• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ירידות בסנופי, עליה בדולר

הראבאקיסט

משתמש רגיל
דירוג
175
מישהו יודע להסביר למה הרבה פעמים השקל נחלש לעומת הדולר כשיש ירידות בסנופי? או שאני ממציא את זה.

זה בגלל גידור של המוסדיים. אם אני זוכר נכון משהו שקראתי מתישהוא באיזה אתר חדשות כלכלי ישראלי אז על כל נפילה של אחוז הם קונים 5 מליארד דולר בערך. לא ברור לי בדיוק מה זה אותו "גידור" שמדובר עליו, אבל כנראה מדובר במנגנון של איזון תיק. (אולי הרעיון גם שכשהדולר מתחזק בירידות אז הם מפסידים פחות שיקלית ומציגים תשואה יותר טובה)

עריכה:
לפי https://www.boi.org.il/he/NewsAndPu...ons/Documents/MabatStat2016/institutional.pdf נראה שהמוסדיים מנטרלים את המט"ח (מגנים על עצמם מייסוף השקל) בחלק מההשקעות שלהם על ידי שימוש בנגזרים (החל מ-2008) וזה משפיע על שער בחליפין בהתאם. לא התעמקתי במנגנון, אבל זה אומר שהחל מ2008 השער של ש"ח/דולר מושפע מאוד מהמוסדיים, ורואים גם שהחלק של ההשקעות שלהם בחו"ל עולה עם הזמן ולכן גם החשיפה שלהם למט"ח והגידור שלו והם כנראה משפיעים מאוד על השער.

נערך לאחרונה ב:
מישהו יודע להסביר למה הרבה פעמים השקל נחלש לעומת הדולר כשיש ירידות בסנופי? או שאני ממציא את זה.
מה שקורה בזמן האחרון זה שהדולר עולה, ולכן דברים שמתומחרים בדולר יורדים בהתאם.

זה נכון למדד מניות כמו שזה נכון למטבעות כמו השקל.

קשה לחשוב על מטבע בתור נכס בפני עצמו, אבל הדולר הוא נכס שהביקוש אליו עולה בזמני משבר (ובמיוחד כשהריבית עליו גבוהה).

השרשור הזה הוא תזכורת לכל המגדרים שזו לא רק טעות כלכלית, אלא גם הגדלת תנודתיות.
נכון, השנה זה הוכיח את עצמו.
אולי למישהו יהיה רעיון?
יש לי קרן ישראלית על הסנופי שהיא מגודרת ויש לה רווחים.
כאמור הייתי רוצה לעבור לקרן על הסנופי לא מגודרת(למשל של בלקרוק או אינבסקו), שהיא גם יותר זולה בדמי ניהול.
העניין הוא שעכשיו זה הזמן הכי לא טוב לעשות את זה, כי הדולר גבוה.
עם העניין של הרווחים, אני יכול להתקזז כי יש לי קרנות אחרות בהפסד שאני יכול למכור.
הבעיה היא שאם אני עושה את ההחלפה עכשיו אני יפסיד בגלל השינוי שער דולר-שקל שהיה מתחילת שנה. (אני מעריך שהעניינים ירגעו הדולר ייחלש בחזרה(
או שאני לא חושב על זה בצורה נכונה?
תודה

נכון, השנה זה הוכיח את עצמו.
אולי למישהו יהיה רעיון?
יש לי קרן ישראלית על הסנופי שהיא מגודרת ויש לה רווחים.
כאמור הייתי רוצה לעבור לקרן על הסנופי לא מגודרת(למשל של בלקרוק או אינבסקו), שהיא גם יותר זולה בדמי ניהול.
העניין הוא שעכשיו זה הזמן הכי לא טוב לעשות את זה, כי הדולר גבוה.
עם העניין של הרווחים, אני יכול להתקזז כי יש לי קרנות אחרות בהפסד שאני יכול למכור.
הבעיה היא שאם אני עושה את ההחלפה עכשיו אני יפסיד בגלל השינוי שער דולר-שקל שהיה מתחילת שנה. (אני מעריך שהעניינים ירגעו הדולר ייחלש בחזרה(
או שאני לא חושב על זה בצורה נכונה?
תודה
גם בשנים קודמות, בתקופת פריחה בשוק ההון, השקל התחזק מאד בגלל מכירת נכסים ושירותים של חברות ישראליות לחברות זרות - פעילות אשר קשורה הדוקות לעליות המחירים בשווקים. כלומר, הגידור הגדיל את הרווח.
לגבי השאלה שלך, אתה חושב בצורה נכונה כמו רוב האנשים (כולל אותי), אבל כנראה שגויה. אף אחד לא יכול לדעת אם הדולר גבוה עכשיו ועם כל הכבוד לאימפריה הישראלית, אם הפאונד יכול לצנוח בעשרות אחוזים תוך מספר חודשים, גם השקל לא חסין.
אבל אם אתה מעריך שהמגמה תשתנה ואתה גם מוכן לשים כסף על התחזית שלך, אז אכן לא כדאי למכור עכשיו את הקרן המגודרת. השאלה שתמיד טוב לשאול במקרים כאלו, היא האם היית קונה את הקרן הזו עכשיו. זו שאלה אקוויוולנטית לשאלה שלך (זולת שיקולי עמלות ומס).

