• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בן 23, לקראת לימודים

צ'יטה

משתמש רגיל
דירוג
93
שלום לכולם,
קודם כל אציין שאני יותר משמח להיות חלק מקהילה איכותית כזו.

קצת על עצמי - בן 23 ממרכז הארץ, השתחררתי לפני כשנה משירות קבע של שנה וחצי.
לומד בימים אלה לפסיכומטרי, בשאיפה להתחיל ללמוד באוקטובר הבא.
עד אז - זמן להבין מה אני עומד ללמוד.

אז יש כמה מסלולים שלדעתי יוכלו להוביל אותי ליציבות ואופק תעסוקתי, ועבודה בתפקידים מעניינים:

1. פכ"מ באוניברסיטה העברית - לימודי כלכלה, משפטים ופילוסופיה שיוכלו להציב אותי במגזר הציבורי ומשם להתקבל למשרדים ממשלתיים למיניהם

2. מסלול צוערים לשלטון המקומי - מסלול של משרד הפנים שאורכו 3 שנים בבן גוריון\תל חי שכוללים לימודי כלכלה, ממשל ופוליטיקה, משפט והיסטוריה. במסלול הזה אני מקבל מלגת לימוד מלאה ושאר ירקות שבסופה אני מושם ל 4 שנים ברשויות מקומיות בנגב\הגליל. לזה צריך להירשם ולהתמיין שנה מראש, תהליך שכולל ראיונות ימי הערכה בקבוצה וכו'. הבעיה היא שסיכויי הקבלה יחסית נמוכים (25 מתקבלים מתקבלים מכל הארץ, לפי מה שהם כותבים באתר).

3. לימודים פחות פרקטיים כמו מדעי ההתנהגות, שיעשירו אותי מאוד וזה צעד שמניח ש "תעשה מה שאתה אוהב, והכסף יגיע במעלה הדרך" (משהו בסגנון, כנראה שהניסוח לא משהו..)

4. לנסות להיכנס לתחום ההיי טק דרך איזשהו תואר משולב שאני אוכל להשתלב דרכו בתעשייה, אולי לא כמתכנת אלא תפקיד יותר "מעטפתי", לצורך העניין תואר במדעי המחשב פסיכולוגיה ולהגיש קו"ח לתפקידי רכז כ"א וכו'.
בנוגע לנק' האחרונה אני אשמח בכללי לטיפים איך להיכנס לעולם של תכנות, לא עסקתי בזה בצבא, (הרחבתי בתיכון ודי התחברתי..), מעולם לא הייתה לי זיקה לשבת ולכתוב קודים וכו', אבל אני מסתכל קדימה ומבין לאיזה תחום "כדאי לי" להתחבר ואני רוצה להבין את העולם והשפה כי אולי אני מפספס עולם נפלא של מחשבה יצירתית ופתרון בעיות.

תודה למי שהקדיש מזמנו והגיע עד כאן, תגובות\הערות\ניסיון חיים\ הפנייה לאנשים שהתנסו באחד מהמסלולים - יתקבלו באהבה.

3. אה, לא... תקרא איזה שניים-שלושה פוסטים של הסולידית בשביל להבין שהאמירה "תעשה מה שאתה אוהב, והכסף יגיע במעלה הדרך" תהיה הטעות הכי גדולה שתעשה כניראה בעשור הקרוב.

4. בשלוש הנקודות הראשונות נשמע שאתה מכוון לתפקיד ממשלתי-פוליטי, בנקודה הזאת פתאום "שברת" לכיוון ההייטק. לא נשמע שזה באמת תחום שמעניין אותך.
אם אתה הולך בנתיב הזה, אז מבחינתך זה צריך להיות תכל'ס בשביל כסף. לעבוד 5-10 שנים עם משכורת הייטק, לעשות בוכטות (ולחסוך אותן!) ואז לחתוך לתחום שמעניין אותך שאולי ההכנסה בו נמוכה.
זה לא רעיון רע בכלל, הוא רק ידרוש ממך לעשות הפרדה ברורה בין עבודה בשביל כסף ועבודה "בשביל הנשמה" ולא לצפות למצוא משרה אחת שתכיל את שני אלו ביחד.
*טיפים איך להיכנס לעולם של תכנות: ללמוד מדמ"ח.

