• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הרבה פעמים צד שלישי מבקש ממני צילומים מהאירוע. מה לעשות?

• פותח הנושא EMP
  • פורסם בתאריך

EMP

משתמש רגיל
דירוג
70
אהלן, אני צלם אירועים.
יוצא לי הרבה פעמים שמאפרת/דיג'יי/קייטרינג/מתופפים וכו' וכו' מבקשים ממני צילומים יפים שעשיתי להם באירוע.
מצד אחד, פעם חשבתי לקחת על זה תשלום. אבל עד היום (ואני שנים בתחום) לא שילמו לי צד שלישי על תמונה שצילמתי אותו באירוע.
מצד שני, חשבתי אולי לשחרר להם יותר וכמובן שיעלו עם אישור פרסום. למרות שכולנו יודעים שקרדיט בתמונות לא נותן הרבה.
או שלאפשר לזוג על פי שיקולו אם לשלוח או לא
(רשום לי בחוזה שרק הלקוח מקבל את התמונות וגם רשום בעוד סעיף על איסור שימוש בתמונות לצד שלישי)
דעתכם בנושא?

אם זה יתרום לך בצורה כזו שהם ימליצו עליך שווה לתת בחינם.
מצד שני הם הולכים על שיטת מצליח, יש להם הרבה אירועים ומדי פעם יש צלם שיתן להם את התמונות בחינם
כך שכסף לא תראה מהם כנראה

אני לא יודע מה מקובל בתחום.
הייתי עושה הבחנה בין שימוש מסחרי לשימוש אחר בתמונות. לפי ה שכתבת, לפי החוזה הנוכחי אסור לך לשלוח את התמונות לצד שלישי בלי אישור הלקוח ולכן צריך לשנות את החוזה ולציין במפורש שעל שימוש מסחרי בתמונה ייגבה תשלום.
השינוי מעט מסבך את ההסכם ופותח פתח למחלוקות בקשר לנושא הזה, אבל אני מניח שלא מדובר בהיקף פעילות גדול, כך שזה לא נורא.
במקרה הרע יהיו מזמיני עבודה שיבקשו למחוק את הסעיף.

• אהבתי
Reactions: EMP
אני חושב שזה נופל בגדר הביטוי "זה נהנה וזה לא חסר". אתה נותן למישהו משהו שממילא לא עולה לך כסף ועזור לו לקדם את עסק קטן בבעלותו. אולי מישהו מהם גם ימליץ עליך כצלם כשיגיע אליהם לקוח שמתעניין באירוע.
כמו שנאמר לך, רק תוודא שהחוזה לא מונע ממך חוקית להעביר תמונות ללא הסכמת מזמיני האירוע.

יוצא לי הרבה פעמים שמאפרת/דיג'יי/קייטרינג/מתופפים וכו' וכו' מבקשים ממני צילומים יפים שעשיתי להם באירוע.
שאלת תם: יצא לך שאנשים ששכרו את שירותיך שאלו אותך אם אתה מכיר מאפר/קייטרינג/מתופף מוצלח להמליץ עליו?
יכול להיות שהרבה יותר משתלם לעשות שיתופי פעולה עם ספקים אחרים מתחום האירועים מאשר לבקש תשלום על תמונה?
למשל, המאפרת יכולה להעלות צילום יפה שלה מהאירוע (צילום שאתה עשית) באתר שלה ולספר על האירוע המדהים שהיתה בו ועל הצלם המוכשר שצילם אותה.
אתה אפילו יכול להציע להם במפגש באירוע שתעשה להם תמונה יפה לאתר/דף פייסבוק ותשמח שיתייגו אותך.
(רשום לי בחוזה שרק הלקוח מקבל את התמונות וגם רשום בעוד סעיף על איסור שימוש בתמונות לצד שלישי)
אני מניחה שצילום של אחד מספקי האירוע לא כלול בעניין אבל מקסימום תשאל אותם אם זה יהפוך לרלוונטי תוך כדי המסיבה.
דעתכם בנושא?
כבעל עסק, תמיד צריך להסתכל על התמונה הכוללת ומה התועלת/נזק לעסק.
לי נראה שיותר משתלם לעשות שיתופי פעולה עם קולגות מאשר לנסות להפוך אותם ללקוחות תוך כדי האירוע. כלומר, הגישה שלך בעניין צריכה להגיע משיווק ופירסום בחינם לעומת כמה גרושים מתמונה אקראית.

