• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה קטנה להתחלה

girrig

משתמש סולידי
דירוג
9
היי,
אז אני עוד צעיר יחסית (אמצע שנות ה20). אני לא רוצה לצלול עמוק מדי לתוך ענייני ההשקעות מהסיבה הפשוטה שאני סטודנט, שעובד, בעתיד הלא-רחוק גם אתחתן ואקים משפחה, וברקע יש גם סיפור משפחתי מורכב. בקיצור, יש לי הרבה דברים ששואבים ממני זמן וכרגע אני לא יכול להיות כל הזמן בבקרה על מניות והשקעות. במילים אחרות:
1. אני מעדיף ש"מישהו אחר" יטפל עבורי בכסף ולא שאני אצטרך לשחק איתו כל הזמן, משהו בסגנון של "שגר ושכח".
2. מעוניין בהשקעה "צנועה" ו"בטוחה" יחסית, כלומר לא משהו שבמגיפה הבאה כל הכסף יעלם, וכסף שיהיה ניתן למשוך בעוד כ20 שנה או קצת לפני.
בגלל 2 האפשרויות האלה, אני מבין שהכי מתאים זה לפתוח קופת גמל בבית ההשקעות ו/או קרן סל.

כמה שאלות:
א. האם אלה באמת 2 האפשרויות ה"צנועות והבטוחות" היחידות?
ב. האם, ניתן (או משתלם?) בכלל להפקיד סכום נמוך (נניח 50-100 ש"ח בחודש)? אני לא בטוח אם אוכל להפקיד הרבה מעבר ל100-150 ש"ח בחודש
ג. אני מתכוון ללכת ליועץ השקעות של הבנק, אבל מפחד שהוא ינסה למכור לי שירותים של הבנק. בכל אופן - אילו שאלות חשוב לשאול את יועץ ההשקעות?

תודה :)

קניית קרן מחקה זולה היא הדרך הפשוטה ביותר להשיג את מה שאתה רוצה. חפש בבלוג את הפוסט על הקרנות של בלאקרוק.
קניה בסכום קטן כל חודש אינה מומלצת, כי יש עמלות על כל פעולה. במקרה כזה עדיף.לך לשים בצד את הכסף ולקנות פעם אחת בשלושה חודשים הסכום של 300 מאשר 3 פעמים 100.

היי, אני חושב שהשאלה הראשונה היא מה המטרות שלך בכלל לכסף, יש אחד שרוצה רק ״להניח״ את הכסף עד שיצטרך אותו, ויש אחד שמחפש לייצר איתו הרבה יותר.
אני גם כן באמצע שנות ה-20, וההון שלי שהתחלתי להשקיע היה בטווח של עשרות אלפים (מהעשרות הנמוכים- 20,30 אש״ח), ואני התחלתי דווקא בנכסים דיגיטליים עם סיכון ורווחיות גבוהים יותר על מנת באמת לצמוח משם.
היום יש מיזמים של נכסים דיגיטליים שמתחילים גם ב-1000 שח, שבהם עובדים עבורך (לא התעשרות מהירה מן הסתם), אבל אתה פסיבי לחלוטין ומניב הכנסה חודשית.

אפשר לשים בקופת גמל להשקעה, שם אין עמלות קניה ומכירה (מן הסתם זה מגולם בדמי ניהול גבוהים יותר)

שווה לבחון קרן השתלמות.
היא תהיה נזילה הרבה לפני הגמל אם אתה מתכנן להשתמש בכסף עוד עשרים שנה, והיא נהנית מאותם הטבות מס להבנתי.
מעבר לזה, רוב ההשקעות הטובות לא דורשות התעסקות והתעדכנות אלא בחירה קפדנית, הקצאת משאבים נכונה ו'שגר ושכח'.

