• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יתרונות וחסרונות כלכליים בנישואים

האזרח הקטן

משתמש בכיר
דירוג
11,017
אילו יתרונות וחסרונות כלכליים / מיסויים / אחרים יש ברישום של בני זוג כנשואים (או שימוש בהגדרת ידועים בציבור) על פני מצב של שני אנשים שמבחינת רשויות המדינה רשומים כשני רווקים בלי שיש בינהם קשר?

נקודות מוצא:
1. אין בתמונה ילדים או כוונה להביא ילדים.
2. השאלה לא עוסקת במצב של מחלוקת/פרידה בין בני הזוג.

ממה שאני מכיר:
1. אם בת הזוג לא עובדת היא לא צריכה לשלם ביטוח לאומי (עבור נשואים או ידועים בציבור שהוכרו ככאלו ע"י ביטוח לאומי) כעקרת בית. אין לי מושג אם עובד גם הפוך, אין לי מושג לגבי ההשלכות לגבי קצבת זקנה עתידית.
2. במקרה ונשואים אין אפשרות לוותר על ביטוח שארים בקרן פנסיה וחייבים לשלם אותו (עבור נשואים, אז גם מבוטחים). במקרה של ידועים בציבור לא יודע איך קרן הפנסיה תגיב ביום תביעה בתקווה שלא יבוא.
3. היה משהו במחיר למשתכן, כנראה שיש משהו במחיר למתחרד, אולי יהיה משהו בתכנית המטומטמת הבאה שימציאו.

2. במקרה ונשואים אין אפשרות לוותר על ביטוח שארים בקרן פנסיה וחייבים לשלם אותו (עבור נשואים, אז גם מבוטחים). במקרה של ידועים בציבור לא יודע איך קרן הפנסיה תגיב ביום תביעה בתקווה שלא יבוא.
לא רק שאין אפשרות לוותר על הביטוח, זה גם משפיע על אופן מימוש הקרן במקרה של פטירה (קצבה במקרה של אלמן/ה, אפשרות למשיכה הונית במקרה של "לא זוג").

אין לי מושג אם עובד גם הפוך,
לא עובד הפוך.
חלק מהאי שיוויון בין המינים...
תמיד עניין אותי אם זוג נשים נשואות ומובטלות חייבות בביטוח לאומי. סוגיה.

אילו יתרונות וחסרונות כלכליים / מיסויים / אחרים יש ברישום של בני זוג כנשואים (או שימוש בהגדרת ידועים בציבור) על פני מצב של שני אנשים שמבחינת רשויות המדינה רשומים כשני רווקים בלי שיש בינהם קשר?
רק הערה,
השימוש בהגדרה של ידועים בציבור תקף לביטוח לאומי בלבד ורלוונטי לעניינים שמולו בלבד (לדוגמה: ידועה בציבור יכולה להיחשב עקרת בית לעניין ביטוח לאומי)
מס הכנסה לעומת זאת, לא מכיר במושג. או שנשואים או שלא (למרות שהיום יש גם "יחידני" כך שידועים בציבור לא יקבלו הטבות כאילו הם לבד)
בכל מקרה, אנחנו לא נשואים לפי מדינת ישראל. בנתיים לא מצאתי חסרונות בכך בנושאי מס הכנסה וביטוח לאומי (ואולי אף להפך)

ההגדרה של ידועים בציבור תופסת בכל דבר חוץ ממס הכנסה - עירייה, משרד השיכון, כולם חוץ ממס הכנסה...

ההגדרה של ידועים בציבור תופסת בכל דבר חוץ ממס הכנסה - עירייה, משרד השיכון, כולם חוץ ממס הכנסה...
רק להבהיר, השאלה שלי היא לא על ההבדל בין ידועים בציבור לנשואים אלא בין רווקים לנשואים.

