• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לימודים אקדמיים- הלב או המוח

אין גם הגיון מבחינתי לחסוך כסף לעת זקנה. זה בעיקר טוב "למערכת". מה יעזור לי כל החיים לעבוד כמו חמור רק שיהיה לי קצת יותר אוכל כשאני אהיה זקן.
לא הבנתי.

עזוב, יש לי דברים חשובים לעשות בשישי אחר הצהריים. מישהוא צריך לתמוך הרי בציונות!! הלכתי לארגן הפגנת תמיכה בישראל!!!!

1633683031758.png

אין גם הגיון מבחינתי לחסוך כסף לעת זקנה. זה בעיקר טוב "למערכת". מה יעזור לי כל החיים לעבוד כמו חמור רק שיהיה לי קצת יותר אוכל כשאני אהיה זקן.

מן הסתם כל ההרהורים האלה על מקצועות הומניים הם של אנשים עשירים. אנחנו חברה שבנויה על עקרון של קאסטות ולכן כל מי שמגיע לפורומים האלה ומתחיל התלבטויות לימודים , הוא מין הסתם כנראה עם רקע של מעמד ביניים עם פוטנציאל לעשות איזה תואר. לא רקע של קאסטה "אשכנזית" אחרת לא היה לו את הלחץ הזה בגלל והוא היה הולך ללמוד מקצוע קל שאפשר לעשן גראס ולהתחיל עם בנות כל היום. ככה ממשיכים את מסורת החלוקה לקאסטות. אני מצטער שבכלל דיברתי, אנשים באופן כללי שונאים שאומרים כאלה דברים ולא מדקלמים כמו תוכי את "לכו להייטק לעשות יאמבא כסף!!!".להתראות.

צודק, עדיף להיות זקן ועני. הלכתי למכור את כל המניות שלי. קארפה דיאם!

יש משהו בזה שתואר הומני הוא פריווילגיה שלא כולם זוכים לה. אבל אני חושב שבעולם של היום שבו מצד אחד יש דחיפה עצומה לעשות תואר (וגם סבסוד ענק מצד המדינה) ומצד שני אנשים לא חושבים עד הסוף על ההשלכות של התואר הדיון הזה הוא סופר קריטי ואני מצטער שלא חשבתי עליו יותר לעומק בעבר. אני בחרתי ללכת אחרי הלב. מימנתי לעצמי את התואר בביולוגיה ועבדתי קשה מאוד במהלכו בדיעבד זו הייתה טעות.

בחירת תואר הומני היא אולי פריווילגיה של עשירים (למרות שאני מפקפק בזה. לעשות תואר בארץ זה זול. אתה משלם על הבחירות שלך אחרי התואר כשאתה מגלה שאין עבודה בתחום). אבל השאלה באיזה תואר לבחור יכולה לקבוע במידה רבה האם תהיה עשיר או לפחות מסודר כלכלית.

כמו תמיד אני לא יכול להגיב לדיון על בחירת מקצוע בלי להמליץ על הספר SO GOOD THEY CAN'T IGNORE YOU. הספר טוען בצורה משכנעת שאנחנו מבינים לא נכון את כל הנושא של קריירה ותשוקה.

עבודות טובות מגיעות למי שמפתח כישורים רלוונטיים לא למי שבא עם יותר תשוקה לתחום.

אחרי שאתה נהיה טוב מספיק במשהו אתה תהנה ממנו יותר ותוכל לעצב את העבודה יותר לסגנון שלך כלומר: שעות עבודה שמתאימות לך, שכר גבוה, בחירת פרויקטים שמעניינים אותך וכן הלאה.

