• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כל כמה זמן אתם קונים סמארטפון חדש?

Will Smith

משתמש רגיל
דירוג
42
בעידן השופני והלראות ולהיראות וה"תראו את האייפון פרו החדש / נוט 10 המדהים שלי", איפה אתם בכל הסיפור הזה? כחברי הסולידית אני מניח שרובכם לא הולכים לפי טרנדים ולהביא את המכשיר הכי חדש והכי עכשווי, ולמעשה כל עוד המכשיר עובד ועובד טוב, אתם תעדיפו להישאר איתו.

אני אישית עם אייפון 7 בן 3 שנים, ולא רואה את עצמי משדרג עד שהוא ימות, או לפחות עד שהוא יקרטע. בינתיים הוא עדיין מאוד מהיר גם ביחס לחדשים.
עכשיו, אשקר אם אגיד שלא הייתי שמח לקבל את האייפון החדש עם המצלמה הטובה יותר והסוללה החזקה יותר, אבל זה עניין עקרוני אצלי לא רק כלכלי, כל עוד הטלפון הישן שלי עובד טוב - אני לא יחליף לחדש.

אז כל כמה שנים אתם משדרגים את הטלפון הישן לחדש? ואיזה טלפון יש לכם כרגע?

סמסונג גלקסי S7 בן 3 שנים בערך. עבר שיפוץ ב 500 ש"ח לפני חודשיים לאחר שהתקלקל, וכעת עובד שוב כחדש. (השיפוץ כלל החלפת לוח אם והחלפת השכפ"ץ OTTERBOX לאחד חדש לאחר שהקודם התבלה).
לפניו סמסונג גלקסי S3 שהחזיק מעמד 4 שנים, כאשר בשנה האחרונה היה עם מערכת הפעלה חלופית, לא של סמסונג.

לי יש נוקיה 3100 כבר 12 שנים.
מפסוט עד מאד.

ברכב יש לי אייפון שקיבלתי מחבר [4 נראה לי] עם סים אחר ולטובת WAZE או לחו"ל כשצריך לתקשר דרך וואטסאפ.
לא מסתובב עמו ביום יום

מעדיף להישאר מחוץ למטריקס.

יש לי נוט 9 כבר עשרה חודשים.
הקודם היה נוט 5 שהחזיק כמעט שנתיים וחצי, האמת שהחלפתי רק כי היה צריך - הסוללה הייתה גמורה, הטלפון היה איטי וכבר די עשה את שלו.
הנוט 9 מעולה ואני רואה אותו מחזיק בקלות לעוד שנתיים לפחות. יתרון מצוין שלו זה הסוללה - מעולם לא קרה שנגמרה לי. היום שלי מתחיל סביב 6 ונגמר סביב 23 בלילה.

בלי קשר - לא רואה חידושם מעניינים בשנים האחרונות שבאמת מצדיקים קנייה של מכשיר חדש, חוץ ממצלמה ומסך כבר אין להם מה להציע בשנים האחרונות

Currently using a Samsung Galaxy J5, which my dad got as part of some sort of deal I didn't ask about.
Had an iPhone 4 before that, which I liked much better as a form factor, but the browsing was getting unusable.
I don't really use it for much more than occasional browsing, the odd call, and playing music, so I guess I'll just wait until it stops working or a free one drops in my lap.​

קונה כל שנתיים בערך, מזמין מעליאקספרס ב500-600 ש"ח. כרגע עם oneplus 3t

אז כל כמה שנים אתם משדרגים את הטלפון הישן לחדש? ואיזה טלפון יש לכם כרגע?
אני עם OnePlus3- אהוב המבקרים ומביני העניין. לצערי נפילה נוראית. יש לי אותו כבר שנה וחצי (קניתי אותו כשכבר היה את הדגם הבא, ואולי אפילו את הבא הבא) - ופעמיים שלחתי לתיקון בגלל אובדן יכולת פוקוס של המצלמה. עכשיו שוב זה התקלקל, ובנוסף נדפק השמע באוזנית, אפשר רק עם ספיקר לדבר. ולסיום- כבר בערך שנה מדי פעם המכשיר נכבה סתם ככה וצריך לאתחל כמה פעמים עד שחוזר לעצמו. ניסיתי לפרמט לבד אבל לא עזר יותר מדי. למזלי אני עדיין באחריות (שנתיים) - אבל אני מתכוון לקנות טלפון חדש כי זה בלתי נסבל - הולך לקנות Huawei p20 pro- שעולה בערך 1800 שקל.