(לגבי 1 ו-2 אני לא מספיק מכיר בשביל להגיב עליהם)

פילוסופיה, כלכלה, מדע המדינה. יש תוכנית בשם מכפי"ל שמשלבת משפטים.
25 מתקבלים מתקבלים מכל הארץ, לפי מה שהם כותבים באתר).
מתוך כמה? נשמע אחלה אם הכיוון מעניין אותך.

אולי לא כמתכנת אלא תפקיד יותר "מעטפתי", לצורך העניין תואר במדעי המחשב פסיכולוגיה ולהגיש קו"ח לתפקידי רכז כ"א וכו'.
תואר במדמ"ח לא עושים על הדרך. זה קשה, תובעני, וזה לא סביר ולא מידתי לעשות את זה כדי להיות רכז כח אדם.

אני אשמח בכללי לטיפים איך להיכנס לעולם של תכנות,
יש מיליון ואחת קורסים מקוונים, בחינם ובתשלום. מציע להתחיל עם שפה קלה יחסית כמו פייתון או R כדי לראות אם אתה מתחבר לעולם הזה בכלל.

תגובות\הערות\ניסיון חיים\ הפנייה לאנשים שהתנסו באחד מהמסלולים - יתקבלו באהבה.
נסה להבין עם עצמך מה מעניין אותך ומה אתה רוצה. נעת פה בין פכ"מ בשאיפה להגיע למגזר הציבורי לבין להיות רכז כח אדם בחברת הייטק לבין תכנות. קח את הזמן ותנסה ללמןד על התחומים האלה ועל עצמך. אין הרבה קשר בין האפשרויות שהעלית.

אתייחס רק לנקודה 4, כי את 1-3 לא מכיר אבל מהמר שאופק תעסוקתי ושכר גבוה פי כמה (וכן, ממש פקטור כפלי יהיה פה) תקבל מהנקודה האחרונה.
התחלתי מנקודה דומה לשלך - השתחרתי משירות קבע של שנה וחצי, אותו גיל. לא היית קורונה אז ניצלתי את הזמן לעבודה לא מתגמלת, אבל כיפית, ולטיולים (לא בזבזנים, שאפשרו לי לטייל הרבה זמן). חסכתי מספיק כדי לממן מחייה ושכ"ל, וגם נשאר קצת בצד. בתור סטודנט אפשר לעבוד בהתחלה בשיעורים פרטיים + מלגות, עד שתגיע משרת הסטודנט המיוחלת, וזה עוזר לסגור את החודש

עכשיו בהנחה שלא היית בתפקידי 8200 למינהם, שמאפשרים להשתלב בהייטק כבר עכשיו (משרות QA, אוטומציה ועוד) - ובהנחה שכן אתה רוצה ללמוד - אז מדעי המחשב. הייתי קצין קרבי, אבל חנון מחשבים מגיל קטן, וזה מה שאני עשיתי (ועדיין עושה, תואר במדמח) אז הבחירה הייתה קלה.

כשתגיע לאוניבסיטה ותבין את ההבדלים רק במשרות סטודנטים (מדבר על 40-60 אחוז משרה) בין סטודנט למדמח לכל השאר - אולי תצטער שלא ניסת להכנס לעולם הזה. ולכן, השנקל שלי - קודם כל תנסה. תתחיל לכתוב קוד, יש המון חומר באינטרנט, לימוד עצמי ביוטיוב או קורסים זולים ממש לעקרונות (udemy). העולם הזה עצום - ווב ומובייל וחומרה וAI וLow level ועוד ועוד ועוד, בחתכים מטורפים של תחומים - חינוך רפואה פיננסים ביטחוני.