זו גם דעתי, אבל פעם @Mr. Bigglesworth ציטט מחקר שטען ההפך.
אין לי כח לחפש אותו שוב אבל שתי הערות חשובות:

א. זה אולי נשמע מובן מאליו אבל כמו כל מחקר אמפירי הוא בוצע על נתוני עבר וכידוע דברים משתנים.
ב. לזיכרוני הוא השווה עבור כלכלות מאד גדולות ומפותחות, מה שעשוי להשפיע על המסקנות.

בכל מקרה אני לא רואה סיבה (פרט להימור) שמישהו ישקיע במניות ויגדר. מבחינתי השקעה במניות זה לטווח ארוך וגידור זה לטווח קצר.

אם היה לך עכשיו כסף פנוי להשקעה, היית קונה איתו קרן מגודרת?

ואם לא, מה ההבדל בין זה ובין להחזיק את הקרן הקיימת?
לא, לא הייתי קונה קרן מגודרת.
ההבדל הוא שעכשיו אני אממש בנמוך.

לא, לא הייתי קונה קרן מגודרת.
ההבדל הוא שעכשיו אני אממש בנמוך.
אני חושש שאתה סובל מהטיית אחזקה.
זה בסדר, גם לי יש כמה אחזקות כאלה... הפסיכולוגיה חזקה, מה לעשות.

בוא נעזוב לרגע מיסים ועמלות. אני מקווה שאז ברור לך שלקנות קרן ולהחזיק קרן זה בדיוק אותו דבר.

כשהסנופי יורד.
הישראלים עטים על הדולר.
כי הם רוצים לקנות סנופי.
ולכן תמיד, אבל תמיד.
כשהסנופי יורד הדולר עולה.

כשהסנופי יורד.
הישראלים עטים על הדולר.
כי הם רוצים לקנות סנופי.
ולכן תמיד, אבל תמיד.
כשהסנופי יורד הדולר עולה.
אבל הישראלים לא רק קונים סנופי הם גם מוכרים.
אז לחכות שזה יפסיק כדי לזהות את התחתית בסנופי?
אני אישית מאמין שיש כאן הזדמנות ואני עשיתי כך (חיכיתי לתקופה של עליות ואז עשיתי את ההמרה לדולר)
אי אפשר לדעת מתי התחתית אבל תמיד בתקופות של ירידות יש גם קצת זמן של עליות ולכן לדעתי אם אתה מחליט עם עצמך על שער מסוים שבו אתה תקנה והשער הזה לא יהיה חמדני במיוחד, לדעתי זה מהלך טוב. (וכל זה בתנאי שאתה לא מפסיד עכשיו בגלל זה תשואה משמעותית...)

יש על זה ביקורת כאן בפורום כי אם זה נכון אז אפשר להשקיע בפורקס, אבל עדיין כך אני חושב)

כמו שכבר ציינו זה 99% אך ורק בגלל המוסדיים והגידורים שלהם.
גופי הפנסיה והגמל מגדירים לעצמם בועדת השקעות אחוז חשיפה למטח בכלל, ולדולר בפרט. כאשר וול סטריט עולה, אז שווי הנכסים שלהם בדולרים עולה=החשיפה לדולר עולה=צריך למכור דולרים ולקנות שקלים כדי לחזור חזרה לאחוז חשיפת מטח שהגדירו לנו בועדת ההשקעות. וכנל ההיפך כשיש ירידות.

בשנים האחרונות בגלל שהגופים בארץ נהיו כל כך עצומים מכל הכסף שזורם אליהם כל חודש+היציאה שלהם להשקעות בחו"ל, כל אלה התחילו להשפיע על שער החליפין הרבה יותר מעוד החלטת ריבית של בנק ישראל...

