• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הרפורמה מתעודות סל לקרנות סל אושרה

יש מצב שדיברנו עם אותו הנציג :)
אי אפשר לדעת אם הנציג באמת קורא פה או שהוא שמע מלקוחות "קראתי בפורום הסולידית ש..." ומצטט את מה ששמע לשאר הלקוחות.

אם הם היו קוראים פה, אז הקונצנזוס סביב הכדאיות של אינטרגמל לא היה חזק כל כך.

פרסמו פה פעם את הרשימה של כל התעודות סל שיהפכו לקרנות ומתי , למישהו יש את זה?
בבקשה:

כאן הרשימה של הפעימות.
רשימת השינויים - החל מה-3/10/2018
1. תעודות סל שיהפכו לקרנות סל
פסגות- https://maya.tase.co.il/reports/details/1182936
תכלית- https://maya.tase.co.il/reports/details/1182930
קסם- https://maya.tase.co.il/reports/details/1182942
הראל- https://maya.tase.co.il/reports/details/1182919

2. קרנות מחקות שיהפכו לקרנות סל
מגדל- https://maya.tase.co.il/reports/details/1182644

יש לי נטיה גדולה שלא לחפש לי חדשות כלכליות בתקופה האחרונה (=רעש פיננסי שאני נמנע ממנו).
אם רוצים להימנע מרעש פיננסי, לא חייב להימנע מחדשות כלכליות, אפשר פשוט לצרוך אותן מהמקומות הנכונים (פורום הסולידית למשל).
אגב, שים לב שהפוסט הזה לא ממש מהתקופה האחרונה.

אני בדיוק על זה! נרשמתי לאינטרגמל וביקשתי העברת כספים באתר שלהם. כל הטפסים מתמלאים להנם אוטומטית ועכשיו אני מחכה לשיחות.
או ש- IBI (=הלמן אלדובי) מפרגנים לי כמו שפירגנו פה למתניניו ב- 0.25% דמי ניהול, או שאני לקוח חדש של מור בית השקעות (=אינטרגמל).
גם ככה לא צריך מהם הרבה, רק שיחזיקו לי את הכסף על S&P500 בדמי ניהול כמה שיותר נמוכים. שלום ולהתראות.
בהצלחה.

למה שאני אמשיך להחזיק נכסים של בתי השקעות שממירים לי אותם המרה כפויה בלי שום סיבה הגיונית?
חחחחחחח, אתה לא. זו בדיוק המשמעות של המרה כפויה.
האם תקנה אותן מחדש? תלוי מה יהיו הברירות שלך, ולא בטוח שיהיו לך ברירות טובות מאלו שהעלו לך את דמי הניהול....

בכתבה כתוב שהעלות של קרנות סל גבוהה יותר. מישהו יודע מדוע?
למה? כי הם יכולים. פשוט ככה.

כי אף אחד לא רוצה להיות היחיד שמעלה, ולעורר את זעם הלקוחות, אבל כשיש איזשהו אירוע, הם קורצים אחד לשני, אומרים "שלוש ארבע ו...", ומעלים את דמי הניהול.
ככל שיש מי שמשלם, הם יעלו את דמי הניהול. אם הם היו חושבים שהם לא יפסידו לקוחות, הם יעלו את דמי הניהול גם ל10%. ככה עובד השוק.

אולי באמת צריך להביא לפה את ואנגרד.
מי מתנדב לקדם את זה כיוזמה?

למה? כי הם יכולים. פשוט ככה.

כי אף אחד לא רוצה להיות היחיד שמעלה, ולעורר את זעם הלקוחות, אבל כשיש איזשהו אירוע, הם קורצים אחד לשני, אומרים "שלוש ארבע ו...", ומעלים את דמי הניהול.
ככל שיש מי שמשלם, הם יעלו את דמי הניהול. אם הם היו חושבים שהם לא יפסידו לקוחות, הם יעלו את דמי הניהול גם ל10%. ככה עובד השוק.
בנוסף,
יש לי הרגשה שאוכלוסיית הקליינטים של התעדות סל הישראליות היא לא כאן בפורום אלא בעיקר לקוחות המויעצים בבנק וכו' כאלו שבכלל לא מודעים לדמי הניהול.
היועץ בבנק לא יתקשר להציע להחליף קרן כשדמי הניהול שלה עולים.