אם לא התקלות- כנראה הייתי נשאר עם זה אפילו 3-4 שנים אם היה ממשיך לעבוד.

מחליף כל 3 שנים, עברתי מoneplus 3t ל oneplus 7

הנוכחי שלי Xiaomi Redmi Note 3 אצלי כבר 3.5 שנים.
בקודם השתמשתי שנתיים.
בשני הקודמים לו השתמשתי בערך שנה בכל אחד.

בעוד שהנוכחי עלה $180 שלושת הקודמים עלו בסביבות $100 כ"א - הם היו די entry level אבל ענו על צרכיי בזמנו. ככה יצא שלא בזבזתי המון על סמארטפונים.

שום מכשיר לא התקלקל לי אגב. שניים מהישנים מסרתי במצב טוב והם עדיין עובדים.
השנה שוקל לשדרג ל-Mi 9 Lite , דגם חדש שיצא עם תמורה מצויינת לדעתי, כרגע עולה סביבות $300, לא דחוף אז אחכה לחגי הקניות ברשת. אמנם הנוכחי משרת אותי היטב אבל הייתי רוצה NFC (הגיע הזמן) וגם מסך יותר טוב לצפיה בסרטים ועוד כמה שיפורים.

לא מאמין בשופוני (במכשירים הסיניים אין הרבה שופוני) אבל לדעתי לא מילה גסה להוסיף נניח עוד $100 על מכשיר משובח יותר (מי שיפיק תועלת מתכונותיו כמובן) כי התוספת נהיית שולית כשמחזיקים במכשיר שנים.

נערך לאחרונה ב:
  • אהבתי
Reactions: HHH
בעידן השיומי, אפשר להחליף כל חצי שנה.
אני עם Mi A1, שהחליף Moto G4 play, שהחליף Moto E. כל אחד בשנתיים וחצי...

משדרג כל שנה וחצי בערך, רוכש תמיד את הדגם הכי פשוט עם אנדרואיד נקי של שיאומי מתחת לרף המכס (אם יש במחיר נמוך יותר אז עדיף). הטלפון הישן (לרוב עדיין במצב שמיש אבל קצת איטי ועם סוללה חלשה יותר) עובר לשמש כמכשיר סטרימינג של מדיה לילדים, שלט למזגן או כמכשיר חלופי לבן משפחה שנגנב/נשבר/התקלקל לו הטלפון.

כל שנה וחצי, לאחד מהמכשירים הטובים בשוק אבל לא הטופ שבטופ.
עובד על עצמי בנושא, בינתיים לא החלפתי כבר כמעט שנתיים וזה למרות שהמצלמה נדפקה לי מנפילה(!)

בסביבה שלי התחלופה היא די גדולה (מאוד אוהבים לשדרג), כך שאני פשוט מקבל סלולרי בחינם.
לא זכור לי שהוצאתי כסף על מכשיר בשש השנים האחרונות.

