אוכל לחתול

הנושא בפורום 'מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות' פורסם ע"י אייס, ‏18/2/19.

תגיות:
  1. אייס

אייס משתמש רשום

שלום לכן,

יש לי חתול שאני מאד אוהבת. אני מאכילה אותו גם באוכל רך (פנסי פיסט) וגם באוכל הרגיל לחתולים.
    החתול מפונק ואני מוציאה על האוכל שלו כ80 על האוכל הרגיל וכ200 פלוס על האוכל הרך.
    יש למישהו רעיון איך להזיל עלויות? אני טבעונית ולא ממש נוגעת בבשר נע, מעדיפה להשאיר את זה ככה אבל המלצות על מזון זול יותר שהחתול שלך אוהב.ת או על משהו עם מגע מינימלי עם בשר אני מוכנה לשמוע.

תודה

2. חתול לילה

חתול לילה משתמש בכיר

1. את יודעת שאם חתולים לא מקבלים בשר אז הם מתעוורים, נכון?
    2. החתולה שלי מקבלת מזון יבש של רויאל-קנין שנחשב איכותי, ותמיד זוכה לשבחים על מצבה בביקור אצל הוטרינר. מעבר לכך, פינוקים של פנסי-פיסט פעמיים ביום, אבל זה לא התפריט העיקרי.
    3. המטרה לא צריכה להיות לחסוך בעלויות, כי טיפול וטרינרי זה כבר הוצאות של אלפי שקלים ואז תשלמי ביוקר על החיסכון.

3. Mars1

Mars1 משתמש ותיק

כפי שנאמר, לא כדאי להיות יותר מידי סולידי על חשבון בעל החיים. ראשית, זה לא הוגן כלפיו. שנית, זה עלול לחזור עם ריבית דריבית אצל הווטרינר. התזונה היומיומית (בדרך כלל המזון היבש) צריכה להיות איכותית. 80₪ על אוכל יבש זה לא נחשב יקר. אנחנו קונים מזון ללא דגנים בעל אחוז חלבון גבוה (Go, אקאנה, Nutrience), וזה מוכיח את עצמו בשמירה על בריאות החתול ומראה הפרווה.
    פה אני יותר סולידי ממך. הפינוק האולטימטיבי של החתולה שלי זה טונה במים. אפשר לפתוח באמצע הלילה קופסה, והיא כבר תדאג להופיע תוך מספר שניות, גם אם תהיה באמצע שינה עמוקה, משובללת בתוך הבית שלה. יוצא בערך קופסה (5₪) בשלושה ימים.

נערך לאחרונה ב: ‏18/2/19
    Stardust ו-חתול לילה אוהבים את זה.
  4. Benjamin Willard

Benjamin Willard משתמש בכיר

שני חתולים. אוכל יבש - אקאנה. בדכ קונה כמה שקים מראש כשמוצא מחיר טוב.

פנסי פיסט פעם ביום עד שלושה.

רק הערה, פנסי פיסט הוא לא תזונה מלאה, ועדיף לא להגזים...

5. Stardust

Stardust משתמש ותיק

החתולה המפונקת של החברים שלא מוכנה לאכול לה-קט, אוכלת בתאבון רב דג חיי מופשר ארוז. אולי תוכלי להתפשר על הטבעוניות בשביל החתול? ;) או אם יש חברים/בני משפחה שמוכנים לפרק את הדג בשבילך? מה שכן, הסירחון נוראי.

6. Shlomi Z

Shlomi Z משתמש בכיר

לאחי הצעיר יש עסק לשיווק מזון לכלבים וחתולים, אני מניח שהוא יוכל לתת מענה, תתני לי פרטים בפרטי ואנסה לעזור.

בלי שום קשר, מצטרף לחברים מלמעלה, אוכל "טוב" מונע טיפול לאחר מכן.
    זאת משום שיש שקים שונים בגודל הקופתאות, חלבון, גזע כזה, גודל,גור/סניור וכו' וכו' שמשפיע דרסטית על הבריאות של הכלב/חתול

7. בת העמק

בת העמק משתמש בכיר

אתה מתכוון לבשר אמיתי או גם לזה שישנו באוכל היבש?
    כי החתולים שלי מקבלים רק אוכל יבש (אין לי מושג איזה, מתחלף) והם חיים כבר 10 שנים בריאים. מצד שני הם חתולים פושטים ואולי חתול גזען יותר רגיש?

8. חתול לילה

חתול לילה משתמש בכיר

גם האוכל היבש תמיד כולל רכיבים מן החי, בדיוק מהסיבה הזו.

9. מרק עוגיות

מרק עוגיות משתמש בכיר

הוטרינרים שלי תמיד אומרים שצריך לתת לחתולים בעיקר אוכל יבש, זה בריא להם יותר. אני מאכילה את החתולים שלי רק באוכל יבש + קצת שאריות מהאוכל שלנו שהם אוהבים (אבל אנחנו לא טבעונים אז יש כזה).

ממה שאני יודעת צריך מאד להזהר מלהאכיל חתולים ביותר מדי טונה, אין בזה את הרכיבים התזונתיים שהם צריכים וזה יכול לפגוע להם בתזונה. צריך להמעיט מאד. לי נשמע שקופסה פעם בכמה ימים זה יותר מדי אבל הכי כדאי להתייעץ עם וטרינר.

10. Benjamin Willard

Benjamin Willard משתמש בכיר

https://youtu.be/ihnl7z7X2hA

למי שיודע מה הוא עושה (צריך לוודא שהם מקבלים את כל הרכיבים שהם חייבים) זאת אופציה בריאה בהרבה. אם כי, ההשקעה, מבחינת טרחה, דיי מטורפת.

