• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לימודים מול חירות כלכלית

כמעט כל יזם מתחיל משתמש בכסף של מישהו אחר כדי לממן המיזם שלו.
אני נופל בקטגוריה של "כמעט"
יזמים תמיד חייבים להשקיע את הכסף שלהם
ממש לא תמיד, יש לי מיזם שבניתי מאפס והשקעתי בו את כספי בכמות נכבדת, עכשיו המיזם הופך למוצר ואפשר למכור חלקים ממנו ולתת לאחרים לשלם עליו ולהחזיר את מה שאני השקעתי, אני לא מאמין בלמכור "רעיון", אני מאמין בתוצאות מוחשיות
הדרך להגיע לתוצאות אלו מלוות בעבודה קשה, איפוק עצמי ואמונה ביכולת שלך לכלכל את עצמך גם אם המיזם יכשל
הלו הלו אל תיקח עצות משנות חיים מאנשים אקראיים באינטרנט!
בהחלט!

אני נופל בקטגוריה של "כמעט"

כל הכבוד לך. ועדיין, זה לא אומר שזו דרך נכונה ומתאימה לכולם. וזה לא אומר שזה התנהלות כלכלית נכונה בכל המצבים..
אם יש לך רעיון למוצר פורץ דרך בשוק חדש, כל התמהמהות שלך כדי להשיג כסף בעבודות "מלצרות" במקום לחפש משקיעים, תקטין את הסיכוי להצלחה.

תחשוב על זה מנקודת מבט של הורה ו\או משקיע - אם יש לך ילד בעל פונטציאל ללמוד מקצוע רווחי, ואם יש לך חסכונות מספיקים לעזור לו במימון הלימודים, מה ההגיון שהילד יעבוד ב 4000 שקל לחודש עכשיו, אם הוא יכול ללמוד ואחרי הלימודים ירויח 15,000 שקל לחודש? אם תלווה לו את הכסף, הוא יוכל להחזיר לך סכום כפול אחרי שיתחיל לעבוד, ועדיין ישאר לו יותר כסף, ועדיין תרויח יותר כסף ממה שהיית מקבל אם היית שם החסכונות ב S&P500 .

וזה מהסתכלות כספית בלבד. כולנו יודעים שהיחסים בין הורים וילדים הרבה יותר מורכבים מזה.

?!???!!!!
הלו הלו אל תיקח עצות משנות חיים מאנשים אקראיים באינטרנט!
גם ספקות זה בסדר!
אל תדאג חחח...
ככל שעובר הזמן אני מבין יותר ויותר כמה המקצוע הזה נמצא עמוק אצלי בלב כמו שום דבר אחר.. אפילו סדרה של כמה אירועים בימים האחרונים ממש עכשיו הזכירו לי את זה שוב... המשפט שלך הדליק אצלי רק נורה קטנה, כאילו חיבר כמה דברים יחדיו.

לא יודעת לגבי בארץ אבל חברה לומדת בצ'כיה ויש המון שמתקשים ועוזבים כבר בשנה הראשונה כי לא עומדים ביעדים.
בוודאי, תלמידי חו"ל זה עולם אחר.
בישראל התופעה אינה קיימת כי אנשים שקיבלו 720 פלוס בפסיכומטרי וממוצע בגרויות 112 ומעלה או כמה שלא צריך היום - לא מתקשים בבחינות של רפואה שהן קלות יחסית.

אם תלווה לו את הכסף, הוא יוכל להחזיר לך סכום כפול אחרי שיתחיל לעבוד, ועדיין ישאר לו יותר כסף, ועדיין תרויח יותר כסף ממה שהיית מקבל אם היית שם החסכונות ב S&P500 .
אם פגשת בהורה שביקש ו/או קיבל החזר מהילד שלו- כנראה פגשת בחייזר :) מקסימום הוא ידאג לך לבית אבות מוצלח יותר (וגם זה לא בטוח).