משפחה של חמישה.
אני מחליף כל שנה וחצי בגלל המכרז הבזבזני של שרות המדינה שכופה עלי לעשות זאת.
אשתי מחליפה כל כמה שנים כשהפלאפון כבר לא סוחב וקונה חדש של פירמה מוכרת, הכי זול שיש. אולי כדאי לחשב מסלול מחדש ולקנות רמה אחת מעל כדי שיחזיק יותר ולא יהפוך לעגלה תוך עדכון וחצי של גרסה.
שני ילדים עם שיומי ב-600 ש"ח. מעולה לצרכיהם.
הנפילה שלנו היא עם הגדול. קניתי פיקסל בקרוב ל-2000 ש"ח ומאז כל הזמן מבלה בתיקונים. בפעם הבאה כשכבר לא יהיה כדאי לתקן, הוא רוצה סמסונג (1000-1500 ש"ח).
לצערי אין צרכניסטים במשפחה המורחבת כך שאין פלאפונים בירושה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
צ כמה זמן אתם יושבים במהלך יום עבודה? אוף טופיק 62
ג למחזיקי תיק מניות: כל כמה זמן אתם מרעננים את התיק? שוק ההון 0
4 אתם חושבים שזה זמן טוב להשקיע בטבע, או שיש מצב שהיא חברה מתה שוק ההון 2
מ כל כמה זמן אתם מסתכלים בתיק שלכם או בנתוני המסחר? שוק ההון 6
the_newbie אחת לכמה זמן אתם רוכשים ני"ע זרים? שוק ההון 10
T כל כמה זמן אתם מאזנים מחדש את התיק? שוק ההון 18
עלילה מסלול זמן ממוצע ללקיחת משכנתא נדל"ן 8
D מניות ערך קטנות בישראל זה סיוט - זמן לעבור לאינטרקטיב? שוק ההון 1
ש מגן מס לכמה זמן התוקף שלו? מיסים 28
M השקעה בקרן מחקה מדד בטווח זמן בינוני שוק ההון 11
י מכרזי ר"מי, איך זה עובד?, והאם זה זמן טוב נדל"ן 8
C משועמם בעבודה עם המון זמן פנוי התפתחות אישית 44
לאץ' חשיפה לs&p לטווחי זמן שונים שוק ההון 3
R תיק מנייתי - כל כמה זמן לקנות עוד ניירות? שוק ההון 1
איש ירח עץ הכסף. זמן לקטוף את הפירות? יומני מסע אישיים 14
F כמה זמן לוקח להפקדה מהמשכורת להיכנס לקה"ש? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
H כמה זמן עבר מהגשת דו"ח שנתי לקבלת שומה? מיסים 16
Z מה זמן המותר להגשת תיקון דו״ח שנתי? פוסטים מאיכות נמוכה 2
Y תוך כמה זמן הכסף מופקד בתוך חשבון IB? שוק ההון 3
K איך אני חוסך סכום X בY זמן? התפתחות אישית 2
O כל כמה זמן מומלץ לשנות את הקצאת הנכסים בתיק השקעות ( לא לעשות איזון) בהתאם לשינוי פרופיל הסיכון? שוק ההון 1
ה כמה זמן לוקח לבנות בניין נדל"ן 3
P מועד ההכנסה בצ'ק - זמן הקבלה או הפרעון? (עוסק) מיסים 0
הסוליd הפרשי זמן בין etfים שונים שוק ההון 9
S מתחיל ללמוד באונ׳- זמן להעלאת שכר? התפתחות אישית 7
stamEhad מחיר למשתכן - תוך כמה זמן אני צריך לארגן את הכסף? נדל"ן 4
ז ניצול זמן בנסיעות התפתחות אישית 19
Y האם יש אתר שאפשר לראות בו נתוני זמן אמת של קרנות בלונדון בחינם? שוק ההון 6
O עבודה עבור מעסיק מחו''ל למשך זמן קצר מיסים 6
H תוך כמה זמן בעל דירה אמור לתקן מזגן? אוף טופיק 20
ל זמן פוסטים מאיכות נמוכה 22
M פרישה מוקדמת - השקעות בטווח זמן בינוני פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
ב זמן טוב למשוך כספי פיצויים ? פוסטים מאיכות נמוכה 7
D קרן ישראלית עוקבת סנופי - הפרשי זמן שוק ההון 23
א האם זה זמן טוב להתחיל ליצור שכבות מלאכותיות, ואם כן אז איך לעשות את זה? שוק ההון 19
A רשימה של אתרם מבזבזי זמן לחסימה פוסטים מאיכות נמוכה 7
B שיוך הפקדות חודשיות מהמעסיק - כמה זמן זה אמור לקחת ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
C איך שומרים ומטפחים פוקוס לאורך זמן? התפתחות אישית 25
K מס רווחי הון לפי זמן החזקה שוק ההון 2
Liron2035 זמן אופטמלי להמרת ש"ח לדולרים בברוקר חול (לדוגמה IB) שוק ההון 12
Henchman34 האם קיימת דרך לשמור על ערך הקרן בלי להתחייב לפרקי זמן ארוכים? שוק ההון 12
N 50K דולר פנויים להשקעה לטווח זמן ארוך שוק ההון 5
בובין חוט-השני זמן מדף של דירה למכירה נדל"ן 30
C איך נמנעים מהרגלים מבזבזי זמן? אוף טופיק 15
M הבדלים בדמי ניהול לאורך זמן- פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T לוקח פסק זמן מהעבודה - האם צריך לדאוג באופן מיוחד לקופות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
E IRA בהלמן - זמן טיפול/פתיחת חשבון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
D משך זמן השקעה שוק ההון 11
D מחפש אתר שמציג שער מניות אמריקאיות בטווח זמן מדויק. פוסטים מאיכות נמוכה 1
T עתיד מקצועי ועודף זמן פנוי התפתחות אישית 36

נושאים דומים

Back
למעלה