יש משהו בזה שתואר הומני הוא פריווילגיה שלא כולם זוכים לה. אבל אני חושב שבעולם של היום שבו מצד אחד יש דחיפה עצומה לעשות תואר (וגם סבסוד ענק מצד המדינה) ומצד שני אנשים לא חושבים עד הסוף על ההשלכות של התואר הדיון הזה
ובנוסף, מי שפחות לחוץ להתחיל להרוויח בעבודה של גדולים יוכל להפיק יתרונות מחלק מהתארים במדעי הרוח, גם אם יבחר לעבוד אחרי התואר במקצוע פרקטי וריווחי יותר מאשר העיסוק הישיר במה שלמד. התואר במדעי הרוח מגדיל את סט הכלים, אבל אכן לא כל אחד יכול להרשות לעצמו את המחיר העצום, שרובו בהפסד הכנסות בשנות התואר (אם כי אפשר לעבוד במשרה מלאה במקביל לתואר, גם אם הוא יימשך יותר מ-3 שנים).

צודק, עדיף להיות זקן ועני. הלכתי למכור את כל המניות שלי. קארפה דיאם!

יש משהו בזה שתואר הומני הוא פריווילגיה שלא כולם זוכים לה. אבל אני חושב שבעולם של היום שבו מצד אחד יש דחיפה עצומה לעשות תואר (וגם סבסוד ענק מצד המדינה) ומצד שני אנשים לא חושבים עד הסוף על ההשלכות של התואר הדיון הזה הוא סופר קריטי ואני מצטער שלא חשבתי עליו יותר לעומק בעבר. אני בחרתי ללכת אחרי הלב. מימנתי לעצמי את התואר בביולוגיה ועבדתי קשה מאוד במהלכו בדיעבד זו הייתה טעות.

בחירת תואר הומני היא אולי פריווילגיה של עשירים (למרות שאני מפקפק בזה. לעשות תואר בארץ זה זול. אתה משלם על הבחירות שלך אחרי התואר כשאתה מגלה שאין עבודה בתחום). אבל השאלה באיזה תואר לבחור יכולה לקבוע במידה רבה האם תהיה עשיר או לפחות מסודר כלכלית.

כמו תמיד אני לא יכול להגיב לדיון על בחירת מקצוע בלי להמליץ על הספר SO GOOD THEY CAN'T IGNORE YOU. הספר טוען בצורה משכנעת שאנחנו מבינים לא נכון את כל הנושא של קריירה ותשוקה.

עבודות טובות מגיעות למי שמפתח כישורים רלוונטיים לא למי שבא עם יותר תשוקה לתחום.

אחרי שאתה נהיה טוב מספיק במשהו אתה תהנה ממנו יותר ותוכל לעצב את העבודה יותר לסגנון שלך כלומר: שעות עבודה שמתאימות לך, שכר גבוה, בחירת פרויקטים שמעניינים אותך וכן הלאה.
כל הכבוד , תרום תכסף לצדקה יא קפיטליסט חסר חמלה!!!

ברצינות. יש יותר מידי אנשי קש שזורקים עליי כאן שהציניות השתלטה עליי ואין לי כוח לנסות להסביר את העמדות שלי. סאלאם עליכום.

ברצינות. יש יותר מידי אנשי קש שזורקים עליי כאן שהציניות השתלטה עליי ואין לי כוח לנסות להסביר את העמדות שלי. סאלאם עליכום
אני אשמח לשמוע למה התכוונת בזה:

אפשר בפרטי כי אנחנו גולשים כאן מנושא השרשור. אני מעריך את זה שבחרת במסלול חיים שונה. אני יודע כמה זה קשה. מה שאני לא מבין הוא מה לזה ולחיסכון לגיל זקנה

עזוב, יש לי דברים חשובים לעשות בשישי אחר הצהריים. מישהוא צריך לתמוך הרי בציונות!! הלכתי לארגן הפגנת תמיכה בישראל!!!!
אני מניח שאתה ציני אבל לא הבנתי כלפי איזו עמדה ושל מי.

עזבו, לא מתאים לי הסגנון הזה שאנשים עושים את עצמם נחמדים, אבל זה מחזיק עד השנייה שהם לא מסכימים עם מה שאני כותב. ביי.

