• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

טעות כלכלית ותיקונה

מה את מעדיפה? כמה הון עצמי אתם רוצים לשים על זה? מה ההחזר החודשי בכל אחת מהאופציות? מה הסיכוי להגדלת השכר בשנים הבאות? מה הצפי להוצאות החיים שלכם בשנים הבאות?
ככל שיהיו לך יותר תשובות, את כבר תדעי מה את רוצה או יכולה :)
מעדיפה לקבל החלטה שתהיה נכונה כלכלית. זא בהינתן העובדה שיש לי הון עצמי ואין לי התחייבות כרגע, הייתי שמחה לקבל עצה על כיוןן נכון להשקיע את הכסף.

לפי הפירוט נראה לי שקשה להפיל הכל על גידול הילדים...
לי בלט הסכום הפעוט יחסית על הביטוחים בחודש. קצת בלתק אבל רק לי זה נשמע נמוך?
העיקר מסובסד עי מקומות העבודה שלנו. ונכון שלא הכל אפשר להפיל על הילדים.

לפי הפירוט נראה לי שקשה להפיל הכל על גידול הילדים...
לי בלט הסכום הפעוט יחסית על הביטוחים בחודש. קצת בלתק אבל רק לי זה נשמע נמוך?
העיקר מסובסד עי מקומות העבודה שלנו. ונכון שלא הכל אפשר להפיל על הילדים.

הייתי שמחה לקבל עצה על כיוןן נכון להשקיע את הכסף.
אסור לנו לייעץ לך אבל אנחנו יכולים לעזור לך להגיע להחלטות בעצמך.
אם תעני כאן על השאלות ששאלתי אותך, אולי אפשר יהיה להתקדם עוד צעד.
קניית דירה למגורים היא לא צעד רציונאלי פיננסי טהור אלא החלטה בעלת מרכיבים נוספים כמו: נוחות, סביבה נעימה, חינוך ילדים, קירבה לעבודה,קירבה למשפחה ועוד. בנוסף, יש נטיה להוציא לא מעט כסף על תחזוקת ושיפוץ הבית ועיצובו כאשר הוא בבעלותכם. משכך, אתם צריכים להחליט אם מה שחשוב לכם זה למקסם את צמיחת החסכונות שלכם ע"י השקעה שמתאימה לכם או לעבור לגור לדירה בבעלותכם. כל החלטה היא בסדר, רק מובילה לפתרונות אחרים.

אסור לנו לייעץ לך אבל אנחנו יכולים לעזור לך להגיע להחלטות בעצמך.
אם תעני כאן על השאלות ששאלתי אותך, אולי אפשר יהיה להתקדם עוד צעד.
קניית דירה למגורים היא לא צעד רציונאלי פיננסי טהור אלא החלטה בעלת מרכיבים נוספים כמו: נוחות, סביבה נעימה, חינוך ילדים, קירבה לעבודה,קירבה למשפחה ועוד. בנוסף, יש נטיה להוציא לא מעט כסף על תחזוקת ושיפוץ הבית ועיצובו כאשר הוא בבעלותכם. משכך, אתם צריכים להחליט אם מה שחשוב לכם זה למקסם את צמיחת החסכונות שלכם ע"י השקעה שמתאימה לכם או לעבור לגור לדירה בבעלותכם. כל החלטה היא בסדר, רק מובילה לפתרונות אחרים.
תודה על תשובתך!
כמובן שהנטייה שלנו היא למקסם את צמיחת החסכונות שלנו. השאלה היא איזה מהלך יקדם אותנו לשם/
1. האם להתחיל ב״קטן״ ולקנות דירה להשקעה עם משכנתא של 600-700 אשח. במקרה זה הדירה תושכר ב 4,500, ואנחנו נשכור ב 6,500. כמו כן, במקרה כזה לא צופים עליית ערך לדירה. בנוסף, מכירים כאן את השוק. הדירה יחסית במקום מבוקש.
2. האם לקנות דירה להשקעה במודיעין. עלותה כ 2.1 משח. משכנתא בגובה של 1.1 משח. במקרה זה הדירה תושכר ב 5,000-5,300 ואנחנו נשכור ב 6,500. במקרה כזה צופים עליית ערך של כ 500 אשח במהלך 3 השנים הקרובות אך אין דבר מובטח.
3. האופציה הסטנדרטית :). קניית דירה למגורים ב 2.5 משח. משכנתא של כ 1.5 משח
והשקעות ״קטנות״ בתיק השקעות עם כסף שנצליח אולי לשים בצד בכל חודש.