אם פגשת בהורה שביקש ו/או קיבל החזר מהילד שלו
שלום, נעים להכיר.
כלומר, הורי. ילדי קטנים מדי בשביל כסף.

אני מניח שזה תלוי בתרבות וגם באיכות הקשר בין ההורים והילדים.
ההורים שלי אמרו לי: אנחנו יכולים לתת X לרכישת דירה, וגם Y בהלוואה.

הורים אחרים, או הורים לילדים סחטנים, או פאסיב אגרסיב, היו נמנעים מראש להציע את ה - Y.
מה עדיף?

@קפה שחור , אין ספק שמה שכתבתי זה פישוט של התהליך. כל אחד צריך לעשות חושבים עם עצמו מה הסיכויים של התוכניות אכן לקרות וכמה גדולה החריגה עשויה להיות מכל הבחינות. אבל...:
1. גם אם הוא יעבוד קשה עכשיו ויחסוך את כל הכסף בצורה ה"בטוחה" הזו, גם אז יכולים לקרות בלת"מים (מחלה, נזק או פגע אחר, הוא נפשית ירגיש שהוא לא מסוגל יותר...), הכל אמור להיכנס להערכות הסיכונים. כלכלית, זאת השקעה כמו כל השקעה.
2. גם בזווית ה"כלכלית", הדגש שלי הוא על "החלום". אדם הגיוני שמאמין שהוא יכול להיות רופא וגם רוצה, כנראה לא יסיים בתור מנקה לשארית חייו. הסטיות במספר שהוא יקבל בבנק לדעתי לא אמורות להשפיע עליו אם מטרת ה"עיסוק" חשובה לו ממטרת כמות הכסף, או העצמאות הכלכלית.

אם פגשת בהורה שביקש ו/או קיבל החזר מהילד שלו- כנראה פגשת בחייזר :) מקסימום הוא ידאג לך לבית אבות מוצלח יותר (וגם זה לא בטוח).
באופן כללי שום דבר לא בטוח כשמדובר ביחסי משפחה, אבל אלא אם כן ההורה בגיל מבוגר נותר חסר כל, מבחינתו ההחזר הוא עצם זה שילדיו ונכדיו חיים טוב. ואם ילדיו ונכדיו חיים טוב וההורה מאיזושהי סיבה לא יכול לפרנס את עצמו, כשהיחסים במשפחה טובים אותם ילדים יעזרו כלכלית להורה.

ואולי בכלל לא אצטרך לפרוש לעולם כי אני רודף אחרי מקצוע שנמצא עמוק בלב שלי...
דעתכם?

אני זוכר שאחד המרצים שלי למדעי ההתנהגות ציין שנמצא במחקר מסוים כי כאשר נתקלים באדם ברחוב הזקוק לעזרה, אז רופאים, עובדים סוציאליים ופסיכולוגים - הכי פחות יעזרו משאר האוכלוסיות שנבדקו באותו מחקר. לצערי לא הצלחתי לאתר את המחקר בסקולאר, מאמין שיש בכך היגיון.

אני זוכר שאחד המרצים שלי למדעי ההתנהגות ציין שנמצא במחקר מסוים כי כאשר נתקלים באדם ברחוב הזקוק לעזרה, אז רופאים, עובדים סוציאליים ופסיכולוגים - הכי פחות יעזרו משאר האוכלוסיות שנבדקו באותו מחקר. לצערי לא הצלחתי לאתר את המחקר בסקולאר, מאמין שיש בכך היגיון.
לא הבנתי מה קשור

