• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יתרונות ב IBKR לעומת תיק בבנק

Therealdeal

משתמש רגיל
דירוג
759
שלום לכולם,

מפרט קצת על המצב שלנו כדי שיהיה הקשר - מנהלים תיק ני"ע עצמאי של 2.5M ש"ח, נכסים פיננסים (קופ"גים, קרנות השתלמות, פוליסת חסכון) של 1.5M ש"ח, ומספר נכסים אלטרנטיבים (חוב פרטי, נדל"ן חו"ל) בשווי 1M ש"ח. יש לנו גם RSU אצל נאמן זר בשווי כמה מאות אלפי שקלים.

עד עתה, ניהלנו את חשבון ההשקעות שלנו בבנק. עמלות הקנייה והמכירה שאנו משלמים הם 0.1% ללא מינימום, ואין עמלות נוספות הקשורות לני"ע. מרווח המרה של 0.3%. עמלת העברת\קבלת מט"ח של 0.175% או 20$, הגבוה מבניהם.

לאחרונה קרץ לנו לפתוח חשבון ב IB ולהעביר לשם חלק מן הכסף. הסיבות המרכזיות היו:
1. עמלות קנייה ומכירה נמוכות יותר
2. אופציה זולה להמרת שקלים לדולרים לטובת, למשל, השקעה בנדל"ן בארה"ב
3. גיבוי ליום הדין בו לא יהיה ניתן להעביר נכסים לחו"ל

אנחנו גם ככה מגישים דוח למס הכנסה כל שנה, כך שזה לא שיקול. אחרי שחשבתי על הנושא הרבה (וכמובן אחרי שעברתי את כל הבירוקרטיה של פתיחת חשבון ב IBKR והעברת סכום זניח לשם), אני פתאום מבין שהיתרונות למעלה לא ממש רלוונטים למסחר בניירות ערך עבורנו:

1. תוספות חודשיות לתיק (סביבות 15K בחודש) הן כרגע הקרנות של בלאקרוק בארץ, ולקנות את המקבילה הדולרית שלהם בלונדון יגרור בערך את אותה עמלה (בבנק עמלה חודשית של 15 ש"ח על הסכום הזה, כלומר 180 ש"ח בשנה. ב IBKR יוצא פחות, אבל עדיין מרווח החסכון כאן הוא 180 ש"ח בשנה). יש גם חסרון מיסויי להבנתי - כי רווחי הון בקרנות הללו ממוסות בניכוי מדד המחירים לצרכן, לעומת הקרנות הזרות. זה בוודאי שווה לנו 180 ש"ח בשנה - ולכן כנראה נמשיך לקנות את הקרנות הנ"ל בישראל דרך הבנק ולא דרך IBKR.

2. תמיד כיף לחסוך בהמרת שקלים ודולרים. אבל אם לא רוכשים ני"ע חדשים במטבע זר, לא בטוח שנגיע לסכום שזה קריטי. על העברה והמרה של 100K$ פעם בשנתיים-שלוש לטובת נדל"ן חו"ל נשלם בסביבות 1% (לפי העמלות של הבנק שרשמתי מעלה). זה יקר, אבל מדובר בהשקעה של 4-6 שנים. אז נחסוך כאן 1K$, אבל זה לא מהותי. בטח אם יש תשלום חודשי ב IB.

3. תמיד נכון, אי אפשר להתווכח עם זה.

המסקנה שלי - שדרך הפעולה הנכונה כרגע היא העברה של ני"ע אמריקאים (VTI, VXUS) מהבנק ל IBKR בשווי של 100K$, רק כדי לעבור את הרף ממנו לא משלמים דמי שימוש חודשיים (זה הרף, נכון?), ולא לבצע שם רכישות חדשות. נחזיק את החשבון כך, לא נשלם דמי ניהול, ומדי פעם נחסוך קצת בהמרת דולרים. אם בעתיד נרצה למכור את ה RSU, נוכל להעביר את התשלום ל IBKR ולחסוך עוד כמה גרושים.

מה דעתכם? ההנחות שלי נכונות? המסקנות?

אגב, אפשר גם להתמקח עם הבנק ולהוריד את העמלות, בטח עם תיק בגודל שלכם.
אפשר די בקלות להוריד מ0.1 ל 0.07 ק״מ ואפילו פחות, כנ״ל עמלות העברת מט״ח (יש בנקים שיתנו פטור מלא).
בנוסף אם לא מצליח בבנק, יש בתי השקעות בישראל שיתנו תנאים טובים יותר ממה שיש לכם כיום.

תזכור שגם הבנק רוצה להרוויח. אם תוריד את הרווחים שלו לאפס הוא יגיד לך יפה שלום.
כל עוד העמלות הן בסדר גודל של בית השקעות, אני בסדר עם זה.

כל עוד העמלות הן בסדר גודל של בית השקעות, אני בסדר עם זה.
מה הכוונה יגיד שלום? אם אפשר להתמקח ולקבל פחות למה לא?
תמיד כדאי לנסות להתמקח, מקסימום תצליח.

