• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הצהרת הון לסולידים

Golan

משתמש רגיל
דירוג
87
תהיה פילוסופית, שכנראה לא רלוונטית אלי:

אני מבין שמטרת הצהרות הון הם לוודא שלאדם לא צמח ההון באופן לא פרופורציונלי להכנסות המדווחות שלו.
עכשיו נניח שפלוני הוא חסכן מושבע, והוא משקיע את מרבית ההכנסה שלו. אין חשש שמס הכנסה יחשדו בו שצבירת ההון שלו לא סבירה?
על מי מוטלת חובת ההוכחה במקרה כזה? תדפיסי עו"ש שמראים שאין הכנסות נוספות זה מספיק? מס הכנסה הרי יכול לטעון שהצריכה מתבצעת באמצעות מזומן שחור. זה משהו שיכול לקרות?

הכל יכול לקרות. אם זה קורה קח עורך דין טוב, שגם יתבע למס הכנסה את הצורה על בזבוז הזמן שלך.

תהיה פילוסופית, שכנראה לא רלוונטית אלי:

אני מבין שמטרת הצהרות הון הם לוודא שלאדם לא צמח ההון באופן לא פרופורציונלי להכנסות המדווחות שלו.
עכשיו נניח שפלוני הוא חסכן מושבע, והוא משקיע את מרבית ההכנסה שלו. אין חשש שמס הכנסה יחשדו בו שצבירת ההון שלו לא סבירה?
על מי מוטלת חובת ההוכחה במקרה כזה? תדפיסי עו"ש שמראים שאין הכנסות נוספות זה מספיק? מס הכנסה הרי יכול לטעון שהצריכה מתבצעת באמצעות מזומן שחור. זה משהו שיכול לקרות?
קוראים לזה השומת הפרשי הון והיא אכן מוצאת כשיש הפרשי הון לא מוסברים.
בגלל שברור שהמכשיר הזה לא מדוייק, השומות האלו מוצאות כשיש הפרש הון אפסי או שלילי. אני לא זוכר מקרים בהם הדיון היה רק על גובה הוצאות המחיה. בדרך כלל העיקר זה דיון בכל מיני הסברים של מתנה מהסבתא או ירושה מהדודה במזומן ואז הוצאות המחיה יכולות להוסיף לסכום הבלתי מוסבר, אבל לא להוות את הבסיס לשומה.
מי שחושש יכול לשמור קבלות על ההוצאות ואולי גם את הכתיבה שלו בפורומים כאן D:

מי שחושש יכול לשמור קבלות על ההוצאות
איך זה יעזור?
נגיד על פי הקבלות הוציא 4K ולפי הערכות של מ"ה הוא אמור להוציא 8K ו.. אופס.. יש הכנסה לא מדווחת.
ההימור שלי הוא שעצמאי חשוף לסיכון הזה יותר מאשר שכיר. (כי מבחינת מ"ה לעצמאי יש יותר פוטנציאל להעלים הכנסות)
וחוץ מזה, נראה לי שעל הציר בין בזבזן לסולידי מ"ה לא יתקשקש כל כך, יותר מעניין זה איך אתה מחזיק 2 מכוניות, נסיעות לחו"ל וכו'

נערך לאחרונה ב:
היתה לי בעיה כזאת בהצהרה האחרונה, אני לא סולידי במיוחד אבל היתה שנה עם הכנסה חד פעמית גדולה, למס הכנסה יש טבלת הוצאות "נורמליות" בהתאם להכנסות
מה שהייתי צריך לעשות זה להראות שהכסף הלך להשקעות גדולות בשנה זו(שיצרו קפיצה בהון המוצהר) והסכום שנשאר לצריכה היה דומה לשנים שלפני, רואה החשבון עשה כמה פעלולים אבל בסוף זה התאזן

איך זה יעזור?
נגיד על פי הקבלות הוציא 4K ולפי הערכות של מ"ה הוא אמור להוציא 8K אופס.. יש הכנסה לא מדווחת.
טבלאות המחיה מורכבות מתחשיב מסויים.
אם אתה מנתק כל יום את מכשירי החשמל כשאתה הולך לישון ומתרחץ רק עם מים קרים, אז סביר שהחשבון שלך יהיה נמוך מאד ביחס לתחשיב.
בכל מקרה, אף אחד לא מתחעסק עם סכומים כל כך נמוכים.

