• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לימודים דיגיטליים

עידו ג

משתמש רגיל
דירוג
781
לאחר החלטתי לדחות את התואר אני חיפשתי משהו מעשי ללמוד עד נובמבר. משהו שאני מתעניין בו ואולי גם יועיל לעתיד שלי.
התעניינתי בקורס ייעוץ משכנתאות במכללת אורין שפלטר בחיפה - יש קורס שמתחיל במאי.

יש להם מסלול פרונטאלי ומסלול דיגיטלי - כאשר במסלול הדיגיטלי גם כן יש גישה להקלות שיעורים, אך פעם אחת בלבד.
אני קצת חושש ממסלול דיגיטלי, היה לי מאוד קשה עם זום בתואר, אך יחד עם זאת גם המורים בתל חי היו מפונים ולא הייתה להם סביבת עבודה ראויה, כך שהשיעורים היו ברמה נמוכה. אך יחד עם זאת אני צפוי לעבור ניתוח בחודשים שבין מאי לאוגוסט (אורך הקורס שלושה חודשים) - כך שגם מסלול פרונטאלי קצת בעייתי, כי לא אוכל להגיע לכל השיעורים.
משיעור לדוגמא שצפיתי בו, המורים באורין שפלטר אמורים להיות הרבה יותר ערוכים ללימודים דיגיטליים, כך שאולי זה לא יהיה נורא כל כך.
הבנתי שהם פותחים קבוצת וואטסאפ לתלמידים וכד, שזה משהו שמאוד חשוב לי כי יש לי קושי מאוד גדול בכתיבה. הייתי מאוד שמח לדבר עם אחרים על החומר, כך שאני חושש ממסלול לא פרונטאלי.

לשאלותי - יש כאן אנשים שלמדו במכללות דומות באופן דיגיטלי? האם בדרך כלל הסטודנטים משתפים פעולה אחד עם השני? כמו שיתוף סיכומים, שיח כללי, וכד. האם ארגיש "בודד ומבודד" במסלול דיגיטלי לדעתכם?

אני עובד כרגע מהבית, למעשה כל יום 11 שעות. עבודה שאני נהנה ומרוצה ממנה. יש לי אפשרות לא לעבוד ביום אחד בשבוע, והלימודים הם 4 שעות אקדמיות ביום אחד בשבוע. כך שגם מהבחינה הזו לימודים מוקלטים יותר נוחים לי. אבל אני חושש עקב החוויה שעברתי השנה כסטודנט מפונה מקריית שמונה שלמד בזום.... ולא הצליח.

לאחר החלטתי לדחות את התואר אני חיפשתי משהו מעשי ללמוד עד נובמבר. משהו שאני מתעניין בו ואולי גם יועיל לעתיד שלי.
אני חושב שאם אתה רוצה ללמוד תואר ומחכה לזה, אז אל תלמד משהו ביניים. אלא תחסוך עוד כסף ואנרגיה שלך.
לשאלותי - יש כאן אנשים שלמדו במכללות דומות באופן דיגיטלי? האם בדרך כלל הסטודנטים משתפים פעולה אחד עם השני? כמו שיתוף סיכומים, שיח כללי, וכד. האם ארגיש "בודד ומבודד" במסלול דיגיטלי לדעתכם?
כן, אני עשיתי כמעט את כל התואר מרחוק עוד לפני תקופת הקורונה.
סטודנטים משתפים פעולה, אבל זה תלוי אם אתה מצליח ליצור חברויות ושותפויות. אתה יכול להגיע למצב ביש גם אם אתה לומד פרונטלית כל הזמן - אם לא מצליח לך ליצור קשרים כי האנשים לא באותו ראש איתך. אף פעם לא נתקלתי בבעיה שלא מתרחשת גם אצל אלה שלומדים פרונטלית.
וכן, משתפים בוואטסאפ וכאלה... תלוי באנשים. בדרך כלל יש בכיתה גדולה לפחות מישהו אחד נדיב. בדרך כלל מישהי שמשתמשת בהרבה צבעים... חחח

לגבי הבדידות, אין ספק שזה יהיה בודד יותר אבל השאלה היא מה המטרה שלך. גם אם אתה לומד פרונטלית ולא מתעדף יצירת קשרים אתה עלול למצוא את עצמך בודד.