מה אתם אומרים הוא היה טרול או פשוט תוצר של מערכת חינוך הישראלית שבה אין דגש על הבנת הנקרא ותרבות דיון?

מה אתם אומרים הוא היה טרול או פשוט תוצר של מערכת חינוך הישראלית שבה אין דגש על הבנת הנקרא ותרבות דיון?
אני חושב ש @Mau עומד מאחורי הדברים שלו. אורח החיים שלו (שואף להיות נזיר אם אני זוכר נכון) עקבי עם תפיסת העולם שהוא מציג.

אני חושב ש @Mau עומד מאחורי הדברים שלו. אורח החיים שלו (שואף להיות נזיר אם אני זוכר נכון) עקבי עם תפיסת העולם שהוא מציג.
מה הקשר ל10 ההודעות האחרונות?

הרושם הכללי שלי הוא שהוא מעודד לברוח ממירוץ העכברים בדרכו שלו.

מסכים שהדיון התחיל לסטות וחלק מהתגובות האחרונות היו מעט נזעמות ופחות רלוונטיות לנושא. יש סיכוי שזה התחיל אחרי שאני הגבתי בציניות לאחת ההודעות.

יש איזה דרך לעשות לבטל את הרישום שלי לשרשור הזה? נמאס לי לקבל התראות מכאן.

עוד שאלה, יש איזה מניעה לחסום מנהל? לא מתאים לי בכלל ההתנהלות הזאת. "מנהל" יורד איתי לפסים אישיים.

Bigglesworth

בבקשה תפסיק להגיב לי, לא מעוניין בדיון איתך. שיהיה סוף שבוע מעולה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
יש איזה דרך לעשות לבטל את הרישום שלי לשרשור הזה? נמאס לי לקבל התראות מכאן.
אתה יכול ללכת לפורומים -> נושאים במעקב -> תסמן וי בקופסא ליד השרשור -> תבחר 'הפסק מעקב' במקום 'הנושאים שנבחרו...' -> תלחץ בצע.
סליחה, פירשתי את המצב לא נכון.
אתה יכול לחסום מי שאתה רוצה.

דעתי: מישהו שמתעניין בהגות ובכלכלה ויש לו עניין ללמוד כישורים טכנולוגיים לדעתי צריך ללמוד תואר דו-חוגי בפילוסופיה ובמדעי המחשב, וללמוד כלכלה מהצד בשעות הפנאי.

אני מכיר שניים שלמדו מדעי המחשב וכלכלה דו-חוגי ולטענתם התואר הראשון בכלכלה מיותר. לטענת שניהם מבלים המון זמן בניתוחים אלגבריים של מערכות כלכליות ברמה נמוכה למדי (יחסית למדמ"ח), ובנוסף אין כל כך מה לעשות עם תואר ראשון בשוק העבודה. לטענתם עדיף ללמוד תואר ראשון במשהו אחר ולעשות תואר שני בכלכלה. רק מעביר הלאה, לי אישית אין ידע בנושא.

רק מעיר שיתכן שאתה לא באמת מתעניין בהיבטים הפרקטיים של כלכלה - "עושר האומות" הוא ספר הגות, לא מחקר כלכלי מהסוג שתראה באקדמיה. אני אישית חושב שאין טעם בהגות על נושאים קונקרטיים בלי מחקר פרקטי אבל זו רק דעתי הפרטית ומן הסתם רוב ההוגים לא מסכימים איתי.

