• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה במדדי Growth Index

krembo

משתמש רגיל
דירוג
118
בבדיקה שביצעתי של מדדי חברות צמיחה אל מול מדדים מקבילים שמתי לב שבכל סוגי המדדים ולאורך כל התקופות מדדי חברות הצמיחה מנצחים את המקבילות הכלליות.
אמנם, הדיבידנדים גבוהים יותר במדדים הכלליים אבל בכל המקרים הם לא מפצים על כך בתשואה.
ב- Large Cap מדדי חברות הצמיחה האמריקאים אף עברו את cspx האירית הצוברת ב-5 שנים לפני הוספת הדיבידנדים למחלקות. נכון, הפיזור קטן יותר מהמדדים הכלליים אבל בכ"ז, בכל סוגי המדדים מ- Mega cap עד small cap מדדי חברות הצמיחה ניצחו.
1. אשמח לשמוע את דעתכם (בעד ונגד) השקעה במדדים אמריקאים של חברות צמיחה.
2. לאור ממצאי ההשוואה מול cspx, האם לדעתכם VUG או VOOG יכולות להיות אלטרנטיבה להשקעה בקרן אירית בחשבון פטור על אף מיסוי של 25% על דיבידנדים במקום 12-15% בקרן האירית ?
2. לטובת חשבונות פטורים, האם מוכרת קרן אירית צוברת שמחקה מדדי חברות צמיחה ?

למען הסר ספק, אין בנאמר על ידכם להוות ייעוץ אלא רק הצגה של היבטים שלא חשבתי עליהם.

להלן מספר דוגמאות:
Mega Cap
  • MGC - Mega Cap Index (דמי ניהול 0.07%, תשואה שנה- 8.83%, תשואה 5 שנים- 53.39%, תשואת דיב' - 1.48%)
  • MGK - Mega Cap Growth Index (דמי ניהול 0.07%, תשואה שנה-9.17% , תשואה 5 שנים- 71.44%, תשואת דיב' - 0.93%)
Large Cap
  • voo- Large Cap Index (דמי ניהול 0.03%, תשואה שנה- 8.28%, תשואה 5 שנים- 51.98%, תשואת דיב' - 1.44%)
  • vug - Large Cap Growth Index (דמי ניהול 0.04%, תשואה שנה-9.37% , תשואה 5 שנים- 68.22%, תשואת דיב' - 1.1%)
  • voog- Large Cap Growth Index (דמי ניהול 0.15%, תשואה שנה-10.41% , תשואה 5 שנים- 73.32%, תשואת דיב' - 0.95%)
  • קרן צוברת אירית cspx (דמי ניהול - 0.07%, תשואה שנה כולל דיב'-9.75%, תשואה 5 שנים - 65.11% כולל דיב')
MID Cap
  • VO- MID Cap Index (דמי ניהול 0.04%, תשואה שנה- 5.87%, תשואה 5 שנים- 43.69%, תשואת דיב' - 1.51%)
  • VOT- MID Cap Growth Index (דמי ניהול 0.07%, תשואה שנה-10.7% , תשואה 5 שנים- 58.43%, תשואת דיב' - 0.63%)

Small Cap
  • VB- Small Cap Index (דמי ניהול 0.05%, תשואה שנה- 0.63%-, תשואה 5 שנים- 38.19%, תשואת דיב' - 1.47%)
  • VBK- Small Cap Growth Index (דמי ניהול 0.07%, תשואה שנה-4.45% , תשואה 5 שנים- 52.21%, תשואת דיב' - 0.63%)

למען הסר ספק, אין בנאמר על ידכם להוות ייעוץ אלא רק הצגה של היבטים שלא חשבתי עליהם.
לא רציני למדוד תשואות (ולקבל החלטות) על תקופה של 5 שנים.
אתה עלול לגלות למשל שאג"ח שקלי ארוך זו השקעה מעולה.

תשואה גבוהה יותר=סיכון גבוה יותר
אין ארוחות חינם

יש לך טיימינג מוצלח. בדיוק הצגתי בלימודים מצגת עם תוצאות של אנליזה דומה שעשיתי.
המסקנות שלי היו מאוד שונות משלך, אם תרצה שאשלח לך שלח לי כתובת מייל בפרטי.

בקצרה - אם לוקחים מידע מ1970 עד היום, חברות ערך קטנות השיאו הכי הרבה תשואה. ברזולוציות של עשור, זה כבר מתהפך כל פעם:
בשנות ה90 מניות צמיחה הצליחו מאוד (אגב, בפער קטן ממניות ערך שהיו מאחוריהן). בשנות ה2000 הן התרסקו ומניות הערך הובילו. בעשור הנוכחי זה שוב מתהפך, מניות הצמיחה מובילות בפער ענק, מניות הערך נותנות תשואה עלובה.

יש הרבה ספרות על הנושא, אבל בגדול אפשר לראות שבכל מדגם מקבלים תוצאות אחרות, זה לא עקבי. ככל שמגדילים את המדגם (בהכרח אומר שחוזרים אחורה לימים של לפני חברות הייטק) זה מתקרב יותר ויותר למודל של פאמה ופרנץ' (אומד עקיב אם זה אומר לך משהו), three factor model.

