אומר את זה? אינטואיציה?

אני חושב שקניית אג״ח ישיר בארה״ב זה עניין לא פשוט ומאוד יקר (אם אתה לא אזרח - או גם אם אתה כן?) @אורי ג. ?

5. Shaz

Shaz משתמש בכיר

1) זה נראה לי דיי ברור לא? בכל סיטואציה גם של ירידה וגם של עליה זה נותן לך תוצאה יותר מתונה... אם השוק יותר תקנה ב 12 נגלות כל פעם במחיר זול יותר
    ואם השוק יעלה תקנה כל פעם במחיר יקר יותר ותרוויח פחות.. (בימים אילו שממש לא ברור שהשוק בדרך לעליה אני לא אחזור על הטעות שעשיתי בהתחלה ולא אקנה יותר במכה הרבה מאוד יחידות..)

2) אם קניית אגח ישיר זה יקר ולא אופציה אז יש קרנות שעושות את זה רק שאני לא בטוח איך זה עובד בטווח של קניה אחת ואז כל חודש למכור חלק מההחזקות בקרן.. איך לחשב את הצפי לרווח.. להשקעות לטווח כזה קצר הצפי אמור להיות לא מסוכן ודיי ניתן לחיזוי לא? יש אפיק שאפשר לקנות בדולרים שאפשר לקנות בבורסה שהוא יותר סולידי מאגח ממשלתי אמריקאי קצר?

6. cypriano de rore

למה זה מעניין אותך? לאיזה טווח אתה משקיע?
    קראת את זה?

הרעיון שלך יצירתי אבל נראה לי שאתה תפסיד ממנו המון. חישבת את כל העמלות והמיסים שתשלם?

7. nicepo1

nicepo1 משתמש בכיר

בקשר למיצוע דובר פה כבר המון אני כתבתי את דעתי פעמים רבות.
    בקשר לקרנות דולריות דובר פה על NEAR וMINT כאופציה להחזקה סולידית לטווח קצר.אני החזקתי אבל אני לא משלם עמלות קניה\מכירה והיה מדובר בסכומים יותר גדולים.
    לא בטוח שצפי התשואה מצדיק במקרה שלך את ההתעסקות\תשלום עמלות\סיכון.

Yoss ו-Shaz אוהבים את זה.
  8. Shaz

Shaz משתמש בכיר

לא קראתי את זה.. אקרא יותר מאוחר..
    ואני משקיע לטווח ארוך..

הפסד עמלות של חברת ההשקעות זה 0.3% עמלות של קרן רגילה של ונגארד זה 0.1% בערך
    אני לא ממש יודע איך לחשב את הרווח אבל אפשר לראות למשל את הקרן הזאת VTIP יש לה תשואת דיבידנד של 3% תוריד מזה מס תקבל 2.25% והיא עולה 0.06% לשנה
    סך הכל רווח (על פי החישוב שלי שכנראה לא ממש נכון) בגלל ששליפת הכסף משם הוא לינארי וקבועה הרווח יהיה לא כמו 3% אלה כמו 1.5% ולכן הרווח אחרי מיסים הוא יהיה 1.125% בממוצע לכל השנה...
    עלות הקרן גם יורדת ככל שאני מוציא את הכסף ולכן גם היא תרד ל 0.03% מה שנשאר קבוע הם עלויות הקניה והמכירה לזה נשאר 0.3% מהסכום הראשוני..
    סך הכל יוצא רווח של 0.8% בערך..
    אם אני חוזר על התהליך ככה כל שנה אני מניח שמכיר האגח לא יהיה פונקציה כי יכול לעלות ויכול לרדת..
    אבל נקודת המוצא שאני מתחיל ברווח של 0.8% מתוך 36K שזה כמעט 300 שקלים.. נוספים בשנה..

חסר לי עוד את המידע לגבי איך הולך התשואה לפדיון במצב כזה.. אני מרוויח מזה משה? הכי אם החלוקה פעם בשנה אני למעשה לא מרוויח כלום.. אז בנתיים אני לא סופר את זה..