@Xon11

מן הסתם כל ההרהורים האלה על מקצועות הומניים הם של אנשים עשירים. אנחנו חברה שבנויה על עקרון של קאסטות ולכן כל מי שמגיע לפורומים האלה ומתחיל התלבטויות לימודים , הוא מין הסתם כנראה עם רקע של מעמד ביניים עם פוטנציאל לעשות איזה תואר. לא רקע של קאסטה "אשכנזית" אחרת לא היה לו את הלחץ הזה בגלל והוא היה הולך ללמוד מקצוע קל שאפשר לעשן גראס ולהתחיל עם בנות כל היום. ככה ממשיכים את מסורת החלוקה לקאסטות. אני מצטער שבכלל דיברתי, אנשים באופן כללי שונאים שאומרים כאלה דברים ולא מדקלמים כמו תוכי את "לכו להייטק לעשות יאמבא כסף!!!".להתראות.
אפשר לשאול בעדינות מה הוביל אותך להירשם לפורום שנבנה סביב הרעיונות מבלוג הסולידית, שהפוכים ב-180 מעלות לתפיסת עולמך?
או לכל הפחות למה ציפית מלכתחילה שאנשים פה יסכימו עם הדעות שלך?

תוכל לפרט על התכנית הזו? היא מדהימה כמו שהיא נשמעת? אני חושב עליה המון.
אני שמח בבחירה שלי, אבל זה תלוי במה אתה מחפש. וזכור שרק עכשיו סיימתי, נקודת המבט שלי די צרה :)

נחלק ללימודים עצמם ולתרומה בעולם העבודה.
מבחינת לימודים. כלכלה בעיניי מרתקת (קשה לראות את זה רק מקורסי החובה של התואר הראשון. הרבה אומרים שהמקצוע לא רלוונטי, בעיני זה לא נכון בעליל). פילוסופיה מעניינת כשלעצמה אבל בנוסף מאד מפתחת את צורת החשיבה. האנשים בפכ"ם טובים ולכן גם רמת הלימודים של הקורסים הייעודיים גבוהה (עבורי זה היווה שיקול). הקורסים הייחודיים לתכנית היו טובים. יש קריאה די מרובה של מאמרים באנגלית ופיתוח חשיבה ביקורתית, בפרט בעימות תפיסות של כלכלה וחברה. כמובן שכמו בכל תואר לא הכל מעניין (הרבה מאוכזבים ממדע המדינה).
מבחינת עבודה, בוגרים משתלבים במגזר ציבורי, ייעוץ אסטרטגי ומשרות הייטק; המותג פכ"ם נראה טוב בקורות חיים בשוקים רלוונטים. יש לזכור שכשאתה רואה היכן בוגרים עובדים, קשה לומר אם זה בזכות פכ"ם או שהם אנשים מוכשרים שהיו מגיעים לאן שהגיעו בכל מקרה. הכלליות של המסלול משחקת לטובתך במבחר המסלולים פותחת, ומנגד לרעתך בכך שאינה מכשירה אותך או נותנת בסיס איתן למסלול מסוים (לעומת לימודי סטטיסטיקה, חשבונאות, וכמובן הנדסה/תכנות). לדעתי כפי שכתבתי בהודעה הקודמת, ההחלטה מה ללמוד צריכה להיגזר מתחום העיסוק שנדמה לך שתעסוק בו.

אתה מוזמן לפנות אליי בפרטי אם יש לך שאלות נוספות.

לא הצלחתי לערוך את התגובה שלי מעלה. נתקלתי באתר "עבודאטה" של משרד הכלכלה שמכיל הרבה נתונים על מקצועות ומוסדות לימוד. יש פילוחים מורכבים יותר כגון שכר של בוגרי מוסד מסוים או עם ותק מסוים. אני חושב שתמצא בו עניין.