כמובן שהנטייה שלנו היא למקסם את צמיחת החסכונות שלנו
אם הרצון הוא למקסם השקעה דרך נדל"ן יש עוד אפשרויות. אולי נקרא לכאן את @אורי ג. או @רוני
בכל אופן, את 3 האפשרויות כבר רשמת קודם אבל את לא מציינת מה את צופה שתהיה התשואה בכל אחת מהן. את במקרה מצפה שאנחנו נגיד לך מה התשואה?
נדל"ן הוא השקעה מאד ספציפית (דירה אחת בבניין אחד ברחוב אחד בעיר אחת בארץ אחת) ולכן הערכת תשואה נובעת מהתייחסות ספציפית למיקום הדירה ופחות לגבי כמה משכנתא תיקחו. בנוסף, את טוענת ששתיים מתוך שלוש האפשרויות לא צפויה בהן עליית ערך (איך את יודעת, אגב?) אז הן לא ממקסמות השקעה מראש. למה הן עומדות על הפרק?
שאלתי אותך
כמה הון עצמי אתם רוצים לשים על זה? מה ההחזר החודשי בכל אחת מהאופציות? מה הסיכוי להגדלת השכר בשנים הבאות? מה הצפי לרמת הוצאות החיים שלכם בשנים הבאות?
יכולה לענות על זה? זה יעזור לך להבין איפה אתם עלולים לקפוץ מעל הפופיק ולהיחנק מההשקעה.

שוכרים ב 5,300 שח.
רק שכירות? או כולל וועד בית וארנונה?
עם הון עצמי של 900K ועוד
קרנות השלמות ופנסיה שלא נפדו. עזרה מהמשפחה תתכן בכ 150 אשח
חוסכים בסביבות 6,000 בחודש
נראה לי ש
אני הייתי מוציאה תעודת זכאות ונרשמת. מה יכול לקרות? לפחות תתנו לזה צ'אנס.
מה שחן רשמה יכול להיות מעולה.
לרוב הזכאים אין כסף ל5 חדרים או דירות של 2 מליון ולכן הם נפלטות להגרלות המשך.
לך יש את הכסף הזה.
ולכן הסיכויים שלך לקנות דירה גדולה, משמעותית יותר גדולה מרוב הזכאים.
אם את הולכת על דירה להשקעה? הייתי נרשם "להגרלות מפתח" בהנחה משמעותית ובמקומות ביקוש כמו תל אביב, רוממה ירושלים שהיתה כבר, רמת גן וכו...
אם זה למגורים, את יכולה לחפש מחיר למשתכן בעיר שלך אם יש.

3. האופציה הסטנדרטית :). קניית דירה למגורים ב 2.5 משח. משכנתא של כ 1.5 משח
והשקעות ״קטנות״ בתיק השקעות עם כסף שנצליח אולי לשים בצד בכל חודש.

אני חושב שהדבר הכי נכון עבורכם זו קניית דירה למגורים. אם יש לכם את היכולת לשלם משכנתא במקביל לשכירות אז אולי כדאי לכם לחשוב על מחיר למשתכן.
אתם גם תהיו ממונפים. גם תגדרו את עצמכם מעליית מחירי הדירות והדיור. גם תהנו מנוחות כי לא תצטרכו לחפש דירה כל כמה שנים כמשפחה, שזה ממש לא פשוט. וגם תבטלו כך את הסיכון של התמודדות עם דייר סרבן, כי למעשה אתם משלמים לעצמכם.
אם אכן תלכי על הכיוון הזה אני חושב שעדיף לך לחסוך ולסלק כמה שיותר מהר את המסלולים היקרים במשכנתא במקום לחשוב על תיק השקעות.

במקרה כזה צופים עליית ערך של כ 500 אשח במהלך 3 השנים הקרובות אך אין דבר מובטח.

צמברליין צפה שחתיכת הנייר שהוא קיבל מהיטלר תמנע מלחמת עולם. היטלר צפה שהמעצמות לא יצאו למלחמה בגלל כיבוש דנציג. האלוף זעירא צפה שהצבא המצרי עושה רק תרגיל. ואני באופן אישי צופה בפורנו.
אנשים צופים דברים, אז הם צופים.... לאף אחד אין באמת מושג מה יקרה מחר, צירוף המילים "צפי לעליית ערך" הוא בדר"כ ריק לחלוטין מתוכן, וסתם שיט שיווקי.