לימודי רפואה הם לימודים לא קשים ואפשר לעבוד תוך כדי. אם את יכולה להשיג מקצוע כמו qa ולעבוד בזה במהלך התואר תחסכי הרבה יותר. באופן כללי כדי להתחיל לימודי רפואה כמה שיותר מהר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
עידו ג לימודים דיגיטליים התפתחות אישית 3
עידו ג לימודים - לרוחב או לעומק? התפתחות אישית 7
ע לימודים / שינוי קריירה התפתחות אישית 3
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11
ס שינוי מסלול לימודים התפתחות אישית 13
M התלבטות בבחירת מוסד לימודים לכלכלה התפתחות אישית 7
M המלצה למוסד לימודים מעודף לתואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 58
J לימודים - כלכלה התנהגותית התפתחות אישית 27
ה סבסוד לימודים לאוכולוסיה במיעוט - תכנות התפתחות אישית 18
ד בחירת מסלול לימודים - העברית? רייכמן? התפתחות אישית 5
E התלבטות לגבי בחירת תחום לימודים התפתחות אישית 13
N התלבטות לגבי לימודים התפתחות אישית 9
י שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן? התפתחות אישית 18
X לימודים אקדמיים- הלב או המוח התפתחות אישית 61
מ בחירת מקום ומסלול לימודים - תואר ראשון (ושני?) התפתחות אישית 8
ח התייעצות לגבי אפשרויות תעסוקה עם טווח לימודים קצר התפתחות אישית 3
A מדעי המחשב התלבטות מסלולים לימודים התפתחות אישית 0
H התייעצות- המשך לימודים התפתחות אישית 1
K האם להחליף מוסד לימודים התפתחות אישית 6
ס תיק לחייל משוחרר שעתיד להתחיל לימודים שוק ההון 9
ל לימודים מהבית אוף טופיק 20
צ בן 23, לקראת לימודים יומני מסע אישיים 5
dorian אזרחות אירופאית - לימודים ועוד התפתחות אישית 12
ל עזרה בבחירת תחום לימודים התפתחות אישית 5
י הפרשה עצמאית לפנסיה במהלך לימודים צרכנות פיננסית 3
א לימודים הומניים או ריאליים התפתחות אישית 16
D האם לדחות לימודים בשנה? התפתחות אישית 18
S מלגת לימודים ללימודי תעודה באוניברסיטה הפתוחה צרכנות פיננסית 3
R התלבטות לימודים - רפואה או ביואינפורמטיקה התפתחות אישית 23
E התלבטות לימודים בין מדמח לרוקחות התפתחות אישית 19
N התלבטות לגבי לימודים. אוף טופיק 9
unrealx לימודים במקביל לעבודה - הייטק התפתחות אישית 8
L התייעצות לימודים - שמאות מקרקעין התפתחות אישית 4
Y מתלבטת לגבי המשך לימודים התפתחות אישית 2
א התייעצות| לימודים בקנדה ועבודה מובטחת - כאן חשדתי אוף טופיק 7
B הפקדה לקרן השתלמות בתקופת לימודים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
Will Smith להתחיל לימודים, או לסגור חובות? צרכנות פיננסית 7
A עבודה בארץ בעת לימודים בארה״ב צרכנות פיננסית 22
M בחירת מוסד לימודים (עזרה מהייטקיסטים) התפתחות אישית 151
X עזרה לימודים קורס: מגן סייבר או מומחי אבטחת מידע התפתחות אישית 3
Gal Admon לימודים אקדמאיים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
H מכתב ערעור - הפסקת לימודים - מחפש עזרה אוף טופיק 0
Y לימודים על חשבון המעביד התפתחות אישית 0
H לימודים בזול\חינם? התפתחות אישית 1
H לימודים בחול והעברות כספים צרכנות פיננסית 3
G יעוץ לגבי לימודים- מדעי המחשב אוף טופיק 7
waskindalost מחפש דרך פסיבית להשקיע לילדים עד לגיל לימודים Vanguard 529 שוק ההון 5
Delta בנוגע לבחירת תחום לימודים התפתחות אישית 8
שקד לימודים?? כדאי? איזה? כמה? ולמה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 50
לאץ' מס הכנסה מול מס רווח הון מיסים 11

נושאים דומים

Back
למעלה