המסקנה העיקרית שלי מהניתוח הזה, כמו מכל ניתוח אמפירי שעשיתי למודלים: אף אחד לא יודע מה יהיה, תשואות עבר לא מעידות כלום על תשואות הווה ועתיד, ועדיף פשוט לקנות את השוק כולו.

מי שהימר על חברות צמיחה בעשור הראשון של שנות האלפיים קיבל כוויה. שנות ה90 כל כך דומות לעשור הנוכחי, מה גורם לך לחשוב שבעשור הבא מניות הצמיחה לא יצללו שוב?

תשואה גבוהה יותר=סיכון גבוה יותר
אין ארוחות חינם
זו אכן התאוריה. בפועל זה לא תמיד נכון, בטח לא אם המדד לסיכון זה תנודתיות.
הראתי בעבודה הזו שמניות הצמיחה הקטנות נתנו בכל מדגם את התשואה הנמוכה ביותר עם סטיית התקן הגבוהה ביותר

זו אכן התאוריה. בפועל זה לא תמיד נכון, בטח לא אם המדד לסיכון זה תנודתיות.
הראתי בעבודה הזו שמניות הצמיחה הקטנות נתנו בכל מדגם את התשואה הנמוכה ביותר עם סטיית התקן הגבוהה ביותר

כלומר, סיכון גבוה ללא תשואה גבוהה?

י
מי שהימר על חברות צמיחה בעשור הראשון של שנות האלפיים קיבל כוויה. שנות ה90 כל כך דומות לעשור הנוכחי, מה גורם לך לחשוב שבעשור הבא מניות הצמיחה לא יצללו שוב?
ביצעתי בדיקה של Large Cap growth מול Large Cap בעשור של שנות ה-2000 ואכן באמת יש שם פער של 1.4% לטובת המדד הכללי (1.11%- מול 0.32% אכן מכה קלה בכנף ),
אבל האם העשור הזה בו העולם חווה 2 מהמשברים הגדולים בהיסטוריה מהווה עשור מייצג ?
האם רלוונטי להשוות את הכלכלה של שנת 2019 עם קצב התפתחות הטכנולוגיה לזו של שנות ה-70 ?
האם רלוונטי לעשות את הבדיקה לפי עשורים ? למה שנת לידתו של ישו רלוונטית לצורת ההשוואה ?
אולי נכון יותר לבצע את ההשוואה לפי תקופות של 10-15 שנים בצורה מתגלגלת ? מישהו מכיר השוואה כזו ?

מעבר לכך אני ממש לא מתיימר לחזות מה יהיה ואין לי גם ממש מסקנות. מעוניין לשמוע את דעתכם ומעריך מאוד את תגובתכם.

אבל האם העשור הזה בו העולם חווה 2 מהמשברים הגדולים בהיסטוריה מהווה עשור מייצג ?
לא. אבל שום עשור הוא לא מייצג. הבורסה מפתיעה על פעם מחדש. כל משבר היה שונה מקודמו. זו בדיוק הבעיה בלהסיק מה יהיה בעתיד ממה שקרה בעבר.
אבל זה גם בדיוק מה שאתה ניסית לעשות. האם המדגם שלך של 5 השנים האחרונות הוא מייצג? 5 השנים הבאות יהיו בדיוק כמו האחרונות? כנראה שגם לא.
האם רלוונטי לעשות את הבדיקה לפי עשורים ? למה שנת לידתו של ישו רלוונטית לצורת ההשוואה ?
אני יכול לשאול את אותה שאלה על ההשוואה שלך. למה הזמן שלוקח לכדור הארץ להקיף את השמש חמש פעמים הוא רלוונטי להשוואה?

מעבר לכך אני ממש לא מתיימר לחזות מה יהיה
אם אתה לא מתיימר לחזות מה יהיה - קנה את השוק.

אז ביצעתי השוואה בין Large Cap Growth Index ל - Large Cap על טווחי שנים של 15 שנה בין השנים 1972-2018 בצורה מתגלגלת כלומר שנים 1972-1986, 1973-1987,..., 2004-2018 ואלו הממצאים שעלו:
תשואה שנתית ממוצעת לכל הטווחים של 15 השנים - 12.93% מול 12.46% (Growth ניצחו).
תשואה שנתית ממוצעת הכי טובה (לטווח של 15 שנים) - 22.15% מול 19.35% (Growth ניצחו)
תשואה שנתית ממוצעת הכי גרועה (לטווח של 15 שנים) - 5.98% מול 5.34% (Large Cap ניצח)

מתוך 33 תקופות של 15 שנים ב- 24 תקופות ניצחו ה- Growth Index וב- 9 תקופות ניצחו ה- Large Cap

נערך לאחרונה ב:
1. אשמח לשמוע את דעתכם (בעד ונגד) השקעה במדדים אמריקאים של חברות צמיחה.
לדעתי זה מאוד נאיבי לחשוב שאתה יכול לבצע השקעות מאקרו מושכלות על סמך הסתכלות על מחירים היסטוריים
איך אתה יודע שלא כולם עלו על זה וכתוצאה מכך מניות צמיחה יקרות יותר ולכן תהיה פחות תשואה?