יש על זה המון חומר ברשת...

ביולוג ירושלמי אוהב/ת את זה.
  11. מרק עוגיות

מרק עוגיות משתמש בכיר

העניין הוא שהרבה יותר קשה לודא שלא עושים טעויות כשעושים את זה לבד, והמחיר של טעות יכול להיות מאד גבוה.

12. Shlomi Z

Shlomi Z משתמש בכיר

אם יש מותג/סוג אוכל שאת ספציפית צריכה עדכני אותי.
    מתישהו אני אדאג שאחי יעשה מועדון לקוחות לכל היושבים ב"סולידית" לגבי מזון לבעליחים, עד אז אם יש מוצר מסוים, אנסה לעזור במיידי.

13. מרק עוגיות

מרק עוגיות משתמש בכיר

אני לא צריכה כלום, טעית בכתובת אולי.

Shlomi Z אוהב/ת את זה.
  14. Shlomi Z

Shlomi Z משתמש בכיר

סליחה, חשבתי שאת פות"ש ושואלת לגבי מזון זה או אחר. התעלמי

מרק עוגיות אוהב/ת את זה.
  15. Marco Polo

Marco Polo משתמש סולידי

סוף סוף נושא שאני יכול להגיב בו!
    באוכל לחתולים הזול עולה ביוקר מאוד. קודם כל, אוכל זול מכיל הרבה מאוד קמח חיטה ודגנים שחתולים פשוט לא אוכלים. זה נעשה כדי לנפח את המשקל של המזון. זה כמו שתאכלי ביסלי כל היום. התוצאה? החתול כל היום אוכל, אוכל הרבה יותר ממה שהוא צריך, ובסופו של דבר מערכת העיכול שלו עובדת שעות נוספות על כלום, מה שיכול לגרום להוצאות בריאות.

אני אישית קונה כבר שנים את אוריג'ן, שנחשב לאוכל מהטובים בעולם, ללא דגנים בכלל וכו', הוא נמכר בחנויות מסוימות בשקים של 17 קילו, כך שהעלות לקילו היא נמוכה משמעותית מהשקים הרגילים.. הכמות שהחתול צריך לאכול מהאוכל האיכותי הזה היא קטנה משמעותית וככה השק הזה מספיק להמון זמן. אני שומר את האוכל בשקית ואקום גדולה שקניתי במיוחד.
    לפעמים יש בחלק מהחנויות מבצעים של קנייה מרוכזת של שק כזה בגלל שזה הולך לכל מיני מגדלות חתולים ואז אפשר להשיג אותו במחיר עוד הרבה יותר זול.

nturtle, yrnkrn, Stardust ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  16. Stardust

Stardust משתמש ותיק

המליצו לי על חברה חדשה שבאה לשבור את שוק המזון לחיות מחמד. מוכרת אוכל איכותי במחירים שפויים. עוד לא ניסיתי אותם. מישהו מכיר?
    Soulmate

17. Shlomi Z

Shlomi Z משתמש בכיר

לאחי הצעיר יש חנות מזון לחיות-אינטרנטית, עושים משלוחים וכו'
    אם רוצה להיוועץ עמו תגיעי לפרטי אשלח לך את פרטיו.
    מיותר לציין שיש הנחות ליושבי הפורום על חלל.

RustyJ ו-Stardust אוהבים את זה.
  18. סיימון

סיימון משתמש סולידי

יש לי חתול בערך 13 שנה. קונה רק רויאל קאנין בגלל שכמו שאמרו זה יצור חי ולא הוגן כלפיו לחסוך עליו.
    יוצא בערך 300 שקלים לשק של 10 קילו.
    מספיק להרבה זמן, לפחות 4-5 חודשים.

Stardust אוהב/ת את זה.
  19. חתול לילה

חתול לילה משתמש בכיר

+1
    החתולה שלי פחות מתלהבת מהגרגרים הישנים יותר. אני מעדיף את האריזות של 4 ק"ג שמספיקות לחודשיים.

Stardust אוהב/ת את זה.
  20. בת העמק

בת העמק משתמש בכיר

בעקבות הלינק שלך עשיתי היכרות עמם והזמנתי אוכל גם לכלב וגם לחתול, תודה לך!
    אחזור לספר המלצות או אכזבות לאחר שיתחילו לאכול מזה אבל מוכרחה לציין שנראה מבטיח. למה? באתר שלהם מפורטים כל הרכיבים לכל שק בצורה מדוייקת ומפורטת. הם אורזים כל 5 ק"ג בנפרד לשמירה על טריות ואפשר להזמין בכפולות עד 4 שקים. המחיר לשק האוכל שבחרנו לחתול הוא 84 ש"ח ל-5 ק"ג שזה זול מאד ביחס לאיכות הרכיבים (הכי זול שמצאנו קודם היה 120 ש"ח ל-5 ק"ג). מצאנו אוכל לכלב הזקן והאלרגי שלנו באיכות שנראית מעולה ובמחיר של 105 ש"ח ל-5 ק"ג לעומת המחיר של 145 ש"ח מהחנות המקומית (אוכל מיוחד ללא תירס וסויה שהוא אלרגי אליהם) ולא אהב לאכול.
    הערה: נתקלנו בבעיות בהזמנה דרך האתר (באגים) אז הזמנתי טלפונית בסוף. לא נורא :)

Stardust אוהב/ת את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
המלצות לחסכון בקניות אוכל שוטפות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏2/1/19
אוכל כיפי לטיולים בעיר? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏5/9/18
איך אפשר לחסוך על אוכל לכלב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏22/7/18
תקציב אוכל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏30/3/18
אז כמה באמת צריך להוציא על אוכל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏6/4/16
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.