לא הצלחתי לערוך את התגובה שלי מעלה. נתקלתי באתר "עבודאטה" של משרד הכלכלה שמכיל הרבה נתונים על מקצועות ומוסדות לימוד. יש פילוחים מורכבים יותר כגון שכר של בוגרי מוסד מסוים או עם ותק מסוים. אני חושב שתמצא בו עניין.
אם מה שכתוב באתר נכון, יש עתיד בלימודי כלכלה. במיוחד באוניברסיטת תל אביב. סיכוי גדול שבסוף אלך על זה, רק שאני עדיין חושב עם מה לשלב.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
עידו ג לימודים דיגיטליים התפתחות אישית 3
עידו ג לימודים - לרוחב או לעומק? התפתחות אישית 7
ע לימודים / שינוי קריירה התפתחות אישית 3
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11
ס שינוי מסלול לימודים התפתחות אישית 13
M התלבטות בבחירת מוסד לימודים לכלכלה התפתחות אישית 7
M המלצה למוסד לימודים מעודף לתואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 58
J לימודים - כלכלה התנהגותית התפתחות אישית 27
ה סבסוד לימודים לאוכולוסיה במיעוט - תכנות התפתחות אישית 18
ד בחירת מסלול לימודים - העברית? רייכמן? התפתחות אישית 5
E התלבטות לגבי בחירת תחום לימודים התפתחות אישית 13
N התלבטות לגבי לימודים התפתחות אישית 9
י שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן? התפתחות אישית 18
מ בחירת מקום ומסלול לימודים - תואר ראשון (ושני?) התפתחות אישית 8
ח התייעצות לגבי אפשרויות תעסוקה עם טווח לימודים קצר התפתחות אישית 3
A מדעי המחשב התלבטות מסלולים לימודים התפתחות אישית 0
H התייעצות- המשך לימודים התפתחות אישית 1
K האם להחליף מוסד לימודים התפתחות אישית 6
ס תיק לחייל משוחרר שעתיד להתחיל לימודים שוק ההון 9
ל לימודים מהבית אוף טופיק 20
צ בן 23, לקראת לימודים יומני מסע אישיים 5
dorian אזרחות אירופאית - לימודים ועוד התפתחות אישית 12
ל עזרה בבחירת תחום לימודים התפתחות אישית 5
י הפרשה עצמאית לפנסיה במהלך לימודים צרכנות פיננסית 3
א לימודים הומניים או ריאליים התפתחות אישית 16
D האם לדחות לימודים בשנה? התפתחות אישית 18
S מלגת לימודים ללימודי תעודה באוניברסיטה הפתוחה צרכנות פיננסית 3
R התלבטות לימודים - רפואה או ביואינפורמטיקה התפתחות אישית 23
E התלבטות לימודים בין מדמח לרוקחות התפתחות אישית 19
N התלבטות לגבי לימודים. אוף טופיק 9
unrealx לימודים במקביל לעבודה - הייטק התפתחות אישית 8
L התייעצות לימודים - שמאות מקרקעין התפתחות אישית 4
Y מתלבטת לגבי המשך לימודים התפתחות אישית 2
א התייעצות| לימודים בקנדה ועבודה מובטחת - כאן חשדתי אוף טופיק 7
B הפקדה לקרן השתלמות בתקופת לימודים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
Will Smith להתחיל לימודים, או לסגור חובות? צרכנות פיננסית 7
A עבודה בארץ בעת לימודים בארה״ב צרכנות פיננסית 22
M בחירת מוסד לימודים (עזרה מהייטקיסטים) התפתחות אישית 151
X עזרה לימודים קורס: מגן סייבר או מומחי אבטחת מידע התפתחות אישית 3
Gal Admon לימודים אקדמאיים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
H מכתב ערעור - הפסקת לימודים - מחפש עזרה אוף טופיק 0
Y לימודים על חשבון המעביד התפתחות אישית 0
פשוט שחר לימודים מול חירות כלכלית התפתחות אישית 52
H לימודים בזול\חינם? התפתחות אישית 1
H לימודים בחול והעברות כספים צרכנות פיננסית 3
G יעוץ לגבי לימודים- מדעי המחשב אוף טופיק 7
waskindalost מחפש דרך פסיבית להשקיע לילדים עד לגיל לימודים Vanguard 529 שוק ההון 5
Delta בנוגע לבחירת תחום לימודים התפתחות אישית 8
שקד לימודים?? כדאי? איזה? כמה? ולמה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 50
ס תזמון שוק - מחקרים אקדמיים אחרונים שוק ההון 9

נושאים דומים

Back
למעלה