• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הצהרת הון לאחר מעבר לברוקר זר/החזר מס

sector

משתמש רשום
דירוג
1
1. מה הסיכוי שמס הכנסה יבקש הצהרת הון בעקבות בקשה להחזר מס לשכירים(כי זה סוג של דו"ח שנתי)?
2. מה הסיכוי שמס הכנסה יבקש הצהרת הון בעקבות מעבר לברוקר זר, בהנחה שאופי הפעילות זהה לאופי הפעילות בברוקר ישראלי(ללא נפח מסחר גבוה במיוחד, מחזור מכירות מתחת ל2.5 מיליון)?
3. הבנתי שמסוחרים יש דרישה להצהרת הון. האם לדעתכם יש סיכוי גדול שזה יקרה גם בפעולות תכופות שלא מהוות קנייה ומכירה של אותו נייר אלא לדוגמא שימוש חודשי באופציות על מנת לגדר פוזיציה בקרן סל?

מה זה סוג של דו״ח?
אני חושב שטופס של החזר מס יחסית דומה לדו"ח שנתי כי בשניהם יש פירוט של הכנסות שנתיות ודברים נוספים
מחזור מסחר גבוה מאוד אלא אם אתה סוחר יומי ולכן יש חובת דיווח למס הכנסה.
זה כנראה נמוך משמעותית מ2.5 מיליון, כתבתי את המספר הזה כי להבנתי מעל פחות או יותר מחזור זה חובה להגיש דו"ח שנתי גם אם הברוקר ישראלי

1. מה הסיכוי שמס הכנסה יבקש הצהרת הון בעקבות בקשה להחזר מס לשכירים(כי זה סוג של דו"ח שנתי)?
2. מה הסיכוי שמס הכנסה יבקש הצהרת הון בעקבות מעבר לברוקר זר, בהנחה שאופי הפעילות זהה לאופי הפעילות בברוקר ישראלי(ללא נפח מסחר גבוה במיוחד, מחזור מכירות מתחת ל2.5 מיליון)?
3. הבנתי שמסוחרים יש דרישה להצהרת הון. האם לדעתכם יש סיכוי גדול שזה יקרה גם בפעולות תכופות שלא מהוות קנייה ומכירה של אותו נייר אלא לדוגמא שימוש חודשי באופציות על מנת לגדר פוזיציה בקרן סל?
כדאי ללכת לאיש מקצוע ולבחון בצורך בחוות דעת משפטית האם מדובר על סממנים מסחריים, לאור הפסיקה
למשל פס"ד מזרחי, בקיאות, תדירות, מימון זר ועוד.
הצהרת הון בדרך כלל נדרשת מבעלי עסקים וכמובן סוחר עם סממנים מסחריים נכלל בפעילות עסקית

להבנתי החלו לאמץ גם גישה של דרישת הצהרת הון ממשקיעי נדלן וכן ממי שמביא כספים בסכומים גבוהים מחו"ל ואינו עונה להגדרת תושב חוזר או עולה חדש, ואנשים שיש סתירה מהותית בין הנכסים הרשומים על שמם, להכנסתם המדווחת, למשל כשכירים
לפני שנתיים ביקשו הצהרות הון משכירים המחזיקים ברכבי יוקרה ולמשל נכסי נדל"ן על שמם.
דברים המעידים על העלמת הכנסות.
בכל מקרה מציעה להציג מסמכים מסכמים מהברוקר על רווח ממומש ולא דוחות שכבותמרובי פעילות.
לברוקר הזר יכול להיות דוח בין עמוד אחד

וגם חשוב לשמור את מסמכי ההעברה לחו"ל.ולשלוח לבכיר בבנק שלך שזוהי העברה יוצאת שמקור הכספים הוא מהחשבון שלך.

בעוד כמה שנים כשתרצה להחזיר יהיה הרבה בירוקרטיה, חתימות של עורכי דין ויועץ מס או רו"ח על מקור הכספים ודיווח מלא.
שמירת המסמך+ההתכתבות+העתקי דיווחים למס הכנסה, תמנע בזבוז כספים וטרחה .