אהלן חברים, תודה רבה על כל התגובות. שמח לראות את הדעות המגוונות שלכם
אז ככה, בתחום הצילום נהוג מאוד לזלזל בצלמים ולבקש תמונות בחינם. היו לי כמה הפקות איפור שעשיתי ובאמת לא יצא מזה כלום.
בהפקות כאלה יוצא יותר למעצבת שמלות ולמאפרת.
בקשר למתופפים, ברגע שזה העסק שלו והוא מעלה תמונה זה שימוש מסחרי. זה לא סתם מישהו באירוע ראה תמונה יפה ורצה לעלות לאינסטגרם.
התמונה הזו יכולה להביא לו לקוחות. ובקושי מגיעים לצלם מתמונות כאלה שניתנות בחינם. מפה בא הצורך בלרצות X כסף על התמונה. אני יודע שהרוב לא יקבלו
אבל גם מצד שני לא יעשו מהתמונות שלך מסחרה ויחשבו שמגיע להם. מלא מבקשים צלמים בחינם תמורת קרדיט.

יש סיפור שאומר
שפעם היה אינסטלטור שבא לתקן סתימה בשירותים. אז הוא תיקן ובא לדרוש תשלום
אמר לו הלקוח, שמע, עזוב תשלום. אני אשים מדבקה שלך שאתה תיקנת את זה וכל מי שיהיה בשירותים ידע שזה אתה.

ככה בערך מתייחסים לענף הצילום. (לא רק צילום. פרילנסרים) תמיד מנסים להוריד אותך במחיר, רוצים לקבל הכל בכלום כסף.

שורה תחתונה, אני בעד שיתופי פעולה אבל שמועילים לי. כאלה שאתה נותן להם תמונה ואין לך שליטה מה קורה איתה אח"כ זה בעיה.

בקשר לסעיפים בחוזה. אני בניתי אותו ואני יכול לשנות אותו לפי הרצון שלי, כמובן משהו שהוגן כלפי הלקוח

(לא רק צילום. פרילנסרים) תמיד מנסים להוריד אותך במחיר, רוצים לקבל הכל בכלום כסף.
לא רק צלמים ופרילנסרים... גם חברות ענק. לדוגמא זה.
ככה זה. לא רק בישראל אגב.

ככה בערך מתייחסים לענף הצילום. (לא רק צילום. פרילנסרים) תמיד מנסים להוריד אותך במחיר, רוצים לקבל הכל בכלום כסף.
תשמע סיפור מהיום: לקוחה התקשרה לבעלי אחרי שהגיש לה הצעת מחיר. היא ביקשה הנחה של 25%, הוא סירב ונתן לה את נימוקיו. תשובתה - בסדר גמור, פשוט אבא שלי לימד אותי תמיד לבקש הנחה (היא צודקת, אחוז מסויים מהספקים תמיד יתן הנחה כלשהי).
אז ככה, בתחום הצילום נהוג מאוד לזלזל בצלמים ולבקש תמונות בחינם.
נדמה לי שכבר היה שרשור שקיטרת על זה. אני חושבת שאתה צריך לשנות גישה, כרגע עדיין לא נראה שהבנת מה המשמעות של יחסי ספק-לקוח ואתה נוטה לייחס לזה יותר מדי מניעים רגשיים לא רלוונטים. יש לא מעט הדרכות שמלמדות איך להבין מה מסתתר אצל הלקוח מתחת לסלוגן "יקר לי" ותתפלא שברוב המקרים הבעיה היא לא הכסף לכשלעצמו אלא רגישויות אחרות. אף אדם לא מתקשר לספק כדי להביע זילזול, תמיד זה כי הוא רוצה שירות כלשהו (ולהשתכנע שאתה הוא הספק הנכון בשבילו).

