• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חלק סולידי לטווח של 5-10 שנים

Forca

משתמש סולידי
דירוג
6
יש לי חלק סולידי גדול בתיק, כ- 300K כרגע, שכל רבעון גודל ב- 15K, כרגע הוא נזיל בעו"ש ואני מתלבט בין:

1. פיקדון: יכול לקבל ריבית של 0.8-1.2% (שעולה עד 2.4%) בפיקדון ל-5 שנים עם יציאה כל שנה החל משנתיים.
חסרון: אי אפשר להפקיד כל חודש חלק מהמשכורת.
יתרון: ביטחון

2. אג"ח ממשלתי כללי - רואה שהוא עשה תשואה שלילית בשנה האחרונה ,3% ב-3 שנים האחרונות
חסרון: תשואה לא ידועה, עמלות ק\מ
יתרון: נזיל, יכול להעביר חלק למניות כשאצטרך (למרות שאוכל גם מהמשכורת החודשית אחרי שאני מחכה קצת)

1. מה אתם הייתם עושים?
2. האם יש עוד אפשרויות שלדעתכם אטרקטיביות במצב הזה?

תודה!

יש לי חלק סולידי גדול בתיק, כ- 300K כרגע, שכל רבעון גודל ב- 15K
מה שחשוב זה מה החלק היחסי של זה מהתיק, באחוזים.
יתרון: ביטחון
אתה בטוח? באיזה מובן? ולמה אתה חושב שפקדון בבנק (בישראל) בטוח יותר מאג"ח של ממשלת ישראל? תכתוב בגוגל "אתי אלון".
2. אג"ח ממשלתי כללי - רואה שהוא עשה תשואה שלילית בשנה האחרונה ,3% ב-3 שנים האחרונות
חסרון: תשואה לא ידועה, עמלות ק\מ
אתה מבלבל בין שינוי ערך הנייר לבין תשואה. היתרון באג"ח הוא שהתשואה ידועה (כל עוד אתה מחזיק למשך המח"מ).

אתה בטוח? באיזה מובן? ולמה אתה חושב שפקדון בבנק (בישראל) בטוח יותר מאג"ח של ממשלת ישראל? תכתוב בגוגל "אתי אלון".
גם בסיפור של אתי אלון, הפיקדונות קיבלו ערבות של בנק ישראל והכסף של המפקידים לא אבד. פיקדונות הם פחות או יותר שווי ערך(מבחינת סיכון) לאגחים של ממשלת ישראל לתקופה דומה.

אג"ח קונצרני אמריקאי בדירוג גבוה.
1. למה דווקא אקח קונצרני אמריקאי בדירוג גבוה?
2. זה לא בקירוב באותו סיכון של מניות?

האמת שיש לי מכר שגר בניו יורק והוא רואה חשבון של חברות גדולות ומתעניין ממש באגח קוצרני, נראה לי ששווה לשאול אותו על זה

VCIT
VCSH
יש גם מקבילים איריים וישראלים.

נתנו תשואה של -3% מינואר 2013 ועד היום, למה שלא יהיה עדיף פיקדון בבנק?

יש את קסם KTF אג"ח קונצרניות ארה"ב שלא טרחתי לבדוק מה ההבדל בינו לבין VCIT\VCSH אבל ממש מעניין - נתן תשואה של כ- 18% ב-2014. מה הסיבה?

1. הם לא, הם נתנו יותר.
2. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתיד.

שער דולר/ש"ח + צוברות דיבידנדים/ריבית.

קצת מפחיד החשיפה הענקית שתהיה לדולר (מניות + אגח קונצרני ארה"ב) אבל נשמע מעניין.
מכיוון שהמרת מט"ח עבור 300K ( + כל X חודשים שאני אפקיד לשם) יכולה לעלות הון, רוצה להשוות בין האלטרנטיבה הישראלית.