נערך לאחרונה ב:
אני חושב שהדבר הכי נכון עבורכם זו קניית דירה למגורים. אם יש לכם את היכולת לשלם משכנתא במקביל לשכירות אז אולי כדאי לכם לחשוב על מחיר למשתכן.
אתם גם תהיו ממונפים.
יש לנו את היכולת אם נתאמן בלנשום עמוק ונצליח לא להיחנק מהתשלום ״הכפול״. השאלה שלי היא האם זה נכון כלכלית לקחת משכנתא ככ גבוהה. בהנחה ולא תהיה עליית ערך לדירה.

אתם גם תהיו ממונפים. גם תגדרו את עצמכם מעליית מחירי הדירות והדיור. גם תהנו מנוחות כי לא תצטרכו לחפש דירה כל כמה שנים כמשפחה, שזה ממש לא פשוט. וגם תבטלו כך את הסיכון של התמודדות עם דייר סרבן, כי למעשה אתם משלמים לעצמכם.
אם אכן תלכי על הכיוון הזה אני חושב שעדיף לך לחסוך ולסלק כמה שיותר מהר את המסלולים היקרים במשכנתא במקום לחשוב על תיק השקעות.

צמברליין צפה שחתיכת הנייר שהוא קיבל מהיטלר תמנע מלחמת עולם. היטלר צפה שהמעצמות לא יצאו למלחמה בגלל כיבוש דנציג. האלוף זעירא צפה שהצבא המצרי עושה רק תרגיל. ואני באופן אישי צופה בפורנו.
אנשים צופים דברים, אז הם צופים.... לאף אחד אין באמת מושג מה יקרה מחר, צירוף המילים "צפי לעליית ערך" הוא בדר"כ ריק לחלוטין מתוכן, וסתם שיט שיווקי.
צמברליין נקט במדיניות נאיבית בכל תקופת כהונתו. בדיעבד, קשה להיות מופתעים (עע חוזה ורסאי)

לאף אחד אין באמת מושג מה יקרה מחר, צירוף המילים "צפי לעליית ערך" הוא בדר"כ ריק לחלוטין מתוכן, וסתם שיט שיווקי.
זה נכון ששום דבר אינו מובטח, אך יש מגמתיות וזה נותן מקום להעריך כי תהיה עליית ערך משמעותית. אלא אם כן, כל שוק הנדלן יקרוס וגם אז, בערים גדולות הנפילה תהיה מתונה הרבה יותר.

שלום
זקוקים לחוכמת ההמונים...
ברשותנו הון עצמי של 900 אשח. הכסף נמצא בעוש ללא השקעה/מינוף כ 10 שנים. לא רכשנו דירה כי חיכינו כמו כולם לירידת המחירים שלא הגיעה. מתלבטים מה לעשות עכשיו, כשהמחירים המריאו לשחקים.
בידינו מספר אפשרויות וההחלטה איך למנף את ההון העצמי שלנו מונעת מאיתנו מלבצע כל צעד שהוא. נשמח להצעות. אציין שהשקעה בחול כרגע לא על הפרק משום שאין לנו פניות לכך.
פרטי רקע:
מרוויחים כ 26 אשח נטו.
שוכרים ב 5,300 שח.
3 ילדים קטנים.

תודה

היי
מיותר להסתכל על העבר, אך בהחלט צריך ללמוד מכך שחשוב לתת לכסף לעבוד בכל נקודת זמן.

מאחר ואתם לא מעוניינים להשקיע בחו"ל, אך אתם מעוניינים למנף את ההשקעה כאשר ריביות המשכנתה נוחות היום,
אולי מומלץ לרכוש דירה טובה להשקעה בסכום של 1,800,000 כולל משכנתה, השכירות תהיה קרובה ל 5,000 ש"ח בחודש (יתכן תזרים חודשי שלילי נמוך),
כאשר המשכנתה תסולק, נכס זה יגדר את עלויות הדיור החודשיות שלכם.

