• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עזרה בבחירת תחום לימודים

לוחמת התמורות

משתמש רשום
דירוג
0
היי
אני די קוראת שקטה מיזה זמן
לומדת ומחכימה,ומרגישה שיש לי ללמוד עוד הרבה מושגי יסוד
הנושא שעליו אשמח מאוד לקבל הכוונה מאנשים חכמים פה הוא מסלול לימודים
אז ככה..מתלבטת קשות בין עבודה סוציאלית לאדריכלות
עבודה סוציאלית למעשה בול בשבילי , ולעזור לאנשים מספק אותי מאוד.אבל השכר זעום יחסית למאמץ וההשקעה
אדריכלות זה כסף טוב לפי מה ששמעתי..אבל הדבר היחיד שאני חושבת שאני אוכל להתאים זה שיש לי תפיסה צורנית טובה, זה נראה לי מענין
אבל מלבד התפיסה הצורנית לא יודעת אם אני מתאימה ואהיה טובה בזה..
בגדול השאלות הן כאלה: אילו תכונות צריך להיות אדריכל טוב?
והאם כן יש צאנס לשכר נורמלי איכשהוא מעבודה סוציאלית?
אודה לכל תשובה!
תודה רבה

שלום @לוחמת התמורות (קשור לספר של ארז דורון?)

השאלות האלו קצת מתסכלות אותי ואני אסביר למה.
הרבה מהשאלות האלו מניחות שהיכולות האנושית היא קבועה.

לדוג' אני גרוע עם אנשים > תמיד אהיה גרוע עם אנשים > כדאי שאעבוד במחשבים
או
אני טוב עם אנשים וגרוע במספרים > תמיד אהיה כזה > כדאי שאהיה עובד סוציאלי

אבל בני אדם הם יצור מתפתח. אני יודע היום לעשות דברים שלפני עשור נראו לי בלתי אפשריים. לכן, השאלה הנכונה היא לא במה אני טוב אלא מה מעניין אותי ואני רוצה ללמוד. אנשים לא נולדים טובים בכלום הם מתאמנים ומשתפרים.

לכן השאלה הנכונה היא לא:
אילו תכונות צריך להיות אדריכל טוב?
אלא: איך אני רוכשת את התכונות שמאפיינות אדריכל טוב

כשאת באה לבחור את צריכה לעשות בחירה בין הערכים שלך. תשאלי את עצמך מה חשוב לך בעבודה ומה פחות ותתעדפי לפי זה. אבל, בבקשה בבקשה אל תתחילי עם האקסיומה של אני טובה בX ולכן אני צריכה לעבוד בתחום הזה.

כמה נקודות אחרונות לשקול
  1. תקראי קצת על הקטע של תפיסה של העצמי כקבוע מול מתפתח
  2. קראתי בזמנו מאמר מעניין שדן בשאלה האם עדיף שאדם יהיה בנקאי ויתרום הרבה כסף או שיתנדב באפריקה. התשובה המרתקת הייתה שבהרבה מקרים עדיף להיות בנקאי כי סכומי הכסף שתוכל לתרום יוכלו לסבסד מספר מתנדבים באפריקה. בהמשך לכיוון הזה אפשר לעשות טוב בכל תחום. לעיצוב יש המון השפעה על הרווחה האנושית עיצוב נכון של ערים יכול להשפיע על הכושר ועל שיעורי הפשע בעיר (למרות שאני מניח שזה יותר תכנון ערים ופחות אדריכלות). מה שאני מנסה להגיד זה שאפשר להשפיע טוב גם בדברים שהם לא עבודה סוציאלית.
נ.ב. ברור שיש מרכיב של נטיות מולדות. אנשים מופנמים כנראה שלא יהפכו לחיית מסיבות אבל כל כך הרבה מהמיומנויות האנושיות הם נרכשות ולא מולדות.

