• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לעבור לגור עם הבת זוג ולהיכנס לבור כלכלי או להמשיך לגור עם ההורים?

DanielJhony

משתמש רשום
דירוג
12
אני וחברה שלי שמונה חודשים יחד.
אני בן 27, היא בת 26.
אנחנו חושבים לגור יחד, דיברנו על זה כבר ורצינו לתכנן את המעבר יחד.
מצאנו דירת 3 חדרים בגודל 70 מ"ר, משופצת בתל אביב, בעל דירה נחמד ודי הגון.
היא גרה עם שותפות, וכרגע ההורים שלה עוזרים לה עם חלק מההוצאות כי היא לא עובדת והיא משתמשת בחלק מהחסכון שלה שחסכה (150,000).
אני גר עם ההורים וחסכתי באיזור ה100,000 ש"ח

אני מפחד להיכנס לבור כלכלי רק בכדי שנגור יחד בתל אביב. היא לא מוכנה להתפשר על אף מקום אחר כי היא רוצה לעבוד בתור עצמאית בתחום הכושר במרכז.
התחום שבו היא רוצה לעבוד בו הוא פילאטיס מכשירים וכל התחום של התזונה והכושר.

עשיתי חישוב של כול ההוצאות החודשיות החשובות:

הוצאות שמתחלקות ביננו ואני רושם כאן את החצי שאני אמור לשלם.
לדוגמא שכר הדירה הוא 5,000 אז אני משלם חצי, 2,500.

הוצאות שמתחלקות ביננו (חצי חצי):

שכר דירה – 2,500

ועד – 40

ארנונה – 105

מים – 100

חשמל – 100

גז – 25

מזון – 1,250

סה"כ: 4,120 ₪ לצורך דיור, חשמל, מים, ארנונה, גז, מזון.

הוצאות של הרכב שלי (חודשי):

ביטוח חובה + צד ג' – 352 ₪

דלק נסיעות – 720 ש"ח נטו נסיעות ללימודים.
תחב"צ לעבודה - 150 ש"ח בערך בחודש.

הוצאה חריגה לא צפויה: 1550 ש"ח טיפול לרכב.

סה"כ הוצאה על רכב(כולל טיפול קבוע) + תחב"צ = 1,262 ש"ח

עריכה:
האוטו אוכל 10 ליטרים לק"מ, ויש לי שלוש נסיעות למכללה בשבוע.
הלוך חזור 80 ק"מ, השתמשתי במחשבון ק"מ לליטר, יצא לי בערך 60 ש"ח לכיוון.

עריכה: טיפול שנתי לאוטו, קונה חלקים לבד עולה לי 250 ש"ח , עבודה של המוסכניק 200 ש"ח
חלקים שאני קונה: מסנן שמן,אוויר,מזגן,גלון שמן מנוע,4 פלגים.
סה"כ 450 ש"ח. לשנה יוצא - בערך 40 שח לחודש.

היו לי כמה בעיות בצינורות של הרכב בגלל שזה רכב ישן - קיה ריו 2008 לכן אלו הוצאות חד פעמיות שמצטברות,אבל חוץ מזה הטיפולים זולים יחסית, פעם ב 3 שנים צריך להחליף חיישן קראנק, כי זו מחלה של הרכב, עולה באיזור 150 ש"ח.
טיפולים: טיימיניג + החלפת צינור + החלפת משאבת מים + מילוי גז למזגן = 1550 ש"ח. זה סכום חד פעמי ששילמתי ולכן אני מחשיב אותו כהוצאה חריגה.

לימודים:
על הלימודים עצמם כבר שילמתי את כול הסכום בערך 2200 ש"ח לשנה. (90% מלגה חיילים משוחררים)

סה"כ יוצא לי בחודש ₪5342 הוצאות קבועות.
עריכה:

הרכב ישמש אותי לצורכי נסיעה ללימודים – הנדסאי חשמל, שלוש פעמים בשבוע.
שקלתי לעשות מנוי שנתי ברב קו בעלות של בערך 1,300 שח ולחסוך את העלויות של הרכב אבל פשוט יותר יעיל לסוע עם הרכב. בתחבצ אני מבזבז שעה וחצי יותר בדרכים.