אם אתה רואה כי טוב, לכן לכיוון הזה. אבל תואר במדמ"ח, בטח באוניבסיטה, עושים כדי להגיע לפיתוח. לא לתפקידי כ"א וכו'.
שוב, לא ממרומי ההיטייק אלא נטו איך שאני רואה את התמונה בתחילת דרכו בתחום: יש לך שם ורסטליות בהמון תחומים, המון חתכים של נושאים וטכנולוגיות והמון גמישות. לעבור מחברה לאחרת, מתפקיד אחד לשני, מתפקידים טכניים (פיתוח) לניהול ועוד ועוד...

# הערה אחרונה בנושא להחשף לתכנות. להתחלה של עקרונות כדי להתחיל מפייתון למשל (וכדי לקבל מוטיבציה של דברים ויזואלים, אולי כדי לפתח משחק ארקייד עם pygame). רוצה קצת יותר דברים "מוחשיים"? לפתח קצת בווב - קצת javascript, html,css לעמודים וובים פשוטים. משם קצת ללמד node ועבודה עם שרת, ולקנח עם react.
למה להתחיל משם? כי אלו (js/python) נוחים מאוד לתכנות, לא תובעניים ומגיעים לתוצאות מהר מאוד. למה ווב (או סתם משחק עם pygame)? כי כשרואים משהו גרפי זה מגניב יותר וקל יותר להתמיד. לך תתכנת חודשים והמקסימום יהיה פלט בקונסול. פחות כיף לרוב האנשים.

אתייחס רק לנקודה 4, כי את 1-3 לא מכיר אבל מהמר שאופק תעסוקתי ושכר גבוה פי כמה (וכן, ממש פקטור כפלי יהיה פה) תקבל מהנקודה האחרונה.
התחלתי מנקודה דומה לשלך - השתחרתי משירות קבע של שנה וחצי, אותו גיל. לא היית קורונה אז ניצלתי את הזמן לעבודה לא מתגמלת, אבל כיפית, ולטיולים (לא בזבזנים, שאפשרו לי לטייל הרבה זמן). חסכתי מספיק כדי לממן מחייה ושכ"ל, וגם נשאר קצת בצד. בתור סטודנט אפשר לעבוד בהתחלה בשיעורים פרטיים + מלגות, עד שתגיע משרת הסטודנט המיוחלת, וזה עוזר לסגור את החודש

עכשיו בהנחה שלא היית בתפקידי 8200 למינהם, שמאפשרים להשתלב בהייטק כבר עכשיו (משרות QA, אוטומציה ועוד) - ובהנחה שכן אתה רוצה ללמוד - אז מדעי המחשב. הייתי קצין קרבי, אבל חנון מחשבים מגיל קטן, וזה מה שאני עשיתי (ועדיין עושה, תואר במדמח) אז הבחירה הייתה קלה.

כשתגיע לאוניבסיטה ותבין את ההבדלים רק במשרות סטודנטים (מדבר על 40-60 אחוז משרה) בין סטודנט למדמח לכל השאר - אולי תצטער שלא ניסת להכנס לעולם הזה. ולכן, השנקל שלי - קודם כל תנסה. תתחיל לכתוב קוד, יש המון חומר באינטרנט, לימוד עצמי ביוטיוב או קורסים זולים ממש לעקרונות (udemy). העולם הזה עצום - ווב ומובייל וחומרה וAI וLow level ועוד ועוד ועוד, בחתכים מטורפים של תחומים - חינוך רפואה פיננסים ביטחוני.

אם אתה רואה כי טוב, לכן לכיוון הזה. אבל תואר במדמ"ח, בטח באוניבסיטה, עושים כדי להגיע לפיתוח. לא לתפקידי כ"א וכו'.
שוב, לא ממרומי ההיטייק אלא נטו איך שאני רואה את התמונה בתחילת דרכו בתחום: יש לך שם ורסטליות בהמון תחומים, המון חתכים של נושאים וטכנולוגיות והמון גמישות. לעבור מחברה לאחרת, מתפקיד אחד לשני, מתפקידים טכניים (פיתוח) לניהול ועוד ועוד...