גופי הפנסיה והגמל מגדירים לעצמם בועדת השקעות אחוז חשיפה למטח בכלל, ולדולר בפרט. כאשר וול סטריט עולה, אז שווי הנכסים שלהם בדולרים עולה=החשיפה לדולר עולה=צריך למכור דולרים ולקנות שקלים כדי לחזור חזרה לאחוז חשיפת מטח שהגדירו לנו בועדת ההשקעות. וכנל ההיפך כשיש ירידות.

בשנים האחרונות בגלל שהגופים בארץ נהיו כל כך עצומים מכל הכסף שזורם אליהם כל חודש+היציאה שלהם להשקעות בחו"ל, כל אלה התחילו להשפיע על שער החליפין הרבה יותר מעוד החלטת ריבית של בנק ישראל...
אני מבין את הרעיון אבל אני בספק שהם מאזנים את התיק כל יום

כאשר וול סטריט עולה, אז שווי הנכסים שלהם בדולרים עולה
ובשקלים הוא לא עולה?

=החשיפה לדולר עולה
למה? אני יכול למכור מניה בכל מטבע (או אם תתעקש, למכור בדולר ולהמיר מיד למטבע אחר)

צריך למכור דולרים ולקנות שקלים כדי לחזור חזרה לאחוז חשיפת מטח
אולי זה באמת פועל ככה... אבל נשמע לי עקום.

ציינו הרבה סיבות. זה שציינו משהו לא בהכרח אומר שזה נכון.
שמעתי המון סיבות אפשריות לעליית הדולר כמו:
תמיד בחגים הדולר עולה מול השקל כי הרבה אנשים טסים לחו"ל וממירים ש"ח למט"ח, אחרי סוכות זה ירד.
תמיד כשהבורסה יורדת העולם כולו נוהר לדולר כי זה נחשב נכס בטוח יחסית. אחרי שהבורסה תחזור לעלות זה ירד חזרה.
זה רק בגלל המוסדיים והגידור. אחרי שיסיימו את הגידור זה ירד.
ועוד כל מיני סיפורים.

מה שיפה זה שחלק סותרים את עצמם. אחד למשל אומר שהשקל נחלש מול רוב מט"ח באופן כללי (ואז אמורים לראות עליה של כל או לפחות רוב המטבעות הזרים מול השקל), בעוד השני אומר שזה לא השקל שנחלש מול המט"ח אלא הדולר עולה מול כל המטבעות (ואז בעצם לא אמורים לראות ירידה של השקל מול מטבעות אחרים).

אולי זה באמת פועל ככה... אבל נשמע לי עקום.
ציינו הרבה סיבות. זה שציינו משהו לא בהכרח אומר שזה נכון.
אני מבין את הרעיון אבל אני בספק שהם מאזנים את התיק כל יום
עקום במיוחד אבל לא אני המצאתי את זה.
למי שמכיר את פודקאסט מנועי הכסף של כלכליסט, אז הכלכלן הראשי של פסגות נמצא שם והוא כל פעם חוזר על זה שזאת הסיבה העיקרית.

מניח שהוא יודע על מה הוא מדבר בתור מישהו שנמצא ב"בוהמה" המוסדית ומכיר את אשר נעשה מאחורי הקלעים....

עקום במיוחד אבל לא אני המצאתי את זה.
זה שאתה לא המצאת לא הופך את זה לנכון.
מניח שהוא יודע על מה הוא מדבר בתור מישהו שנמצא ב"בוהמה" המוסדית ומכיר את אשר נעשה מאחורי הקלעים....
הנחה מוזרה.
עצם העובדה שהוא לא מליונר מוכיחה שהוא לא באמת יודע לחזות את תנועת המטבע. או לפחות לא מאמין באמת בעצמו שהוא מסוגל.