VCIT
המרת מט"ח תעלה עבור 300K לשני הכיוונים חד פעמי (נניח 200 פיפס מעל הרציף) - 1200 ש"ח (~600 ש"ח לכל כיוון אם חישבתי נכון)
+ 15K ברבעון שזה עוד כ- 200 ש"ח לשנה כולל עמלות קניית נייר ערך ארה"ב
וצפויה לתת תשואה ממוצעת של 3.82% בשנה, שזה כ- 11K

קסם קוצרני ארה"ב
בית ההשקעות כבר שובר את הראש על ההמרת מט"ח, שמן הסתם מתקזזת לי מהתשואה, אבל משער שיש להם תנאים יותר טובים בהמרת מט"ח ממני
אני משער שהקרן צוברת דיבידנדים וזה מגולם במחיר של הקרן, לא יודע אם חשבתי במדויק את הביצועים - יוצא כ 3% בשנה (לא הבנתי את זה כל כך, מי שנכנס ב- 2014 הרוויח 17% שזה התאריך של רוב הפדיונות? אי אפשר לדעת מתי זה פשוט ולהכנס לפני? ואיך הגיוני שקרן כזאת מפסידה - לדוג' שנה שעברה ירדה 4.67%)

קסם קוצרני ארה"ב
בית ההשקעות כבר שובר את הראש על ההמרת מט"ח, שמן הסתם מתקזזת לי מהתשואה, משער שיש להם תנאים יותר טובים ממני
אני משער שהקרן צוברת דיבידנדים וזה מגולם במחיר של הקרן, לא יודע אם חשבתי במדויק את הביצועים - יוצא כ 3% בשנה (לא הבנתי את זה כל כך, מי שנכנס ב- 2014 הרוויח 17% שזה התאריך של רוב הפדיונות? אי אפשר לדעת מתי זה פשוט ולהכנס לפני? ואיך הגיוני שקרן כזאת מפסידה - לדוג' שנה שעברה ירדה 4.67%)
1. זה האופציה המועדפת עלי אם הייתי ישראלי בלבד מבלי להכנס לשיקולי המח"מ.
2. תתעלם מהפדיונות וכו', תסתכל על הריבית והמח"מ ותחליט אם זה מתאים לך.
3. לגבי ההפסד: הקרן חשופה לדולר, דולר יורד=הקרן יורדת וההפך.

קח בחשבון שאני לא ממליץ, רק מעלה רעיונות ואומר מה טוב לי!

1. זה האופציה המועדפת עלי אם הייתי ישראלי בלבד מבלי להכנס לשיקולי המח"מ.
2. תתעלם מהפדיונות וכו', תסתכל על הריבית והמח"מ ותחליט אם זה מתאים לך.
3. לגבי ההפסד: הקרן חשופה לדולר, דולר יורד=הקרן יורדת וההפך.

קח בחשבון שאני לא ממליץ, רק מעלה רעיונות ואומר מה טוב לי!

לא הבנתי מה הכוונה תתעלם מהפדיונות, בקרן הישראלית הכל גלום במחיר של הקרן לא? כל מח"מ, ריבית, וכל מה שהיא מקבלת - הולך למחיר שלה.

אג"ח קונצרני אמריקאי בדירוג גבוה.
מה דעתך על iBonds של iShares?
פקיעת האג"חים בתאריך X מורידה את הסיכון ליציאה בתאריך X.
זאת אומרת שאם הוא צריך את הכסף בעוד 3 שנים - בקרן אג"ח סטנדרטית יש סיכויים גדולים יותר לאבד כסף שיציאה מאשר בקרן iBonds עםתאריך פקיעה בעוד 3 שנים.

*אני יוצא מתוך נק' הנחה שהוא יצא בתאריך X הוא לחלופין לא ישאיר את הכסף בקרן לנצח

זאת אומרת שאם הוא צריך את הכסף בעוד 3 שנים - בקרן אג"ח סטנדרטית יש סיכויים גדולים יותר לאבד כסף שיציאה מאשר בקרן iBonds עםתאריך פקיעה בעוד 3 שנים.
אם צריך את הכסף בעתיד הלא רחוק אז זה פתרון לא רע בכלל.
צריך לבדוק את הדמי ניהול.