# הערה אחרונה בנושא להחשף לתכנות. להתחלה של עקרונות כדי להתחיל מפייתון למשל (וכדי לקבל מוטיבציה של דברים ויזואלים, אולי כדי לפתח משחק ארקייד עם pygame). רוצה קצת יותר דברים "מוחשיים"? לפתח קצת בווב - קצת javascript, html,css לעמודים וובים פשוטים. משם קצת ללמד node ועבודה עם שרת, ולקנח עם react.
למה להתחיל משם? כי אלו (js/python) נוחים מאוד לתכנות, לא תובעניים ומגיעים לתוצאות מהר מאוד. למה ווב (או סתם משחק עם pygame)? כי כשרואים משהו גרפי זה מגניב יותר וקל יותר להתמיד. לך תתכנת חודשים והמקסימום יהיה פלט בקונסול. פחות כיף לרוב האנשים.
אוסיף על מה שאמרת שהיום דרך מצויינת ללמוד תכנות (אם לא הדרך) זה לתרום לפרוייקט קוד-פתוח כלשהו.

למי שלא מכיר, פרוייקט קוד פתוח זה פרוייקט שהקוד שלו מפורסם באופן ציבורי באינטרנט. כל אחד יכול להוריד אותו, ללמוד אותו, לערוך אותו ואם בא לך אז גם להציע למקימי הפרוייקט לקחת את השינויים שעשית בקוד.

הנקודה היא שלומדים הכי טוב מלקרוא קוד קיים שכתבו אנשים מנוסים ממך. זה עובד גם אם אתה מצטרף לחברה כלשהי ונחשף לקוד של המוצר שלה, רק שהיום יש דרכים נוספות ומעולות לעשות להיחשף לקוד של פרוייקט שמעניין אותך גם בלי להיות חלק מהחברה באופן רשמי.

תודה רבה על התגובות. ענייניות כמו תמיד ותורמות מאוד.

3.
אם אתה הולך בנתיב הזה, אז מבחינתך זה צריך להיות תכל'ס בשביל כסף.
(לגבי 1 ו-2 אני לא מספיק מכיר בשביל להגיב עליהם)
כמובן, אני מחשב את עתידי כפונקציה של הכנסה גבוהה, אופק ורצוי שזה יהיה גם משהו שיהיה לי כיף לקום אליו בבוקר (אתגר + תרומה אישית)

תודה רבה, בהחלט אתנסה בשפות הללו

פילוסופיה, כלכלה, מדע המדינה. יש תוכנית בשם מכפי"ל שמשלבת משפטים.

מתוך כמה? נשמע אחלה אם הכיוון מעניין אותך.

אין הרבה קשר בין האפשרויות שהעלית.

מתוך כמה אני לא יודע להגיד.. אני מניח שבגלל שזו תוכנית מקיפה (דוגמת עתודה בצבא) שכוללת תעסוקה בסופה, יהיה לה ביקוש גבוה.
ברור לי שאין הרבה קשר בין התפקידים, אני מנסה למצוא תפקידים שיוכלו לתת לענות על מה שאני יודע לתת
אם למישהו בשרשור יש איש קשר שבתוכנית שאוכל להתייעץ איתו על התכנית של צוערים לשלטון המקומי, זה יוכל לעזור

