• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לא מבין את יומני המסע פה

אוף טופיק, אולי אתה בתור מעסיק תצליח להסביר לי. נתקלתי לא מעט פעמים במעסיק שנותן לאנשים טובים ללכת הביתה כי הוא לא מוכן להעלות שכר. אנשים עם ידע וניסיון של שנים שנותנים עבודה ופשוט נותנים להם ללכת בגלל שלא מוכנים לפרגן בהעלאה(בגבולות הסביר ולמקובל בשוק). האם זה שווה למעסיק לגייס אנשים חדשים ללא ניסיון וללא ידע, ולהכשיר אותם, ושהם יתגלחו עליו. נראה לי לא הגיוני...איך זה יוצא משתלם בטווח הארוך?...
שתי אפשרויות שאני יכול להעלות:
1. המעסיק לא באמת יודע מה התרומה שלך שווה לעסק - לפעמים זה בגלל מנהלים שלוקחים את הקרדיט לעצמם או אנשים שקטים שעובדים טוב אבל לא מייחצנים את התרומה שלהם.
2. העלאת שכר היא ויראלית - כשמישהו מגלה שחברו לצוות קיבל העלאה הוא גם מבקש ואז נוצרת תגובת שרשרת. הרבה מעסיקים מעדיפים לא להיכנס להעלאות פרטניות גם במחיר של אובדן עובדים מרכזיים.

1. זה לא משנה אם יש יותר או פחות, מה שמשנה זה שהם בקושי תלויים בך.
2. זה לא לגיטימי בעיני לבקש מילד ישראלי ש-"יתאמץ יותר" בהתחשב בכך שילד אירופאי או אמריקאי לא צריכים בהכרח להפגין את המאמץ המיוחד הזה. אני גם יוצא מנקודת הנחה ש-100% מהאנשים מתאמצים ב-100% רוב הזמן, בהתאם לכלים, לידע ולאנשים הזמינים להם. אני באופן אישי הגעתי לגיל 18 עם הלשון בחוץ בהרבה מובנים.
יצא לי לדבר עם מספיק חברים אמריקאיים לעבודה, גם על הילדים שלהם והקשיים שלהם. אין אף אחד שיכול להצליח בלי עבודה קשה, באף מקום בעולם. תשכח מזה.

יש בעסק שלך אנשים המשתכרים בשכר של 10 נטו ומעלה ?
יש לי עובד בשני שליש משרה עם 7500 שקל נטו
כל השאר מרויחים 10 או יותר בהעברה לבנק
לכולם יש רכב צמוד
ואוכל כנגד קבלות
כמובן תנאים פנסיונים מלאים

אוף טופיק, אולי אתה בתור מעסיק תצליח להסביר לי. נתקלתי לא מעט פעמים במעסיק שנותן לאנשים טובים ללכת הביתה כי הוא לא מוכן להעלות שכר. אנשים עם ידע וניסיון של שנים שנותנים עבודה ופשוט נותנים להם ללכת בגלל שלא מוכנים לפרגן בהעלאה(בגבולות הסביר ולמקובל בשוק). האם זה שווה למעסיק לגייס אנשים חדשים ללא ניסיון וללא ידע, ולהכשיר אותם, ושהם יתגלחו עליו. נראה לי לא הגיוני...איך זה יוצא משתלם בטווח הארוך?...
אגו
מחשבה קצרת ראות
מגבלות של מצב העסק

זה מה שעלה לי בראש כרגע

לפעמים פשוט אין. העובדים לא מודעים לכל הבעיות שהמנהלים ממסכים.
מאפשר לשכור במקום המתפטר אדם עם כישורים וידע שונים.
לפעמים העובד לא טוב כמו שהוא חושב.