כן אבל מה הקשר למח"מ?
ומה אכפת לך לגבי פדיונות?
התשואה של הקרן הישראלית תלויה במח"מים של האחזקות שלה, לא? הכל מגולם במחיר של הקרן, ז"א שהמחיר של הקרן מושפע מהמח"מ.
אני מנסה להבין את ההבדלים בין הקרן הישראלית לקרנות כמו iBonds/VCIT

*אני יוצא מתוך נק' הנחה שהוא יצא בתאריך X הוא לחלופין לא ישאיר את הכסף בקרן לנצח

למה בקרן אגח סטדרטית יש סיכויים גדולים יותר לאבד כסף ביציאה?

עריכה:
ממש מגניב iShares iBond, יש להם מחשבון באתר שמציע לך הצעות לפי תאריך פקיעה

בחרתי לדוגמה 2022 והוא הראה לי קרנת אג"ח שנפקעות עד שנת 2022, לא הבנתי אבל איך זה עובד אם אני בסוף אשאיר את הכסף ליותר זמן

התשואה של הקרן הישראלית תלויה במח"מים של האחזקות שלה, לא? הכל מגולם במחיר של הקרן, ז"א שהמחיר של הקרן מושפע מהמח"מ.
אני מנסה להבין את ההבדלים בין הקרן הישראלית לקרנות כמו iBonds/VCIT
התשואה של הקרן באופן עקרוני תלויה גם במח"מ שלה, ככל שהוא ארוך יותר אתה הקרן מסוכנת יותר ואתה תצפה לקבל תשואה גבוהה יותר.
למה בקרן אגח סטדרטית יש סיכויים גדולים יותר לאבד כסף ביציאה?
כי אתה לא יודע מה תהיה הסביבה העסקית עוד X שנים, במח"מ יורד ככל שהזמן עובר הסיכון יורד.
לא הבנתי אבל איך זה עובד אם אני בסוף אשאיר את הכסף ליותר זמן
כנראה שהקרן תפדה ואתה תקבל מזומן לכיס.

הוא לא הולך להשאר לנצח אבל אין לי תאריך X, זה יכול להיות ב- 2022 ויכול להיות ב- 2024-2025.

עריכה + שאלה:
נניח אני בוחר ב- iShares iBond שנה 2022, יוצא תשואה של 2.73% ל-3 שנים אחרונות, בוחר שנה 2024 יוצא תשואה 3.14% ל-3 שנים אחרונות. התשואה לא אמורה להיות "שלילית" עד לשנה המיועדת? 2022\2024?