9. cypriano de rore

אם אתה משקיע לטווח ארוך אז מיצוע זה לא רעיון טוב. תקרא את המחקר של ואנגארד.
    הסיבה היחידה לעשות את זה היא פסיכולוגית.

תחושב אם עדיין מעניין אותך כל הבלאגן הזה ואם כן אז תעשה את החישובים.

10. אורי ג.

אורי ג. משתמש בכיר

לא יודע אבל אין ממש סיבה, יש ETFים טובים שמציעים לך את כל סקאלת המח"מים.

cypriano de rore אוהב/ת את זה.
  11. FIYaacov

FIYaacov משתמש בכיר

Yoss אוהב/ת את זה.
  12. cypriano de rore

הייתי צריך לשים לב שזה ib לפי העמלות.

FIYaacov אוהב/ת את זה.
  13. Shaz

Shaz משתמש בכיר

תאמת שזה אינטרקטיב ישראל

14. cypriano de rore

עולה לך כסף להעביר להם בנקאית דולרים?

15. Shaz

Shaz משתמש בכיר

מה הכוונה?
    אתה מתכוון להעביר להם דולרים שקניתי מהבנק? אני לא זוכר ששאלתי את המחיר לגבי זה..
    אבל קניה של דורלים דרך הבנק מראש יעלה לי יותר..

16. cypriano de rore

מי דבר על הבנק? דיברתי על:
    ואז אפשר להפקיד בבנק שלך ולהעביר אליהם בנקאית. השאלה אם פעולת ההעברה עולה לך או לא.

נערך לאחרונה ב: ‏16/12/18
  17. Shaz

Shaz משתמש בכיר

אבדוק את העלות של זה.. תודה

לגבי הסטטיסטיקה של Vanguard זה הכל טוב ויפה בהנחה ויש עליה סבירה +- לאורך זמן.. עכשיו תחשוב מה היה קורה אם הייתה משקיע את כל הסכום בבורסה היפנית ב1989? הנפילה שלך הייתה חזקה מאוד... נכון מדובר פה על בורסה ספציפית אבל זה יכול להיות גם איזו נפילה עולמית כמו ב 2008 ואולי יכולה לבוא גם נפילה חזקה יותר ממש בקרוב? אולי כבר ב 2019-2020?

18. roneng

roneng משתמש בכיר

אם אתה לא מאמין שלאורך זמן יש עליה, למה לקנות מניות בכלל?

FIYaacov ו-אורי ג. אוהבים את זה.
  19. roneng

roneng משתמש בכיר

IB מקבלים דולרים רק בחשבון בנק האמריקאי שלהם.
    להעביר לשם מחשבון בנק ישראלי יעלה יחסית הרבה כסף (לבנק הישראלי + לבנק מקשר). זה יוצא הרבה יותר יקר מעמלת המרת כספים באינטר ישראל (שלא לדבר על עלות ההמרה ישירות בIB, או במתווך דרך דיבידעת).

cypriano de rore אוהב/ת את זה.
  20. Shaz

Shaz משתמש בכיר

מאמין אבל מעדיף למתן את הסיכונים עם פיזור ההשקעה בזמן באופן כזה שיהיה יותר מפוזר.. אולי אני טועה.. אבל זאת דעתי..

גם ביחס לאופציות האחרות זה הכי טוב שיש... מחר יכולה לבוא אינפלציה של 1000% ולאפס לי את הכסף.. הכל מסוכן.. אבל ביחס לאופציות האחרות פה זה נראה לי הכי כדאי..

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
רוצה לוודא שהבנתי את הרעיון של VALUE INVESTING פינת המשקיעים ‏10/3/19
דעתכם על הרעיון הבא פינת המשקיעים ‏6/5/17
רעיון לתכנון (הקטנת) מס בניירות ערך זרים פינת המשקיעים ‏13/8/15
מחפש רעיון יצירתי (case study) פינת המשקיעים ‏8/8/15
סתם חישוב היסטורי שחשבתי עליו אחרי פחדים מהקריסה הבאה פינת המשקיעים ‏28/7/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.