• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לגבי עניין התשואה, ו"תזמון"

מאיר-

משתמש סולידי
דירוג
14
אני לא יודע איך לנסח את השאלה שלי, אבל אנסה.
אם אני מבין נכון, בעיקרון, לטווח הארוך לא בדיוק משנה מתי קנית את ני"ע שלך, פשוט כדאי להתחיל כמה שיותר מוקדם בשביל זה, ולא לחכות.
שאלתי היא בעיקר היפותטית.
אם אני קונה עכשיו ני"ע, ולאחר כחודש יש ירידה (לאחר עליה משמעותית, סתם לדוגמא) עד למחיר שבו קניתי בהתחלה.
אם לאחר הירידה הזו אקנה עוד ני"ע, ואז תהיה עלייה נוספת, האם יש הבדל בתשואה? האם הזמן משפיע על אף שקניתי באותו מחיר?
אני יודע, מדובר בשאלה שהיא אולי טיפשית, אבל אם לא אשאל לא אדע ולא אהיה בטוח.
אני שואל גם על "אפקט הריבית דריבית", שלא הצלחתי לרדת לסוף דעתו. הבנתי שזה ריבית כולל על הריבית שכבר קיבלתי (ריבית = תשואה, אני מניח??).
משקיעים ממשיכים להשתמש במושג הזה ולא ממש הבנתי איך זה בא לידי ביטוי בהשקעה. הרי, בסופו של דבר זה "בדיעבד" ובסך הכולל, יש את התשואה הסופית, איך זה בא לידי ביטוי עם המושג של ריבית דריבית?
קניתי מניה, המניה עלתה, התשואה עלתה... מה פה ריבית דריבית? מתי זה בא לידי ביטוי?

אשמח לסדר בעניין.

יש פה גם עניין של פסיכולוגיית השקעות, ושאלה צדדית האם כדאי לחכות לירידות או לקנות באופן קבוע, ובאיזו תדירות בכלל?

באמת אשמח לסדר (ובעיקר לסבלנות, אני יודע שמדובר בשאלה של מתחילים)
תודה רבה

אם אני קונה עכשיו ני"ע, ולאחר כחודש יש ירידה (לאחר עליה משמעותית, סתם לדוגמא) עד למחיר שבו קניתי בהתחלה.
אם לאחר הירידה הזו אקנה עוד ני"ע, ואז תהיה עלייה נוספת, האם יש הבדל בתשואה? האם הזמן משפיע על אף שקניתי באותו מחיר?
לא, אין הבדל בתשואה. לא משנה מה קרה בדרך, משנה באיזה מחיר קנית ומה המחיר כרגע (או ברגע המימוש, לפי הזמן שבו אתה רוצה למדוד את התשואה). מה קרה בדרך לא מעניין.
הנחת המוצא היא שלאורך זמן מדדים מפוזרים תמיד עולים, לכן לא בטוח שתצליח בעתיד לתפוס את המחיר של היום.

אני שואל גם על "אפקט הריבית דריבית", שלא הצלחתי לרדת לסוף דעתו. הבנתי שזה ריבית כולל על הריבית שכבר קיבלתי (ריבית = תשואה, אני מניח??).
משקיעים ממשיכים להשתמש במושג הזה ולא ממש הבנתי איך זה בא לידי ביטוי בהשקעה. הרי, בסופו של דבר זה "בדיעבד" ובסך הכולל, יש את התשואה הסופית, איך זה בא לידי ביטוי עם המושג של ריבית דריבית?
נכון, יש את התשואה הסופית.
אבל כשמדברים על תשואות, לרוב הכוונה לתשואה לשנה. אם התשואה לשנה היא 10%, אז התשואה על שנתיים היא 21%, ולא 20%. זוהי ריבית דריבית. ה-10% בשנה השניה רלוונטי לסכום שנצבר בסוף השנה הראשונה.
לטווחים ארוכים יותר, זה הופך להיות משמעותי יותר ויותר.

למה האחוז הנוסף?
נגיד השקעת 100 ש"ח.
אחרי שנה הרווחת 10 אחוז. עכשיו יש לך 110 ש"ח.
בשנה השניה הרווחת 10 אחוז. אבל התחלת את השנה עם 110, אז 10 אחוז זה 11 ש"ח.
עכשיו יש לך 121 ש"ח.
השקל הנוסף הוא ריבית דריבית - ריבית שקיבלת בשנה השניה על ריבית שקיבלת בראשונה.

ושאלה צדדית האם כדאי לחכות לירידות או לקנות באופן קבוע, ובאיזו תדירות בכלל?
באופן קבוע.
אתה לא יודע מתי ואם בכלל יגיעו ירידות. לכן אנחנו לא נחכה להם אף פעם.
אתה יכול להמתין בחוץ לירידה ובינתיים השוק יעלה ויעלה ואתה תפספס הכל.
בטווח הארוך סביר להניח שאם תקנה באופן קבוע אתה תצליח לתפוס כמה ירידות משמעותיות.

התדירות של הקנייה לא ממש משנה. זה תלוי יותר בכמה חיסכון נצבר לך בסוף כל חודש וכמה סבלנות יש לך להתעסק עם התיק.
פעם בשלושה חודשים למשל זו תדירות סבירה.