אם את חושבת שלמרות השכר את תסדרתי בחיים מבחינה כלכלית והכסף יספיק לך את יכולה לבחור ללכת על מה שאת יותר אוהבת..
מצד שני אם נראה לך שיהיה לך קשה כלכלית את יכולה ללכת למקצוע המכניס יותר ואם לעזור לאנשים זאת הסיבה לבחור בעבודה סוציאלית את תמיד יכולה להתנדב במקצוע שלך או במקום אחר וככה גם לעזור לאנשים (חשוב לזכור שכלום לא בטוח וגם במקצוע שלכעורה מכניסים יותר כסף את באמת תרוויחי הרבה..) אבל כנראה שסטטיסטית יש לך יותר סיכוי ויהיה לך יותר קל להגיע לשם

סליחה שלא בדיוק עניתי על השאלה ששאלת אבל סתם משתף מחשבות שעולות לי

ממה ששמעתי, גם באדריכלות קשה להרוויח. לפחות בעשר השנים הראשונות או משהו כזה.

אדריכלות זה תואר די קשוח, גם כי הוא 5 שנים (אפשר להתחיל את ההתמחות תוך כדי בשביל לקצר זמנים, לא יודעת אם זה פרקטי) וגם כי הקורסים האמנותיים דורשים ממך הרבה שעות עבודה אל תוך הלילה (זאת ספציפית החוויה של חברה שלומדת אדריכלות בת"א, שם זה תחת הפקולטה לאומנויות, אז אולי המצב שונה במוסדות אחרים)
לדעתי כשהולכים לתואר שהוא יותר אמנותי אז כדאי מאוד שזה יהיה איזשהו passion אמיתי שיש לך אחרת קשה מאוד להשקיע בזה לאורך זמן ולהגיע לתוצאות מרשימות. להבנתי אפשר לעשות הנדסאי אדריכלות בחצי מהזמן ואז אפשר לחתום על בניינים עד ארבע קומות אבל יש סיכוי שזה ישתנה בעתיד כי איגודי ההנדסאים הרבה יותר חזקים מהאדריכלים בישראל. ממה שאני הבנתי גם השכר לא מדהים כשכיר (רפרפתי על הצעות עבודה וחלק רשמו "תנאים טובים מהמקובל!" אז זה נשמע קצת לא משהו חח), בטח לא בהתחלה, אולי כעצמאי עם משרד משלך אפשר לעשות הרבה כסף אבל צריך הרבה עבודה כדי להגיע לשם
אולי כדאי לבדוק גם מה הם רמות השכר והביקוש של מהנדסי בניין ומה ההבדלים
בקיצור לדעתי הכי טוב יהיה אם תדברי עם סטודנטים ואנשים מהתעשייה (גם אדריכלות, גם עו"ס וגם כל דבר שתרצי), ככה תקבלי תמונת מצב אמיתית

היי לוחמת, מקווה שאוכל קצת לשפוך לך אור על מקצוע האדריכלות.

אדריכלות זה כסף טוב לפי מה ששמעתי..אבל הדבר היחיד שאני חושבת שאני אוכל להתאים זה שיש לי תפיסה צורנית טובה, זה נראה לי מענין
אבל מלבד התפיסה הצורנית לא יודעת אם אני מתאימה ואהיה טובה בזה..
בגדול השאלות הן כאלה: אילו תכונות צריך להיות אדריכל טוב?
תודה רבה