קניית קרן מחקה זולה היא הדרך הפשוטה ביותר להשיג את מה שאתה רוצה. חפש בבלוג את הפוסט על הקרנות של בלאקרוק.
קניה בסכום קטן כל חודש אינה מומלצת, כי יש עמלות על כל פעולה. במקרה כזה עדיף.לך לשים בצד את הכסף ולקנות פעם אחת בשלושה חודשים הסכום של 300 מאשר 3 פעמים 100.
ניסיתי להבין וקראתי גם בעוד כמה מקורות ידע באינטרנט, אני מודה שלא הבנתי מספיק.
הבנתי שקרן מחקה היא פחות ריסקית (כי היא מחקרה), לא הבנתי מה היתרון של בלאקרוק.
בשורה התחתונה, יש סכום מסוים של כסף שאני מוכן מדי חודש להוציא מהחשבון שלי כדי שיצטבר ובעוד 20-30 שנה גם יהיה גדול יותר מ"סתם" עוד קופת חסכון. מינימום התאמצות ממני להבין את כל העולם הפיננסי, פשוט כי אני לא בקיא ואין לי זמן באמת להיכנס לעובי הקורה. לא כי אני לא רוצה, אלא כי באמת שאין לי את היכולת הזו כרגע ו"חבל על הזמן" כשמדובר בהשקעה שזמן זה חלק אינטגרלי חשוב.
אז מה אני צריך לעשות כדי שהקסם הזה יקרה? :)

אפשר לשים בקופת גמל להשקעה, שם אין עמלות קניה ומכירה (מן הסתם זה מגולם בדמי ניהול גבוהים יותר)
אם אני הבנתי נכון, קופת גמל להשקעה היא הרבה יותר "בטוחה" מקרן מחקה, אבל מצד שני באמת פחות "רווחית" (לי) מקרן סל?

אם אני הבנתי נכון, קופת גמל להשקעה היא הרבה יותר "בטוחה" מקרן מחקה, אבל מצד שני באמת פחות "רווחית" (לי) מקרן סל?

אני לא חושב שהבנת נכון. קופת גמל להשקעה היא רק עטיפה. דרך המסלול אתה קובע את מידת הסיכון שלך

אני לא חושב שהבנת נכון. קופת גמל להשקעה היא רק עטיפה. דרך המסלול אתה קובע את מידת הסיכון שלך

טוב, אני מבולבל לגמרי.
נדמה שאני דומה למייק הזה:
5. אם למייק כואב הראש, הוא אינו מעוניין להגיש דו"חות למס הכנסה, אינו רוצה להסתכן במס ירושה והוא מעוניין באופציה הפשוטה ביותר - יקנה בבית השקעות ישראלי ומפוקח את הקרן הישראלית השקלית של בלאקרוק על מדד S&P 500 בדמי ניהול של 0.07% - אשס.חוץ SPX 500, מס’ נייר 115925.

מקסימום תשואה במינימום התעסקות זה בדיוק מה שאני מחפש, גם אם התשואה יכולה להיות גדולה יותר במקרים אחרים.
עכשיו איפה אני יכול להבין יותר:
א. איך לבחור בית השקעות ישראלי מתאים
ב. למה דווקא את של בלאקרור, למה דווקא S&P500
ג. מה טווח הכסף שבאמת משתלם לעשות את זה. אם אני מפקיד 50 שקל זה משתלם? 100? 150? 200?

בחיי שניסיתי לקרוא, אבל אני כ"כ בור בנושא הזה שאני מתקשה להבין עד הסוף את המושגים והמשמעויות.
וכן, ניסיתי ללמוד מהבלוג ומגוגל אבל כאמור יש בפוקוס שלי הרבה נושאים אחרים שמטרידים אותי לא פחות (רקע משפחתי די מורכב, לימודים אקדמאיים תובעניים וכו').
אז אני ממש אשמח להכוונה איפה עוד אפשר להתעניין ולקרוא.
ד"א - יועץ השקעות/פנסיוני בבנק הוא רלוונטי לכל זה או שיהיה משוחד לטובת הבנק?