בנושאי דיור עדיף להיות רווקים, כך אפשר להחזיק דירה לכל אדם ללא מס שבח / מס רכישה.
אבל אם שני הרווקים מנהלים משק בית משותף, זה לא חוקי.
ייתכן שזה אפשרי אם קיימת הפרדה רכושית מלאה בין הצדדים.
(לא עו"ד, לא מומחה, לא מייעץ)

נערך לאחרונה ב:
רק להבהיר, השאלה שלי היא לא על ההבדל בין ידועים בציבור לנשואים אלא בין רווקים לנשואים.
אתה מניח שביכולתך לשלוט על ההגדרה בין רווקים לידועים בציבור?
כי אם זוג מתכנן לחיות חיים זוגיים, במשק בית אחד, למשך שנים, בלי להתחתן - הם יכולים בכל רגע בעתיד להפוך לידועים בציבור למפרע.

לא צריך להירשם "כידועים בציבור".

אתה יכול לשאול:
אלו יתרונות וחסרונות יש בניהול משק בית משותף לתקופה ארוכה על פני ניהול שני משקי בית?
אבל כאן נכנס גם שיקול החיסכון, שבדרך כלל יאפיל על כל שיקול של הטבות רגולטוריות.

בכדי שביטוח לאומי יכיר בזוג כידועים בציבור הם צריכים להגיש בקשה עם מסמכים, זה לא קורה ככה סתם, אפילו אם נולדים להם ילדים משותפים.

אתה מניח שביכולתך לשלוט על ההגדרה בין רווקים לידועים בציבור?
כי אם זוג מתכנן לחיות חיים זוגיים, במשק בית אחד, למשך שנים, בלי להתחתן - הם יכולים בכל רגע בעתיד להפוך לידועים בציבור למפרע.
עד עכשיו סברתי שההכרה כידועים בציבור תמיד נובעת מבקשה של הזוג (או אחד מבני הזוג) להכיר בהם ככאלו. אתה טוען שהמדינה בעצמה יוזמת הכרה בזוג כידועים בציבור? זה נפוץ שהמדינה היא זו שיוזמת את ההכרה הזו?

בכדי שביטוח לאומי יכיר בזוג כידועים בציבור הם צריכים להגיש בקשה עם מסמכים, זה לא קורה ככה סתם, אפילו אם נולדים להם ילדים משותפים.
מתוך אתר המוסד לביטוח לאומי:
לתשומת הלב של ידועה בציבור

ידועים בציבור מוגדרים בחוק הביטוח הלאומי כמו נשואים לעניין הזכויות והחובות. לכן אם את חיה תחת קורת גג אחת עם בן זוג, ללא קשר פורמאלי ביניכם, את מתבקשת לדווח על כך מיד למוסד לביטוח לאומי. אי דיווח מצדך עלול לגרום להיווצרות חובות.

אתה טוען שהמדינה בעצמה יוזמת הכרה בזוג כידועים בציבור? זה נפוץ שהמדינה היא זו שיוזמת את ההכרה הזו?
לא יודע, אבל זו לא היתה הטענה.
הטענה שלי היתה שזה דבר שאין עליו שליטה, ויכול להיקבע למפרע.

זה נכון גם אם זה תלוי בזה שיהיה לאיזה צד אינטרס להעלות את זה. סיכוי גבוה שזה יצוץ בזמן פקיעת היחסים (ולא ממש משנה אם הפקיעה מקבילה לגירושין או מקבילה לאלמנות).

לא יודע, אבל זו לא היתה הטענה.
הטענה שלי היתה שזה דבר שאין עליו שליטה, ויכול להיקבע למפרע.

זה נכון גם אם זה תלוי בזה שיהיה לאיזה צד אינטרס להעלות את זה. סיכוי גבוה שזה יצוץ בזמן פקיעת היחסים (ולא ממש משנה אם הפקיעה מקבילה לגירושין או מקבילה לאלמנות).
תודה על ההבהרה. ברור שאם אחד הצדדים בקשר מבקש הכרה כידועים בציבור, זה ישפיע על שני בני הזוג וגם בדיעבד.
אבל ממה שאני מבין ההכרה כידועים בציבור דורשת פעולה אקטיבית של לפחות אחד מבני הזוג, ולא משהו שהמדינה יכולה להחליט על דעתה (באיזשהו מקום זה הגיוני, כי גם למדינה יהיה קשה להוכיח את טיב היחסים בלי שיתוף פעולה מצד בני הזוג, וגם למדינה אין אינטרס לאמץ עוד רישום של זוגיות שיהווה תחרות מסויימת לנישואין).