יש לי ניסיון בחיווט וחשמל בייתי(אני חשמלאי מעשי) ומצאתי עבודה התחלתית בשכר של 60 ₪ לשעה.

זה היה נשמע לי הרבה אבל אני אעבוד פחות שעות בימים של הלימודים שזה יוצא 3 ימים בשבוע.
אז אעבוד באיזור 38 שעות שבועיות.
שזה 152 שעות בחודש, אז השכר ברוטו שיצא לי הוא 9120 ₪ - שבנטו זה יוצא – 7,300 ₪ לפי מחשבון שכר באינטרנט.

אז נשאר לי בפוטנציאל 1500-1,000 ₪ כול חודש שאני יכול לחסוך או "לבזבז".

אני קצת חושש שאני אכנס לבור כלכלי במידה ואני לא אוכל לעבוד ואצטרף לשרוף את כול החסכון שלי על ההוצאות.

*הצלחתי לחסוך באיזור 100,000 ש"ח (כרגע נמצאים בקרן כספית) שגרתי אצל ההורים ולכן מפחיד אותי לשרוף הכול לשווא כשאני יכול לגור איתם ולחסוך בכיף עוד 4,000 ₪ בחודש.

אני חושש ממעבר לעיר תל אביב כי אני נולדתי וגדלתי בעיר קטנה בפריפריה, בסביבה לא תומכת בלשון המעטה, ואין לי בדיוק את ההשכלה או הכישורים(כרגע) בכדי להרוויח שכר יותר גבוה באיזור המרכז.
יש לי תעודה של חשמלאי מעשי וניסיון בהרכבות מכאניות וחיווט לוחות. אני גם סוג של הנדימן, לא מקצוע כזה נדרש בתל אביב, ממה שראיתי יש הרבה.
אני כן רוצה לעבור למקום אחר כדי שאוכל לחוות סביבה אחרת מאיפה שגדלתי וגם אנשים אחרים שאוכל ללמוד מהם ואולי אפילו אשנה את אופי התעסוקה שלי כרגע.
יכול להיות שאני סוג של מפחד לצאת מאיזור הנוחות שלי, אבל אני די מרגיש לחוץ רק מלחשוב על לחיות מתלוש לתלוש

אני ממש מבולבל ולא יודע מה להחליט כי כבר חתמנו חוזה ואנחנו עתידים לעבור עוד חודשיים, עוד לא עברנו ככה שיש לי הזדמנות להתחרט.

תודה שקראתם עד כאן...

נערך לאחרונה ב:
ברוך הבא לפורום.
לא רשמת בן כמה אתה, זה יכול להשפיע על העצות כאן.
חברה שלך רוצה לעבוד בתור עצמאית, אתה אומר. כמה זמן היא לא עובדת ולמה היא לא יכולה להתחיל לפני שעוברים לתל אביב?
איפה היא גרה כרגע?

כבר חתמנו חוזה ואנחנו עתידים לעבור עוד חודשיים, עוד לא עברנו ככה שיש לי הזדמנות להתחרט.
תפוס אומץ ועבור לתל-אביב עם זוגתך. שתי ציפורים במכה אחת - התנסות בחיים עצמאים בעיר קשוחה יחסית, וחיים משותפים עם בת הזוג.
יש לך מספיק כסף לקחת את הצ'אנס הזה.
אין לי בדיוק את ההשכלה או הכישורים(כרגע) בכדי להרוויח שכר יותר גבוה באיזור המרכז.
כל מקצוע הכי פשוט בת"א אמור להיות מתומחר יותר גבוה מאשר בפריפריה. חשמלאי, הנדימן או מוכר בחנות. אתה יכול לבדוק בגוגל.
טיפול שנתי לאוטו – 1000 ₪
חודשי? אתה משלם 12K לטיפול שנתי? אם בלבלת, כבר חסכת 900 בחודש. אם זאת האמת, אולי שווה להחליף ברכב ישן יותר. בכל מקרה, יש לך יחסית הרבה ק"מ בחודש (בהתייחס לכמות הדלק הנצרכת) ויכול להיות שמגורים בת"א ייתרו חלק גדול מהם.