• אהבתי
Reactions: YPV
כן ולא.

זה נכון לבית השקעות, כי עמלות מסחר הן מוקד רווח עיקרי/יחיד שלו.

זה לא המצב בבנקים. מדובר במוקד רווח נוסף, משני. לכן שיקולים של הבנק במקרים כאלה הם יותר מורכבים, ותלויים במאפיינים נוספים של בעל החשבון.

כמו שכתבתי במקום אחר, רק לאחרונה הגעתי להסכמה עם הבנק שלי, של השוואת עמלות קנייה/מכירה לאלה של בית השקעות + פטור מלא מדמי ניהול. זאת בתנאי שאשאיר פעילות אחרת שלי בסניף.

לא היו הודעות שהתייחסו לשיקולים ברכישה וקנייה (אני דומה למייק בהקשר הזה), אשמח אם בכל זאת מישהו יתייחס :)
IB ביטלו את העמלה החודשית.
@Solid seat יכול לכוון אותי לקישור באתר שלהם? זה לא מה שהבנתי כשפתחתי את החשבון. ובכל אופן, אם החשבון מכיל כסף אך "רדום", אני מניח שזה יטריד אותם בשלב כלשהו. לא?

@The Thinker תודה על התגובה! יכול לפרט על איזה בנק מדובר? אנחנו בבינלאומי, לא הצלחתי להוריד את העמלות יותר. לגבי קנייה ומכירה - השיפור להנחה של 0.07% יחסוך לנו 300 ש"ח על כל מליון ש"ח, זניח לטעמי. מרווח המרה, כמו שנאמר, כואב באמת.
מה אם ביום הדין לא יהיה ניתן למשוך נכסים מחו"ל?
@חתול לילה אכן מצער, ולכן רוב התיק נשאר בארץ. רוב האנשים רוצים להיות בעלי דירה כדי להרגיש מוגנים. במקרה שלנו, מדובר בדרכון זר וחשבונות בחו"ל. כל אחד והפחדים שלו :)

רווחי הון בקרנות הללו ממוסות בניכוי מדד המחירים לצרכן, לעומת הקרנות הזרות
כתבו כאן שאפשר תמיד להעביר את הניירות לרישום בת"א לפני המכירה. לא בדקתי, אין לי מושג איך עושים את זה ואם זה באמת אפשרי.

@The Thinker תודה על התגובה! יכול לפרט על איזה בנק מדובר? אנחנו בבינלאומי, לא הצלחתי להוריד את העמלות יותר.
מדובר על הבינלאומי .
לגבי עמלות העברת מט״ח קיבלתי פטור דרך חשבון הייטקזון, אני יודע שיש אצלם עוד מועדונים שמקבלים.
לגבי עמלות ק״מ, שלחתי להם הצעה קיימת מבית השקעות והם פשוט השוו את התנאים (אפילו נתנו יותר זולים).

מדובר על הבינלאומי .
לגבי עמלות העברת מט״ח קיבלתי פטור דרך חשבון הייטקזון, אני יודע שיש אצלם עוד מועדונים שמקבלים.
לגבי עמלות ק״מ, שלחתי להם הצעה קיימת מבית השקעות והם פשוט השוו את התנאים (אפילו נתנו יותר זולים).
מעניין, אאמץ את הגישה. תודה!

שים לב שיש מלכודת בדמות שער ההמרה שתקבל לעומת הרציף, זה הקנס האמיתי, לא העמלת המרה...(מזכרון מעורפל שלי, יכול להגיע גם ל1% ויותר)...אתה יכול להתמקח גם עליו, אבל כמה כבר יורידו לך? זה עדיין המון, במיוחד בסכומים גדולים\מצטברים של השקעה לאורך זמן

שים לב שיש מלכודת בדמות שער ההמרה שתקבל לעומת הרציף, זה הקנס האמיתי, לא העמלת המרה...(מזכרון מעורפל שלי, יכול להגיע גם ל1% ויותר)...אתה יכול להתמקח גם עליו, אבל כמה כבר יורידו לך? זה עדיין המון, במיוחד בסכומים גדולים\מצטברים של השקעה לאורך זמן
בחשבון הייטקזון מקבלים גם הנחה של 5 פרומיל מהשער.
לא דיברתי על עמלת המרה, זו עמלה שקל לקבל עליה פטור בכל בנק.
דיברתי על עמלות קבלת והעברת מט״ח, הבנקים הרבה יותר קשים בעמלות הללו וקשה יותר לקבל עליהן פטור.

בבנק דיסקונט סניף טאצר יש עמלת שליחת/קבלת מטח פיקס של 9.5 דולר, אם הכסף מיועד לחשבון שלך, כולל כסף שמגיע מנאמן/בתי השקעות.