אני חושב שאם אתה רוצה ללמוד תואר ומחכה לזה, אז אל תלמד משהו ביניים. אלא תחסוך עוד כסף ואנרגיה שלך.
מבחינת אנרגיה - יש המון. אני גם ככה מוצא את עצמי קורא המון באינטרנט ומשתעמם מאוד לאחר שעות העבודה. אני גם חושב שאני עובד יותר מדי, כך שללמוד משהו יכול לתת לי משהו לעשות. כמובן כשאתחיל את התואר שוב אני כבר אסיים את הקורס וגם את שעות העבודה אוריד משמעותית.
כן, אני עשיתי כמעט את כל התואר מרחוק עוד לפני תקופת הקורונה.
סטודנטים משתפים פעולה, אבל זה תלוי אם אתה מצליח ליצור חברויות ושותפויות. אתה יכול להגיע למצב ביש גם אם אתה לומד פרונטלית כל הזמן - אם לא מצליח לך ליצור קשרים כי האנשים לא באותו ראש איתך. אף פעם לא נתקלתי בבעיה שלא מתרחשת גם אצל אלה שלומדים פרונטלית.
וכן, משתפים בוואטסאפ וכאלה... תלוי באנשים. בדרך כלל יש בכיתה גדולה לפחות מישהו אחד נדיב. בדרך כלל מישהי שמשתמשת בהרבה צבעים... חחח
מעניין, היה לי כנראה ביש מזל עם התואר. לא היה כמעט שום שיתוף פעולה בין סטודנטים, אולי כי זה סמסטר שונה לחלוטין. העומס הוא מאוד גדול עקב הדחייה של הסמסטר.
תודה על השיתוף, לך לישון :)

מעניין, היה לי כנראה ביש מזל עם התואר. לא היה כמעט שום שיתוף פעולה בין סטודנטים, אולי כי זה סמסטר שונה לחלוטין. העומס הוא מאוד גדול עקב הדחייה של הסמסטר.
תודה על השיתוף, לך לישון :)
תודה על הדאגה, אבל אני גר באמריקה :) אנחנו ישנים בשעות קצת שונות. אבל כן, אצלכם עכשיו אשמורת השחר אז אני תוהה מה אתה עושה ער :lol:

לדעתי, זה תלוי איך אתה בוחר להסתכל על המצב בתואר. אם תשאל אנשים, תמיד יהיו שיאמרו שמשתפים פעולה מעט מדי. נשמע אולי שיש לך ציפיות קצת לא-סבירות מהסטודנטים האחרים, לפחות לי מהצד. אף פעם לא היה אצלי מצב שכולם יושבים סביב איזה שולחן יחד כמו חמ״ל ולומדים. מקסימום יומיים לפני המבחן בספריה של הקמפוס וגם זה בקושי.