נדמה לי שכבר היה שרשור שקיטרת על זה. אני חושבת שאתה צריך לשנות גישה, כרגע עדיין לא נראה שהבנת מה המשמעות של יחסי ספק-לקוח ואתה נוטה לייחס לזה יותר מדי מניעים רגשיים לא רלוונטים.
+1
ואוסיף גם שהצלם הוא לא 'מסמר הערב', הוא מתעד אירועים ומוכר את צילומיו ובזה נגמר הסיפור ועוברים הלאה ללקוח הבא.
אז תשקיע בלצלם את המאופרת ולא המאפרת, צלם את רחבת הריקודים ולא את המתופף [ומה עם שאר חבריו הנגנים?].

חחח כמובן שהם לא קמים בבוקר ונוטים לזלזל ככה סתם. פשוט זו הגישה של הישראלים
וכן "קיטרתי" בעבר שלקוחות של משרד תיווך שאני מצלם עבורו לוקחים את התמונות בלי אישור ומשתמשים למכור את הדירה שלהם
תשמע סיפור מהיום: לקוחה התקשרה לבעלי אחרי שהגיש לה הצעת מחיר. היא ביקשה הנחה של 25%, הוא סירב ונתן לה את נימוקיו. תשובתה - בסדר גמור, פשוט אבא שלי לימד אותי תמיד לבקש הנחה (היא צודקת, אחוז מסויים מהספקים תמיד יתן הנחה כלשהי).

נדמה לי שכבר היה שרשור שקיטרת על זה. אני חושבת שאתה צריך לשנות גישה, כרגע עדיין לא נראה שהבנת מה המשמעות של יחסי ספק-לקוח ואתה נוטה לייחס לזה יותר מדי מניעים רגשיים לא רלוונטים. יש לא מעט הדרכות שמלמדות איך להבין מה מסתתר אצל הלקוח מתחת לסלוגן "יקר לי" ותתפלא שברוב המקרים הבעיה היא לא הכסף לכשלעצמו אלא רגישויות אחרות. אף אדם לא מתקשר לספק כדי להביע זילזול, תמיד זה כי הוא רוצה שירות כלשהו (ולהשתכנע שאתה הוא הספק הנכון בשבילו).
ותאמיני לי שאני יודע מה עומד מאחורי "יקר לי". (עבדתי הרבה מאוד זמן בחברת תקשורת מאוד יקרה בתחום התקשורת) אבל לא לשם זה פתחתי את השרשור. זה לשרשור קיטורים אחר : )

אני לא נותן הנחות אבל כן אומר שאני יכול לתת יותר תמונות או לא לגבות מחיר נוסף על חריגה מהזמן. אם זה לשם הסגירה

נראה לי שאתה צריך להתחבר לפורומים של צלמי חתונות.

הבעיה שכל הפורומים כבר מאוד מיושנים. רק פה מקבל דעות איכותיות
ובפייסבוק אני לא רוצה לשאול את השאלות האלו בגלל שחצי מהלקוחות שלי נמצאים שם. פחות מתאים

אני מכיר אנשים שאוהבים לבקש הנחה אחרי שכבר נסגר המחיר מראש לפני קבלת השירות.
סתם מעיקים סה״כ :)

• אהבתי
Reactions: EMP
אני מכיר אנשים שאוהבים לבקש הנחה אחרי שכבר נסגר המחיר מראש לפני קבלת השירות.
סתם מעיקים סה״כ :)
מסכים איתך. המסקנה, לעלות את המחיר ולהוזיל למחיר שרצית מההתחלה : )