תודה על ההבהרה. ברור שאם אחד הצדדים בקשר מבקש הכרה כידועים בציבור, זה ישפיע על שני בני הזוג וגם בדיעבד.
אבל ממה שאני מבין ההכרה כידועים בציבור דורשת פעולה אקטיבית של לפחות אחד מבני הזוג, ולא משהו שהמדינה יכולה להחליט על דעתה (באיזשהו מקום זה הגיוני, כי גם למדינה יהיה קשה להוכיח את טיב היחסים בלי שיתוף פעולה מצד בני הזוג, וגם למדינה אין אינטרס לאמץ עוד רישום של זוגיות שיהווה תחרות מסויימת לנישואין).
לא מכיר את הנושא, אבל צד שלישי מעוניין יכול להיות גם נושה, חברת ביטוח, בנק וכו' ולא רק המדינה.

אין קשר בין אינטרס המדינה בדיני נישואין לגביית מיסים.
רשות המיסים יכול ליזום בדיקה לכל נישום מתי שבא לה, אם יחליטו לטרגט רווקים שגרים באותה כתובת מעל X שנים - חובת ההוכחה תהיה על הרווקים.

אם יחליטו לטרגט רווקים שגרים באותה כתובת מעל X שנים - חובת ההוכחה תהיה על הרווקים.
לא מכיר את הנושא, אבל צד שלישי מעוניין יכול להיות גם נושה, חברת ביטוח, בנק וכו' ולא רק המדינה.
לא שזה לגמרי בלתי אפשרי, אבל מניח שבלי שיתוף פעולה של בני הזוג זה עשוי להיות די מסובך. הסבירות שהמדינה תחפש מיוזמתה לסמן רווקים שגרים ביחד נראה לי קלוש (למעט אולי במקרים מאוד ספציפיים).
לגבי נושה, גם נשמע לי מאוד לא סביר שיצליח לגרום להכרה כזו בלי שיתוף פעולה עם בני הזוג.

מתוך אתר המוסד לביטוח לאומי:
לא ברור מה הפואנטה של הקטע שציטטת. על אילו חובות הם מדברים?
בכל מקרה, מנסיון אישי, כדי להפוך לידועים בציבור יש צורך בשליחת מסמכים שונים ומשונים לביטוח הלאומי. לחובבי הז'אנר, מה שנקרא.

לא שזה לגמרי בלתי אפשרי, אבל מניח שבלי שיתוף פעולה של בני הזוג זה עשוי להיות די מסובך. הסבירות שהמדינה תחפש מיוזמתה לסמן רווקים שגרים ביחד נראה לי קלוש (למעט אולי במקרים מאוד ספציפיים).
מסכים שלא סביר שיטרגטו סתם כך את כל הרווקים שגרים ביחד, אבל אם שני הרווקים מחזיקים דירה אחת כל אחד? זה משנה מעט את התמונה ומעלה (לדעתי) את הסבירות לטירגוט כזה.
לגבי שיתוף פעולה - אין בזה צורך, ברירת המחדל היא שאם גרים ביחד (בטח ובטח אם יש ילדים) אז רשויות המס יניחו שמנהלים משק בית משותף, כי זה המקרה הנפוץ.
אותם "רווקים" יקבלו קודם כל שומת מס ותביעה בבית משפט, הרצון לשיתוף פעולה אינו רלוונטי.
הנה דוגמא קונקרטית - בני הזוג היו צריכים להוכיח הפרדה רכושית מלאה ורק לאחר מכן בית המשפט פסק לטובתם:

לגבי נושה, גם נשמע לי מאוד לא סביר שיצליח לגרום להכרה כזו בלי שיתוף פעולה עם בני הזוג.
נשמע לי דווקא מאד פשוט.
צו לבנק יגלה חשבון משותף.
עיון בטאבו יגלה נכסים משותפים.
רישום משרד הפנים יגלה כתובת משותפת.
רישום יציאות וכניסות לארץ יגלה חופשות משותפות.
כל זה בשעתיים עבודה בעלות מינימלית. חוקר פרטי יגלה הרבה יותר מזה כמובן.
וכשיש ילדים בכלל פשוט.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ יתרונות וחסרונות בשימוש באלפי להכנת דו"ח שנתי מיסים 26
O העברה מקרן פנסיה לקופת גמל IRA - יתרונות וחסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
stamEhad ביטקוין VS. איתריום (וגם Ethereum Killers) - יתרונות וחסרונות השקעות אלטרנטיביות 12
J תיק דיוידנד דרך קרן סל - יתרונות וחסרונות. שוק ההון 40
T יתרונות וחסרונות בשילוב קרן פנסיה כללית וקופת גמל לעומת כללית בלבד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
ה יתרונות וחסרונות בהשארת הון עצמי ולקיחת משכנתא נדל"ן 6
M העברת קרן השתלמות ישנה לניהול עצמי - יתרונות וחסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S יתרונות וחסרונות של מסחר בברוקר זר שוק ההון 84
K יתרונות וחסרונות של ברוקר זר צרכנות פיננסית 14
ש יתרונות וחסרונות על ההבדלים בין הqqq ל tqqq שוק ההון 0
R השקעה בישראל: יתרונות וחסרונות שוק ההון 15
עצמאית יתרונות וחסרונות של שני חשבונות בנק בשני בנקים שונים צרכנות פיננסית 3
A יתרונות של עסק על פני אדם פרטי ברכישה ומכירת נדלן נדל"ן 6
R יתרונות פתיחת חשבון בIB ישירות כמישהו עם אזרחות אמריקאית מיסים 1
itaied מהן יתרונות מסלולי המניות בבתי ההשקעות? שוק ההון 13
A יתרונות למשקיע הסולידית בסביבת אנפלציה וריבית עולה צרכנות פיננסית 10
C יתרונות כאשר אתה ״תושב״ של יותר ממדינה אחת שוק ההון 4
T יתרונות ב IBKR לעומת תיק בבנק שוק ההון 17
נ קצבה- יתרונות מול חסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
E יתרונות המינוף בנדלן? נדל"ן 11
D יתרונות vs חסרונות : קרבה לרכבת הקלה נדל"ן 31
Gari יתרונות פיננסיים (בעיקר בשוק ההון) בדרכון פורטוגלי? שוק ההון 16
ס יתרונות חסרונות בלקיחת משכנתא אם תיק ההשקעות שלי לא 100% מניות נדל"ן 6
ב דרכון אירופאי - יתרונות בהשקעות נדל"ן נדל"ן 7
I יתרונות ההשקעה ב IB שוק ההון 6
Z יתרונות הנדלן על שוק המניות? שוק ההון 28
Z האם יתרונות של TAX HARVESTING מצדיקים רכישת מניותר רבות במקום סלים? שוק ההון 3
ג להשקיע כאשר השוק בירידה - יתרונות/חסרונות? שוק ההון 10
unrealx אילו יתרונות יש להשקעה בקרנות אג"ח ממשלתי על אג"ח בודדת? שוק ההון 15
ה השקעה באמצעות חברה בע"מ - יתרונות וחסרות מיסים 10
א חדר כושר- יתרונות מול חסרונות התפתחות אישית 53
A תחזית חודשית 31.07.23 מתעדכנת | אינדקטורים מאקרו כלכליים שוק ההון 13
ס מחיר קרנות סל (ETFs) בזמנים כלכליים שונים שוק ההון 3
Myrath ארגז כלים לקריאה בנושאים כלכליים פוסטים מאיכות נמוכה 0
צ קורסים מומלצים בנושאים כלכליים התפתחות אישית 18
נ האם ההשקעות במניות תרמו לכם בהבטים לא כלכליים? שוק ההון 11
M סטודנט - מחפש טיפים כלכליים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 25
החייל האמיץ השאלה/ מסירה מכירה של ספרים כלכליים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
איליה לינקים לסרטים כלכליים שוק ההון 17

נושאים דומים

Back
למעלה