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M בן 25 לקראת פתיחת התיק... שוק ההון 11
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 24
B סטודנט בן 28 למנהל עסקים ומדעי המחשב ומאוד מבולבל. התפתחות אישית 3
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
T בן 25 מתחיל מסע יומני מסע אישיים 6
I בן 26 - יוצא לדרך, טייק 2# יומני מסע אישיים 8
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
E בן 19 חדש בתחום דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 2
E בן 19 לא יודע איפה להתחיל שוק ההון 7
T בן 18 שלא יודע מאיפה להתחיל שוק ההון 11
O מס רכישה בדירה של בן זוג אחד עם הסכם ממון מיסים 18
N כיוון החיים של בן 24 התפתחות אישית 5
ג לבטים של בן 22 יומני מסע אישיים 8
נגב איך מסתדר בן זוג הייטקיסט של קרייריסטית שקיבלה משרה בארה"ב מבחינת ויזת עבודה ומיסים? מיסים 13
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
Gun איך לחסוך כסף בתור בן 18 שגר לבד (לפני הצבא?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
TheTieMan המסע שלי - מלא למידה, מתחיל עם משהו ומסיים בלא נודע (בן 23) יומני מסע אישיים 17
Mufasa קניית דירה ראשונה להייטקיסט בן 26 נדל"ן 87
מ בן משפחה שמשחק משחק מסוכן אוף טופיק 15
R בן 18 לפני שירות צבאי מתחיל בהרהורים יומני מסע אישיים 12
Y בן 40, לא מצליח לצאת מבית ההורים. אוף טופיק 37
M בן 24 שוקל לקנות דירה נדל"ן 9
Y האם בן 14 צריך לשלם מס \ לדווח למס הכנסה על רווחים מפרסומות ב youtube? מיסים 9
A דירוג אשראי לצעיר בן 24 אוף טופיק 4
הoוליד חייל משוחרר | בן 23 רוצה להבין יותר בכסף יומני מסע אישיים 20
Omer Daniel השקעה ראשונה - בן 23 שוק ההון 4
E תמהיל השקעה לחוסך צעיר בן 30 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
D חייל בן 19, קצת הלכתי לאיבוד מהאופציות ואני אשמח לקבל קצת הכוונה יומני מסע אישיים 4
C פתרון ליצירת קשר עם ילד בן שבע בבית צרכנות פיננסית 22
B אריחים בקירות חיצוניים של בניין חדיש (בן כ15) שהחלו ליפול נדל"ן 9
ס בן 27 שמתחיל לחסוך לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
G לדברים יש נטיה להסתדר - יומנו של בן 26 יומני מסע אישיים 14
E איך נער בן 15 יכול להשקיע כסף? שוק ההון 8
מ בן 20 יוצא לדרך יומני מסע אישיים 14
Flex אז למה לא בעצם? בן 27 יומני מסע אישיים 38
N מתלבט היכן להתחיל ללמוד השנה (בן 24) התפתחות אישית 12
V מה הכלי הכי מומלץ למבוגר בן 60 ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מתכנת הצהרת נהנה על בן/בת זוג בחשבון יחיד (חוק איסור הלבנת הון) צרכנות פיננסית 3
TheMailMan קורס מחשבים/סייבר/תכנות לילד בן 9 התפתחות אישית 14
Bonfire משוחרר "טרי" בן 25, חייב לרוקן את העו"ש בהקדם יומני מסע אישיים 40
B אזרחים יכולים להיכנס לאוניברסיטת בן גוריון? אוף טופיק 4
A למה בן אדם עובד בישראל (עם פנסיה) לא צריך ביטוח חיים צרכנות פיננסית 62
ד שכונת בן גוריון רמת גן נדל"ן 11
R השלמת הכנסה. בן 36 יומני מסע אישיים 16
א בן 28 - מתוסכל מהענף יומני מסע אישיים 50
S המסע לעצמאות כלכלית (בן 21) יומני מסע אישיים 33
P העברת זכויות לאחר זכיה של בן משפחה נדל"ן 0
ה התיק המורכב שלי (בן 20) שוק ההון 8
1337justme שימוש באשראי של בן הזוג (זוג נשוי) צרכנות פיננסית 38
ב היי שלום,אני בן 57,מעוניין להפקיד סכום הוני,בכדי ליצור לי קיצבה לפנסיה מגיל 60. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23

נושאים דומים

Back
למעלה