פגשתי את זה בבנקים השונים שעבדתי בהם.
אדם עובד כבר קרוב לעשור בבנק, מקבל העלאות לפי הדרגות בבנק.
אין ממי לבקש העלאה... אנשים שהקימו מערכות שלמות מקבלים משכורת שעלתה באחוזים קבועים, מהשכר שהתחיל... קולט אנשים בשכר גבוה משלו כדי ללמד אותם.
אז אדם כזה, ימצא עבודה בבנק אחר, עם השכר שביקש והמקום שעזב...?
הם קלטו שלושה חדשים, עם השכר שהוא ביקש ובמשך חצי שנה המערכת עמדה במקום... עד שהמחליפים למדו לתפעל אותה.
כי הבנק לא מבין שמפתח הוא לא טלר ולא כל מפתח פשוט קורא את התוכנית ומבין מה ואיך היא עושה, או על איזו תקנה/סעיף קטן השורה החמישית עונה.

האמת... לפעמים גם צריך לדעת איך לבקש.
החבר שלי ביקש העלאה ולא הסכימו.
אני ביקשתי שיעלו את ההפרשות פנסיוניות מ-80% ל-90%, העלו לי ל-95%... מניח מכיוון שהברוטו לא עלה.
גם כשהסברתי לחבר שלישי... אז תבקש עוד 10% לברוטו, למה לבקש להגדיל הפרשות?

אני לא קרוב ל-40K, אבל גם כשהרווחתי 19K - פשוט ביקשתי.
אני כן קרוב ל40K וזה לא אופציה
גם שביקשתי ואפילו דרשתי לא הסיכמו
כן הסיכמו לעלות את השכר אבל לא לשנות את ההפרשות (כי זה ישפיע רוחבית על כל העובדים פשוט)

דרך אגב בעוד כמה מקומות עבודה שהייתי וגם התראיינתי זה לא היה אופציה

אתה מדבר בהכללות. הרבה מ"מורעלי" הסולידית פועלים בהשראת משנתה ויש מאתנו שהם אמידים / עשירים. כמו שבפורום אבקות חלבון רבים עשירים במסת שריר. כאלה שכורעים תחת הנטל כנראה פחות מכירים את פורום הסולידית.

שים בבקשה קישור ליומן המסע שלך.

זה לא תמיד ככה. ההורים שלי התנהלו די הפוך מהמתואר. שניהם עבדו קשה כל החיים אבל לא ידעו לחסוך מעבר למה שתלוש המשכורת שלהם הכריח אותם. בעדינות אומר שהם הוציאו רבות על מותרות שבודאי באו על חשבון חסכון הולם ותכנון פיננסי לעתיד. הם בגיל פרישה ולא הופכים בריאים מיום ליום. החסכונות הפנסיוניים שלהם רחוקים מלספק את רמת החיים שהם התרגלו אליה. ואני לא אומר את זה כביקורת עליהם, אלא להמחיש שלא כל באי הפורום למדו מהוריהם התנהלות כלכלית נבונה. באשר אלי, לא למדתי מהם את ההתנהלות הכלכלית שלהם וסיגלתי לעצמי מגיל צעיר מאד התנהלות חסכנית ושליטה על רצונות וצרכים.

אם ניקח אנלוגיה מעולם התעופה - הסיבה שכל כך בטוח שם היום, זה כי היה שם ניסוי וטעייה. ניסוי וטעייה שעלה בחיי אדם. אחרי כל התרסקות השתפרו קצת יותר והפיקו לקחים. כנ״ל לעולם הרכב, בשביל לשפר את הבטיחות שלו, הם עושים לו מבחני ריסוק עד שהתוצאה מספיק טובה.

אני רוצה להגיד שאני מבין ללבך
בהחלט לשנות התנהגות זה דבר קשה
וכנראה שלעשות שינוי במדיניות ותצורות ההשקעה (השינוי שחלק חברי הפורם כולל אותי עשינו משהכרנו את הסולידית)
הרבה יותר פשוט מלשנות התנהגות של חסכון ודחיית סיפוקים במיוחד שאחרי שספגת את זה 20 שנה מהבית

אמת. לא קל בכלל. זה כיאלו הנוירונים במוח כבר חווטו לדפוס מסוים וצריך לחווט אותם מחדש.

