• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חיסכון לילדים - תיק מניות על שמם?

דורדורדור

משתמש רשום
דירוג
1
שלום,

חיפשתי וחיפשתי ולא מצאתי תשובה בפורומים אז אני שואל כאן

אני מעוניין לפתוח חיסכון ארוך טווח לילדים מבוסס תעודות סל עוקבות מדד על שמם. לא רוצה להסתבך עם ומיסוי והעברות על שמם בעוד 10-20 שנים כאשר התיק כבר יצבור נכסים. קופת גמל להשקעה היא לא אופציה מוצלחת שכן הם עם א אזרחי ארצות הברית (על פי רואה החשבון שלי), ולכן אני מכוון למוצרי vangurad.

האם ניתן לפתוח תיק מניות על שמם (בישראל - מיטב דש לדוגמא? או בחול)? איך אנשים אחרים שבחרו בכיוון הזה מנהלים את הסיטואציה הזו?

בכל אופן התוכנית שלי היא לבצע הפקדה חודשית או רבעוניות בעוקבי מניות.

תודה רבה רבה רבה

שלום,
אני מעוניין לפתוח חיסכון ארוך טווח לילדים מבוסס תעודות סל עוקבות מדד על שמם. לא רוצה להסתבך עם ומיסוי והעברות על שמם בעוד 10-20 שנים כאשר התיק כבר יצבור נכסים. קופת גמל להשקעה היא לא אופציה מוצלחת שכן הם עם א אזרחי ארצות הברית (על פי רואה החשבון שלי), ולכן אני מכוון למוצרי vangurad.
האם ניתן לפתוח תיק מניות על שמם (בישראל - מיטב דש לדוגמא? או בחול)? איך אנשים אחרים שבחרו בכיוון הזה מנהלים את הסיטואציה הזו?

בארה"ב יש חקיקה ברורה. אתה פותח חשבון מסוג UTMA, שמאפשר לך להעביר כסף לילדים (תחת כלללי המתנות), ולנהל את החשבון עבורם עד שהם מגיעים לבגרות. אני יודע שלוואנגארד יש חשבונות מסוג כזה. כמובן שבתוך החשבון הזה אתה יכול להשקיע בכל המגוון הגדול של מוצרי ואנגארד.
שים לב שכל עוד הם קטינים, המיסוי הוא עליך. כלומר, בסוף השנה ואנגארד שולחים 1099 שאותו אתה מגיש ביחד עם ההכנסות שלך.

כמובן דיסקליימר: אינני רו"ח, אינני יועץ מס ואינני מבין בחובות דיווח לא בישראל ולא בארה"ב. כדאי לך להתייעץ עם הרו"ח שלך (אם אין לך, אז תיקח מישהו. זה לגמרי שווה את המחיר).

אני יודע שלוואנגארד יש חשבונות מסוג כזה
זה לא עוזר לו מכיוון שואנגארד לא פותחים חשבונות לתושבי חוץ. מה שכן לאינטראקטיב ברוקרס יש חשבון כזה.
תחפש אינטראקטיב בפורום ותראה אם זה מתאים לך. לא הייתי פותח שם לילדים, אלא אם לי היה גם חשבון שם בעצמי (ויש לי).

שים לב שכל עוד הם קטינים, המיסוי הוא עליך.
נכון למיסוי ישראלי - פשוט משלמים מס בישראל על הדיבידנדים של הילד. במיסוי אמריקאי, הדיווח הוא אמנם עליך, אבל החישוב של הכנסות פאסיביות הוא מעט שונה.
בגדול ה1,100 הראשונים הם פטורים, וה-1,100 השניים (בכל שנה) מחויבים במדרגות המס של הילד שבמקרה של דיבידנדים זה גם 0%. מעל זה כבר ההכנסות ממוסות במדרגות של ההורה (כדי למנוע מהורים להעביר נכסים רבים לילד כדי לשלם מס במדרגה שלו).

שלום,

חיפשתי וחיפשתי ולא מצאתי תשובה בפורומים אז אני שואל כאן

בכל אופן התוכנית שלי היא לבצע הפקדה חודשית או רבעוניות בעוקבי מניות.

תודה רבה רבה רבה
נדמה לי שהנושא נדון כאן בעבר בהרחבה.
כסף על שם הילדים זה מתכון לצרות בפרט אם הסכום משמעותי.
לפני גיל 18 אתה עלול להדרש לאישור בית משפט לעריכת כל פעולה.
בגיל 18 הוא עלול לממש איזה חלום שלא בדיוק תואם את מטרתך.
בגיל 25 מישהי שגרה איתו כמה חודשים עלולה להבין שחצי מהכסף שם (או לפחות הצבירה בתקופה המשותפת) בעצם שייך לה.

נערך לאחרונה ב:
תודה רבה על התגובות.

לא כל כך מוטרד איך הילדים יעשו שימוש בכסף. יותר מוטרד מה הכלי הכי פושט לפתוח חשבון מניות על שם ולבצע פעולות עד הגיעם לבגרות.