גם לי קרה דבר דומה ל- @yossik. ב"נגלה" הקודמת של מכתבי הרשות ביקשו מאיתנו הצהרת הון ושלחנו כמובן הצהרה מפורטת ובזמן (בדואר רשום עם אישור מסירה). השבוע קיבלנו מכתב בנוגע לאי- תשלום מסים על שכ"ד. אז בלי להתבלבל ובלי נדודי שינה בלילה, אנחנו מוציאים את כל התיקים, מסדרים את החוזים ושולחים שוב.
בתור סולידים כל הכנסה מכל מקור וכל הוצאה מתועדים אצלנו כבר הרבה שנים אז לא פוחדים מדפיקה בדלת.

בממוצע אחת לשנתיים אני מכין הצהרת הון, מאחר ואני רוכש נכסים מניבים, רשויות המס מעוניינים לראות הסבר למקור ההון לרכישה.
זה מציק בתדירות כזו, אבל לא יותר מזה, רואה החשבון שלי לא מתלונן על כך. לגבי טבלאות המחיה, בהחלט בעייתי עבור סולידיים, רשויות
המס עלולים לקרוא לבירור, עבור עצמאים במידה ואין הסבר מניח את הדעת, רשויות המס עלולים לפתוח את ספרי החשבונות עד ההצהרה הקודמת או 7 שנים אחורה.

הבנתי שלפי הטבלאות שלהם משפחה של 5 נפשות (זוג + 3) צריכה להוציא 17K לחודש.

האמת שזה מרתיח אותי. הם קובעים שכך אנשים צריכים לבזבז כערך נורמטיבי??!! ואם הוצאתי פחות אז אני צריך לתרץ ולהתנצל על זה??!! הרי רק הוצאה קבועה על רכב נוסף בבית היא כ 1000 שקל בחודש (ביטוח +פחת+טיפולים+טסט) , אז אם אני מחזיק רק רכב אחד, או רחמנא ליצלן, כולנו נוסעים באוטובוס, אנו חייבים הסברים למס הכנסה למה לא בזבזנו מספיק??

בנוסף, לפי הלמ"ס הוצאה ממוצעת של משק בית בארץ (כולל הוצאות דיור) היא 12K לחודש, אז מאיפה 17K ?

בנוסף, לפי הלמ"ס הוצאה ממוצעת של משק בית בארץ (כולל הוצאות דיור) היא 12K לחודש, אז מאיפה 17K ?
אין סתירה, משק בית ממוצע אינו מכיל 5 נפשות - יש משקי בית של יחידים, של זוגות צעירים, של פנסיונרים, וכו.

האמת שזה מרתיח אותי. הם קובעים שכך אנשים צריכים לבזבז כערך נורמטיבי??!! ואם הוצאתי פחות אז אני צריך לתרץ ולהתנצל על זה??!! הרי רק הוצאה קבועה על רכב נוסף בבית היא כ 1000 שקל בחודש (ביטוח +פחת+טיפולים+טסט) , אז אם אני מחזיק רק רכב אחד, או רחמנא ליצלן, כולנו נוסעים באוטובוס, אנו חייבים הסברים למס הכנסה למה לא בזבזנו מספיק??

מה שהכי מרגיז זה, שאם אתה חסכן/סולידי, תצטרך להצטדק תמיד (בכל רמת הכנסה), כי טבלת ההוצאות נגזרת באופן ישיר מרמת ההכנסה, מס הכנסה מניח שככל שההכנסה גבוהה יותר כך תבזבז יותר, לא סביר מבחינתם הייטקיסט עם משכורת של עשרות K בחודש שיתנייד בתח"צ.
אם תשמור קבלות ותוכיח רמת חיים נמוכה,
לא הבנתי איך זה יעזור? ואם תשמור קבלות איך תוכיח שלא קנית מוצרים וזרקת את הקבלה שלהם?

