• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ירידות בסנופי, עליה בדולר

נכון, השנה זה הוכיח את עצמו.
אולי למישהו יהיה רעיון?
יש לי קרן ישראלית על הסנופי שהיא מגודרת ויש לה רווחים.
כאמור הייתי רוצה לעבור לקרן על הסנופי לא מגודרת(למשל של בלקרוק או אינבסקו), שהיא גם יותר זולה בדמי ניהול.
העניין הוא שעכשיו זה הזמן הכי לא טוב לעשות את זה, כי הדולר גבוה.
עם העניין של הרווחים, אני יכול להתקזז כי יש לי קרנות אחרות בהפסד שאני יכול למכור.
הבעיה היא שאם אני עושה את ההחלפה עכשיו אני יפסיד בגלל השינוי שער דולר-שקל שהיה מתחילת שנה. (אני מעריך שהעניינים ירגעו הדולר ייחלש בחזרה(
או שאני לא חושב על זה בצורה נכונה?
תודה
להפך, זה הזמן הכי טוב לעשות את זה.
אתה רוצה למכור בנמוך כי אתה רוצה לשלם פחות מס. אתה לא באמת מממש אם אתה קונה את אותו הנכס מיד. אתה רק מוריד מהגידור..

להפך, זה הזמן הכי טוב לעשות את זה.
אתה רוצה למכור בנמוך כי אתה רוצה לשלם פחות מס. אתה לא באמת מממש אם אתה קונה את אותו הנכס מיד. אתה רק מוריד מהגידור..
מאחר ועלייה בשער המטבע לא ממוסה, עדיף בעיקרון לקנות ניירות בדולר כששער הדולר נמוך יחסית לשקל.

עצם העובדה שהוא לא מליונר מוכיחה שהוא לא באמת יודע לחזות את תנועת המטבע. או לפחות לא מאמין באמת בעצמו שהוא מסוגל.
כדי להצליח לחזות את תנועת המטבע לפי הלוגיקה הזאת של שוק עולה = דולר יורד, צריך קודם להצליח לחזות מה יקרה לשוק מחר בבוקר. מישהו יודע לחזות מה יקרה לשוק? זה שהוא מספק הסבר לזה שכשהשוק עולה אז הדולר יורד, לא בהכרח אומר שהוא יכול לנצל את זה לטובתו האישית.
זה כמו לקחת TQQQ וSQQQ - הרי אם אחד עולה אז השני יורד זה כולם יודעים, אבל מי מהם יעלה ומי ירד מחר בבוקר? זה שיש לי את המידע הזה על התנועות ההפוכות שלהם לא באמת מסייע לי לעשות עם זה משהו כי אין לי דרך לחזות מה יקרה מחר.

מה שהוא מנסה להסביר זאת שאלה שמעסיקה לא מעט אנשים ועלתה גם כאן בשרשור, זה למה יש את הקורלציה הגבוהה הזאת בין עליית שווקים לבין ירידת הדולר/שקל (וההיפך).

הרי הגיוני היה לצפות שכשהשווקים בוול סטריט עולים אז גם הדולר היה אמור לעלות, כי אני כישראלי הייתי רוצה להצטרף לחגיגה הירוקה ולכן הייתי ממיר שקלים לדולרים וקונה מניות. יתרה מכך, הייתי לוקח את המשכורת שלי בשקלים ובמקום להשאיר אותה בשקלים הייתי ממיר אותה לדולרים ורץ לקנות מהר מהר כי הכל עולה.
לעומת זאת, מתרחשת תופעה הפוכה ועל זה כל השרשור כאן - להבין מה גורם לזה.

מן הסתם שיש גורמים רבים שמשפיעים על שערי המטח ובפרט בטווח הקצר, אך קשה להתעלם מתמונת הראי הכמעט מושלמת שמתקבלת כששמים גרף של סנופי או נאסדק לעומת גרף של דולר/שקל, מה שאומר שיש כאן משהו מאחורי הקלעים שיוצר קשר בין השניים מעבר לקניות של ירדנה בזארה סניף ניו יורק.

ברור ששער הדולר מושפע מהרבה גורמים, אבל זה שהקרנות פנסיה, מושקעים היום בארה"ב הרבה יותר מבעבר, ובגלל שהם מתחייבים על אחוז חשיפה מסוים לדולר, (זה לא צמוד לאחוז ההשקעות) אז ברור שירידות חזקות או עליות חזקות מחייבות אותם לעשות גידור בהתאם להפרשים בתיק (לדוגמא אם התיק מורכב מ60 אגח ומניות ישראליות ו40 אחוז ארה"ב והגידור הוא על כל ה40 אחוז, והחלק של ארה"ב ירד ל35 אחוז מהתיק אז צריך למכור את הגידור של 5 אחוז ) ובגלל שהקרנות המוסדיים עושים תנועות של קנייה ומכירה בהיקפים מאוד מאוד גדולים, ברור שהם משפיעים דרסטית על השער.