יש לי הרגשה שאוכלוסיית הקליינטים של התעדות סל הישראליות היא לא כאן בפורום אלא בעיקר לקוחות המויעצים בבנק וכו' כאלו שבכלל לא מודעים לדמי הניהול.

אני אחד מהם. מכיוון שאני מתכנן להפקיד כל חודש לקרן מחקה S&P 500 ורוצה לעשות את זה בלי להמיר לדולרים ובמשיכה מדולרים בחזרה (פעולה שתעלה כמה אלפי שקלים אם לא יותר בסה"כ), כרגע הדמי ניהול עם 0.02%, גם אם הם יעלו ל 0.25% זה לא יהרוג אותי.

אני אחד מהם.
אתה לא בדיוק אחד מהם כי אתה מודע לדמי הניהול :)
אלא שאתה מוכן לספוג אותם, מה יקרה אם יעלו ל 0.6% כפי שתואר כאן, עדיין לא יהרוג אותך? אפילו לא יפצע אותך? ;)

אלא שאתה מוכן לספוג אותם, מה יקרה אם יעלו ל 0.6% כפי שתואר כאן, עדיין לא יהרוג אותך? אפילו לא יפצע אותך? ;)

יכאב מאוד. מאמין שזה לא יקרה מכיוון שיש קרנת ותיקות שדמי הניהול שלהם הגיעו עד 0.25%.
דבר נוסף הכסף כרגע מיועד לרכישת דירה בעתיד אז לטווח השנים שאני מתכנן למשוך את הכסף הסיכוי יותר נמוך.

שים לב לעמלת מינימום

בבית השקעות זה יוצא 3 ש"ח,
בבנק שלי 22 ש"ח.
אז זה או לשלם 19 ש"ח בחודש על הדמי ניהול בבית השקעות או 22 ש"ח כבר בבנק. העדפתי כבר בבנק

למה אין שם את 5122627?
לא יודע. רק ציטטתי. אתה מוזמן לשאול את @David שהביא את הקישור במקור. יש סיכוי מסוים שהוא יידע.....

יכאב מאוד. מאמין שזה לא יקרה מכיוון שיש קרנת ותיקות שדמי הניהול שלהם הגיעו עד 0.25%.
חפש מה יקרה אם תרצה היום קרן ישראלית שעוקבת אחרי המדינה השניה בגודלה בעולם (מבחינת שוק המניות) - יפן.
הכול תלוי בתחרות, ובכמה הן יכולים להעלות את דמי הניהול. אל תבנה על זה ש0.25 זה גבול עליון....

בעבר לא היתה עמלת קניה על קרנות נאמנות
ההבדל בין קרנות אקטיביות תמיד היה. ראה למשל תגובה מ2014:

נכתב ע"י הסולידית:
מסכימה, ולצד זאת, משה מעלה נקודה עצובה מאוד – השקעה בקרנות מחקות כרוכה בתשלום עמלת קנייה, בניגוד לקרנות נאמנות אקטיביות (ותודה לרגולטור).

קשה לי לחשוב על עיוות אכזרי יותר. זה קיים רק בשוק ההון הישראלי.

הסיבה לזה קשורה למנגנון עמלת ההפצה. ראה כאן יש על זה קצת הסבר:
נכתב ע"י הסולידית:
סוג הקרן לצורך עמלת הפצה
עמלת הפצה הנה עמלה שמשלם מנהל קרן הנאמנות לחבר הבורסה המפיץ את יחידות ההשתתפות ללקוחות – כלומר, לבנק או לבית ההשקעות שדרכו רכשתם את הקרן. החוק מבחין בין 4 סוגי קרנות לצורך זה:

• סוג 1 – קרנות נאמנות עם חשיפה למניות בשיעור מרבי של 10% וחשיפה לאג”ח ממשלת ישראל בשיעור של 85% לפחות. עמלת הפצה היא עד 0.25% לשנה
  • סוג 2 – קרנות נאמנות ששיעור החשיפה שלהן למניות הוא 50% ומעלה. עמלת הפצה של 0.8% לשנה
  • סוג 3 – קרנות נאמנות שאינן מסוגים 1, 2 או 4: עמלת הפצה של 0.4% לשנה
  • סוג 4 – קרנות נאמנות כספיות. עמלת הפצה של 0.1% לשנה.
באופן עקרוני, כמשקיעים פרטיים עמלת ההפצה פחות מעניינת אותנו, שכן היא מתייחסת לממשק שבין חבר הבורסה למנהל הקרן. הודות לתשלום הזה, משקיעים פרטיים יכולים לרכוש יחידות בקרנות כספיות ובקרנות נאמנות אקטיביות מבלי לשלם עמלות קנייה ומכירה לברוקר שלהם.