ראשית, אדריכלות זה כנראה לא המקצוע עם הכסף הכי טוב בשוק, אלא אם את מגיעה לרמה מאוד גבוהה ופותחת משרד משל עצמך. הדרך לשם ארוכה ובשנים הראשונות כנראה שלא תרוויחי הרבה. בהחלט לא מובטח שהמשרד שתפתחי יצליח אגב. אני רוצה גם לציין שהתואר הוא בין 5 ל6 שנים תלוי במוסד שבו עושים את התואר והאם את עושה תואר שני יחד עם זה. הלימודים לא קלים וצריך להשקיע הרבה זמן ולעבוד עד השעות הקטנות של הלילה. כמובן שצריך להתייחס לכך כי כל מקצוע אחר שהיית לומדת חוץ מרפואה בערך היית מסיימת לפני וזה מתרגם לעוד שנות עבודה ועוד שנים שבהן הרווחת שכר.
התכונות שצריך כדי להיות אדריכל טוב בעיני הן ככה:
1. באמת צריך להיות בעל ראיה מרחבית טובה כדי להבין שרטוטים שיוצאים מבעלי המקצוע שאיתם את עובדת.
2. צריך להיות דייקן על מנת לא לטעות ביצירת הסכמות המבניות, דבר שיכול לעשות צרות לאנשי המקצוע שאיתם את עובדת.
3. צריך להיות סבלני, המקצוע הוא עם הרבה אמוציות וצריך לדעת איך לאכול את האנשים. כמו כן, עד שתתקדמי למקום שבו תהיה לך אפשרות לקבוע כיצד המבנה המתוכנן יעוצב תהיה בין הרבה שנים לאף פעם.
4. צריך להמנע מלהיות "קוף" שפשוט עושה את עבודתו וכן לדעת לחשוב מחוץ לקופסה.
5. צריך להיות בן אדם. בסופו של דבר את עוסקת בתכנון בתים של אנשים, זה לא משהו שמחליפים תוך שנתיים שלוש, צריך לתת את הכבוד המלא למקצוע וללקוחות ולא לעשות תכנון גרוע של המבנה.

אם אחרי שקראת את כל הנקודות שלי את עדיין רוצה להיות אדריכלית, אולי באמת כדאי לשקול את המקצוע ברצינות.

בהצלחה!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I עזרה בבחירת קרן פנסיה והשתלמות לעובד צעיר ומרושש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
S עזרה בבחירת ברוקר במעבר ל-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
O עזרה בבחירת קרן מחקה S&P500 שוק ההון 10
B עזרה בבחירת אפשרויות בדמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S עזרה בבחירת קרן פנסיה צרכנות פיננסית 2
A עזרה בבחירת ברוקר להשקעת סכומי כסף נמוכים יחסית שוק ההון 11
S עזרה בבחירת קרן מחקה כאשר יש לי כבר מטבע דולר שוק ההון 2
ל מבקש עזרה - שיקולי כדאיות בבחירת קרן בנוסף לד.נ שוק ההון 12
M עזרה בבחירת מסלול פנסיוני במקום ביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 2
T עזרה בבחירת קרן פנסיה צרכנות פיננסית 10
itamaratz עזרה בבחירת קרן פנסיה שוק ההון 4
Y עזרה בבחירת בית השקעות צרכנות פיננסית 16
ל עזרה מול המנהל אוף טופיק 5
מ עזרה בדו"ח שנתי מיסים 15
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
D עזרה בתביעת אכ"ע פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M עזרה בטופס 5329 מיסים 3
E צריך עזרה חברים, מי מקבל מאקסלנס טרייד שליח עם שוקולד יוקרתי ממקס ברנר לחג הפסח ? אוף טופיק 10
A עזרה בהבנת עסקאות וזמינות כסף בIB שוק ההון 1
S עזרה למשפחה - סמים אוף טופיק 38
tomchoook עזרה לחבר במינוס צרכנות פיננסית 4
R עזרה בקורס במימון חברות אוף טופיק 1
B עזרה פתחתי חשבון מסחר פעם ראשונה שוק ההון 2
י צריך עזרה בלבחור ברוקר שוק ההון 14
A עזרה בהבנת עסקה מתמשכת נדל"ן 14
דניאל פינקלברג עזרה בגוגל Sheets, חישוב רבית לילד אוף טופיק 6
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
A עזרה במעבר ל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
S Apple ID מכשירי אפל - עזרה פוסטים מאיכות נמוכה 2
D1Ohadi עזרה למשקיע פסיבי במצוקה מיסים 14