בדיוק כמו שמגיע אדם שרוצה לקנות רכב אחד או שמגיע חברה שרוצה לקנות את כל מה שהשוק כרגע מציע... ברור שהיא המשפיעה הגדולה על עלייה או ירידה בשער.

נערך לאחרונה ב:
רק מזכיר, בלי לפגוע בגאווה הלאומית חלילה, שלשע"ח שקל - דולר אין שום משמעות בכלכלה העולמית והוא לא אינדיקציה לכלום. יש כמה צמדי מטבעות משמעותיים יותר.

מסכים.
אבל הישראלי הממוצע מושקע בשוק ההון יותר ממקבילו בכל מדינה אחרת
בגלל הפנסיות.
דבר ראשון גם בצרפת וגם בגרמניה, ואני מאמין שבעוד מדינות שלא הזכרתי, יש פנסיה בהפרשות של העובד והמעסיק בדומה לישראל, וגם אם החיסכון לפנסיה בהרבה מדינות עובד בצורה עצמאית או בצורות דומות עדיין יש השקעות של האזרחים בסכומים גדולים גם מחוץ לישראל.
דבר שני כדי להשפיע על שער הדולר בצורה משמעותית צריך בזמן ירידות שיהיה קנייה מסיבית בלי מכירה מסיבית, ואני לא חושב שהפנסיות מצדיקות קנייה מסיבית, כי כל חודש קונים בסכום קבוע.

דבר שני כדי להשפיע על שער הדולר בצורה משמעותית צריך בזמן ירידות שיהיה קנייה מסיבית בלי מכירה מסיבית, ואני לא חושב שהפנסיות מצדיקות קנייה מסיבית, כי כל חודש קונים בסכום קבוע.
זה בפאסביות.
אבל באקטיביות שזה רוב הפנסיות בארץ.
הם משנים אסטרטגיה כל הזמן.
נראה שזה משמעותי.
לא?

זה בפאסביות.
אבל באקטיביות שזה רוב הפנסיות בארץ.
הם משנים אסטרטגיה כל הזמן.
נראה שזה משמעותי.
לא?
אני לא בקיא בתדירות שינויים בתיק אקטיבי של פנסיות, אבל בכל מקרה כדי שהם ישפיעו על השער צריך שהם ישנו את התיק לטובת מניות של ארה"ב וזה לדעתי אין סיבה להניח שבזמן ירידות הם קונים יותר מניות בארה"ב. (במיוחד שהקרנות האקטיביות בכללית מתנהלות בצורה שעיקר מה שמעניין אותם זה שהלקוחות לא יינטשו אותם, וברגע שבזמני משבר בשוק האמריקאי הם יקנו עוד ועוד מניות בארה"ב, על ידי מכירת מניות בשוק שיחסית יותר יציב, לדעתי זה פחות סביר שהם יפעלו כך)

ואת הסיבה של גידור כמשפיע עיקרי לתנודות זה טענה שקראתי ושמעתי כמה וכמה פעמים, ולי אישית היא נשמעת הרבה יותר סבירה.

די פשוט, כאשר מוכרים מניות מחליפים נייר ערך בדולר, ככה שיש יותר ביקוש לדולר, וכך הפוך. בנוסף גופים ואנשים ככל פונים לדולר כחוף מבטחים בזמנים של מיתון וחוסר וודאות בשוק.

די פשוט, כאשר מוכרים מניות מחליפים נייר ערך בדולר, ככה שיש יותר ביקוש לדולר,
יש ביקוש לדולר מול מניות.
איך זה קשור לדולר מול שקל?
בנוסף גופים ואנשים ככל פונים לדולר כחוף מבטחים בזמנים של מיתון וחוסר וודאות בשוק.
זה היה קיים פעם בארץ.
עד היום זה קיים?
הדולר נחשב חוף מבטחים?
פיקדון בבנק ועוד מכשרים סולדים לא הרבה יותר חוף מבטחים?
ואת הסיבה של גידור כמשפיע עיקרי לתנודות זה טענה שקראתי ושמעתי כמה וכמה פעמים, ולי אישית היא נשמעת הרבה יותר סבירה.
תסביר לי את התהליך.
מה הקשר אם הסנופי יורד.
לגדר בדולר.
למה לחשוב שהדולר יעלה?

