• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

העברת תיק ני"ע ישראלי לברוקר זר (שאלת אופטימיזציה ולא טכנית)

מה הכי טוב:

• סך הכל מצביעים
    13
מה הכוונה שאפשר להעביר את התיק מהבנק לIB אך לא לסחור בהם?

בדיוק מה שאמרת - אפשר להעביר, אי אפשר לסחור.
אי אפשר, ראה את ההודעה הזו שלי מתחילת השרשור:

מנסיוני, גם להעביר לא הצלחתי (נייר שנסחר בת"א).
אי אפשר, ראה את ההודעה הזו שלי מתחילת השרשור:
יש אנשים שהצליחו ויש כאלה שלא. אני לא מתכוון להכנס לדיון אם זה אפשרי. (זה בודאות היה אפשרי בעבר. יכול להיות שנחסם לאחרונה, לא יודע).

השאלה לא הייתה האם זה אפשרי או לא (יש על זה מספיק דיונים), השאלה הייתה מה זה אומר. והתשובה היא שזה אומר בדיוק את מה שזה אומר.

השאלה לא הייתה האם זה אפשרי או לא (יש על זה מספיק דיונים), השאלה הייתה מה זה אומר. והתשובה היא שזה אומר בדיוק את מה שזה אומר.
סמנטית אתה צודק, פשוט אם השואל שאל לצורך אופרטיבי ולא להשכלה כללית, מתשובתך יכול להשתמע שזה משהו סטנדרטי לחלוטין שאפשר לבצע בקלות.

סמנטית אתה צודק, פשוט אם השואל שאל לצורך אופרטיבי ולא להשכלה כללית, מתשובתך יכול להשתמע שזה משהו סטנדרטי לחלוטין שאפשר לבצע בקלות.
כמו שאמרתי - מספר אנשים אכן עשו את זה בקלות, ולכן בהחלט אפשר להגיד שזה משהו שאפשר לבצע.

לא הבנתי? אני לא יכול למכור את היחידות\מניות שלי בברוקר ib ?
תושב ישראל לא יכול לסחור בבורסה הישראלית דרך IB.
אתה כן יכול למכור לקנות מניות בהרבה מאוד בורסות אחרות ברחבי העולם.

אם יש לך בIB ניירות שנסחרים בבורסה הישראלית, ואם אלו ניירות שנסחרים גם בחו"ל (למשל הקרנות האיריות המדוברות) אתה יכול להמיר בIB את הנייר לגרסה אחרת שלו (למשל הלונדונית) ואז למכור אותו שם.

מישהו פה הצליח בזמן האחרון להעביר ETFs איריים מברוקר ישראלי ל IB ישירות כלומר בלי מכירה ואז קנייה?.

אני מדבר עם IBI על זה. עוד לא העברתי, אבל נשמע שהם יכולים לעשות את זה ישירות לIB (בעלות לא קטנה בכלל).
רק כדי להבהיר - הכוונה היא להמרה של הגרסא שנסחרת בישראל לזו שבלונדון ואז העברה לIB

היי,
תודות למדריך של @littleworm הצלחתי להעביר ני״ע של בלאקרוק ל-IB מ-IBI.
בדיוק כמו שהוא כתב: להעביר לבנק, להמיר בבנק לבורסת לונדון, להעביר ל-IB.
אני עכשיו לא בטוח מה לעשות ב-Cost Basis.
הכמויות של הני״ע שונים והם נקנו במטבע שקל. למישהו יש מושג מה לעשות?

אני עכשיו לא בטוח מה לעשות ב-Cost Basis.
הכמויות של הני״ע שונים והם נקנו במטבע שקל. למישהו יש מושג מה לעשות?
במקומך הייתי רושם את העלות המקורית חלקי השער היציג ביום הקניה.

