1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

כיצד אוכל להגדיל את ההפרשה לקרן השתלמות עד התקרה המותרת?

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י רעות, ‏18/5/16.

data-full-width-responsive="true">
  1. רעות

רעות משתמש סולידי

שלום לכולם,
    אני שכירה במשרה חלקית, ובהתאמה מקבלת שכר נמוך למדי (כ- 3000 בחודש). המעסיק הסכים לפתוח לי קרן השתלמות ע"ח חלק מהשכר שלי (כלומר לא כהטבה נוספת אלא מתוך המשכורת שאני מקבלת במילא, רק לשם קיום קרן ההשתלמות שלי, מניחה שזה משתלם לי מבחינת מיסים - כך לפחות למיטב הבנתי).

שאלתי היא - כיצד אפשר להפריש כסף נוסף לקרן ההשתלמות הזו ולהגיע לתקרה המותרת ע"מ להנות מהטבת המס?

2. משקיע מתחיל

משקיע מתחיל משתמש בכיר

כל עוד את שכירה אז אי אפשר להפקיד יותר מ-10% מהמשכורת (7.5% על חשבון המעסיק ו2.5% על חשבון העובד) רק אם תתאגדי כעצמאית אז תוכלי להפקיד יותר

3. רעות

רעות משתמש סולידי

אוקיי תודה רבה :)

4. משקיע מתחיל

משקיע מתחיל משתמש בכיר

אין בעד מה

5. מתכנת

מתכנת מודרטור

ממש לא.. היות ואת בכלל לא מתקרבת לסף המס (5500-6000 לאשה, לא זוכר מדויק)
    עקב ההפרשה לקרה"ש תחסכי מעט מאוד ביטוח לאומי וכנראה תפסידי הפרשות לתגמולים ופיצויים כי הברוטו ירד.
    אפשר בהחלט (אאל"ט)
    כל סכום שיופרש מעל 10% יזקף למס שולי (אבל את לא מגיעה לסף המס כאמור) ויהיה חייב במס רווח הון במועד הפדיון (=הפקדה שאינה מוטבת בלשון החוק)

נ.ב. ממליץ לך לא להסתמך עלי אלא לבדוק טוב בעצמך את ההפרשים עם/בלי ההפרשה בעלויות הביטוח לאומי וההפרשות הסוציאליות.

daat99 אוהב/ת את זה.
  6. רעות

רעות משתמש סולידי

אני לא יודעת לבדוק את זה בעצמי, זה ממש מעבר לרמתי כרגע לצערי... ;)
    מישהו יכול להסביר ברמת מתחילים? אני אכן מרוויחה מעט מאד (מכסימום 4000 לחודש), האם באמת לא משתלם לי להפריש מתוך המשכורת הזו לקרן ההשתלמות שלי? (שקיימת כבר)

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.