אני חייב בגילוי נאות, כמשקיע נדל"ן אני לא מרגיש בנוח להמליץ להשקיע ברמת המחירים הנוכחית בשוק המקומי,
אך מאחר ואתם מגבילים את עצמכם לשוק זה בלבד, בהסתכלות לטווח הארוך יש לכך יתרונות,
מחיר הנכס יעלה, השכירות תעלה והמשכנתה תסולק.

יש לנו את היכולת אם נתאמן בלנשום עמוק ונצליח לא להיחנק מהתשלום ״הכפול״. השאלה שלי היא האם זה נכון כלכלית לקחת משכנתא ככ גבוהה. בהנחה ולא תהיה עליית ערך לדירה.

משכנתא של 1.5 מיליון על דירה בשווי 2.5 מיליון זה לא משהו כ"כ גבוה, סה"כ 60% מימון. אני חושב שקניית דירה למגורים זה הדבר הנכון עבורכם.
אגב היסטורית שוק הנדל"ן בדומה למדדי מניות עולה לאורך זמן. אף אחד לא מבטיח לך כלום אבל אם תגורי בדירה כמה שנים טובות ולא רק שנתיים/שלוש זה די סביר שתהני גם מעליית ערך.

שלום
זקוקים לחוכמת ההמונים...
ברשותנו הון עצמי של 900 אשח. הכסף נמצא בעוש ללא השקעה/מינוף כ 10 שנים. לא רכשנו דירה כי חיכינו כמו כולם לירידת המחירים שלא הגיעה. מתלבטים מה לעשות עכשיו, כשהמחירים המריאו לשחקים.
בידינו מספר אפשרויות וההחלטה איך למנף את ההון העצמי שלנו מונעת מאיתנו מלבצע כל צעד שהוא. נשמח להצעות. אציין שהשקעה בחול כרגע לא על הפרק משום שאין לנו פניות לכך.
פרטי רקע:
מרוויחים כ 26 אשח נטו.
שוכרים ב 5,300 שח.
3 ילדים קטנים.

תודה

אין טעויות בחיים, יש רק את "החיים", ואת השיעורים שאנחנו למדים מהם. נראה לי שלמדת, והגיע הזמן להתקדם.
כמו כן, בזמן כזה של אי ודאות, מי שמחזיק בסכום כזה של מזומן מחזיק בכוח רב. נכון שתמיד חשוב לתת לכסף לעבוד, אבל היתרון שלכם בנקודת הזמן הנוכחי הוא כסף נזיל, בתקופה בה הכל יכול להשתנות. לא מי שיש לו כסף בשוק ההון ולא מי שיש לו נדלן יוכל לממש במהירות וקלות כמוכם את ההזדמנויות שהמשבר הזה יכול להביא אם יביא.
עליכם לראות את היתרונות שלכם במערכה זו ולהשתמש בהם.

אינני מייעץ דבר אבל דעתי היא זאת,
אם אין לכם עוד דירה, אז עליכם לנצל את זכותכם לרכוש דירה בארץ ללא מס הדירה שניה.
לשם כך עליכם גם כך ללמוד את הנושא בחודש חודשיים הקרובים ולראות דירות רבות (איך עושים את זה טכנית בעידן שהמדינה בהסגר? אני האמת לא יודע, אבל זה צריך להעשות).
בזמן הזה עליכם להיות קשובים לשוק, למצב, ולראות לאן הרוח נושבת.
דמייני איתי את המצב ההיפוטתי הבא-
הקורונה הגיעה, מדינות נאלצות להטיל סגרים, אנשים לא יוצאים מהבית, חברות מתחילות לפטר מחוסר ברירה, עליה באבטלה.
טוב, עד כה תארתי את המצב הנוכחי.
האבטלה ממשיכה, לאנשים אין כסף לשלם למשכנתאות, הבנק מעקל את הנכסים, יש הצפה של דירות בשוק, והמחיר שלהן יורד.
במקביל, לאנשים אין כסף לשלם שכר דירה. משקיעים רבים מפסיקים לראות בנדל"ן נכס בטוח להשקעה. מי שקונה דירה לא בטוח יצליח להשכיר אותה בתקופה הקרובה. דירות בישראל מאבדות את האטרקטיביות שלהן. ישראל נכנסת למיתון ארוך.
בהנחה וזה יקרה (מה שלאף אחד אין מושג) -
זו שעתם היפה של מחזיקי המזומן שתמיד רצו להשקיע.
בעיתונים לא יהיה כתוב "הנדלן זול -צאו להשקיע"
יהיה כתוב "הנדלן מאבד את ערכו כנכס -תברחו"
ויוסיפו כתבות על משקיעי נדל"ן מרוששים שלקחו משכנתא ולא מצליחים להשכיר.
אבל לך יש זכרון ארוך טווח, ואת יודעת שאחרי שהכל ירגע אנשים תמיד צריכים איפה לגור.
את יודעת שהכי משתלם לקנות דירה במיתון.
ובשונה ממשקיעים רבים, לך יהיה כסף מזומן נזיל לממש אותו.