אין בעיה. זו עובדה.
יש עוד עובדות, כמו אנשים רבים שקיבלו חינוך פיננסי גרוע יותר, אנשים שכבוגרים לא נחשפו לרעיונות אחרים, אנשים שלא מסוגלים להבין מה שכתוב כאן, לא רוצים להבין מה שכתוב כאן, אנשים שלא רק שלא קיבלו 400K אלא נאלצו לעזור להוריהם בפרנסת המשפחה וכו'.
ומה המשקל של העובדה הזו לחיים שלך היום? אתה כבר לא בן 10 וכנראה לא בן 20, אתה יודע שהוריך האהובים הם אנשים בשר ודם עם חסרונות ושגיאות, וכנראה כבר נחשפת לרעיונות שלא שמעת עליהם בילדות ובכל זאת מצאו חן בעיניך.
אם המילה "התמסכנות" מפריעה, אז תחשוב על "בחירה". אתה בוחר באיזה עובדות להתמקד ומה משקלן בחיים שלך היום.
ואם רוצים להתחכם, אז אתה גם בוחר אם לראות במה שכתוב כאן שטויות של ספרי self-help אמריקאים או משהו שאתה יכול לקחת ממנו תועלת לחיים שלך.

יפה כתבת, מסכים. אכן צריך להגיד תודה שנחפשתי לפורום הזה ושאני מודע לבעיה.
בהחלט יש הרבה אנשים סביבנו שלעולם לא יבינו שההתנהלות הפינססית שלהם לא תקינה, ולכן אין סיכוי שישנו אותה.

כנראה שרוב חברי הפורום נולדו להורים נכונים מבחינת החינוך המינימלי של לא להיכנס לחובות, בטח לא בגלל סיפוקים מהירים או התעשרות מהירה.
אבל אתה כבר שנתיים בפורום הזה, למה אתה לא בדרך לצאת מהחובות?

אני דווקא חושב שאני בדרך הנכונה. דווקא בגלל שאני עושה הרבה טעויות במסע הזה. החיים זה לא קו אחד לינארי של הצלחות.

עכשיו זו כבר ממש אחריות שלך לממש כלים ורעיונות שקיבלת כאן. אין צורך להתרפק על אשמת ההורים והסביבה שגדלת בה אלא אם אתה משתמש בזה כדי לתרץ את מצבך.

אני לא מאשים אף אחד ולא מתרץ. מנסה לתת הסבר ורקע איך זה התחיל. דברים לא צצים סתם, יש רקע וסיבה לכל דבר.

עד ההודעה הזו חשבתי שאתה בעיקר מנסה להעלות אנומליה סטטיסטית
(העובדה שיומני המסע בפורום לא משקפים את האוכלוסייה הכללית).

עכשיו אני מבין שיש כאן גם קצת תסכול ואולי אף מרמור.
מבין אותך לחלוטין (וגם לי יש לפעמים תסכול זהה).
אבל יכול להיות שכדאי לך לראות גם את הדברים הטובים שכן זכית להם...
אם אתה נגרר להלך רוח של השוואות, אפשר גם להשוות למטה ולא רק למעלה:

1. יש אנשים במדינת ישראל (למשל אני) שלא רק שלא קיבלו כסף מההורים,
אלא גם ידעו מגיל צעיר שהם יצטרכו לפרנס אותם (גם לפני גיל הפרישה).
יש אפילו כאלו שלהורים שלהם היו חובות גדולים...

אם רק לא קיבלת כסף מההורים, ויש לך חוב קטן יחסית כמו שכתבת בעבר - מצבך טוב.

אכן צריך להסתכל על חצי הכוס המלאה.

יש לך איך לצאת ממנו בעבודה קשה, ויש לך רשת תמיכה סוציאלית.
יש אנשים במדינות עולם שלישי שעם אותה כמות כישרון ויכולות מולדות - לא יגיעו לעולם לרווחה החומרית שלך.

נכון מאוד

3. האם ההורים שלך העניקו לך תנאים פיזיים נאותים?
כדאי לדעת שיש אנשים שההורים שלהם צרכו אלכוהול או סמים בזמן ההריון / הזניחו תינוקות וכדומה, ובכך פגעו בהתפתחות של הילדים שלהם לכל החיים. אם אתה לא שם (כמו שנראה לפי רמת הכתיבה הגבוהה) - כדאי להודות על זה.

