• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

המסע שלי - פרישה מוקדמת מנדלן גלובלי

ה מעולה. אני גם תוהה לגבי מה אמורים לעשות אחרי שפורשים, ואני אומר לעצמי באמת יהיה לי כח להתעסק עם שטויות כשאני בכלל באווירת תן לי לעבוד יום יומיים בשבוע כדי לא להשתעמם? הרי בדכ אנשים כמו פותח השרשור, שמגיעים לחופש כלכלי בגיל צעיר מהרגיל, זה לא אנשים שחיפשו לנוח ולהיות בחופש כל החיים.
האמת שאני כבר עובד על התכנית שלי לפרישה. אני מתחיל תואר שני בהסטוריה. המטרה שלי בפרישה שאוכל להתעסק כמה שיותר במחקר הסטוריה וכן לימודי פילוסופיה כלכלית חברתית סטייל מארקס. אני חושב אולי להוציא תעודת הוראה ולעבוד חלקית כמורה להסטוריה.
היתרון בלעבוד יומיים בשבוע זה שאוכל להתקיים מההכנסות ולתת לתיק הנכסים שלי להמשיך לעבוד כדי ליצור מרווח בטחון גדול יותר עד ליום שארצה לעסוק פולטיים במחקר.

האמת שאני כבר עובד על התכנית שלי לפרישה. אני מתחיל תואר שני בהסטוריה. המטרה שלי בפרישה שאוכל להתעסק כמה שיותר במחקר הסטוריה וכן לימודי פילוסופיה כלכלית חברתית סטייל מארקס. אני חושב אולי להוציא תעודת הוראה ולעבוד חלקית כמורה להסטוריה.
היתרון בלעבוד יומיים בשבוע זה שאוכל להתקיים מההכנסות ולתת לתיק הנכסים שלי להמשיך לעבוד כדי ליצור מרווח בטחון גדול יותר עד ליום שארצה לעסוק פולטיים במחקר.
מעניין. אני חושב שאני גם, איפשה בback of my mind , הייתי רואה את עצמי הולך לאוניברסיטה (לא עשיתי תואר, לא הייתי "צריך")
יאללה מחזיק לך אצבעות שתצליח להגשים

(לא עשיתי תואר, לא הייתי "צריך")
זאת הבעיה אם אוניברסיטה כיום, לומדים מה שצריך בשביל לעשות $$.
לימודים צריך להיות משהו נשגב, מרחיב דעת ומעניין (ואולי גם תורם משהו לעולם).

נערך לאחרונה ב:
גם אצלי (כמו אצל @Tzuriel) ועד הבית (היקר מלכתחילה) עלה (מאוד!) בלפחות שניים מתוך שלושת הנכסים שברשותי. ומה שיותר בעייתי הוא עלה יותר מעליית השכירות.
תוהה כמה מהמתלוננים על עליית ועד הבית סובלים ממעליות בסנדרלנד ...

אם התשואה השנתית בארה"ב כל כך גבוהה מדוע השוכרים לא מנסים לרכוש את הדירה שלהם, נשמע שעדיף להיות בעל דירה משוכר.
התשואה הזו היא ברוטו , והנטו מאוד שונה. ה15 ברוטו הזה בקלות הופך ל8 נטו לפני מס והמס הוא גם לא כמו בארץ, אז זה לא תפוחים ותפוחים.
זה לא אומר שההשקעה בארהב לא כדאית, אני בעצמי משקיע, זה רק אומר שצריך להסתכל על הנטו. ואני אוסיף שבהחלט יש עסקאות שכירות שאתה גם יכול להגיע ל10 נטו, יש קשר הפוך בין התשואה לרמת הסיכון, כמו שבארץ תקבל תשואה גבוהה יותר בדימונה. כשאתה עם נכס אחד בארהב אז אתה יותר חשוף לתנודתיות כזו (דייר לא משלם וכו'), אבל ככל שאתה הולך ומוסיף נכסים, אתה כבר מתקדם לכיוון הממוצע. אם יש לך 8 נכסים (לא צריך להיות מאוד עשיר בשביל זה), אז אם בנכס אחד דייר עשה בלגן, הכל טוב..