למרבה הצער, החוק קובע מפורשות כי “מפיץ לא יגבה עמלת הפצה בשל יחידות של קרן מחקה” (*).

המשמעות היא שהבנק לא מקבל תשלום ממנהל הקרן עבור הפצת יחידות ההשתתפות בקרן. ומה לדעתכם קורה במקרה כזה? נכון – התשלום מגולגל אלינו, המשקיעים הפסיביים, שצריכים לשלם עמלות קנייה ומכירה בכל פעם שאנו רוכשים קרן מחקה.

חשוב: עמלות קנייה ומכירה יכולות להצטבר למימדי ענק ולשחוק את התשואה שלכם בקצב רצחני, במיוחד אם אתם מפקידים סכום קבוע מדי חודש.

הדרך החוקית היחידה לרכוש קרנות מחקות מבלי לשלם עמלות קנייה ומכירה היא להעביר את תיק ההשקעות שלכם לבית ההשקעות שאת קרנותיו אתם מתכוונים לרכוש.

לדוגמה – אם אתם רוכשים בעיקר קרנות מחקות של אי.בי.אי, העבירו את חשבונכם לבית ההשקעות אי.בי.אי; אם אתם רוכשים בעיקר קרנות של מגדל (MTF) – העבירו את התיק למגדל; אם אתם רוכשים בעיקר קרנות של קסם (KTF) – העבירו לאקסלנס; תכלית (TTF) – למיטב דש. וכן הלאה.

זה עובד מפני שבמקרה שבו מנהל הקרן הוא גם המפיץ, אין שום הגיון שישלם לעצמו, או שיגלגל את העמלה עליכם. אדרבה, יש לו עניין שתקנו דווקא את הקרנות שלו!

(*) אגב, אם יש בקהל משפטן או פיננסיונר שידע להסביר את החריג הזה (ס’ 5.(4) לתקנות השקעות משותפות בנאמנות (עמלת הפצה), התשס”ו-2006) אשמח לשמוע התייחסות. עד שלא יוכח אחרת, אין אלא להסיק שהסעיף הוא ביטוי לשתדלנות מוצלחת של תעשיית הניהול האקטיבי שכל תכליתה לפגוע באטרקטיביות של קרנות האינדקס.

לא יודע. רק ציטטתי. אתה מוזמן לשאול את @David שהביא את הקישור במקור. יש סיכוי מסוים שהוא יידע.....

חפש מה יקרה אם תרצה היום קרן ישראלית שעוקבת אחרי המדינה השניה בגודלה בעולם (מבחינת שוק המניות) - יפן.
הכול תלוי בתחרות, ובכמה הן יכולים להעלות את דמי הניהול. אל תבנה על זה ש0.25 זה גבול עליון....

ההבדל בין קרנות אקטיביות תמיד היה. ראה למשל תגובה מ2014:

הסיבה לזה קשורה למנגנון עמלת ההפצה. ראה כאן יש על זה קצת הסבר:
תודה רבה. עשית לח סדר בנושא בסיסי שמעולם לא הבנתי.