אגב, יש חובה להגיש דוח אם יש העברה לחול העולה על חצי מיליון, גם אם אין מימושים

ולא לשכוח, גם אם ההכנסות הן רק דיבידנד עם ניכוי מס אמריקאי- יש חובת דיווח למס הכנסה הישראלי

@sector ,למה הצהרת הון מפחידה או מדאיגה אותך?

האם יש פה כאלה שנדרשו להצהרת הון לאחר ביצוע סעיף שפירטתי למעלה? לא מצאתי אפשרות לפתוח סקר לנושא קיים
ולא דוחות שכבותמרובי פעילות.
לא הבנתי למה התכוונת
וגם חשוב לשמור את מסמכי ההעברה לחו"ל.ולשלוח לבכיר בבנק שלך שזוהי העברה יוצאת שמקור הכספים הוא מהחשבון שלך.
אם ההעברה יוצאת מהבנק, הבנק לא יודע שמקור הכספים הוא מהחשבון שלי?
@sector ,למה הצהרת הון מפחידה או מדאיגה אותך?
1. טרחה
2. מס הכנסה אולי לא יקבל את זה שאני צורך פחות ממה שאני "צריך". שמעתי על מקרים שבהם אנשים שמוציאים בחודש הרבה פחות מהממוצע ונדרשים לחקירה במס הכנסה. למרות שעשו הכל לפי החוק, מס הכנסה יכול לחייב בקנס.
לדוגמא, לא יהיה שווה לי להגיש החזר מס של 1000 ש"ח אם כתוצאה מכך יחייבו אותי בקנס של 5000. כנ"ל לגבי מעבר לברוקר זר בשביל לחסוך בעמלות כאשר הקנס יותר גבוה.

לדוגמא, לא יהיה שווה לי להגיש החזר מס של 1000 ש"ח
בהנחה שזה ברוקר זר, אתה מחויב בדיווח ( בין אם חייב במס או מגיע לך החזר).
אתה לא בחרת להגיש בקשה להחזר מס, אלא היית חייב.

בהנחה שזה ברוקר זר, אתה מחויב בדיווח ( בין אם חייב במס או מגיע לך החזר).
אתה לא בחרת להגיש בקשה להחזר מס, אלא היית חייב.
נכון, התייחסתי למקרה ללא מעבר לברוקר זר

האם יש פה כאלה שנדרשו להצהרת הון לאחר ביצוע סעיף שפירטתי למעלה? לא מצאתי אפשרות לפתוח סקר לנושא קיים

לא הבנתי למה התכוונת

אם ההעברה יוצאת מהבנק, הבנק לא יודע שמקור הכספים הוא מהחשבון שלי?

1. טרחה
2. מס הכנסה אולי לא יקבל את זה שאני צורך פחות ממה שאני "צריך". שמעתי על מקרים שבהם אנשים שמוציאים בחודש הרבה פחות מהממוצע ונדרשים לחקירה במס הכנסה. למרות שעשו הכל לפי החוק, מס הכנסה יכול לחייב בקנס.
לדוגמא, לא יהיה שווה לי להגיש החזר מס של 1000 ש"ח אם כתוצאה מכך יחייבו אותי בקנס של 5000. כנ"ל לגבי מעבר לברוקר זר בשביל לחסוך בעמלות כאשר הקנס יותר גבוה.
עובדה שכיום אחרי הFATCA אנשים הוציאו כספים מהבנק לברוקר אמריקאי
באו להחזיר את הכספים ונדרשו לחתימת עורך דין על מקור הכספים.

מעבר לכך, אתן לך דוגמא- אדם מקבל קצבה מבריטניה לבנק בבריטניה.

כשאני חותמת על הצהרה שהנ"ל הצהיר על הכנסותיו למס הכנסה לאורך השנים ומקורן, הבנק דורש את כלל דוחות בריטניה שהוגשו.

נראה לך שיש מישהו בבנק שבככלל יודע שהאדם אינו מחויב בהגשה בבריטניה על קצבאותיו? לא . מבחינתם ארה"ב זה גנרי, יוצאים מנקודת הנחה שבריטי צריך לדווח על כלל הכנסותיו כל החיים כמו בארה"ב

ואז אותו אדם צריך לקבל חוות דעת על אמנת ישראל בריטניה ועל בסיס החיוב של קצבאות.
וכל זה יוצא מהכיס של הקשיש.