ולגבי למה השוכרים לא מנסים לרכוש את הדירה שלהם - זה שהגיוני כלכלית לא אומר שהם יכולים, וזה שהגיוני כלכלית לא אומר שיעשו את זה, אומר לך מניסיון שאני נתקל בטמטום אצל האמריקאים, הם מסתכלים על כמה הפ משלמים לחודש. תגיד להם בואו תשלמו 50 אלף דולר או 600 דולר לחודש למשך 30 שנה, הם יקחו את ה600 (ריבית פנימית של 14 אחוז כן?).

שלומות וברכות,

אז ככה, אני במסע הזה של פרישה מוקדמת זה מספר שנים. נשוי עם ילדים.
כיום עובד בהייטק וחולם לצאת לפרישה מוקדמת בשביל לעסוק באקדמיה בנושאים ש״אין בהם כסף״ :)

כיום יש לי 7 נכסים בחו״ל חוץ מהדירה בישראל. ההכנסה באופן ממוצע משכירות היא בערך 16000 שח בחודש.
אני צפוי לרכוש עוד נכסים בהמשך, מטרתי להגיע להכנסות של לפחות 23000 שח לחודש שזה אמור להקביל לשכר הייטק נטו מכובד.
אני ממונף על הנכסים אך צופה תוך 4 שנים לכסות חלק גדול מההלוואות מקרן השתלמות וRSU.
לכשאגיע לשלב ההוא לדעתי, אוכל לאמר שאני עצמאי פיננסית שכן ההכנסות הסמי פאסיביות משכירויות יכסו את ההוצאות.
לא בטוח שאפסיק לעבוד לחלוטין כי אני כן אוהב לעבוד , כנראה שארצה לרדת משרה. מניח שרוב ההוצאות יכוסו על ידי חצי משרה כך שאוכל להשקיע את ההכנסות משכירויות בחזרה לעוד נכסים או לתיק השקעות פאסיבי.

אשמח לתובנות,

תודה!

תודה על השיתוף.
תוכל קצת לשתף על איך התחלת? האם אתה נעזר בחברות ניהול? האם אתה בעצמך מוצא את השוכרים?
תודה :)

תודה על השיתוף.
תוכל קצת לשתף על איך התחלת? האם אתה נעזר בחברות ניהול? האם אתה בעצמך מוצא את השוכרים?
תודה :)
אני נעזר בחברה בארץ שמלווה את התהליך מההתחלה עד למפתח. משם זה ניהול שלי מול חברת ניהול .

יש לי 2 נכסים בארה״ב ו5 באנגליה.
את הנכסים בארהב יש לי יותר מ5 שנים ושם באמת יש יותר הוצאות אך התשואה גבוהה. יתכן ויגיע יום ואעשה שיפוץ רציני בבית ואמכור.
באנגליה יש לי דירות חדר עם פחות הוצאות ופחת אבל יש ועד בית יקר.
אין לי כוונה לחסל את כל ההלוואות, תמיד אשאר ממונף בגלל הטבת המס וכמו כן כי יורשי לא ישלמו את ההלוואה.
לגבי מס ירושה פשוט עושים ביטוח חיים בהתאם.
@de dud תודה על השיתוף!
האם אתה מרוצה מהחזקת דירות חדר (לעומת דירות 2 חדרים או בתים)?
שואל, כי ראיתי המלצות השקעה דווקא בדירות 2 חדרים (2 bed), אבל טרם חקרתי לעומק.
האם אתה רואה חסרונות בהחזקת דירת חדר (כגון קושי בהשכרה או במכירה)?