ורוצה לעשות את זה בלי להמיר לדולרים ובמשיכה מדולרים בחזרה (פעולה שתעלה כמה אלפי שקלים אם לא יותר בסה"כ),
ואיך אתה חושב שהקרן שלך מחקה את sp500? לוקחים את השקלים שהבאת להם ו...?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M ביטוח בריאות אחרי הרפורמה בסוף 2023 צרכנות פיננסית 9
Y הרפורמה\המהפכה המשפטית - אולי בכלל המחלוקת היא על מושגי יסוד. מה אני מפספס? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 305
R הרהורים על תיאוריית השוק היעיל, בעקבות הרפורמה המשפטית. פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 45
נ שלב ב' של הרפורמה ביטול התקשורת העצמאית? עתיד התקשורת בארץ פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 90
L עתיד הרפורמה במערכת המשפט פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 284
N הוצאת כספים מהארץ כאקט מחאה על הרפורמה המשפטית פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 176
Y השפעת הרפורמה המשפטית על שוק ההון בישראל שוק ההון 429
P הרפורמה בביטוחי הבריאות 10/2021 פוסטים מאיכות נמוכה 10
M ביטוח בריאות אחרי הרפורמה. צרכנות פיננסית 43
מ אז להעביר את הקרן המחקה שלי לקרן סל? בעקבות הרפורמה שוק ההון 0
Ben Dover הרפורמה בקרנות הסל - כבר כאן! שוק ההון 7
Z מה המשמעות של הרפורמה בבורסה (לינק בפנים) שוק ההון 0
פ הרפורמה החדשה בפנסיה של כחלון שוק ההון 16
ר ביטוח בריאות פרטי לאחר הרפורמה צרכנות פיננסית 7
breezblock הרפורמה בביטוחי הבריאות. צרכנות פיננסית 30
ה סקרן לגבי דעתכם על הרפורמה בדיור אוף טופיק 5
צ פתיחת חשבון ב IB, תעודת סל לטווח ארוך ב IB ועוד. שוק ההון 35
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
M האם יש קרן סל שקלית עוקבת RUSSELL 2000? שוק ההון 9
L האם יש קרן סל מחקה מדד עולמי שנסחרת ביורו? שוק ההון 1
נ שאלה בנוגע לבעלות בקרן סל ולמקרה בו מדינת ישראל מושמדת פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 119
Gari קרנות סל על מדדים סקטורים\מדדים דפנסיביים בשלב המשיכה כדי למזער נעילת הפסדים בשוק דובי שוק ההון 34
ה מסחר עצמאי - קרנות סל שוק ההון 5
ה מכירת קרן סל פוסטים מאיכות נמוכה 7
מ קרן סל עם דמי "נאמן" שוק ההון 6
מ הבדלים בין תעודת סל-לקרן סל )ספצייפים ברמה הפרקטית( שוק ההון 2
D תעודת סל אירית לאגח ארהב 5 שנים שוק ההון 1
S סחירות בקרנות סל בבורסת ת"א + רגולציה על עושה שוק שוק ההון 0
מ האם החזקת קרן סל ישראלית מחקה מדד חו"ל שווה להחזקת כספים בחו"ל שוק ההון 1
Sp0 קרן סל לחלק הסולידי בתיק שתענה על כמה דרישות מצטברות שוק ההון 11
א תעודות סל ישראליות עוקבות SP500 בפער ענק מהSPY , למה ? שוק ההון 12
מ קנית קרנות סל ביטקיון באינטראקטיב ברוקר השקעות אלטרנטיביות 16
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
N סיכון מט"ח בהשקעה בקרנות סל דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 2
D קרן סל על הביטקוין - איזו עדיפה? השקעות אלטרנטיביות 2
ב קרן סל איישרס ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 2
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
U קרנות סל/קרנות מחקות אחרי מדדי הבנקים פוסטים מאיכות נמוכה 1
Anrala האם עדיף להשקיע דרך קרן סל עם חוזים עתידיים על הביטקוין או דרך קרן ספוט? השקעות אלטרנטיביות 20
א יש תעודת/קרן סל עוקבת אינדקס נדלן למגורים ? שוק ההון 0
א קרנות סל לבעל אזרחות כפולה אוף טופיק 3
T קרן נאמנות/סל/כספית, האם אלו באמת נחשבים PFIC? מיסים 1
ש הגעתי למסקנה לחסוך לטווח ארוך בקרן סל S&P500 שוק ההון 37
T אזרח ישראלי אמריקאי מעוניין להשקיע בקרנות/תעודות סל מחקות מדד שוק ההון 5
N שיקולים במעבר בין קרנות סל שוק ההון 2
מ קרן סל העוקבת רק אחרי החוזים העתידיים על הS&P שוק ההון 0
D קרנות סל שקליות להשקעה בחו״ל שוק ההון 4
ד כיצד קרן סל של ביטקוין משמשת כ"זהב דיגיטלי" ? השקעות אלטרנטיביות 8
ד מה מיוחד בניסיון של בלקרוק לאשר קרן סל של ביטקוין ? השקעות אלטרנטיביות 10
ס מה עדיף קופגל"ה או קרן סל ישראלית שוק ההון 21

נושאים דומים