הצהרת הון לאחר מעבר לברוקר זר/החזר מס

sector

משתמש רשום
דירוג
1
1. מה הסיכוי שמס הכנסה יבקש הצהרת הון בעקבות בקשה להחזר מס לשכירים(כי זה סוג של דו"ח שנתי)?
2. מה הסיכוי שמס הכנסה יבקש הצהרת הון בעקבות מעבר לברוקר זר, בהנחה שאופי הפעילות זהה לאופי הפעילות בברוקר ישראלי(ללא נפח מסחר גבוה במיוחד, מחזור מכירות מתחת ל2.5 מיליון)?
3. הבנתי שמסוחרים יש דרישה להצהרת הון. האם לדעתכם יש סיכוי גדול שזה יקרה גם בפעולות תכופות שלא מהוות קנייה ומכירה של אותו נייר אלא לדוגמא שימוש חודשי באופציות על מנת לגדר פוזיציה בקרן סל?

yossik

מודרטור
דירוג
11,906

sector

משתמש רשום
דירוג
1
מה זה סוג של דו״ח?
אני חושב שטופס של החזר מס יחסית דומה לדו"ח שנתי כי בשניהם יש פירוט של הכנסות שנתיות ודברים נוספים
מחזור מסחר גבוה מאוד אלא אם אתה סוחר יומי ולכן יש חובת דיווח למס הכנסה.
זה כנראה נמוך משמעותית מ2.5 מיליון, כתבתי את המספר הזה כי להבנתי מעל פחות או יותר מחזור זה חובה להגיש דו"ח שנתי גם אם הברוקר ישראלי

Nina T

משתמש ותיק
דירוג
478
1. מה הסיכוי שמס הכנסה יבקש הצהרת הון בעקבות בקשה להחזר מס לשכירים(כי זה סוג של דו"ח שנתי)?
2. מה הסיכוי שמס הכנסה יבקש הצהרת הון בעקבות מעבר לברוקר זר, בהנחה שאופי הפעילות זהה לאופי הפעילות בברוקר ישראלי(ללא נפח מסחר גבוה במיוחד, מחזור מכירות מתחת ל2.5 מיליון)?
3. הבנתי שמסוחרים יש דרישה להצהרת הון. האם לדעתכם יש סיכוי גדול שזה יקרה גם בפעולות תכופות שלא מהוות קנייה ומכירה של אותו נייר אלא לדוגמא שימוש חודשי באופציות על מנת לגדר פוזיציה בקרן סל?
כדאי ללכת לאיש מקצוע ולבחון בצורך בחוות דעת משפטית האם מדובר על סממנים מסחריים, לאור הפסיקה
למשל פס"ד מזרחי, בקיאות, תדירות, מימון זר ועוד.
הצהרת הון בדרך כלל נדרשת מבעלי עסקים וכמובן סוחר עם סממנים מסחריים נכלל בפעילות עסקית

להבנתי החלו לאמץ גם גישה של דרישת הצהרת הון ממשקיעי נדלן וכן ממי שמביא כספים בסכומים גבוהים מחו"ל ואינו עונה להגדרת תושב חוזר או עולה חדש, ואנשים שיש סתירה מהותית בין הנכסים הרשומים על שמם, להכנסתם המדווחת, למשל כשכירים
לפני שנתיים ביקשו הצהרות הון משכירים המחזיקים ברכבי יוקרה ולמשל נכסי נדל"ן על שמם.
דברים המעידים על העלמת הכנסות.
בכל מקרה מציעה להציג מסמכים מסכמים מהברוקר על רווח ממומש ולא דוחות שכבותמרובי פעילות.
לברוקר הזר יכול להיות דוח בין עמוד אחד

Nina T

משתמש ותיק
דירוג
478
וגם חשוב לשמור את מסמכי ההעברה לחו"ל.ולשלוח לבכיר בבנק שלך שזוהי העברה יוצאת שמקור הכספים הוא מהחשבון שלך.

בעוד כמה שנים כשתרצה להחזיר יהיה הרבה בירוקרטיה, חתימות של עורכי דין ויועץ מס או רו"ח על מקור הכספים ודיווח מלא.
שמירת המסמך+ההתכתבות+העתקי דיווחים למס הכנסה, תמנע בזבוז כספים וטרחה .