תודה על המחמאה

4. האם ההורים שלך העניקו לך חום ואהבה, יכולות חברתיות וכדומה?
אלו דברים לא פחות (וכנראה הרבה יותר) חשובים מאשר תמיכה כספית...

אז בסדר, לא העניקו לך ידע כלכלי, אבל יש לך יכולת לימוד עצמית,
ויש לך גישה לאינטרנט (עוד דבר שלא היה קיים כשאני גדלתי...),
ויש את הבלוג של הסולידית שיכול להאיר לך את הדרך.

אמת

אז נכון שנקודת הפתיחה שלך הייתה נמוכה לעומת רבים כאן בפורום (אך גבוהה לעומת רבים אחרים - בפורום ומחוצה לו),
אבל השאלה היחידה שאתה צריך לשאול את עצמך זה איך אתה מגיע מחר לנקודה טובה יותר מזו שאתה נמצא בה היום.

יפה כתבת

גם שביקשתי ואפילו דרשתי לא הסיכמו
מכירה את זה ממקום העבודה של הבן שלי. אני זוכרת כמה התקוממתי כשראיתי את משכורת היסוד (ממנה נגזרת ההפרשה) לבין המשכורת בסך הכל.
בזמנו ביקשתי ממנו להתמקח על זה ולא על העלאת משכורת, מהסיבה הפשוטה שברגע שהוא יקבל הפרשה מסך המשכורת (או לפחות בקירוב) אז לא יוכלו להחזיר את הגלגל אחורה ואז יוכל להתמקד בבקשות להעלאת משכורת. נדמה לי שזה מה שהוא עשה.
כי זה ישפיע רוחבית על כל העובדים פשוט
אני לא בטוחה שזה נכון. בתוכנת השכר אפשר להגדיר לכל עובד בנפרד את משכורת היסוד שלו.

מכירה את זה ממקום העבודה של הבן שלי. אני זוכרת כמה התקוממתי כשראיתי את משכורת היסוד (ממנה נגזרת ההפרשה) לבין המשכורת בסך הכל.
בזמנו ביקשתי ממנו להתמקח על זה ולא על העלאת משכורת, מהסיבה הפשוטה שברגע שהוא יקבל הפרשה מסך המשכורת (או לפחות בקירוב) אז לא יוכלו להחזיר את הגלגל אחורה ואז יוכל להתמקד בבקשות להעלאת משכורת. נדמה לי שזה מה שהוא עשה.

אני לא בטוחה שזה נכון. בתוכנת השכר אפשר להגדיר לכל עובד בנפרד את משכורת היסוד שלו.
ייתכן שמנקודת המבט של החברה יש קשר בין הנושאים.
גובה השכר הוא עניין אינדיבידואלי, אבל שבירת הכלל של הפרשה עד התקרה כלולה לדלוף וכך תפתח חזית חדשה של מו"מ מול כל עובד קיים ועתידי.

אני דווקא חושב שאני בדרך הנכונה. דווקא בגלל שאני עושה הרבה טעויות במסע הזה.
אם אתה עושה טעויות חדשות בשנתיים האלו שאתה כאן, טעויות שלא נכתבו בבלוג/פורום - אז מסכימה איתך. אבל אם אלו טעויות שכבר דובר עליהן והזהירו מפניהן, אז לא ברורה לי הנוסחא שככל שתרבה בטעויות כך יגברו הסיכויים שאתה בדרך הנכונה.
קפצתי להסתכל ביומן מסע שלך וראיתי שהעדכון האחרון שלך היה לפני יותר משנה. מה קרה מאז? למה הפסקת לעדכן? האם מאז עשית טעויות חדשות? כי אז היה נראה שאתה באמת על דרך המלך, ולא כמו שכתבת בתחילת השרשור כאן.
האמת שאחד הטעויות שעשיתי בתהליך הקשה הזה היא שהפסקתי לעדכן ביומן מסע
עכשיו, אחרי שהשרשור הנוכחי שפתחת כבר נמצא עם 150 תגובות - אולי בכל זאת תחזור ליומן שלך ותעדכן? יש סיכוי שזה יועיל לך יותר מאשר להתלונן כאן על החינוך הכלכלי שלא קיבלת.