אני גם סוג של הנדימן, לא מקצוע כזה נדרש בתל אביב, ממה שראיתי יש הרבה.
אני לא הנדימן ולא מבין בזה, אבל ניראה לי שיש הרבה עבודות מזדמנות, לאנשים עם ידיים טובות בתל אביב.

אני כן רוצה לעבור למקום אחר כדי שאוכל לחוות סביבה אחרת מאיפה שגדלתי וגם אנשים אחרים שאוכל ללמוד מהם ואולי אפילו אשנה את אופי התעסוקה שלי כרגע.
כל הכבוד, בהצלחה!

על אילו "דגים שמנים" ומשמעותיים היא מוכנה לוותר תמורת הלוקסוס לגור ולעבוד בת"א?
על אילו דגים אתה מוכן לוותר?

בקישור הבא הכותב מדבר על נקודה חשובה לגבי הדרכים לחסוך, וזה מתקשר לשאלות שלי:

מקווה שכעת ההיגיון ברור לך.

למה חייבים לגור בתא כדי לפתוח עסק בתא?
אני לא גר בתא ונוסע כל יום, כמו הרבה אחרים.
אני בספק אם תמצא דירה באזור סבבה בתא ב5000 שקל, אולי לכיוון ה7 וצפונה.
מישהו שאני מכיר טוב פתח מסעדה בת״א ונוסע כל בוקר ב6 כדי לא להתקע בפקקים.

• אהבתי
Reactions: JWL
תפוס אומץ ועבור לתל-אביב עם זוגתך. שתי ציפורים במכה אחת - התנסות בחיים עצמאים בעיר קשוחה יחסית, וחיים משותפים עם בת הזוג.
אכן כך. תיתן לזה שנה, ותראה משם לאן ואיך.

ברוך הבא לפורום.
לא רשמת בן כמה אתה, זה יכול להשפיע על העצות כאן.
חברה שלך רוצה לעבוד בתור עצמאית, אתה אומר. כמה זמן היא לא עובדת ולמה היא לא יכולה להתחיל לפני שעוברים לתל אביב?
איפה היא גרה כרגע?
אני בן 27. היא לא עובדת בערך חודשיים. היא עושה סוג של התמחות בפילאטיס. היא עבדה לפני בתור מלצרית.
היא גרה עם שותפות כרגע והיא משלמת 2,850 עבור חדר בדירת שותפות, היא מגיעה בערך ל6,000 שח הוצאות.
על אילו "דגים שמנים" ומשמעותיים היא מוכנה לוותר תמורת הלוקסוס לגור ולעבוד בת"א?
על אילו דגים אתה מוכן לוותר?

בקישור הבא הכותב מדבר על נקודה חשובה לגבי הדרכים לחסוך, וזה מתקשר לשאלות שלי:

מקווה שכעת ההיגיון ברור לך.
אני מבין למה אתה מתכוון. קראתי את המאמר בקישור שצירפת.
אנחנו לא אוכלים יותר מידי בחוץ,פעם בחודש וזה יוצא לנו גג 300 ש"ח. פעם אני משלם ופעם היא.
אנחנו מבשלים בבית בעיקר.