אגב, יש חובה להגיש דוח אם יש העברה לחול העולה על חצי מיליון, גם אם אין מימושים

ולא לשכוח, גם אם ההכנסות הן רק דיבידנד עם ניכוי מס אמריקאי- יש חובת דיווח למס הכנסה הישראלי

yossik

מודרטור
דירוג
11,906
@sector ,למה הצהרת הון מפחידה או מדאיגה אותך?

sector

משתמש רשום
דירוג
1
האם יש פה כאלה שנדרשו להצהרת הון לאחר ביצוע סעיף שפירטתי למעלה? לא מצאתי אפשרות לפתוח סקר לנושא קיים
ולא דוחות שכבותמרובי פעילות.
לא הבנתי למה התכוונת
וגם חשוב לשמור את מסמכי ההעברה לחו"ל.ולשלוח לבכיר בבנק שלך שזוהי העברה יוצאת שמקור הכספים הוא מהחשבון שלך.
אם ההעברה יוצאת מהבנק, הבנק לא יודע שמקור הכספים הוא מהחשבון שלי?
@sector ,למה הצהרת הון מפחידה או מדאיגה אותך?
1. טרחה
2. מס הכנסה אולי לא יקבל את זה שאני צורך פחות ממה שאני "צריך". שמעתי על מקרים שבהם אנשים שמוציאים בחודש הרבה פחות מהממוצע ונדרשים לחקירה במס הכנסה. למרות שעשו הכל לפי החוק, מס הכנסה יכול לחייב בקנס.
לדוגמא, לא יהיה שווה לי להגיש החזר מס של 1000 ש"ח אם כתוצאה מכך יחייבו אותי בקנס של 5000. כנ"ל לגבי מעבר לברוקר זר בשביל לחסוך בעמלות כאשר הקנס יותר גבוה.

FIYaacov

מודרטור
דירוג
14,270
לדוגמא, לא יהיה שווה לי להגיש החזר מס של 1000 ש"ח
בהנחה שזה ברוקר זר, אתה מחויב בדיווח ( בין אם חייב במס או מגיע לך החזר).
אתה לא בחרת להגיש בקשה להחזר מס, אלא היית חייב.

sector

משתמש רשום
דירוג
1
בהנחה שזה ברוקר זר, אתה מחויב בדיווח ( בין אם חייב במס או מגיע לך החזר).
אתה לא בחרת להגיש בקשה להחזר מס, אלא היית חייב.
נכון, התייחסתי למקרה ללא מעבר לברוקר זר

Nina T

משתמש ותיק
דירוג
478
האם יש פה כאלה שנדרשו להצהרת הון לאחר ביצוע סעיף שפירטתי למעלה? לא מצאתי אפשרות לפתוח סקר לנושא קיים

לא הבנתי למה התכוונת

אם ההעברה יוצאת מהבנק, הבנק לא יודע שמקור הכספים הוא מהחשבון שלי?

1. טרחה
2. מס הכנסה אולי לא יקבל את זה שאני צורך פחות ממה שאני "צריך". שמעתי על מקרים שבהם אנשים שמוציאים בחודש הרבה פחות מהממוצע ונדרשים לחקירה במס הכנסה. למרות שעשו הכל לפי החוק, מס הכנסה יכול לחייב בקנס.
לדוגמא, לא יהיה שווה לי להגיש החזר מס של 1000 ש"ח אם כתוצאה מכך יחייבו אותי בקנס של 5000. כנ"ל לגבי מעבר לברוקר זר בשביל לחסוך בעמלות כאשר הקנס יותר גבוה.
עובדה שכיום אחרי הFATCA אנשים הוציאו כספים מהבנק לברוקר אמריקאי
באו להחזיר את הכספים ונדרשו לחתימת עורך דין על מקור הכספים.

מעבר לכך, אתן לך דוגמא- אדם מקבל קצבה מבריטניה לבנק בבריטניה.

כשאני חותמת על הצהרה שהנ"ל הצהיר על הכנסותיו למס הכנסה לאורך השנים ומקורן, הבנק דורש את כלל דוחות בריטניה שהוגשו.

נראה לך שיש מישהו בבנק שבככלל יודע שהאדם אינו מחויב בהגשה בבריטניה על קצבאותיו? לא . מבחינתם ארה"ב זה גנרי, יוצאים מנקודת הנחה שבריטי צריך לדווח על כלל הכנסותיו כל החיים כמו בארה"ב

ואז אותו אדם צריך לקבל חוות דעת על אמנת ישראל בריטניה ועל בסיס החיוב של קצבאות.
וכל זה יוצא מהכיס של הקשיש.