אבל שבירת הכלל של הפרשה עד התקרה כלולה לדלוף
אני די בטוחה שהמנהלים הבכירים מקבלים הפרשה ביחס לכלל המשכורת שלהם, ואולי מנהלים בדרג בינוני מקבלים שכר יסוד ביחס גבוה יותר מעובד זוטר, כך שלא מדובר כאן על מצב של אפס או מאה. לבן שלי העלו מאד את שכר היסוד, גם בלי שהעלו באותו יחס את כלל המשכורת שלו.
אגב, הבעיה הזאת היא המכה הגדולה של המורים (או לפחות היתה, אין לי מושג אם תיקנו את זה בשנים האחרונות) ואולי גם של משרתי ציבור נוספים.

אני די בטוחה שהמנהלים הבכירים מקבלים הפרשה ביחס לכלל המשכורת שלהם,
תלוי במקום העבודה.
אני מכיר המון מקומות שההפרשה של הקה"ש היא עד התקרה לכולם, כולל המנכ"ל.
במקרה כזה אין סיכוי שישנו את הכלל בשביל אדם אחד, החברה תעדיף להוסיף פי 2 מהעלות הזאת לברוטו מאשר לשנות את תקרת ההפרשה.

אני די בטוחה שהמנהלים הבכירים מקבלים הפרשה ביחס לכלל המשכורת שלהם, ואולי מנהלים בדרג בינוני מקבלים שכר יסוד ביחס גבוה יותר מעובד זוטר, כך שלא מדובר כאן על מצב של אפס או מאה. לבן שלי העלו מאד את שכר היסוד, גם בלי שהעלו באותו יחס את כלל המשכורת שלו.
אגב, הבעיה הזאת היא המכה הגדולה של המורים (או לפחות היתה, אין לי מושג אם תיקנו את זה בשנים האחרונות) ואולי גם של משרתי ציבור נוספים.
אנשים משווים את עצמם למי שקרוב אליהם וזה הגיוני.
אם העובדים יידעו שעובד זוטר קיבל הגדלה של ההפרשות, אז כל העובדים הזוטרים והחדשים ואולי המנהלים הישירים ירגישו שכדאי להם לנסות לקבל גם. זה לא המצב אם יגלו שהמנכל קיבל זאת.
ואכן, כפי שכתבת, הבעיה הזו קיימת בעיקר בשרות המדינה בו הסכמי העבודה קשיחים. המצב הולך ומשתפר בפנסיה הצוברת.

תזכירו לי בבקשה, מה נושא הדיון?

אני מכיר המון מקומות שההפרשה של הקה"ש היא עד התקרה לכולם, כולל המנכ"ל.
התייחסתי יותר לפנסיה. כך זה גם בנושא הזה?
אם העובדים יידעו שעובד זוטר קיבל הגדלה של ההפרשות, אז כל העובדים הזוטרים והחדשים ואולי המנהלים הישירים ירגישו שכדאי להם לנסות לקבל גם. זה לא המצב אם יגלו שהמנכל קיבל זאת.
צודק, אבל בחברה של הבן שלי יש מצב יותר גרוע. העובדים החדשים שנקלטים מקבלים שכר ראשוני גבוה יותר מאלה שקדמו להם, והם כולם מודעים לכך. אני עד היום מנסה להבין את ההגיון...

התייחסתי יותר לפנסיה. כך זה גם בנושא הזה?
ההתייחסות המקורית (זאת שציטטת) הייתה ספציפית לקה"ש. לא מכיר מקומות בהיטק שלא מפרישים פנסיה על כל השכר.
בכל מקרה, אם קיים מקום כזה שבאופן כללי לא מפריש על כל השכר לכל העובדים, אף אחד לא ישנה את זה רק בשביל עובד אחד.
הרבה יותר קל לתת לעובד אחד העלאת שכר מאשר לשנות נהלים, גם אם העלות למעביד במקרה הספציפי הזה יותר גבוהה בהעלאת השכר.