היתרון בדירות חדר זה תחזוקה זולה ותחלופה קלה ומהירה. אפשר להשכיר לסטודנטים שהם סיכון נמוך ביחס למשפחות

מנסיוני התחזוקה לא זולה, לפחות לא יחסית לשכר הדירה…
בדירות חדר שכר הדירה נמוך (יחסית) אבל ההוצאות הקבועות (ועד בית/ניהול/מס קרקע/ביטוח/דמי החלפת שוכרים/בדיקות תקופתיות) והמשתנות (תיקונים/דירה ריקה/ארנונה בזמן שהדירה ריקה וכו׳) לא שונות בהרבה מההוצאות על דירה גדולה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
עידו ג המסע לנדל"ן נדל"ן 12
C דירה ראשונה להשקעה - תחילת המסע נדל"ן 11
ג המסע אל הלא נודע (22) יומני מסע אישיים 15
ג המסע המתמשך לחיים הטובים יומני מסע אישיים 6
F המסע שלי מתחיל באירופה: 15 אבני דרך להשלמת המטרה יומני מסע אישיים 35
S המסע שלי מתחיל כאן יומני מסע אישיים 2
TheTieMan המסע שלי - מלא למידה, מתחיל עם משהו ומסיים בלא נודע (בן 23) יומני מסע אישיים 17
R המסע שלי :) יומני מסע אישיים 7
wish המסע שלי לחירות ועצמאות יומני מסע אישיים 133
Y המסע אל האתגר הבא בחיים התפתחות אישית 32
Tsachi01 לא מבין את יומני המסע פה אוף טופיק 163
2 המסע שלי לשקט מתחיל מאפס יומני מסע אישיים 14
S המסע לעצמאות כלכלית (בן 21) יומני מסע אישיים 33
סול יומן המסע של סול יומני מסע אישיים 35
סטארטר יומן המסע של סטארטר יומני מסע אישיים 22
S יומן המסע של Shabi יומני מסע אישיים 17
ג המסע שלי בן 25.5 - יומני מסע אישיים 34
לא חשוב שמות המסע שלי ללימוד Java התפתחות אישית 9
א אבן אחר אבן- המסע שלי יומני מסע אישיים 9
המהנדל המסע אל המליון השני יומני מסע אישיים 301
מוריה יומן המסע של מוריה יומני מסע אישיים 93
משה המסע שלי להקטין בכל חודש את ההוצאה השוטפת בעוד 100 שקלים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
י מתחיל את המסע יומני מסע אישיים 18
ש רק מתחיל את המסע יומני מסע אישיים 7
P יומן המסע שלי בן 26 יומני מסע אישיים 60
S מתחיל את המסע שלי יומני מסע אישיים 5
ש המסע שלי- משכירה לעצמאית יומני מסע אישיים 11
B צומת דרכים מפתיעה באמצע המסע יומני מסע אישיים 21
M היכרות: תחילת המסע והגדרת יעדים יומני מסע אישיים 8
א המסע של אספרסו יומני מסע אישיים 13
מ המסע האמיתי מתחיל עכשיו יומני מסע אישיים 39
T מתחיל את המסע בגיל 28 יומני מסע אישיים 8
M המסע וההצלחה ב3 שנים האחרנות יומני מסע אישיים 42
S המסע שלי לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 15
ג המסע שלי יומני מסע אישיים 46
ה סיפור המסע של המתמיד יומני מסע אישיים 53
c881 המסע התחיל לפני יומני מסע אישיים 43
adamshalev המסע שלי דרך בלוג "חופש כלכלי" יומני מסע אישיים 66
Ronit1984 המסע של רונית יומני מסע אישיים 27
A תחילת המסע שלי... יומני מסע אישיים 43
K תכנון פרישה להורים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 32
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 0
א המשך השקעת כספי פנסיה לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
D פרישה מאוחרת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T תכנון פרישה וירושה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
T פרישה מוקדמת - האם להמשיך להפקיד עצמאית לפנסיה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 9
E פרישה מוקדמת - יש חיים אחרי העבודה יומני מסע אישיים 84
littleSeal מחשבות על פרישה מוקדמת: התנסות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
Y תיק השקעות למטרת פרישה מוקדמת (35) - אשמח לדעתכם. שוק ההון 34
N המלצות לתהליך פרישה יומני מסע אישיים 29

נושאים דומים

Back
למעלה