אוקיי, אז למדתי משהו חדש (טבלאות ההוצאות של מס הכנסה).

טבלה 2 בעצם היא הרלוונטית כאן, והיא טוענת שחוץ מרווק עם הכנסה ממש גבוהה אף אחד לא מגיע לחסכון של 50% מההכנסה, בפרט יוצא שאני חוסך בערך פי 2 ממה שהטבלה חושבת שאני "אמור" לחסוך.
nyCNvzA.png

טבלאות המחיה מורכבות מתחשיב מסויים.
אם אתה מנתק כל יום את מכשירי החשמל כשאתה הולך לישון ומתרחץ רק עם מים קרים, אז סביר שהחשבון שלך יהיה נמוך מאד ביחס לתחשיב.
בכל מקרה, אף אחד לא מתחעסק עם סכומים כל כך נמוכים.

כשאני חושב על זה, אז באמת רוב מה שמרכיב את ההוצאות המשפחתיות הגדולות (וכפועל יוצא גם המקומות שבהם יש הכי הרבה איך וכמה לחסוך) קשה להעלים את ההוצאות עליהם וקל להראות את החיסכון: דיור ורכב

וקל להראות את החיסכון: דיור ורכב
נכון, כתבתי את זה גם קודם,
אם אני לא נוסע אף פעם לחו"ל, לא מחזיק רכב וגר בדירה זולה, יהיה קשה להעליל עלי שהעלמתי הוצאות על שמפניות וסיגרים.
מה עושים אם כבר בהצהרת הון הראשונית מ"ה לא מקבל את טענות מקור הכספים?

עריכה, סליחה, הגבתי כאן בטעות לשרשור אחר.

הפרש הון אפסי או שלילי.
למה הכוונה?
אשתי עצמאית ושנינו סולידים, היינו חוסכים מעל ל70 אחוז מההכנסה שלנו. אם וכאשר יעשו לנו הצהרת הון שניה וימצאו גידול משמעותי בהון (שהוא כמובן תקין לחלוטין, שכן אנחנו חסכנים מופלגים), יספיק לי לדעתך להראות כמה חודשים של הוצאות באשראי, שאני משלם מעט על שכר דירה, אין לי רכב וכו'?
אני מנסה להבין כמה מס הכנסה יכול להיצמד לטבלאות שלו שבמקרה שלנו בכלל לא חופפות את האורח חיים שלנו... עד כדי כך הטיעון של מס הכנסה יכול להיות שרירותי?

אענה לכולם יחד.
מוציאים שומות כשהוצאות המחיה שליליות או אפס במקרה הרע. כלומר, רק במקרה שבו כל שיעור חסכון לא מסביר את הגידול בהון בכלל מתעסקים עם זה, ורק אם יוצאת שומה מגיעים למצב בו בוחנים מהן הוצאות המחיה בפועל.
כדאי לשמור קבלות כי הן מראות על הוצאות בפועל. אם יש לך קבלה על רכישת טלויזיה ב-500 ש"ח אף אחד לא ינחיח שקנית אחרת ב-20,000 וזרקת את הקבלה. אפשר גם להזמין לעשות סיור בבית ולראות מה יש בו.
בשורה התחתונה השומות האלו יוצאות לאנשים שעובדים במקצועות עתירי מזומנים שמצהירים על שכר מינימום בערך. לא שמעתי על שומות לאנשי הייטק כפי שנאמר כאן. במקרים המעטים בהן יוצאות שומות כאלו למי שמרוויח מעל המינימום, אלו אנשים שדווקא מאד נהנים מהשימוש בטבלאות, כי מגיעים אליהם דרך רכישות גדולות
(יאכטה, 20 נסיעות בשנה לחו"ל לא לצרכי עבודה וכד'), כך שסביר שהממוצע דווקא מיטיב איתם.