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Z לכבוד הטיעון, ״אנחנו מממנים אתכם כי אנחנו משלמים מע״מ ואנחנו הרבה אנשים שקונים הרבה״ פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 3
נ מהו הקסם של תל אביב שמרתק כל כך הרבה ישראלים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 38
ח השקעה במדד שירד הכי הרבה מהשיא שוק ההון 7
Tsachi01 הפורום הכלכלי העולמי (WEF) - מה התכלית שלו ולמה כל כך הרבה שנאה ציבורית כלפיו ברשת? אוף טופיק 0
H מס רכישה - הרבה שלישי דירות? נדל"ן 24
L מעוניין לקנות דירה ראשונה וצריך להבין הרבה דברים נדל"ן 33
ד שאלות של משקיעה מתחילה שרוצה להתחיל להשקיע אבל אין לה את האומץ ויש לה הרבה שאלות שוק ההון 37
T האם כדאי לסגור מסלול צמוד במשכנתא בהנתן הרבה rsu שוק ההון 15
א חלומות קטנים. הרבה תפילות בדרך. יומני מסע אישיים 67
aminadav מישהו מצליח להבין למה נדל"ן בנייה ומניב יורדים כל כך הרבה בחודשים האחרונים? פוסטים מאיכות נמוכה 3
ב השוואה בין שני אגחים - האם אחד לא הרבה יותר טוב מהשני? שוק ההון 29
O למכור "הרבה" בזול או "מעט" ביוקר? התפתחות אישית 28
אקה הרבה כסף וקצת ידע, מה לעשות? שוק ההון 21
Liron2035 אחרי הרבה זמן, בודק שוב את המים: חלופה לIWDA בקה"ש IRA שוק ההון 50
Danielovich Dragon Protfoloio - איזה תיק עושה הכי הרבה תשואה ב100 שנה האחרונות? שוק ההון 12
unrealx למה הבנקים יורדים הרבה יותר משאר השוק? שוק ההון 56
A חוסך הרבה כסף אך הוא פשוט יושב בבנק... שוק ההון 6
ת מחפש מקלדת חדשה, למי שמקליט הרבה (משפטנים, מתכנתים) - המלצה? אוף טופיק 6
M איך זה שעדיין יש כ"כ הרבה היצע בשווי 3-5 מיליון בשוק? נדל"ן 116
amit ביטוחים ,לאחד שלא מבין הרבה צרכנות פיננסית 0
Yuvalbuz3 תואר או עסק שמכניס הרבה ? התפתחות אישית 68
י תכנון מס כאשר בן זוג אחד מרוויח הרבה והבן זוג השני מעט שוק ההון 2
N בן 22 עם הרבה שאלות על מס, תכנון תיק פאסיבי וכו' שוק ההון 17
oz1987 לקנות דירת 4 חדרים ב-120 אלף שקל: 5 ישראלים שהחליטו לעשות הרבה כסף בחו"ל נדל"ן 31
amidar האם לעובד מדינה ותיק לא יכול להיות הרבה כסף? (באופן חוקי...) אוף טופיק 114
ע למה התשואה בETF אג"ח ארה"ב הרבה יותר נמוכה מהאג"ח עצמם שוק ההון 12
M שנה מצויינת ברווחים בדולרים, הרבה פחות ברווחים בשקלים שוק ההון 48
A בחירת ספק סלולארי בדגש על גלישה למי שנמצא הרבה בחו"ל צרכנות פיננסית 32
P איך זה שיש בפורום הרבה אזרחי ארה"ב? אוף טופיק 2
ע הרבה מאחורינו - מה הלאה? שוק ההון 26
Edward למה כל כך הרבה חשמל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 44
מ אפיק השקעה סולידי שלא דורש הרבה כסף שוק ההון 36
R הסיכון בפרישה מוקדמת: סיכון בויתור על הרבה כסף פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 26
DiverGirl מה כדאי לעשות עם הרבה זבל אורגני ביתי? אוף טופיק 9
עמוס יש אנשים שלא מבינים איך כל כך הרבה נוסעים לחול אוף טופיק 1
D כתבה ממומנת עם הרבה רעיונות "טובים" אוף טופיק 2
C עמלת צד ג קרן השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ptom פרוייקט צד לאנשים עם עבודה אינטנסיבית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
S ביטוח צד ג' במקרה נזילה נדל"ן 2
M עמלות צד ג בבורסות זרות בלאומי IRA שוק ההון 0
ס ביטוח צד ג' כשוכרת אוף טופיק 12
S שאלה די מעניינת לגבי הקשר בין ביטוח צד ג' לרכב לבין מינימליזם ואנטי-צרכנות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
M גובה כיסוי מומלץ לביטוח צד ג' דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
unrealx דף חשבון מס מהבנק, "הוצאות צד ג' בני"ע מסוג די.אר" שוק ההון 3
O "עמלות צד ג' שלבנק אין צד בעניין" שוק ההון 4
L ביטוח צד ג כללי צרכנות פיננסית 8
עומר "כשזה מגיע לכסף שלך - באיזה צד אתה בוחר להיות?" (פרסומת של שקל - סוכנות לביטוח) אוף טופיק 23

נושאים דומים

Back
למעלה