תודה רבה על התגובות.

לא כל כך מוטרד איך הילדים יעשו שימוש בכסף. יותר מוטרד מה הכלי הכי פושט לפתוח חשבון מניות על שם ולבצע פעולות עד הגיעם לבגרות.
למה זה משנה לך אם זה על שמם?
כשיגיע הגיל שתרצה להעביר להם את השליטה, פשוט שיפתחו חשבון אז ותעביר להם את הניירות "שלהם"

אין מגבלה על מתנות בארץ, ואין מס על מתנות בארץ, אבל להעביר תיק ני״ע לאדם אחר זה אירוע מס, גם אם זה קרוב משפחה, ותדרש לשלם מס רווח הון כאילו מכרת את כל התיק.

ניסיתי עכשיו לפתוח באינטרקטיב חשבון Custodian לקטין (לילד שלי). לא הצלחתי כי בשלב הזנת הפרטים דרשו שיהיה מעל גיל 18.. ובתמיכה אמרו לי שאי אפשר מחוץ לארה״ב.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
זרטוסטרא תיק חיסכון לילדים שוק ההון 36
א חיסכון לילדים בib (בעקבות הפוסט האחרון בבלוג) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
האזרח החשדן חיסכון לילדים - מבולבל שוק ההון 34
M חיסכון לילדים - קופת גמל להשקעה מחקה sp 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
N חיסכון לילדים צרכנות פיננסית 38
H חיסכון לילדים שוק ההון 15
D חיסכון נפרד לילדים שוק ההון 1
א חיסכון לילדים - איפה ואיך? שוק ההון 2
B חיסכון לילדים - התלבטות שוק ההון 26
N חיסכון לילדים - השוואת אפשרויות השקעה שוק ההון 41
ט חיסכון לילדים - אפיק לטווח ארוך שוק ההון 45
H הפתעה | חיסכון משמעותי בחשבון המים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
י אירוע מס בשינוי גוף מנהל לפוליסת חיסכון מיסים 6
Y חיסכון מקסימלי- משקיע לטווח ארוך שוק ההון 4
S משיכת כספים מפוליסת חיסכון שוק ההון 9
S חיסכון לטווח לא ידוע שוק ההון 5
O מה לעשות עם ההורים- חיסכון לילד שוק ההון 32
ר זהב במקום חיסכון בבנק, חכם או פחות??? פוסטים מאיכות נמוכה 19
J חיסכון של סכום גדול בקרן כספית שוק ההון 4
T התייעצות - סגירת הלוואה או המשך חיסכון צרכנות פיננסית 4
S איך אתם ממקסמים חיסכון עם מועדוני צרכנות וקופונים צרכנות פיננסית 10
S חיסכון במק"מ לעומת פיקדון בבנק שוק ההון 5
T קרן כספית + חיסכון לשעת חירום שוק ההון 4
F חיסכון לילד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ח העברת דירה שניה במתנה לילד- חיסכון במס שבח נדל"ן 10
dudde162000 התייעצות בנוגע פיצול חיסכון פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
J חיסכון לטווח הארוך ופטור מס שוק ההון 8
N דרכים אופטימליות להשקעה של 100,000 ש"ח (הלוואה / מכירת מניות / חיסכון) שוק ההון 6
מ המלצה להשקעה או חיסכון פוסטים מאיכות נמוכה 3
ל דמי ניהול- פוליסת חיסכון וקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S כלי טכני לירושה - גמל / פוליסת חיסכון? צרכנות פיננסית 2
מ תכנית חיסכון לילד (רך שנולד) שוק ההון 1
ו שאלות על תוכניות חיסכון/פקדונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
א אסטרטגיה השקעה - לבעלי חיסכון קטן שוק ההון 5
E עצמאי - חיסכון באופן עצמאי . אפשרי או לא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
M חיסכון בבנק לאומי צרכנות פיננסית 8
א חיסכון חודשי - איזה מוצר הכי יתאים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M חיסכון במיזוג מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
E עיכוב בפדיון פוליסת חיסכון שוק ההון 0
M חיסכון במס רכישה ושבח נדל"ן 7
G התייעצות: האם להוציא קופת גמל להשקעה+פוליסת חיסכון ולשלם מס לטובת הפחתת העמלות? שוק ההון 7
שם משתמש בעייתי האם יש דבר כזה חיסכון בבנק עם ריבית מעל 2% לשנה? צרכנות פיננסית 5
M חיסכון בכביסה מי כאן מכיר\ה את הג'ינס במקפיא? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
A חיסכון כסף בצד ללא השקעתו שוק ההון 11
א חיסכון כסף בצד מדי חודש שוק ההון 12
H התלבטות בין פוליסת חיסכון לקופת גמל להשקעה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 21
M חיסכון במים שיטה שלי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
ב פוסט עם יד על הלב - חיסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
C חיסכון לכל ילד- טימינג בהחלפת בית השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10

נושאים דומים

Back
למעלה