אתה לא יודע מתי ואם בכלל יגיעו ירידות.
יש בפורום הזה כמה אנשים מאד "חכמים" שטוענים שמתישהו בשנים הקרובות תהייה ירידה, ראה דיון מקביל.

יש בפורום הזה כמה אנשים מאד "חכמים" שטוענים שמתישהו בשנים הקרובות תהייה ירידה, ראה דיון מקביל.
מה זאת אומרת? כל כמה ימים יש ירידה.
אתמול אפילו, לא?

ואיך ה"חכמים" האלו נערכים לקראתה? אשמח לשמוע.

ואיך ה"חכמים" האלו נערכים לקראתה? אשמח לשמוע.
משננים את המנטרה שתנודתיות היא מאפיין של מסחר במניות ובלעדיה הן לא היו משיאות בטווח ארוך (בסבירות גבוהה אך לא בוודאות) תשואה עודפת על נכסים בטוחים יותר.

משננים את המנטרה שתנודתיות היא מאפיין של מסחר במניות ובלעדיה הן לא היו משיאות בטווח ארוך (בסבירות גבוהה אך לא בוודאות) תשואה עודפת על נכסים בטוחים יותר.
זה של חכמים בלי מרכאות :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A התעייצות לגבי שימוש חכם ביתרת מט"ח גדולה להשקעה (חשבון ממוסה) שוק ההון 8
N שאלה רגולציה קצת סבוכה לגבי הצעת רכש כפויה בבורסה בלונדון וטיפול לקוי בבנק ישראלי שוק ההון 3
M שאלות לגבי הצהרת בריאות בביטוח בריאות? צרכנות פיננסית 1
B שאלה לגבי קרן כספית שוק ההון 6
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 0
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
K התיעצות לגבי קופת גמל בתיקון 190 עבור ההורים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
א שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון מיסים 17
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
א שאלה לגבי blackrock שוק ההון 24
A התלבטויות לגבי חשבון מסחר שוק ההון 7
ח לבטים לגבי דירת מגורים + דירה להשקעה נדל"ן 17
J התייעצות לגבי הקצאת נכסים שוק ההון 16
H עצה לגבי חיפוש עבודה התפתחות אישית 14
C כמה שאלות לגבי מכרז קרקע ברמ"י נדל"ן 4
I שאלות לגבי ניהול השקעות בקרנות למשקיעים עם אזרחות אמריקאית שוק ההון 5
א עצה לגבי השקעה במניות שבבים שוק ההון 44
ש משהו לא מובן בשיעור התקרה לגבי קיצבה מוכרת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I ייעוץ לגבי מזגן עילי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
A לגבי השפעת מטח בקרנות חוץ שוק ההון 6
Z שאלה לגבי שיעור מרבי למס רווח הון לפני ואחרי גיל 60 פוסטים מאיכות נמוכה 1
י התייעצות לגבי קניית שליש דירה נדל"ן 9
H לגבי השקעה בSocial House בצפון אנגליה נדל"ן 0
edangz שאלה לגבי ההעברה הבנקאית בIB שוק ההון 7
ב נתונים סטטיסטיים לגבי הוצאות משק בית לפי עשירון, מס׳ נפשות, מיקום... פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 14
מ התלבטות קשה לגבי דמי אבטלה, דמי לידה ומה שביניהם יומני מסע אישיים 2
כ שאלות לגבי קיזוז מס בחשבון ממוסה מיסים 2
oferM יעוץ קצר לגבי קרן כספית שוק ההון 3
J מספר שאלות לגבי פנסיה, דמי צבירה, ומחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A כמה שאלות לגבי T Bills שוק ההון 4
D שאלה לגבי הכנסה מדיבידנדים שוק ההון 79
E התלבטות לגבי חלק סולידי בתיק השקעות שוק ההון 0
E שאלה בעקבות קבלת הודעה ממס הכנסה לגבי שנת המס 2018 מיסים 9
P הוצל"פ - שאלות לגבי תיק איחוד אוף טופיק 1
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
מ העברת כספים לברוקר זר לבנק בחו״ל וספציפית לגבי IB שוק ההון 1
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
ו שאלות לגבי הטרנד של סוחרים יומיים צעירים בשוק ההון שוק ההון 31
M שאלה תיאורטית לגבי סחר חליפין מיסים 3
צ התייעצות לגבי קניית נדל"ן בחו"ל נדל"ן 2
ר התייעצות לגבי מיקסום השקעות עם הכנסה חודשית נמוכה - יש רעיונות? שוק ההון 1
ר עצה לגבי התנהלות עם כסף בעוש/תיק ניע/משכורת נמוכה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
stamEhad קצת סדר בראש לגבי האימרה ״סנופי עשה ~7% תשואה שנתית ב50 שנה האחרונות״ שוק ההון 10
K שאלה לגבי ניהול תיק עי בתי השקעות שוק ההון 3
T שאלה לגבי מיסוי על רבע מדירה מיסים 3
R שאלות לגבי קרנות מחקות זרות ו IRA שוק ההון 0
avivaviv שאלת הדיוט לגבי הראל סל NIKKEI 225 מנוטרלת מט"ח שוק ההון 5

נושאים דומים

Back
למעלה