אני ממש לא הייתי מכוון למליון וצפונה. הייתי מכוון לדירות של ה600 700 800 אלף. אם המחירים ממש ירדו, אז שתי דירות ב400 (אני קניתי את הדירה שלי ברמלה ב500K ב2016, למה שהמחירים האלה לא יחזרו במיתון כבד?). הייתי משאיר איזה מאה אלף מזומן לתקופה הקשה (אל תשכחי שבתסריט שאני מתאר כל הקניה הזאת נעשית ברעש רקע של מגיפה, חוסר ודאות כלכלית וכ'ו, עליכם לדאוג גם לבטיחות הכלכלית שלכם! לכן אני לא בטוח שהייתי מנסה למנף מדי, אם כי משכנתא קטנה לא תהיה נוראה כל כך אם אתם אמיצים).
אולי בשנה הראשונה המיתון יהיה כל כך גדול שיהיה קשה להשכיר דירות. לכם זה לא נורא, אין לכם משכנתא גדולה אם בכלל, ואתם לטווח הארוך.
דברים יתיצבו, אנשים ימצאו תרופה לקורונה, או לפחות דרך להתמודד איתה. אולי נחיה בעולם שיצטרך להתרגל להשאר בבית כל חורף. זה לא משנה. החיים ימשיכו, כך או אחרת.
ולכם יהיה נכס שערכו צומח כי קניתם מתי שכולם ברחו.
אם תשכירו את הדירה והכסף ידפוק כמו שעון, את הכסף מהשכירות תתחילו להשקיע גם בשוק ההון דרך קרן השתלמות, ואם תרצו גם במסחר עצמאי אחר כך. וזהו, אתם על הגל. ככה אני עשיתי לפחות.

אני לא ממליץ לכם לחכות, אלא לעשות את הלמידה שלכם (שגם ככה תיקח חודש חודשיים שלושה) במקביל לעקיבה על תנאי השוק הלא נורמאליים שאולי הולכים להיות פה, ולנצל הזדמנויות שיכול להיות שכל שאר עם ישראל יברח מהן, ולא להקשיב בכללי לעצות פיננסיות בתקשורת.

בהצלחה!

נערך לאחרונה ב:
אינני מייעץ דבר אבל דעתי היא זאת,
אתה ועוד איך מייעץ (אבל מותר לך, זה לא יעוץ בתחום שוק ההון).
אני לא ממליץ לכם לחכות
ולא להקשיב בכללי לעצות פיננסיות בעיתונים.
חוץ מדירה אחת ברשותך, יש לך עוד נסיון/ידע בתחום הנדל"ן שבגללו כדאי להם להקשיב להמלצות שלך ולהתעלם מעצות של אחרים?

אתה ועוד איך מייעץ (אבל מותר לך, זה לא יעוץ בתחום שוק ההון)

אני לא מייעץ מבחינתי, ובלי קשר לחוקי הפורום. אבל אם זה בכלל מותר אז... לא הבנתי מה הבעיה.

חוץ מדירה אחת ברשותך, יש לך עוד נסיון/ידע בתחום הנדל"ן שבגללו כדאי להם להקשיב להמלצות שלך ולהתעלם מעצות של אחרים?