אנחנו נגור בדירת 3 חדרים (60 מ"ר) בדרום תל אביב, ישנה אבל משופצת ברמה גבוהה.
הבת זוג שלי חייבת לגור באיזור המרכז כי רוב ההמתאמנות שלה יהיו באיזור הזה.
מבחינת הדירה לא חושב שזה לוקסוס, חיפשנו דירות ישנות בעוד מקומות אבל הדירה הזו הייתה סוג של מציאה. שכונה טובה יחסית לדרום תל אביב לפי מיטב הבנתי.
הלוקסוס אולי זה הרכב - כרגע אני לא יכול לוותר על הרכב. אולי בהמשך. זה יכול לחסוך לי קצת יותר מ-1000 ש"ח בשנה.

לא ברור לי הדחף של בני זוג לעבור לתא בשביל לשרוף כסף.
מילא היית רווק שמעוניין בחיי לילה.
רמת גן וגבעתיים מלאות צעירים ומקומות בילוי בייחוד אם אתם זוג ושכר הדירה זול יותר.

• אהבתי
Reactions: JWL
מסכים עם השאר שעושה רושם שיש לכם מספיק חסכונות יחד כדי ״לקפוץ למים״. אם זה לא יסתדר כלכלית תמיד תוכלו לעשות חישוב מחדש אחרי תקופה.
עם זאת, אתה צריך להרגיש טוב עם המעבר הזה. לא יעשה טוב - לא לך, לא לזוגיות ולא לכיס - שתבצע את המעבר כי אתה מרגיש שאתה חייב. לכן תעשה חושבים עם עצמך ובהתחשב בפידבק שקיבלת כאן ותקבל החלטה שתהיה שלם איתה, לכאן או לכאן :)

כל מקצוע הכי פשוט בת"א אמור להיות מתומחר יותר גבוה מאשר בפריפריה. חשמלאי, הנדימן או מוכר בחנות. אתה יכול לבדוק בגוגל.

חודשי? אתה משלם 12K לטיפול שנתי? אם בלבלת, כבר חסכת 900 בחודש. אם זאת האמת, אולי שווה להחליף ברכב ישן יותר. בכל מקרה, יש לך יחסית הרבה ק"מ בחודש (בהתייחס לכמות הדלק הנצרכת) ויכול להיות שמגורים בת"א ייתרו חלק גדול מהם.
ערכתי את הפוסט. התבלבלתי בחישובים. בגדול יצא לי 5,342 ש"ח הוצאות חודשיות. ככה שאני חוסך בפונציאל קרוב ל2,000 ש"ח.
הרכב שלי ישן. קיה ריו שנת 2008. בגדול הטיפול השנתי עולה לי באיזור ה450 ש"ח. פעם בכמה זמן צריך להחליף צינורות, למלא גז במזגן, טיימניג וכו. רשמתי בפוסט למעלה פירוט, זה הוצאה יותר חריגה. צריך להחשיב אותה גם בחישוב החודשי שלי?

מבחינת צריכת הדלק - 720 ש"ח בחודש. נטו נסיעות למכללה.
אני שוקל ללמוד נהיגה על אופנוע ולהתנייד איתו. גם יחסוך לי את הפקקים.

ותודה רבה על התשובה שלך, כן ההתנסות זה מה שחשוב כאן ואני יכול לקחת את הצ'אנס הזה.
אני לא הנדימן ולא מבין בזה, אבל ניראה לי שיש הרבה עבודות מזדמנות, לאנשים עם ידיים טובות בתל אביב.

כל הכבוד, בהצלחה!

תודה רבה!
אני אנסה לחפש עבודות ולהתמקצע עוד בתחום.
לא חושב שאתה צריך לחשוש יותר מדי, אם אתה מחפש איפה לחסוך הייתי מתמקד ברכב.
תודה רבה על התשובה!
כן הרכב כרגע זה האופציה היחידה שלי לחסוך עוד כסף. השאלה איך אני נפטר ממנו מבלי שזה יפגע בניידות שלי.