זה כמובן קורה במציאות שהדולר עולה.
אבל אתה אומר שהדולר עולה כי מגדרים.
ולא שמגדרים ירידות בדולר כי דולר אמור לעלות.

מה הקשר אם הסנופי יורד.
לגדר בדולר.
למה לחשוב שהדולר יעלה?
כדי שאני יהיה באחוז יותר נמוך של חשיפה לדולר, זה מחייב באיזה שהיא צורה לקנות שקל (במציאות זה לא קנייה של שקל פיזית אלא חוזים) וברגע שאני מוכר את הגידור אני בעצם מוכר שקלים, וברגע שהמכירה היא בסכומים מאוד גבוהים אז המכירה משפיעה על שער השקל.

כדי שאני יהיה באחוז יותר נמוך של חשיפה לדולר, זה מחייב באיזה שהיא צורה לקנות שקל (במציאות זה לא קנייה של שקל פיזית אלא חוזים) וברגע שאני מוכר את הגידור אני בעצם מוכר שקלים, וברגע שהמכירה היא בסכומים מאוד גבוהים אז המכירה משפיעה על שער השקל.
אם הבנתי נכון אתה מתכוון לקרנות מנוטרלות מט"ח.
ואתה טוען שהם מחזיקות בשוטף שקל. מאיפה לך?
ואתה טוען שכשיש ירידות בסנופי הם מצמצמים חשיפה לשקל. למה? מאיפה לך?

אם הבנתי נכון אתה מתכוון לקרנות מנוטרלות מט"ח.
ואתה טוען שהם מחזיקות בשוטף שקל. מאיפה לך?
ואתה טוען שכשיש ירידות בסנופי הם מצמצמים חשיפה לשקל. למה? מאיפה לך?
תקרא בקרנות פנסיה את האחוז חשיפה לדולר, ובמקרה שזה לא תואם את אחוז ההשקעה תנסה לחשוב איך זה קורה.

בדיוק בדקתי את דוח הנכסים של הראל עוקבת סנופי. ממש מרוצה - 30% מיועדות 70% קרנות סל - קל לקרוא ולהבין. חיפשתי את כל חמש הקרנות וכולן חשופות מטח תודה לאל. הייתי מודאג כשלא היה אפשר לראות מה בדיוק הם עושים ואנשים אמרו שיש השקעות בסנופי שמגדרות מטח. ויש קרנות שממש קשה להבין את החשיפה שלהם מרוב שהנכסים מסובכים

זה תואם.
יש קרן פנסיה מנוטרלת מט"ח?
ניסיתי עכשיו לבדוק וזה נראה לי קצת מורכב וצריך בשביל זה הרבה סבלנות, יכול להיות שבקרנות פנסיה אתה צודק ואין גידור, אבל בקופות גמל ברור שיש והם עושים את התנועות החזקות בשער השקל מקניה ומכירה של גידור.

זכור לי שבעבר ראיתי בצורה מפורטת על כל קרן עם אותיות שמסמלות את אחוז החשיפה, אבל עכשיו לא מצאתי.

זכור לי שבעבר ראיתי בצורה מפורטת על כל קרן עם אותיות שמסמלות את אחוז החשיפה, אבל עכשיו לא מצאתי.
צודק.
בדקתי עכשיו על קרן פנסיה של הראל מניות
חשיפה במונחי דלתא
חשיפה לחו"ל גבוהה בהרבה מחשיפה למט"ח.
וזה אומר שהם מגדרים.
אז עד כאן אנחנו מסכימים.