אז אני ממש אשמח להכוונה איפה עוד אפשר להתעניין ולקרוא.
הפנו אותך כבר, אבל אתה טוען שאין לך זמן, אז למה אתה מבקש עוד מקורות?
ד"א - יועץ השקעות/פנסיוני בבנק הוא רלוונטי לכל זה או שיהיה משוחד לטובת הבנק?
שוחד הוא דבר שאינו גלוי לציבור. יועץ בבנק מקבל משכורת מהבנק, לכן האינטרס שלו הוא שהבנק ירוויח לא שאתה תרוויח, זה גלוי לכולם (במילים שלך הוא "משוחד", כן).

הפנו אותך כבר, אבל אתה טוען שאין לך זמן, אז למה אתה מבקש עוד מקורות?
כי אני קורא, ועדיין לא מבין לגמרי עד הסוף, אז אולי יש מקור אחר שמסביר בצורה אחרת ושם אבין יותר טוב. אני כן מנסה להקדיש לזה את הזמן, הוא פשוט מוגבל.
עם מי אני אוכל להתייעץ בשביל לענות על השאלות שיש לי? יועץ השקעות עצמאי?

עכשיו איפה אני יכול להבין יותר:

תתקשר לאחד. תשאל איזה תנאים הם מציעים. תגיד תודה ותנתק. תתקשר לעוד אחד ותשאל איזה תנאים הם מציעים. לך על זה שנותן לך את התנאים הכי טובים.

ג. מה טווח הכסף שבאמת משתלם לעשות את זה. אם אני מפקיד 50 שקל זה משתלם? 100? 150? 200?

על ב. כבר עשו את החושבים בשבילך. אם אתה רוצה לעשות אופטימיזציה לזה תצטרך להכנס לעובי הקורה וללמוד. ולא בטוח שיש בכלל אופטימיזציה לאופציה הזו.
ג. תלוי בעמלות הקניה שיציעו לך בתי ההשקעות. הקרן הספציפית הזו שהזכרת עולה יותר מאלף שח ליחידה אחת ולדעתי אי אפשר בדרך כלל לקנות חלקי יחידה

טוב, אני מבולבל לגמרי.
נדמה שאני דומה למייק הזה:
5. אם למייק כואב הראש, הוא אינו מעוניין להגיש דו"חות למס הכנסה, אינו רוצה להסתכן במס ירושה והוא מעוניין באופציה הפשוטה ביותר - יקנה בבית השקעות ישראלי ומפוקח את הקרן הישראלית השקלית של בלאקרוק על מדד S&P 500 בדמי ניהול של 0.07% - אשס.חוץ SPX 500, מס’ נייר 115925.
פתרון מצוין למי שלא רוצה להסתבך.

כל בתי ההשקעות בערך אותו דבר. יש פה באתר טבלת השוואה אבל ההבדלים לא ברורים.
בלאקרוק הן הקרנות הזרות היחידות שאפשר לקנות בשקלים. הרבה יותר נוח מכך קרן זרה אחרת. בהשוואה לחלקם ישראלית יש יתרון של עקיבה פיזית (לא יודע להסביר בקיצור למה זה טוב, אבל אתה מקבל בסוף טיפה יותר ויש פחות סיכונים).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ב השקעה חודשית קטנה לבת 18 שוק ההון 1
ע השקעה חודשית קטנה עם זמינות מיידית ואפיק קצר, איפה ? שוק ההון 1
A אופציות של השקעה לקופת גמל קטנה צרכנות פיננסית 2
ש השקעה בקרנות איריות דרך אינטרקטיב ישראל שוק ההון 4
מ השקעה, קרן כספית ועו"ש שוק ההון 2
@ השקעה בנחושת שוק ההון 19
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R תמהיל השקעה לפנסיונר שוק ההון 17
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 25
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 14
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
A השקעה באג"ח שוק ההון 3
O השקעה בבורסה תא שוק ההון 0
א השקעה סולידית בדולרים שוק ההון 2
א השקעה בדירה להשכרה נדל"ן 8
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
O השקעה 4-6 שנים שוק ההון 16
א עצה לגבי השקעה במניות שבבים שוק ההון 44
חושב בגדול השקעה במכסות לגידול עופות השקעות אלטרנטיביות 20

נושאים דומים

Back
למעלה