למה חייבים לגור בתא כדי לפתוח עסק בתא?
אני לא גר בתא ונוסע כל יום, כמו הרבה אחרים.
אני בספק אם תמצא דירה באזור סבבה בתא ב5000 שקל, אולי לכיוון ה7 וצפונה.
מישהו שאני מכיר טוב פתח מסעדה בת״א ונוסע כל בוקר ב6 כדי לא להתקע בפקקים.
האמת במצאנו באיזור שנחשב טוב יחסית ושכר דירה הוגן יחסית לאיזור. 5,000.
לא ברור לי הדחף של בני זוג לעבור לתא בשביל לשרוף כסף.
מילא היית רווק שמעוניין בחיי לילה.
רמת גן וגבעתיים מלאות צעירים ומקומות בילוי בייחוד אם אתם זוג ושכר הדירה זול יותר.
השכר דירה אכן זול אבל הארנונה יותר יקרה. חיפשנו במשך חודשיים דירה בבכל האיזורים שציינת. לרוב דירות ישנות ומתפרקות בשכונות פח.
מצאנו סוג של מציאה לתל אביב.

קח בחשבון שהוצאות המזון עשויות לעלות, מי שגר בתל אביב נוטה לאכול יותר בחוץ או במשלוחים וזה יכול להגיע לכמה אלפי שקלים בחודש.
מצד שני אתה בהחלט יכול להרוויח יותר ממה שרשמת, יש בתל אביב מגוון רחב של עבודות בטווחי שכר רחבים למי שמוכן לצאת מאיזור הנוחות.

אני חושב שאתה יכול לקחת את הריסק הזה, אם לא עובד , אחרי שנה תחשב כיוון מחדש. סך הכל אתה עובד, ולומד מקצוע, ויש לך כסף בצד, היכולת שלך לקחת סיכון עכשיו היא טובה. לו היית מובטל, או צריך ללוות כסף בשביל המעבר, הייתי מצביע נגד, אבל זה לא ככה.
שיהיה לכם המון הצלחה בזוגיות !

האמת במצאנו באיזור שנחשב טוב יחסית ושכר דירה הוגן יחסית לאיזור. 5,000.

השכר דירה אכן זול אבל הארנונה יותר יקרה. חיפשנו במשך חודשיים דירה בבכל האיזורים שציינת. לרוב דירות ישנות ומתפרקות בשכונות פח.
מצאנו סוג של מציאה לתל אביב.
אז הייתי הולך על זה, היום אפילו בחולון קשה למצוא ב5000 דירה נורמלית

ערכתי את הפוסט. התבלבלתי בחישובים. בגדול יצא לי 5,342 ש"ח הוצאות חודשיות. ככה שאני חוסך בפונציאל קרוב ל2,000 ש"ח.
נשמע כבר יותר הגיוני. אבל רוב הסיכויים שלא תצליח לחסוך את ה-2K ש"ח כי ת"א ידועה בפיתוייה.
מצד שני, יש סיכוי שתוכל לייצר יותר הכנסות מאשר בפריפריה, לאט לאט תלמד את השוק.
אני שוקל ללמוד נהיגה על אופנוע ולהתנייד איתו. גם יחסוך לי את הפקקים.
אם אתה אדם זהיר ושקול - לך על זה. גם היותך הנדימן יכול להועיל לך בתיקונים עצמאים.
בעלי הוא אופנוען ותיק, עשה רשיון כבר בתקופת הצבא, ובשנים האחרונות הוא נוסע לכל קצווי הארץ לצורך עבודתו והאופנוע מציל אותו משעות של פקקים.
רק קח בחשבון שהביטוח יקר מאד, ונהגי הרכבים סתומים מאד (ובעיקר מרוכזים בכל דבר שהוא לא נהגי הכביש אחרים, בטח אופנוענים).

לדעתי אתה תפסיד כל כך הרבה יותר מכסף אם לא תעשה את המלך,תלמד,תתבגר,תשתפר וגם תהיה עוד צעד גדול בהתקדמות בחיים.

אני מבין למה אתה מתכוון. קראתי את המאמר בקישור שצירפת.
אנחנו לא אוכלים יותר מידי בחוץ,פעם בחודש וזה יוצא לנו גג 300 ש"ח. פעם אני משלם ופעם היא.
אנחנו מבשלים בבית בעיקר.