אם הייתי ממליץ הייתי עונה לך על זה, אבל אני לא. ההמלצה היחידה שלי היתה ללמוד, ולכן המשכו של המשפט שציטטת הוא

אני לא ממליץ לכם לחכות, אלא לעשות את הלמידה שלכם

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
בובין חוט-השני קופ"ח כללית עשו טעות ואני משלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
Omer Daniel CSPX - טעות בגלובס? שוק ההון 0
ח טעות של בית ההשקעות צרכנות פיננסית 2
R טעות במכירת rsu שוק ההון 2
D טעות של הבנק בהפקדת שיק צרכנות פיננסית 11
L טעות במכירה של RSU מיסים 2
M טעות בהזנת נתוני פיקדון בנק - בוננזה או טעות נוראית? צרכנות פיננסית 12
לואי וו החייאת קרנות פנסיה בהראל - האם אנו מבצעים טעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
D הפסקת הפרשות לקרן פנסיה עקב טעות של נציגת שירות לקוחות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
מ טעות בחישוב מס מיסים 3
A טעות בטופס 867 או שאני לא יודע חשבון? מיסים 5
Y העברה בנקאית - אם מבוצעת טעות, מה קורה? צרכנות פיננסית 45
L לקחתי הלוואה בריבית אפס צמודה... טעות? צרכנות פיננסית 3
W מתחיל ללמוד בבר אילן במקום בעברית (מדמ"ח), האם זאת טעות? התפתחות אישית 25
M טעות בתיק ההשקעות שוק ההון 4
unrealx טעות בחישוב מס בתלושי שכר אחרונים - איך מתקנים? מיסים 5
E פיצויים. עשיתי טעות שאמרתי את זה? צרכנות פיננסית 40
W טעות של סוכן צרכנות פיננסית 8
ש טעות בחשבון מניות שוק ההון 15
Wonko התמודדות עם טעות של מס הכנסה מיסים 9
shlomi171 טעות עקיבה iShares Core S&P 500 לעומת המדד? שוק ההון 5
א טעות בהעברה לאינטראקטיב ברוקרס שוק ההון 58
פשוט איחוד יחידות בקרן נאמנות גררה טעות בקניה שוק ההון 3
S טעות במספר טלפון במאגר מידע אוף טופיק 10
liranviper טעות של הרו"ח שלי בדוח למס הכנסה עבור IB ב- 2018 שוק ההון 15
L עברתי ממכבי מגן כסף, לזהב - עשיתי טעות? אמרו לי שכבר אין כסף מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
בורג אג"ח בתשואה שלילית, טעות או שהשוק חכם שוק ההון 26
נ טעות לטובה בחלוקת דיבידנדים שוק ההון 9
ל טעות מתודית במעקב ״שוקולד מריר״ או שאני פשוט חסר ידע? שוק ההון 1
S נראה לי שעשיתי טעות חמורה בחישובים... מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 43
yossik לאחר קניה בסופר ראיתם שיש טעות בחשבון לטובתכם צרכנות פיננסית 64
D האם עשיתי טעות? אוף טופיק 17
ח פקיד שומה עשה טעות לטובתי - האם אני מכוסה חוקית? שוק ההון 15
א טעות מעקב בקרן מחקה S&P500 שוק ההון 9
Summers צמצום טעות עקיבה, סיכון מנפיק וסיכון רגולטורי שוק ההון 38
I טעות בהגדרת תשואה לפדיון שוק ההון 5
ח החלטת בית הדין בהאג והתארגנות כלכלית לקראתה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 12
Y איך להגיע לעצמאות כלכלית? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 32
A מעבר לקטנוע חשמלי - כדאיות כלכלית לעומת חסרון טווח הנסיעה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
O בדרך לעצמאות כלכלית.. הרהורים יומני מסע אישיים 34
N קנית דירה ראשונה למגורים - התאבדות כלכלית או החלטה חכמה? נדל"ן 8
T זוג סולידי עם שאיפות לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 13
ס יומן מסע בדרך לחירות כלכלית יומני מסע אישיים 13
W זוג בני כמעט 30 שרוצים להתפתח כלכלית- חוסכים כל חודש 14 אלף ורוצים להשקיע שוק ההון 12
whybe יעוץ השקעות בראי עצמאות כלכלית פוסטים מאיכות נמוכה 5
P מדד איכות חיים 2020 (למ"ס) - שביעות רצון כלכלית אוף טופיק 0
A התנהלות כלכלית הורה מזדקן אוף טופיק 13
אחת שרוצה לדעת מחיילת לעצמאית (כלכלית) יומני מסע אישיים 27
P חשבתם פעם להצביע לפי מדיניות כלכלית ? פוסטים מאיכות נמוכה 32
S המסע לעצמאות כלכלית (בן 21) יומני מסע אישיים 33

נושאים דומים

Back
למעלה