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A פיקדון דולרי == חלק סולידי ? שוק ההון 33
E התלבטות לגבי חלק סולידי בתיק השקעות שוק ההון 0
deussex אחוז נכס נדל"ן בבעלות, בחישוב מאזן מניות - חלק סולידי שוק ההון 2
O חלק סולידי בתיק פטור? שוק ההון 18
G חלק מעט יותר סולידי לתיק שוק ההון 15
G חלק סולידי - אג"ח מדינה בישראל - צמוד מדד או לא? שוק ההון 5
E השקעה חלק סולידי שוק ההון 3
U צפייה בשוטף חלק הפיצויים בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ש הגדלת הפרשת חלק עובד לקרן השתלמות מעבר ל-2.5% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
C איך לציין לבנק שאני רוצה להעביר רק *חלק* מהניירות לבית ההשקעות? שוק ההון 11
M תשלום מעביד לביטוח אובדן כושר עבודה - האם אפשרי גם חלק השכר שמופנה לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
א דף חלק יומני מסע אישיים 20
C האם לסגור את חלק הפריים של המשכנתה? נדל"ן 9
G האם לפרוע חלק מהמשכנתא? נדל"ן 17
ס איך מעבירים לIB חלק מהאחזקות בנייר מסוים? שוק ההון 0
W משכנתה על חלק מדירה נדל"ן 2
C העברת חלק מהפנסיה \ השתלמות לחברה אחרת לצורך פיזור סיכוים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
Z השלמת מסמכים בדו"ח שנתי. יועץ מס המייצג שלי הגיש את הדו"ח אך לא הגיש נכון חלק המסמכים (1322), קיבלנו הודעה על כך ממס הכנסה. מיסים 5
ד מתי כדאי להחזיר את חלק הפריים במשכנתא? נדל"ן 13
N טופס 134 עזרה במילוי חלק של ק"ה מיסים 32
M קבלת חלק קטן בדירה במתנה - שיקולים נגד? נדל"ן 7
Z חלק לא שלם של מניות. שוק ההון 3
R האם לשים את כל החסכונות על משכנתא או להשאיר חלק מהחיסכון ולהשקיע במדד ל30 שנה שוק ההון 3
E חישוב חלק הריבית מההחזר החודשי נדל"ן 1
I פרעון חלק מהמשכנתא או השקעה בשוק ההון נדל"ן 22
A התייעצות לגבי מסלול תשלום לקבלן - חלק מההון קיים בנכס אחר שהוא ללא משכון \ הלוואות נדל"ן 8
R סגירת חלק מהמשכנתא נדל"ן 32
S מה קורה להפרשת חלק העובד בהפרשה רטרואקטיבית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Aslan Vanguard מודיעים על הפחתה בדמי ניהול של חלק מהETF’s ביניהן VT ו VXUS שוק ההון 26
M שוקל להשקיע חלק משמעותי מהכסף של אמא שלי בחשיפה ל100% מניות שוק ההון 26
א האם קרנות הפנסיה מחייבות להשקיע חלק מהכספים בשוק ההון הישראלי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S הצמדת חלק מההון למחירי הדירות בארץ שוק ההון 7
א האם נכון לוותר על חלק "ביטוח מנהלים" עבור הטבה משמעותית בדמי ניהול ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D שומת מס הכנסה 2020 - חלק 9 פירוט תשלומים - תשלומים ע"ח מ"ה - מה זה? מיסים 11
deussex האם RSUs ו ESPP חלק מהמאזן (מניות:לא מניות) או רק חלק מהשווי ? שוק ההון 4
A יתרון בהפרשת חלק מהמשכורת לקרן התשלמות בנוסף למינימום פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
E שאלה היפותטית לגבי חבות מס הכנסה + בט"ל למי שעובד חלק מהשנה מיסים 5
N איך מגלים מה עלה בגורלה של דירה בירושה מהעבר? והאם החזקת חלק מדירה שקול להחזקת דירה? נדל"ן 6
P מס רכישה על חלק קרקע קטן? נדל"ן 10
B השקעה בשעונים בתור חלק מייצב בתיק ההשקעות השקעות אלטרנטיביות 23
M מס רווח הון במקרה של מכירה של חלק מהמניות שוק ההון 9
guesto חלק כולל בשוק של סקטורים שוק ההון 3
ה פחד גבהים, שוקל למכור חלק שוק ההון 40
NightStyle הקצאת נכסים, ניסיון הכאת השוק? חלק 2 שוק ההון 2
ה פשיטת רגל - חלק 1 צרכנות פיננסית 25
P מס כשעל חלק מההפקדות רווח, ועל השאר הפסד (מוצר מנוהל) צרכנות פיננסית 1
P למה חלק מקרנות הסל המחקות לא מציגות תשואות כמו המדד שוק ההון 10
Plato קרן פנסיה - חלק מהתיק לפרישה מוקדמת? צרכנות פיננסית 52
O העברת חלק ספיציפי מהחזקה כוללת לברוקר אחר שוק ההון 1
M פיצול הוראת מכירה וגבייה עבור כל חלק שוק ההון 4