@littleworm ,מקווה שאתה זוכר... יכול לשתף אם היו מסמכים מיוחדים שחתמת עליהם בתהליך ההמרה? הבינלאומי מוכן לבצע את ההמרה בשבילי, אבל רק על חלק מהקרנות (איישרס ולא אינבסקו), אבל מפחיד שמדובר בעסקת ארביטראז' מסוכנת שאפשר להפסיד בה כסף

@littleworm ,מקווה שאתה זוכר... יכול לשתף אם היו מסמכים מיוחדים שחתמת עליהם בתהליך ההמרה? הבינלאומי מוכן לבצע את ההמרה בשבילי, אבל רק על חלק מהקרנות (איישרס ולא אינבסקו), אבל מפחיד שמדובר בעסקת ארביטראז' מסוכנת שאפשר להפסיד בה כסף
עד כמה שאני זוכר, חתמתי רק על מסמך הסכמה לעמלות שהיו בתהליך. איזה מסמכים מיוחדים מבקשים ממך?
אני לא בטוח שהבנתי למה זו עסקת ארביטראז׳, אתה ממיר למשל 100 יחידות בקרן שנקובות בשקל ל100 יחידות באותה הקרן שנקובות בדולר/ליש״ט.
הפערים בשערי המטבעות לא אמורים לשנות את מה שמאחורי הנייר. או שלא הבנתי נכון את כוונתך?

@littleworm הם מבקשים ממני לחתום על מסמך עסקת ארביטראז'. כמוך, אני לא מבין למה - להבנתי הצנועה, אין כאן באמת ארביטראז' אלא רק 'המרה לוגית'.
חשבתי על שתי סיבות אפשריות למה - אחד, שהם עושים את ההמרה באיזו דרך מתוחכמת לא ברורה...?
בהקשר הזה, הם נניח לא יכולים, לטענתם, להמיר את 1183441 של אינבסקו (spxs) כי 'אין מספיק מלאי לנייר הבורסה הישראלית'. לא מבין מה זה אומר, ואם מדובר על משהו שקשור לסחירות יותר נמוכה של הנייר, שאת הקשר אליו אני לא מבין, הייתי מצפה שיעשו את ההמרה בחלקים...

וסיבה שנייה אפשרית, שאולי עצם פעולת ההמרה נכללת תחת משפחה של " פעולות ארביטראז' ", ומכאן המסמך שאני מחויב לחתום עליו. מיותר לציין שהבנק לא ממש יודע להסביר לי את זה.

אין לי בעיה עם עמלה, הם אפילו לוקחים עמלות סבירות (מעריך שפחות ממאה דולר לנייר), המסמך שלהם פשוט דרקוני ומדבר על הפסדים (שלא מוגבלים בגודל האחזקה), על יכולת שלהם לממש נכסים אחרים שלי על דעת עצמם וכו'.

נערך לאחרונה ב:
וסיבה שנייה אפשרית, שאולי עצם פעולת ההמרה נכללת תחת משפחה של " פעולות ארביטראז' ", ומכאן המסמך שאני מחויב לחתום עליו. מיותר לציין שהבנק לא ממש יודע להסביר לי את זה.
זה נשמע הגיוני בסך הכל, תנסה לחפש בתעריפון עמלות שלהם, זה בדרך כלל מחולק לפרקים.

בכל מקרה בוודאות לא חתמתי על משהו בסגנון הזה, וגם לא הייתי חותם בלי להבין עד הסוף את המשמעויות במקרה הספציפי. אם לא תמצא שם מי שיוכל להסביר לך, אתה תמיד יכול להעביר את הני״ע האלה לבנק אחר ולהמשיך משם. מסבך את התהליך אבל עדיף לדעתי מלעבוד עם בנק שלא יודע להסביר למה הוא מחתים אותך על משהו.

ברור, ואני שוקל את זה, רק מוטרד שאחרי המעבר לבנק / בית השקעות אחר עלול להגיע תרחיש דומה... @littleworm

אני בדיסקונט והעלויות שאמרו לי שונות בסדרי גדול.
עמלת סוכן לפי מספר מניות, 0.5$ למנייה (מנייה, לא נייר - אז מצטבר להמון כסף) ובנוסף 1.09% לבנק.
עדיין יוצא פחות מהמס שאני אמור לשלם, אבל כבר כמה אלפי שקלים.
דיברתי עם מוקד ניירות ערך של דיסקונט ושאלתי על המרה של נייר דואלי וניוד לברוקר זר, אמרו שלא יכולים לשמש כתחנת מעבר לברוקר זר.
התקשרתי כמה שעות אח״כ ודיברתי עם נציג אחר, הפעם השארתי את הקיטבג בארון ולא אמרתי שזו תחנת מעבר, וגם לי אמרו על המרה 1.09% - מינימום $35 (לא הוזכר ה$0.5 למניה).