אנחנו נגור בדירת 3 חדרים (60 מ"ר) בדרום תל אביב, ישנה אבל משופצת ברמה גבוהה.
הבת זוג שלי חייבת לגור באיזור המרכז כי רוב ההמתאמנות שלה יהיו באיזור הזה.
מבחינת הדירה לא חושב שזה לוקסוס, חיפשנו דירות ישנות בעוד מקומות אבל הדירה הזו הייתה סוג של מציאה. שכונה טובה יחסית לדרום תל אביב לפי מיטב הבנתי.
הלוקסוס אולי זה הרכב - כרגע אני לא יכול לוותר על הרכב. אולי בהמשך. זה יכול לחסוך לי קצת יותר מ-1000 ש"ח בשנה.

א. נשמע שאתה ניגש למהלך עם המנטאליות הנכונה וזה מה שחשוב.
ב. "וויתורים" לעתים נדרשים לא רק במישור הכספי, אלא גם על אזורי נוחות בפאן הפסיכולוגי - כמו שבת הזוג שלך תצטרך אולי לדרוש יותר עבור השירות שהיא מציעה.

לגבי הרכב הייתי גם בוחן את העניין. כשלמדתי באקדמיה הנסיעות באוטובוס היו זהב - גם זמן לנוח, גם זמן לחרוש למבחנים או לקרוא את הבלוג. בוננזה אמיתית.
בנוסף, בתרבות של ת"א יש הרבה שטיקים וטריקים לחסוך כמה שקלים לשנה, בין אם שותפות בנטפליקס ומוצרים יד שנייה. גם אתר אגורה בטח רלוונטי לגבי הדברים הללו. שווה להיות עם ראש פתוח למנטאליות של העיר הגדולה.

שרק תגשימו את עצמכם ותהיו מרוצים, בהצלחה :)

נערך לאחרונה ב:
האם אתה יכול לנסוע ברכבת למכללה?
אופנוע זו אפשרות טובה בהשוואה לרכב, אבל הכביש הוא ג'ונגל. חו''ח יכולה להיות לך תאונה (אופנוע מסוכן יותר מאשר אוטו).

האם החברה שלך יכולה להעביר אימונים בזום?

ת''א יקרה ולפי התיאור שלך (לגבי כמה ישאר לך כל חודש) אני לא בטוחה שכדאי לך לעשות את המעבר בקרוב. צריך לקחת בחשבון גם בלת''מים.
האם הדירה מרוהטת קומפלט או שתצטרכו לקנות\למצוא ריהוט (למשל באתר אגורה)?

נסה למצוא מקורות הנכסה נוספים אם אתה לא יכול למנף את הכישורים הקיימים (חשמלאי, הנדימן)