איך מעלים לפה תמונות מהמחשב? אין יותר אפשרות כזו?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
J עמלת סנט למניה - לא מבין את ההגיון שוק ההון 3
I לא מבין את תיאוריית "השוק תמיד עולה בטווך הארוך" שוק ההון 88
Tsachi01 לא מבין את ההגיון של חברת אפל (WWDC22) אוף טופיק 9
O לא מבין את ההתנהגות של אלטשולר S&P 1159250 שוק ההון 1
R לא מבין את זה אוף טופיק 49
גרהם הרגע שבו אתה מבין את הפער בינך לבין שאר העולם הצרכניסט התפתחות אישית 6
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
S החזרי מס, רוצה לדעת שאני מבין נכון.. מיסים 13
A מישהו מבין למה שערי הדולר והאירו עלו בצורה חדה שוק ההון 8
בובין חוט-השני דירה עם קאץ' על השולחן ועדיין אני לא מבין אותו ... נדל"ן 21
א חשבון וייז - לא מבין איך מעבירים אליו כסף מהארץ פוסטים מאיכות נמוכה 9
J לא מבין משהו בנוגע לדמי עמלות במסחר בחו"ל שוק ההון 26
A אני לא מבין שום דבר בכלכלה...מאיפה להתחיל? עדיפות לספר שמע אוף טופיק 17
S לא מבין מתי שלב מסחר רציף בקרן הסל שלי שוק ההון 11
B ניסיון עוקץ מוזר - מישהו מבין מה מטרתו? אוף טופיק 41
א תל בונד 20, לא מבין שוק ההון 18
O לא מבין למה אתם אומרים ש- S&P500 עדיף על השקעה אקטיבית שוק ההון 113
Sp0 אני לא מבין למה אין קורלציה בין קרן מחקה לS&P 500 שוק ההון 11
shirbi אני לא מבין למה הבנקים המרכזים קונים אגרות חוב ממשלתיות כיום שוק ההון 35
ה לא מבין חשיפה לדולר שוק ההון 2
Z מגן מס ממכירת נייר ערך זר. האם נכון לומר שמגן מס הוא הנמוך מבין ה2 מיסים 12
amit ביטוחים ,לאחד שלא מבין הרבה צרכנות פיננסית 0
R להתחיל להשקיע בלי שאני מבין בזה שוק ההון 62
L אני לא מבין איך יכול להיות שהריבית על אג"ח ל-3 חודשים בארה"ב היא מעל 2% שוק ההון 15
א לא מבין - התשואות על האג"ח עלו שוק ההון 0
נ קרנות נאמנות - משהו קריטי שאיני מבין שוק ההון 5
H בדיקת איכות מים ביתית - מישהו מבין בנושא? אוף טופיק 2
doc29 האם יכול להיות שהכלכלן הבכיר של הבנק הגדול במדינה לא מבין בהשקעות? מי המשוגע? אוף טופיק 38
liranviper דברים שאני לא מבין על קרן נאמנות / ETF שוק ההון 5
amit מישהו מבין לעומק איך שורט עובד? שוק ההון 96
שרון מישהו פה מבין ב-css? אוף טופיק 16
V אני רוצה לקנות לאחיינית שלי כיסא אוכל לבית ולא מבין בזה כלום, יש למישהו המלצה? אוף טופיק 10
yossik משהו מבין מה קורה כאן? אוף טופיק 1
עצמאית אנטנות סלולריות- מישהו מבין בזה? אוף טופיק 14
A מישהו מכיר את הבנקים האלו: צרכנות פיננסית 0
Z CSPX מחזיק את המניות ישירות ולא דרך החוזים. שוק ההון 5
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
מ מחפשת את עצמי בקריירה- אשמח לעזרה התפתחות אישית 6
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 16
D איזון אקטוארי אינו תואם את הנתונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
P את כולם מעניין לטוס לחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 109
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 26
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
ע במה את עוסקים? מה הוביל אתכם לכך? כמה את מרוויחים? התפתחות אישית 16
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Jane Doe המלצה על החישוק - מיזם חביב שהוקם כדי להוריד את יוקר המחיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5

נושאים דומים

Back
למעלה