מדובר על דברים שהם בסיסיים והבנק בכל זאת מקשה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ הצהרת הון - טפסים אינם עדכניים ל31.12.22 מיסים 5
O הצהרת הון מיסים 1
מתכנת הצהרת נהנה על בן/בת זוג בחשבון יחיד (חוק איסור הלבנת הון) צרכנות פיננסית 3
M הצהרת הון באופן עצמאי - החלקים המתקילים מיסים 25
M הצהרת הון ראשונה - מה הולך לאן? מיסים 0
A שאלה בנושא הצהרת הון מיסים 3
C הצהרת הון מיסים 3
א שאלה בקשר לדוח הצהרת הון מיסים 9
S הצהרת הון ראשונה שוק ההון 1
הק995 מסירת הצהרת הון ל- IB שוק ההון 2
N איך לבטל קנס על איחור בהגשת הצהרת הון? אוף טופיק 4
E מילוי הצהרת הון למי שאינו נשוי ע"פ חוקי מדינת ישראל אוף טופיק 4
Y הצהרת הון ושותפות להשקעה בנדלן נדל"ן 7
מרק סרפדים שירותי ייעוץ מס וראיית חשבון + הצהרת הון שוק ההון 1
Golan הצהרת הון לסולידים צרכנות פיננסית 24
מוריה הצהרת הון פעם ראשונה... מיסים 24
M שאלות לגבי הצהרת בריאות בביטוח בריאות? צרכנות פיננסית 1
D ביטוח פרטי מהעבודה עם הצהרת בריאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
P הצהרת 2 נכסים בקניה דירה מפוצלת נדל"ן 17
W הצהרת מס באינטראקטיב ברוקר האמריקאי מיסים 1
ל איך בודקים אם יש החרגות או הצהרת בריאות בקרן פנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ע הצהרת תושבות אצל הברוקר הישראלי שוק ההון 2
R הצהרת מס בישראל - מסחר דרך ברוקר חו"ל IB שוק ההון 14
A השלכות אפשריות של הצהרת מקום מגורים ב-IBKR צרכנות פיננסית 3
M האם יש התיישנות על הצהרת בריאות? צרכנות פיננסית 27
Y פטור ממס רווח הון לעולה חדש מיסים 3
ש דיווח על קיזוז הפסדי הון מיסים 3
Y קרן השתלמות הטבת פטור ממס רווח הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
R פטור ממס רווחי הון על תרומת מניות מיסים 8
M החזר לפנסיונרים על רווחי הון מיסים 1
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
E דיווח רווחי הון למשקיע המתחיל דרך ברוקר זר IBKR - שאלות בסיסיות שוק ההון 8
ר דוח מס על רווחי הון מיסים 11
ר בקשר קיזוז רווחי הון מיסים 5
בן מלך חסכון במס רווח הון מיסים 1
T התחלה מאוחרת בצבירת הון יומני מסע אישיים 16
א שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון מיסים 17
עתיד מתוק מס רווחי הון - כמה מההפסד אפשר לקזז מרווח? שוק ההון 15
fizban הצעת חוק משותפת להורדת מס רווחי הון ל 20% פוסטים מאיכות נמוכה 52
א האם רווח והפסד הון מתקזז גם אם זה ריאלי ונומינלי ? שוק ההון 7
T פעם ראשונה דיווח שנתי על הון זר (שכיר) - ברוקר זר מיסים 4
M מיסוי רווח הון ורילוקשיין מיסים 6
Z תוספת 5% מס בדרישה להכרת הוצאות רווח הון מיסים 6
E רווחי הון על אופציות מיסים 0
Z קיזוז רווח הון חצי שנתי (למי שמדווח כך) מיסים 4
lavi איך ממירים הון לתזרים? צרכנות פיננסית 52
Z שאלה לגבי שיעור מרבי למס רווח הון לפני ואחרי גיל 60 פוסטים מאיכות נמוכה 1
I רווח הון/הפסד הון - ישנה הצמדה ? שוק ההון 1
Z האם ניתן לקבל הטבות מס בשל הפקדות לפנסיה מהמס ששולם על רווח הון בשוק ההון? מיסים 14

נושאים דומים

Back
למעלה