לדעתי זה מאוד נאיבי לחשוב שאתה יכול לבצע השקעות מאקרו מושכלות על סמך הסתכלות על מחירים היסטוריים
איך אתה יודע שלא כולם עלו על זה וכתוצאה מכך מניות צמיחה יקרות יותר ולכן תהיה פחות תשואה?
אני באמת לא יודע כלום, שמתי לב לתופעה מסויימת והעליתי אותה לדיון. ההבדלים הם באמת לא מאוד משמעותיים ובכ"ז ב-73% מהתקופות ניצחו ה-Growth. אני כמובן לא ממליץ על כלום ושמח לשמוע דעות של אחרים.

אני באמת לא יודע כלום, שמתי לב לתופעה מסויימת והעליתי אותה לדיון. ההבדלים הם באמת לא מאוד משמעותיים ובכ"ז ב-73% מהתקופות ניצחו ה-Growth. אני כמובן לא ממליץ על כלום ושמח לשמוע דעות של אחרים.
אני חושב שיש כאן הטייה כלשהי ולא משווים את הנתונים הנכונים
מדד צמיחה הוא מדד בעל מתדולוגיה כלשהי, לאורך הזמן היא שונתה והגיעה למה שהיא היום, היא בעצם מודדת שינוי בהכנסות החברה ושהשינוי השנתי בהן הוא מעל הממוצע, אבל זה מדד שדיי מזדנב מאחור, כי הוא תלוי בדוחות שהחברות מוציאות בדיעבד
מדד מניות גדולות הוא יותר פאסיבי כי הוא מרכיב מניות לפי שווי השוק שלהן ולא לפי ביצועיהן, משמע השינויים בו נגזרים יותר ממחיר המניה הנוכחי
הוא מוגדר ברף של 10B$, אאל"ט
אילו לא השוואות נכונות, אין שום סיבה לחשוב שיש קורולציה כלשהי ושאחר יהיה יותר טוב מהשני בעתיד

יש לך טיימינג מוצלח. בדיוק הצגתי בלימודים מצגת עם תוצאות של אנליזה דומה שעשיתי.
המסקנות שלי היו מאוד שונות משלך, אם תרצה שאשלח לך שלח לי כתובת מייל בפרטי.
נשמע מרתק, יש מצב שאתה משתף עם כולם?
כל מה שהסקת נשמע ממש מעניין. אני באופן אישי אשמח שזה יהיה נגיש ומוצג לרווחת הציבור.
אבל האם העשור הזה בו העולם חווה 2 מהמשברים הגדולים בהיסטוריה
נדמה לי שקצת נסחפת, היו משברים גדולים יותר, ובהרבה. לידם שניהם נראים כמו גיהוק..
ובכ"ז ב-73% מהתקופות ניצחו ה-Growth
נכון, אבל באחוזים די זניחים. ואז באמת השאלה של תמחור (וד"נ) שהעלה @מוריארטי מתחדדת- האם זה (עדיין) שווה את זה?

למרות זאת, הדיון העשיר והחכים אותי, ועל כך תודה.
דומני, שאפשר לקיים (אולי אף להשליך מכאן על) דיון מקביל לגבי מדד מניות ערך.

נשמע מרתק, יש מצב שאתה משתף עם כולם?
לא יודע איך מעלים לפה קבצים. בכל מקרה זה לא שגיליתי את אמריקה, הנתונים חשופים לכולם באינטרנט, פשוט השקעתי בזה קצת אקסל.
אם תרצה שלח לי כתובת מייל בפרטי ואעביר לך את האקסל/פאוור פוינט/עבודה עצמה בוורד, מה שתרצה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A יש לי בעיה לגבי השקעה במדדי המניות שוק ההון 14
ה השקעה במדדי מניות בבורסה בארץ שוק ההון 7
Gari איך למנף השקעה פאסיבית במדדי מניות? שוק ההון 5
amikal השקעה במדדי מניות של הבורסה האמריקאית שלא דרך כל גוף ישראלי שוק ההון 11
anonyshmeger דיון - "ראש בראש: השקעה פסיבית במדדי מניות מול השקעה במניות דיבידנד" דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 15
S השקעה לטווח ארוך במדדי ארה"ב שוק ההון 6
W השקעה במדדי חו"ל עולמיים שוק ההון 8
מ השקעה, קרן כספית ועו"ש שוק ההון 2
@ השקעה בנחושת שוק ההון 19
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R תמהיל השקעה לפנסיונר שוק ההון 17
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 25
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 14
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
A השקעה באג"ח שוק ההון 3
O השקעה בבורסה תא שוק ההון 0
א השקעה סולידית בדולרים שוק ההון 2
א השקעה בדירה להשכרה נדל"ן 8
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35

נושאים דומים

Back
למעלה