אני לא טוען שאין לזה השפעה. גם לכל שאר הדברים שרשמתי יש השפעה.
השאלה כמה זה משפיע וכמה ההשפעה נובעת מדברים אחרים שאי אפשר באמת לחזות?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Sp0 אם אני מחזיק מק"מ עד תאריך הפירעון אז אני יכול להתעלם מעליות\ירידות? שוק ההון 3
גרהם ירידות בשוק ההון - איך זה משפיע עליכם? שוק ההון 77
F ניצול ירידות לשינוי הרכב התיק שוק ההון 1
E קופת גמל להשקעה - האם לשנות מסלול בתקופה של ירידות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
Z ניצול ירידות לצרכי מס השקעות אלטרנטיביות 6
ס פוסט קורונה == ירידות שערים? שוק ההון 10
G האם יש בעצם סוג של קיזוז בקניה של בלאקרוק שקלית שלא מגודרת לשקל במקרה של ירידות? שוק ההון 9
S כשאתה רואה כותרת : "ירידות חדות בנעילה בבורסת ת"א: מדד הבנקים צנח ב-7.2%" אוף טופיק 1
S ירידות בשוק האסייתי שוק ההון 7
Y אסטרטגית כניסה לשוק בזמן ירידות - חלוקה למנות כיצד? שוק ההון 3
ה ירידות האגחים שוק ההון 7
P אסטרטגיות מימוש כספים בזמן ירידות? שוק ההון 15
E האם יש משמעות למועדי ההפקדה בקופ"ג להשקעה בהשוואה למועדי הפקדה בIB (במקרה של ירידות ושיטת DCA)? שוק ההון 7
unrealx התמודדות פסיכולוגית עם ירידות בתיק מנייתי גדול שוק ההון 59
מ התלבטות- האם להשאיר סכום מסויים לרכישה כשתהיינה ירידות חדות? שוק ההון 66
P השפעת ירידות בשוק ההון על נדל"ן רגיל/להשקעה? נדל"ן 32
ז נושא שלא הבנתי ברגע שיש ירידות בשוק ההון. שוק ההון 48
Y ירידות בכל המדדים בתיק שוק ההון 9
שודד הפינג פונג האם תקופות של דשדוש ו/או ירידות בריאות לשוק? שוק ההון 2
ר שינוי הקצאת הנכסים במצב של ירידות בשוק שוק ההון 25
M ירידות של 50% די תכופות? לא כ״כ שוק ההון 19
M השקעה בסנופי דרך פפר. שוק ההון 3
S קופת גמל להשקעה עוקב סנופי VS השקעה בסנופי בחשבון מסחר עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
R השקעה קצרת טווח בסנופי שוק ההון 8
ד אסטרטגיות לונג אגרסיביות בסנופי שוק ההון 44
J כמה חברות תוכנה/חומרה יש בסנופי? אוף טופיק 9
ש האם יש מעבר מהשקעה בסנופי להשקעה בfaamg שוק ההון 37
T דרך זולה ונוחה להשקיע בסנופי לאורך זמן (15-20 שנה) שוק ההון 27
M מעבר לIRA, הסכנה שלא מדברים עליה שוק ההון 26
B אם קניתי דירה כרווק, מה המיסוי עליה כשאמכור אחרי חתונה? נדל"ן 4
M הייתכן שרק ל-28% ממשקי הבית החילוניים בישראל יש משכנתא, וההחזר ההמוצע עליה הוא רק 3,800 ש"ח? נדל"ן 11
I ביטוח רכב , עליה ממש גבוהה? צרכנות פיננסית 2
Y מכרתי דירה - יש לי עליה משכנתא עם תנאיים מצויינים - מה לעשות? נדל"ן 7
G אשתי עוסקת פטורה - אם רשות המיסים תגדיר אותי כסוחר בבורסה האם זה עלול להשפיע עליה? פוסטים מאיכות נמוכה 0
benjamin האם הקורונה מהווה את הירידה של השוק שכולם דיברו עליה לפני? שוק ההון 2
ש עליה במחירי הדירות דוח מכון אהרון נדל"ן 67
ת הצעת מחיר במוסך שכתוב עליה "זמני- פרופורמה" למה הכוונה? אוף טופיק 2
N אסטרטגיה לאחר עליה למכור את ההשקעה במניה שוק ההון 18
S החלטתי לפתוח תיק וירטואלי עם שיטה שחשבתי עליה ונראה מה יהיה עוד שנה שוק ההון 36
ImCarryGG עליה של אג"ח בעת ירידה של השוק הכללי שוק ההון 9
K עליה דרמטית בעלות הביטוחית לנכות ושארים בין שנת 2017 ו-2018 ועוד סוגיות על פנסיה צרכנות פיננסית 51
S שיטה שחשבתי עליה שמשלבת השעה פסיבית במדדים עולמיים עם מצבים של מינוף כשצריך שוק ההון 76
Brightside כספי לא הומר לדולרים כפי שביקשתי ואיבדתי עליה של השוק - מה עושים שוק ההון 16
L עליה של דמי ניהול קרן שוק ההון 27
yossik מחירי תרופות מירשם - עליה זוחלת ומתמדת במחיר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
F מה קורה אם מניידים קרן השתלמות בזמן שיש הלוואה עליה? צרכנות פיננסית 30
כימאי עדכני - iShare עושה עליה (או שזה רק עניין שיווקי?) שוק ההון 22
נ עליה במחירי הביטוח לרכבים ישנים ללא מערכות בטיחות מתקדמות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 53
ל מתי ירידה/עליה הופכת לצלילה/זינוק? אוף טופיק 18

נושאים דומים

Back
למעלה