עכשיו תורך להסביר לי
איך הם מגדרים?
לדעתי הם רוכשים ביטוח שינטרל את תנודות הדולר שקל.
וכשהסנופי יורד הם לא מוכרים שקל ולא קונים דולר.
כי אין להם שקל יש להם ניירות ערך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Sp0 אם אני מחזיק מק"מ עד תאריך הפירעון אז אני יכול להתעלם מעליות\ירידות? שוק ההון 3
גרהם ירידות בשוק ההון - איך זה משפיע עליכם? שוק ההון 77
F ניצול ירידות לשינוי הרכב התיק שוק ההון 1
E קופת גמל להשקעה - האם לשנות מסלול בתקופה של ירידות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
Z ניצול ירידות לצרכי מס השקעות אלטרנטיביות 6
ס פוסט קורונה == ירידות שערים? שוק ההון 10
G האם יש בעצם סוג של קיזוז בקניה של בלאקרוק שקלית שלא מגודרת לשקל במקרה של ירידות? שוק ההון 9
S כשאתה רואה כותרת : "ירידות חדות בנעילה בבורסת ת"א: מדד הבנקים צנח ב-7.2%" אוף טופיק 1
S ירידות בשוק האסייתי שוק ההון 7
Y אסטרטגית כניסה לשוק בזמן ירידות - חלוקה למנות כיצד? שוק ההון 3
ה ירידות האגחים שוק ההון 7
P אסטרטגיות מימוש כספים בזמן ירידות? שוק ההון 15
E האם יש משמעות למועדי ההפקדה בקופ"ג להשקעה בהשוואה למועדי הפקדה בIB (במקרה של ירידות ושיטת DCA)? שוק ההון 7
unrealx התמודדות פסיכולוגית עם ירידות בתיק מנייתי גדול שוק ההון 59
מ התלבטות- האם להשאיר סכום מסויים לרכישה כשתהיינה ירידות חדות? שוק ההון 66
P השפעת ירידות בשוק ההון על נדל"ן רגיל/להשקעה? נדל"ן 32
ז נושא שלא הבנתי ברגע שיש ירידות בשוק ההון. שוק ההון 48
Y ירידות בכל המדדים בתיק שוק ההון 9
שודד הפינג פונג האם תקופות של דשדוש ו/או ירידות בריאות לשוק? שוק ההון 2
ר שינוי הקצאת הנכסים במצב של ירידות בשוק שוק ההון 25
M ירידות של 50% די תכופות? לא כ״כ שוק ההון 19
M השקעה בסנופי דרך פפר. שוק ההון 3
S קופת גמל להשקעה עוקב סנופי VS השקעה בסנופי בחשבון מסחר עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
R השקעה קצרת טווח בסנופי שוק ההון 8
ד אסטרטגיות לונג אגרסיביות בסנופי שוק ההון 44
J כמה חברות תוכנה/חומרה יש בסנופי? אוף טופיק 9
ש האם יש מעבר מהשקעה בסנופי להשקעה בfaamg שוק ההון 37
T דרך זולה ונוחה להשקיע בסנופי לאורך זמן (15-20 שנה) שוק ההון 27
M מעבר לIRA, הסכנה שלא מדברים עליה שוק ההון 26
B אם קניתי דירה כרווק, מה המיסוי עליה כשאמכור אחרי חתונה? נדל"ן 4
M הייתכן שרק ל-28% ממשקי הבית החילוניים בישראל יש משכנתא, וההחזר ההמוצע עליה הוא רק 3,800 ש"ח? נדל"ן 11
I ביטוח רכב , עליה ממש גבוהה? צרכנות פיננסית 2
Y מכרתי דירה - יש לי עליה משכנתא עם תנאיים מצויינים - מה לעשות? נדל"ן 7
G אשתי עוסקת פטורה - אם רשות המיסים תגדיר אותי כסוחר בבורסה האם זה עלול להשפיע עליה? פוסטים מאיכות נמוכה 0
benjamin האם הקורונה מהווה את הירידה של השוק שכולם דיברו עליה לפני? שוק ההון 2
ש עליה במחירי הדירות דוח מכון אהרון נדל"ן 67
ת הצעת מחיר במוסך שכתוב עליה "זמני- פרופורמה" למה הכוונה? אוף טופיק 2
N אסטרטגיה לאחר עליה למכור את ההשקעה במניה שוק ההון 18
S החלטתי לפתוח תיק וירטואלי עם שיטה שחשבתי עליה ונראה מה יהיה עוד שנה שוק ההון 36
ImCarryGG עליה של אג"ח בעת ירידה של השוק הכללי שוק ההון 9
K עליה דרמטית בעלות הביטוחית לנכות ושארים בין שנת 2017 ו-2018 ועוד סוגיות על פנסיה צרכנות פיננסית 51
S שיטה שחשבתי עליה שמשלבת השעה פסיבית במדדים עולמיים עם מצבים של מינוף כשצריך שוק ההון 76
Brightside כספי לא הומר לדולרים כפי שביקשתי ואיבדתי עליה של השוק - מה עושים שוק ההון 16
L עליה של דמי ניהול קרן שוק ההון 27
yossik מחירי תרופות מירשם - עליה זוחלת ומתמדת במחיר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
F מה קורה אם מניידים קרן השתלמות בזמן שיש הלוואה עליה? צרכנות פיננסית 30
כימאי עדכני - iShare עושה עליה (או שזה רק עניין שיווקי?) שוק ההון 22
נ עליה במחירי הביטוח לרכבים ישנים ללא מערכות בטיחות מתקדמות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 53
ל מתי ירידה/עליה הופכת לצלילה/זינוק? אוף טופיק 18

נושאים דומים

Back
למעלה