• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

טעות של סוכן

winston

משתמש רגיל
דירוג
340
שלום לחכמי הפורום,
ראשית, אני רוצה להגיד שאני לא מבקש פה ייעוץ משפטי או אחר. אלא לשמוע את דעתכם.
חלק מכספי נמצאים בקרנות השתלמות, דרך סוכן (בעל רישיון). הסיבה שזה דרכו, היא שקיבלתי דמי ניהול שמספקים אותי. את כל הפעולות עשיתי עד עכשיו דרכו (הפקדות כעצמאי, שינויי מסלול וכו'). לפני כשנה וחצי ביקשתי להעביר חלק מהקרנות שלי מהמסלול הכללי למסלול המנייתי (בתאריכים שונים). לפני מספר ימים גיליתי, שאחת הקרנות לא עברה. זו קרן גדולה יחסית, ועלותה של הטעות הזאת גדולה מאוד.
אני יכול לבוא בטענות לעצמי שרק עכשיו ראיתי שהמסלול לא שונה (אחרי שנה וחצי), וגם שלא שמתי לב שהוא לא שלח לי מסמכים לחתימה בקרן הזאת. אני בא בטענות אליו, משום שנתתי לו הוראה שהוא לא ביצע. כל המהות שלו זה לעשות את ההוראות הללו ואחרות.
כאמור, ההפרש בתשואות הוא גדול, והסכום לא מבוטל.
האם לדעתכם יש לי מה לעשות בעניין? לדרוש ממנו? לתבוע?
כאמור לא מבקש ייעוץ, אלא את מחשבותיכם.
תודה.

יש לך תיעוד בכתב של הבקשה המקורית? מה אומר הסוכן על כך שזה לא בוצע?
האם חתמת על איזשהו מסמך שמסדיר את השירות שאתה מקבל ממנו בפעם הראשונה שבה התחלת לעבוד איתו? אם כן, האם יש במסמך הזה איזושהי הסרת אחריות (אני מניח שהסוכנויות מכסות את עצמן משפטית מטעויות אנוש כאלו ואחרות).
אם זה נזק של אלפי שקלים והוא מודה בטעות שלו או שיש לך מסמכים כתובים לבקשה, אולי הוא יצליח להגיע איתך לפיצוי מוסכם.
אם זה נזק של עשרות אלפי שקלים או יותר, אני משער שהפתרון הוא רק תביעה.

בלי קשר, שינויים במסלול אתה יכול לעשות בעצמך דרך אתר קרן ההשתלמות.

תודה על התגובה. יש מסמך של הבקשה שלי אליו ומענה שלו אלי שמברר איזה קרן בדיוק אני רוצה לשנות. אין את המשך הטיפול בפניה.
הסוכן הודה בטעות שלו וביקש סליחה (מעבר לכל מיני תירוצים טפשיים שהיו עוד בקשות בזמן הזה).
אני באמת צריך לחפש את המסמכים של ההתחלה.
וכן, ברור לי שאני יכול לעשות הכל בעצמי. וכך גם אעשה מעכשיו:)
השאלה היא האם אני יכול לעשות משהו עם הנזק. או לפחות עם חלקו...

הסוכן הודה בטעות שלו וביקש סליחה (מעבר לכל מיני תירוצים טפשיים שהיו עוד בקשות בזמן הזה).
התחלה טובה, יש לך הודאה שלו בטעות.
השאלה היא האם אני יכול לעשות משהו עם הנזק. או לפחות עם חלקו...
תתחיל בפנייה מסודרת (בכתב) שבה אתה מציין את גובה הנזק שנגרם ומבקש ממנו לפצות בגין הנזק שנגרם, על סמך הודאתו שמדובר בטעות ביצוע שלו.

תודה. אני רוצה לחשוב איך לנסח את המכתב הזה שיהיה מספיק ברור בדרישה, ויבהיר גם שאני לא מתכוון להסתפק בהתנצלות שלו. אבל אני בספק אם הוא (או בעלי החברה) יכניסו את היד לכיס שלהם בלי שאכריח אותם. אם אוכל לעשות את זה.

היה לי מקרה דומה עם הסוכן לגבי עידכון של דמי ניהול בפנסיה. למרות מה שהסוכן אמר לי, דמי הניהול לא עודכנו להסכם דרך העבודה ושילמתי במשך שנתיים דמי ניהול מקסימליים.
הצקתי להם כמה וכמה פעמים ("כן, אנחנו מיד משנים", "הנציגה המטפלת בחופש", "המייל שלך משם מה נכנס לספאם") ורק אחרי שהתעקשתי ואיימתי קצת הם טיפלו בבעיה ושלחו לי דוח מסלקה שהראה שהכסף הוחזר רטרואקטיבית.
מניח שזה יכול לעבוד אותו דבר עם הקרן השתלמות.
ממליץ לך לכתוב שאתה מבין שנעשתה טעות, אבל אתה מצפה שיתקנו את הפגיעה או יפצו אותך בהתאם

תודה. אבל הבעיה היא לא בדמי הניהול. הבעיה היא בתשואה אלטרנטיבית. המסלול שהכסף היה אמור להיות בו השיא הרבה יותר תשואה מהמסלול שהכסף נשאר בו. נראה לי שזה קצת פחות ברור.