בסכומים כמו שלכם, מרווח משער דולר זה קריטי. על המרת מאה אלף דולר, כל אגורה מרווח היא שוות ערך לעמלה של 1000 שח. עדיף לך אפילו להמיר בibkr ולהחזיר לבנק אם עמלת ההעברה משתלמת

אאלט, בibkr אפשר לקנות ניע ישראלים בשקלים, מאמין שזה כולל את בלאקרוק

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A יתרונות של עסק על פני אדם פרטי ברכישה ומכירת נדלן נדל"ן 6
R יתרונות פתיחת חשבון בIB ישירות כמישהו עם אזרחות אמריקאית מיסים 1
itaied מהן יתרונות מסלולי המניות בבתי ההשקעות? שוק ההון 13
A יתרונות למשקיע הסולידית בסביבת אנפלציה וריבית עולה צרכנות פיננסית 10
O העברה מקרן פנסיה לקופת גמל IRA - יתרונות וחסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
C יתרונות כאשר אתה ״תושב״ של יותר ממדינה אחת שוק ההון 4
stamEhad ביטקוין VS. איתריום (וגם Ethereum Killers) - יתרונות וחסרונות השקעות אלטרנטיביות 12
J תיק דיוידנד דרך קרן סל - יתרונות וחסרונות. שוק ההון 40
נ קצבה- יתרונות מול חסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T יתרונות וחסרונות בשילוב קרן פנסיה כללית וקופת גמל לעומת כללית בלבד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
ה יתרונות וחסרונות בהשארת הון עצמי ולקיחת משכנתא נדל"ן 6
E יתרונות המינוף בנדלן? נדל"ן 11
D יתרונות vs חסרונות : קרבה לרכבת הקלה נדל"ן 31
ה יתרונות וחסרונות כלכליים בנישואים צרכנות פיננסית 51
M העברת קרן השתלמות ישנה לניהול עצמי - יתרונות וחסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Gari יתרונות פיננסיים (בעיקר בשוק ההון) בדרכון פורטוגלי? שוק ההון 16
ס יתרונות חסרונות בלקיחת משכנתא אם תיק ההשקעות שלי לא 100% מניות נדל"ן 6
ב דרכון אירופאי - יתרונות בהשקעות נדל"ן נדל"ן 7
I יתרונות ההשקעה ב IB שוק ההון 6
S יתרונות וחסרונות של מסחר בברוקר זר שוק ההון 84
Z יתרונות הנדלן על שוק המניות? שוק ההון 28
K יתרונות וחסרונות של ברוקר זר צרכנות פיננסית 14
Z האם יתרונות של TAX HARVESTING מצדיקים רכישת מניותר רבות במקום סלים? שוק ההון 3
ג להשקיע כאשר השוק בירידה - יתרונות/חסרונות? שוק ההון 10
ש יתרונות וחסרונות על ההבדלים בין הqqq ל tqqq שוק ההון 0
unrealx אילו יתרונות יש להשקעה בקרנות אג"ח ממשלתי על אג"ח בודדת? שוק ההון 15
ה השקעה באמצעות חברה בע"מ - יתרונות וחסרות מיסים 10
R השקעה בישראל: יתרונות וחסרונות שוק ההון 15
א חדר כושר- יתרונות מול חסרונות התפתחות אישית 53
עצמאית יתרונות וחסרונות של שני חשבונות בנק בשני בנקים שונים צרכנות פיננסית 3
E דיווח רווחי הון למשקיע המתחיל דרך ברוקר זר IBKR - שאלות בסיסיות שוק ההון 8
S IBKR או מיטב טרייד? שוק ההון 8
ד משמעות השדות כשעושים העברה מחשבון בנק בישראל ל IBKR פוסטים מאיכות נמוכה 11
O העברת כספים מ IBKR לבנק הבינלאומי צרכנות פיננסית 10
נ נכנסתי למינוס ב- IBKR. כמה זה יעלה לי? צרכנות פיננסית 5
S האם ניתן להמיר ב IBKR ישירות שקלים לפרנק שוויצרי ? צרכנות פיננסית 10
ס איך עוקפים חסימה להשקעות קריפטו ב-IBKR? השקעות אלטרנטיביות 3
י אינטרקטיב ברוקרס IBKR משלמים על מזומן ריבית שנתית של מעל 5% בעבור מטבע הריאל הסעודי( SAR). שוק ההון 2
G חלופות להמרת מט"ח - IBKR שוק ההון 38
ה ביטוח בחשבונות IBKR\מיטב שוק ההון 23
G ניכוי מס במקור דיבידנדים IBKR שוק ההון 9
A העברה שקלית מפפר ל ibkr העולמית שוק ההון 10
I פרטי אופציה ב- IBKR Client Portal? פוסטים מאיכות נמוכה 0
O IRA או IBKR שוק ההון 7
S אפליקציית IBKR מראה מחירי מניות בהשהייה של 15 דקות אוף טופיק 7
tdc IBKR Lite - מסלול חדש של IB ללא עמלות שוק ההון 57
S IBKR FDIC Insurance שוק ההון 2
A השלכות אפשריות של הצהרת מקום מגורים ב-IBKR צרכנות פיננסית 3
Barbur IBKR Wash Sale שוק ההון 26
Barbur מיסוי דיבידנדים מאוחר ב-IBKR מיסים 0