למה 3 חדרים ולא שניים? חבל לשלם על חדר מיותר (ארנונה)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S בעלי אזרחות פורטוגזית, חשבתם לעבור לגור בפורטוגל? אוף טופיק 1
ד אז למה לא לעבור עכשיו מהסנופי לזמן מה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
D מניות ערך קטנות בישראל זה סיוט - זמן לעבור לאינטרקטיב? שוק ההון 1
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול לעבור בינתיים? צרכנות פיננסית 0
T קניית דירה ברחוב שאמור לעבור בו מטרו נדל"ן 0
K התייעצות , חושב לעבור למקום אחר פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 12
E האם לעבור קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
M מנסה לעבור מסלול השקעה בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
D חוזה שכירות תמוה לדירה שאנחנו רוצים לעבור אליה אוף טופיק 25
K השקעה כקבוצה בקרן על מנת לעבור סכום מינימום - דרך חוקית? שוק ההון 2
ש לעבור בנק כדי לפתוח פיקדון שוק ההון 17
Y האם כדאי לעבור לבנקאות פרטית? שוק ההון 50
F איך הצלחתם לעבור דירה בלי לרושש את הכיס? אוף טופיק 16
ז להתחיל בib ישראל ואחר כך לעבור לib עולמי שוק ההון 3
ד הלוואה מקרן השתלמות\קרן פנסיה - לעבור ממיטב למוסד אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M קיימת קופת גמל להשקעה, שוקל לעבור לברוקר? שוק ההון 146
נ מעוניין לעבור להיות יועץ עצמאי בתחום שלי, לפי פרוייקטים בתחום המומחיות שלי, התפתחות אישית 4
ש התלבטות האם לעבור בפנסיה למסלול s&p 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T האם כדאי לדעתכם לעבור בגיל 46 למסלול מנייתי של מגדל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
P האם להמשיך להתמקצע בjava או לעבור למשהו אחר? התפתחות אישית 6
א האם לעבור גוף חסכון לאור תשואות נמוכות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
deussex האם כדאי לעבור לבית השקעות בחו"ל שוק ההון 76
T בעל קופ"ג להשקעה, שוקל לעבור לאופי השקעה אחר וחייב יעוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
פ דמי ניהול זולים לקרן השתלמות דרך העבודה ,האם כדאי לעבור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S ב-IB מופיע לי שצריכים לעבור 44 ימי עסקים לפני שמושכים לחשבון אחר פוסטים מאיכות נמוכה 1
unrealx איך לעבור דירה מבלי להתרושש? צרכנות פיננסית 9
N מה אתם... הייתם עושים ? - רוצה לעבור מניהול תיק בבנק שוק ההון 0
P פנסיה - מתלבט האם לעבור ממסלול מחקה מדד מניות פאסיבי למסלול מחקה - S&P500. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ת האם בשל הקורונה ניתן לעבור מבנק לבנק מהבית בלבד? צרכנות פיננסית 12
twister התלבטות - שוקל לעבור מואנגרד ל black rock שוק ההון 21
א האם שווה לעבור לקטנוע? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 24
V קה"ש: כדאיות של לעבור מ SP500 ל IRA שוק ההון 4
T האם זה בהכרח נכון למכור את פוליסת החיסכון שלי בהפסד על מנת לעבור להשקעה בקרן סל? שוק ההון 7
D האם כדאי לעבור בין קרנות מחקות? שוק ההון 7
T למה פתאום ההמלצות לעבור למסלול צמוד מדד? שוק ההון 4
sigler05 האם יש טעם לעבור מסלול בפנסיה? צרכנות פיננסית 13
ש האם לעבור לרק מניות בקופ"ג פטורה שהצטברו בה רווחים גם מאג" ח שוק ההון 13
N איך לשכנע את אישתי לעבור דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 28
G לעבור לביטוח בריאות חדש למרות החרגה? צרכנות פיננסית 13
ג יכול להיות שזה אף פעם לא משתלם לעבור בין קרנות? שוק ההון 12
צ האם כדאי לעבור לקרנות מחקות שוק ההון 19
E נאלץ לעבור לקרן פנסיה צרכנות פיננסית 18
unrealx דברים שצריך לחתום עליהם כדי לעבור ל- IRA שוק ההון 0
B האם צריך 200K ש"ח כדי לעבור לקרן פנסיה בניהול עצמי (IRA)?! צרכנות פיננסית 20
always.smile סלולרי ב-1 שקל לחודש אצל רמי לוי - לעבור? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
Y בIB, איך ממירים מט"ח בלי לעבור דרך מטבע הבסיס? שוק ההון 3
B האם לעבור לקרן השתלמות מורים? שוק ההון 16
R האם להישאר בביטוח מנהלים שבוטל בו מסלול מנייתי או לעבור לקרן פנסיה ? צרכנות פיננסית 1
waskindalost צריך עזרה - האם לעבור ק. פנסיה ? צרכנות פיננסית 3
Waler מי מכם עבר/מתכנן לעבור לחו"ל? אוף טופיק 292

נושאים דומים

Back
למעלה