אני חושב שרמת שיתוף הפעולה היתה סבירה ואי אפשר היה לבקש יותר. ולמדתי בזמנים שלפני הקורונה - שעוד לא היה מקובל כל כך להשתמש בשיעורים המוקלטים.
מבחינת אנרגיה - יש המון. אני גם ככה מוצא את עצמי קורא המון באינטרנט ומשתעמם מאוד לאחר שעות העבודה. אני גם חושב שאני עובד יותר מדי, כך שללמוד משהו יכול לתת לי משהו לעשות. כמובן כשאתחיל את התואר שוב אני כבר אסיים את הקורס וגם את שעות העבודה אוריד משמעותית.
אני לא יכול לשפוט, אבל נשמע לי שאתה יכול לעשות דברים יותר פרודוקטיביים עם השעמום שלך.
תעשה טובה לגוף שלך ותתאמן במכון כושר - נשמע לי הרבה יותר פרודוקטיבי ממה שאתה מציע. או שתהיה מאלה שלומדים להיות מאמנים אישיים עבור עצמם (לא כדי לאמן אחרים) אם אתה מחפש כל כך לימודים.
אבל אני מדבר פה כבר עבור עצמי. מה שמתחשק לך :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
עידו ג לימודים - לרוחב או לעומק? התפתחות אישית 7
ע לימודים / שינוי קריירה התפתחות אישית 3
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11
ס שינוי מסלול לימודים התפתחות אישית 13
M התלבטות בבחירת מוסד לימודים לכלכלה התפתחות אישית 7
M המלצה למוסד לימודים מעודף לתואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 58
J לימודים - כלכלה התנהגותית התפתחות אישית 27
ה סבסוד לימודים לאוכולוסיה במיעוט - תכנות התפתחות אישית 18
ד בחירת מסלול לימודים - העברית? רייכמן? התפתחות אישית 5
E התלבטות לגבי בחירת תחום לימודים התפתחות אישית 13
N התלבטות לגבי לימודים התפתחות אישית 9
י שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן? התפתחות אישית 18
X לימודים אקדמיים- הלב או המוח התפתחות אישית 61
מ בחירת מקום ומסלול לימודים - תואר ראשון (ושני?) התפתחות אישית 8
ח התייעצות לגבי אפשרויות תעסוקה עם טווח לימודים קצר התפתחות אישית 3
A מדעי המחשב התלבטות מסלולים לימודים התפתחות אישית 0
H התייעצות- המשך לימודים התפתחות אישית 1
K האם להחליף מוסד לימודים התפתחות אישית 6
ס תיק לחייל משוחרר שעתיד להתחיל לימודים שוק ההון 9
ל לימודים מהבית אוף טופיק 20
צ בן 23, לקראת לימודים יומני מסע אישיים 5
dorian אזרחות אירופאית - לימודים ועוד התפתחות אישית 12
ל עזרה בבחירת תחום לימודים התפתחות אישית 5
י הפרשה עצמאית לפנסיה במהלך לימודים צרכנות פיננסית 3
א לימודים הומניים או ריאליים התפתחות אישית 16
D האם לדחות לימודים בשנה? התפתחות אישית 18
S מלגת לימודים ללימודי תעודה באוניברסיטה הפתוחה צרכנות פיננסית 3
R התלבטות לימודים - רפואה או ביואינפורמטיקה התפתחות אישית 23
E התלבטות לימודים בין מדמח לרוקחות התפתחות אישית 19
N התלבטות לגבי לימודים. אוף טופיק 9
unrealx לימודים במקביל לעבודה - הייטק התפתחות אישית 8
L התייעצות לימודים - שמאות מקרקעין התפתחות אישית 4
Y מתלבטת לגבי המשך לימודים התפתחות אישית 2
א התייעצות| לימודים בקנדה ועבודה מובטחת - כאן חשדתי אוף טופיק 7
B הפקדה לקרן השתלמות בתקופת לימודים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
Will Smith להתחיל לימודים, או לסגור חובות? צרכנות פיננסית 7
A עבודה בארץ בעת לימודים בארה״ב צרכנות פיננסית 22
M בחירת מוסד לימודים (עזרה מהייטקיסטים) התפתחות אישית 151
X עזרה לימודים קורס: מגן סייבר או מומחי אבטחת מידע התפתחות אישית 3
Gal Admon לימודים אקדמאיים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
H מכתב ערעור - הפסקת לימודים - מחפש עזרה אוף טופיק 0
Y לימודים על חשבון המעביד התפתחות אישית 0
פשוט שחר לימודים מול חירות כלכלית התפתחות אישית 52
H לימודים בזול\חינם? התפתחות אישית 1
H לימודים בחול והעברות כספים צרכנות פיננסית 3
G יעוץ לגבי לימודים- מדעי המחשב אוף טופיק 7
waskindalost מחפש דרך פסיבית להשקיע לילדים עד לגיל לימודים Vanguard 529 שוק ההון 5
Delta בנוגע לבחירת תחום לימודים התפתחות אישית 8
שקד לימודים?? כדאי? איזה? כמה? ולמה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 50
י לקיחת הלוואה לצורך השקעה במטבעות דיגיטליים השקעות אלטרנטיביות 60

נושאים דומים

Back
למעלה