אשמח לדעת אם עשית את זה בסוף דרכם, או דרך בנק אחר ומה היתה העלות. תודה :)

אני מדבר עם IBI על זה. עוד לא העברתי, אבל נשמע שהם יכולים לעשות את זה ישירות לIB (בעלות לא קטנה בכלל).
רק כדי להבהיר - הכוונה היא להמרה של הגרסא שנסחרת בישראל לזו שבלונדון ואז העברה לIB
זוכר מה העלות שביקשו על העברה ישירה?

היי,
הצלחתי להעביר ני״ע של בלאקרוק ל-IB מ-IBI.
בדיוק כמו שהוא כתב: להעביר לבנק, להמיר בבנק לבורסת לונדון, להעביר ל-IB.
דרך איזה בנק העברת?

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
A העברת תיק ני"ע מבנק לבית השקעות בניהול עצמאי שוק ההון 6
I בעיה העברת תיק ני"ע מבנק לבית השקעות שוק ההון 32
יבגני_ל היסטוריית רכישה של ני"ע בעת העברת תיק שוק ההון 0
I עמלת העברת תיק ני"ע - קיים פיקוח? צרכנות פיננסית 40
Y העברת תיק ני״ע מאדם לאדם שוק ההון 4
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
Omer Daniel העברת תיק השקעות מאקסלנס לIB : אירוע מס? שוק ההון 1
ה העברת תיק השקעות בין אחים מיסים 9
E העברת תיק השקעות לחול שוק ההון 23
D העברת תיק השקעות לInteractive Brokers דרך הבנק שוק ההון 7
R העברת תיק השקעות מפידליטי לבנק בארץ שוק ההון 2
E העברת תיק דרך בנק שוק ההון 4
הק995 העברת תיק מאקסלנס לאינטראקטיב צרכנות פיננסית 2
T שאלות על העברת תיק השקעות בארץ לזר שוק ההון 7
Y עמלת העברת תיק ניירות ערך בין 2 בנקים ישראלים צרכנות פיננסית 3
ד העברת תיק עם אירוע מס מיסים 5
R העברת תיק מברוקר ישראלי לאמריקאי. צרכנות פיננסית 26
N העברת תיק מבנק לבית השקעות שוק ההון 7
D העברת בעלות על תיק ממוסה שוק ההון 5
T העברת תיק השקעות שוק ההון 2
הק995 העברת תיק חברה בע"מ מברוקר ישראלי ל- IB שוק ההון 5
I העברת תיק מניות מבנק הפועלים לאינטראקטיב ארה"ב צרכנות פיננסית 4
B העברת תיק השקעות צרכנות פיננסית 3
I העברת תיק השקעות מהבנק לבית השקעות זר שוק ההון 1
jack kapt העברת תיק השקעות צרכנות פיננסית 0
ש העברת תיק מIB לברוקר ישראלי שוק ההון 24
העברת תיק השקעות מבנק לIRA שוק ההון 7
jack kapt העברת תיק השקעות שוק ההון 9
א העברת תיק השקעות מישראל לארה"ב שוק ההון 3
חדש בשוק העברת תיק מmexem לib האמריקאית שוק ההון 1
T שאלה לגבי העברת תיק במתנה שוק ההון 2
מ עלות העברת תיק השקעות שוק ההון 15
ד העברת נתוני עלות מקורית של ניירות ערך בהעברת תיק מארה"ב לישראל צרכנות פיננסית 0
I העברת תיק השקעות מחו"ל שוק ההון 1
Homer העברת תיק השקעות לחו"ל שוק ההון 14
E העברת תיק השקעות בין ידועים בציבור צרכנות פיננסית 27
א העברת תיק מהברוקר לIRA שוק ההון 10
H העברת תיק השקעות בין בני משפחה צרכנות פיננסית 10
ס העברת תיק ממיטב דש לבנק לאומי שוק ההון 41
Sinister העברת תיק השקעות ממוסה לקופות גמל מהסוג החדש צרכנות פיננסית 14
CarpeDiem העברת תיק השקעות מבנק לבית השקעות - עמלות? צרכנות פיננסית 5
Rio העברת תיק השקעות מבנק לבית השקעות - מה כדאי לדעת שוק ההון 7
י שאלה לגבי העברת תיק ניירות ערך שוק ההון 13
E התלבטות בין בתי השקעות לשם העברת תיק השקעות מהבנק.. שוק ההון 29
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6

נושאים דומים

Back
למעלה