לי זה קרה גם, אחרי מלחמה ארוכה הסוכן החזיר לי את מה שהוא טען שהוא קיבל בתור דמי ניהול כסוכן (כמה מאות שקלים). תשואה אלטרנטיבית כמובן שלא קיבלתי. עזבתי את הסוכן לאחר מכן.

רק רציתי לעדכן לטובת הכלל. הסוכן יצר איתי קשר מהר מאוד, והחזיר לי את ההפרש כולו (ההפרש בתשואות בין המסלולים). הוא עשה את זה מכיסו (או לפחות מחשבון הבנק הפרטי שלו). הערכתי מאוד את מהירות הטיפול שלו ואת ההודאה בטעות מבלי לגרום לי לעבוד קשה בלקבל את ההפרש.
בקיצור. אין לאבד תקווה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ח טעות של בית ההשקעות צרכנות פיננסית 2
D טעות של הבנק בהפקדת שיק צרכנות פיננסית 11
L טעות במכירה של RSU מיסים 2
D הפסקת הפרשות לקרן פנסיה עקב טעות של נציגת שירות לקוחות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Wonko התמודדות עם טעות של מס הכנסה מיסים 9
liranviper טעות של הרו"ח שלי בדוח למס הכנסה עבור IB ב- 2018 שוק ההון 15
בובין חוט-השני קופ"ח כללית עשו טעות ואני משלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
Omer Daniel CSPX - טעות בגלובס? שוק ההון 0
R טעות במכירת rsu שוק ההון 2
M טעות בהזנת נתוני פיקדון בנק - בוננזה או טעות נוראית? צרכנות פיננסית 12
לואי וו החייאת קרנות פנסיה בהראל - האם אנו מבצעים טעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
מ טעות בחישוב מס מיסים 3
A טעות בטופס 867 או שאני לא יודע חשבון? מיסים 5
Y העברה בנקאית - אם מבוצעת טעות, מה קורה? צרכנות פיננסית 45
L לקחתי הלוואה בריבית אפס צמודה... טעות? צרכנות פיננסית 3
W מתחיל ללמוד בבר אילן במקום בעברית (מדמ"ח), האם זאת טעות? התפתחות אישית 25
M טעות בתיק ההשקעות שוק ההון 4
unrealx טעות בחישוב מס בתלושי שכר אחרונים - איך מתקנים? מיסים 5
E פיצויים. עשיתי טעות שאמרתי את זה? צרכנות פיננסית 40
ש טעות בחשבון מניות שוק ההון 15
shlomi171 טעות עקיבה iShares Core S&P 500 לעומת המדד? שוק ההון 5
א טעות בהעברה לאינטראקטיב ברוקרס שוק ההון 58
ר טעות כלכלית ותיקונה נדל"ן 44
פשוט איחוד יחידות בקרן נאמנות גררה טעות בקניה שוק ההון 3
S טעות במספר טלפון במאגר מידע אוף טופיק 10
L עברתי ממכבי מגן כסף, לזהב - עשיתי טעות? אמרו לי שכבר אין כסף מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
בורג אג"ח בתשואה שלילית, טעות או שהשוק חכם שוק ההון 26
נ טעות לטובה בחלוקת דיבידנדים שוק ההון 9
ל טעות מתודית במעקב ״שוקולד מריר״ או שאני פשוט חסר ידע? שוק ההון 1
S נראה לי שעשיתי טעות חמורה בחישובים... מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 43
yossik לאחר קניה בסופר ראיתם שיש טעות בחשבון לטובתכם צרכנות פיננסית 64
D האם עשיתי טעות? אוף טופיק 17
ח פקיד שומה עשה טעות לטובתי - האם אני מכוסה חוקית? שוק ההון 15
א טעות מעקב בקרן מחקה S&P500 שוק ההון 9
Summers צמצום טעות עקיבה, סיכון מנפיק וסיכון רגולטורי שוק ההון 38
I טעות בהגדרת תשואה לפדיון שוק ההון 5
I ״עלייתה ונפילתה של תיאוריית העושר״ - עשור של תובנות על אורך החיים הסולידי יומני מסע אישיים 2
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
ק המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 5
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
Z אם מתחרטים יום אחרי על מכירה של מנייה שהוחזקה שנים שוק ההון 4
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14

נושאים דומים

Back
למעלה