ה שהכי מרגיז זה, שאם אתה חסכן/סולידי, תצטרך להצטדק תמיד (בכל רמת הכנסה),
וגם חשוף לכל מיני מיסים שונים ומשונים כי אתה "עשיר" וטייקון" וגוזל את הדירות מהזוגות הצעירים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
אחד_שיודע הצהרת הון - האם לדווח על דירה שנרכשה ונמכרה בין הצהרות הון מיסים 2
מ הצהרת הון - טפסים אינם עדכניים ל31.12.22 מיסים 5
O הצהרת הון מיסים 1
מתכנת הצהרת נהנה על בן/בת זוג בחשבון יחיד (חוק איסור הלבנת הון) צרכנות פיננסית 3
M הצהרת הון באופן עצמאי - החלקים המתקילים מיסים 25
M הצהרת הון ראשונה - מה הולך לאן? מיסים 0
A שאלה בנושא הצהרת הון מיסים 3
C הצהרת הון מיסים 3
א שאלה בקשר לדוח הצהרת הון מיסים 9
S הצהרת הון לאחר מעבר לברוקר זר/החזר מס מיסים 9
S הצהרת הון ראשונה שוק ההון 1
הק995 מסירת הצהרת הון ל- IB שוק ההון 2
N איך לבטל קנס על איחור בהגשת הצהרת הון? אוף טופיק 4
E מילוי הצהרת הון למי שאינו נשוי ע"פ חוקי מדינת ישראל אוף טופיק 4
Y הצהרת הון ושותפות להשקעה בנדלן נדל"ן 7
מרק סרפדים שירותי ייעוץ מס וראיית חשבון + הצהרת הון שוק ההון 1
מוריה הצהרת הון פעם ראשונה... מיסים 24
M שאלות לגבי הצהרת בריאות בביטוח בריאות? צרכנות פיננסית 1
D ביטוח פרטי מהעבודה עם הצהרת בריאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
P הצהרת 2 נכסים בקניה דירה מפוצלת נדל"ן 17
W הצהרת מס באינטראקטיב ברוקר האמריקאי מיסים 1
ל איך בודקים אם יש החרגות או הצהרת בריאות בקרן פנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ע הצהרת תושבות אצל הברוקר הישראלי שוק ההון 2
R הצהרת מס בישראל - מסחר דרך ברוקר חו"ל IB שוק ההון 14
A השלכות אפשריות של הצהרת מקום מגורים ב-IBKR צרכנות פיננסית 3
M האם יש התיישנות על הצהרת בריאות? צרכנות פיננסית 27
A קיזוז הפסד הון ללא מכירת ניירות ערך מיסים 1
מ קיזוז הפסד הון ממניות בחול כנגד אגח ממשלתי מיסים 5
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 3
S מתקשה לקפוץ למים (יש הון נזיל) שוק ההון 23
D קיזוז רווחי הון מאקזיט עם חשבון משותף מיסים 1
N קיזוז מס רווחי הון כנגד מס הכנסה מעבודה מיסים 1
Y פטור ממס רווח הון לעולה חדש מיסים 3
ש דיווח על קיזוז הפסדי הון מיסים 3
Y קרן השתלמות הטבת פטור ממס רווח הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
R פטור ממס רווחי הון על תרומת מניות מיסים 8
M החזר לפנסיונרים על רווחי הון מיסים 1
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
E דיווח רווחי הון למשקיע המתחיל דרך ברוקר זר IBKR - שאלות בסיסיות שוק ההון 8
ר דוח מס על רווחי הון מיסים 14
ר בקשר קיזוז רווחי הון מיסים 5
בן מלך חסכון במס רווח הון מיסים 1
T התחלה מאוחרת בצבירת הון יומני מסע אישיים 16
א שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון מיסים 17
עתיד מתוק מס רווחי הון - כמה מההפסד אפשר לקזז מרווח? שוק ההון 15
fizban הצעת חוק משותפת להורדת מס רווחי הון ל 20% פוסטים מאיכות נמוכה 52
א האם רווח והפסד הון מתקזז גם אם זה ריאלי ונומינלי ? שוק ההון 7
T פעם ראשונה דיווח שנתי על הון זר (שכיר) - ברוקר זר מיסים 4
M מיסוי רווח הון ורילוקשיין מיסים 6

נושאים דומים