מדובר על דברים שהם בסיסיים והבנק בכל זאת מקשה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S הצהרת הון ראשונה שוק ההון 1
הק995 מסירת הצהרת הון ל- IB שוק ההון 2
N איך לבטל קנס על איחור בהגשת הצהרת הון? אוף טופיק 4
E מילוי הצהרת הון למי שאינו נשוי ע"פ חוקי מדינת ישראל אוף טופיק 4
Y הצהרת הון ושותפות להשקעה בנדלן נדל"ן 7
מרק סרפדים שירותי ייעוץ מס וראיית חשבון + הצהרת הון שוק ההון 1
Golan הצהרת הון לסולידים צרכנות פיננסית 24
מוריה הצהרת הון פעם ראשונה... מיסים 24
ע הצהרת תושבות אצל הברוקר הישראלי שוק ההון 2
R הצהרת מס בישראל - מסחר דרך ברוקר חו"ל IB שוק ההון 14
A השלכות אפשריות של הצהרת מקום מגורים ב-IBKR צרכנות פיננסית 3
M האם יש התיישנות על הצהרת בריאות? צרכנות פיננסית 19
Myrath שימור הון והקפאת מצב קיים שוק ההון 27
S מס יסף על רווח הון מני"ע בחשבון משותף פוסטים מאיכות נמוכה 1
F הון עצמי לדירה - מכירת מניות, margin, הלוואה כנגד קה"ש או "למשכן" דירה של הורים? נדל"ן 13
T 3 דרכים להקצאת הון עצמי לדירה להשקעה - מה עדיף? נדל"ן 24
י החזר הון עצמי בהעדר ראיית תשלום נדל"ן 12
א העברת ניירות ערך מתיק ממוסה לתיק לא ממוסה כדי לדחות תשלום מס רווחי הון? ברוקרים ופלטפורמות מסחר 6
כ השקעה בנדל"ן 400K להגדלת הון עצמי - ייעוץ על כיוון (בנייה בדירה עם זכויות\שטח במכרז\לפני פינוי בינוי\מחולקת) נדל"ן 24
ש 2 מ׳ הון - משכנתא ומינוף נדל"ן 7
ב קיזוז הפסד הון של השקעה אלטרנטיבית בIRA מיסים 5
Homer ביטול מס רווחי הון אוף טופיק 41
P מתי צריך להגיש מס רווח הון? מיסים 21
א הון עצמי - היתרון העיקרי בקניית דירה למגורים? נדל"ן 19
O ניוד נכסי הון מהבנק לאינטראקטיב ברוקרס העולמית שוק ההון 11
ה יתרונות וחסרונות בהשארת הון עצמי ולקיחת משכנתא נדל"ן 6
ת הגשת דוח שנתי - רווחי הון אצל ברוקר זר - IB מיסים 35
YizhakF השתלמות לשכיר שהוא גם עצמאי - פטור ממס רווח הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
O השוואה בין אלטרנטיבות - קניית דירה אחת או שתי דירות (הון התחלתי זהה) נדל"ן 2
Y עיצום כספי בסך 350,000 ש"ח הוטל על חברת אקסלנס נשואה בשל הפרת הוראות חוק איסור הלבנת הון צרכנות פיננסית 0
IAmSam התמודדות וחלוקה של הון חדש צרכנות פיננסית 21
ע אחוז מס רווחי הון בפרישה מוקדמת - איפה אני טועה מיסים 0
E באיזה גיל התחלתם להתעסק בשוק הון? שוק ההון 29
S 25 אחוז מס על רווחיי הון מיסים 9
ס האם קיזוז הפסדי הון תקף רק ל6 שנים? מיסים 6
ש תכנית בנק ישראל להאצת הצמיחה במשק - המלצה למעבר למס רווח הון / ריבית נומינלי ועוד מיסים 5
Y בעולם ללא מס רווח הון שוק ההון 64
ע מס רווחי הון ועוסק פטור מיסים 3
A הון עצמי נמוך קניית דירה נדל"ן 21
מ תיקון דוחות מס בעקבות הפסד הון שלא דווח מיסים 3
R מילוי טפסים רווחי הון - מכשירים פיננסיים לא סחירים מיסים 7
M שאלת קיזוז מס רווח הון והפסד מניה שוק ההון 9
W איך לקבל קיזוז הפסד הון בפועל? מיסים 9
ק חוק איסור הלבנת הון שוק ההון 1
P 150K הון עצמי כול השאר משכנתא. מה הסיכון בעצם? נדל"ן 17
מ טופס 867 והצהרת הון מיסים 0
ט הצעה נגדית לביטוח מסוג יותר הון. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
liranviper השקעה הפוכה (הון + קצבה לקשיש תמורת הדירה שלו) נדל"ן 13