• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

המלצה למפרט מחשב עבור ML / AI

teeto

משתמש רגיל
דירוג
111
היי

אני רוצה להיכנס לתחום, ונראה שאין מנוס מלקנות מחשב מתאים (המשאבים החינמיים מ kaggle ו google colab כבר קטנים מדיי).
אז כמו שהכותרת אומרת, אשמח להמלצות למפרט מחשב שולחני עבור ML / AI.
התקציב הוא עד 4500, עדיף פחות.
אין צורך בציוד הקפי או מערכת הפעלה.
אני חושב להתחיל עם RAM 64GB, אבל נחמד אם תהיה אפשרות להרחיב.

אין לי ניסיון, אבל כמה זה מסובך לקנפג את הספריות הפופלריות tensorflow / pytorch לעבוד עם ה GPU?
יש איזו עדיפות לאיזו מערכת הפעלה? כי מתאמי נוחות אעדיף windows.

תודה

עבור מחשב טוב באמת בפחות מ-8 אלף ש״ח לא תמצא, זה מחשב שהרכבתי און ליין עכשיו.

1) בגלל שאתה רוצה אפשרות לשדרוג עתידי של הזכרון, אז אתה כבר משלם בערך 200 ש״ח יותר על לוח האם.
2) לא יודע מה דרישות האחסון שלך, אבל חשוב להשתמש בדיסק קשיח עם הכיתוב EFRX שכן הוא מותאם בצורה מיטבית לקריאה וכתיבה אינטנסטיבית לעומת רוב הדגמים שמתאימים בעיקר לקריאה מרובה.
3) גם אם תחסוך כמה שקלים במעבד פחות חזק ופחות זכרון, אתה לא תגיע לרמות של 4500 ש״ח. על כרטיס המסך לדעתי אין פה יותר מידי איפה להתפשר.
4) במפרט מתחת למפרט העליון השתמשתי בדגמים מייצרנים פחות נחשבים, ללא אפשרות שדרוג זכרון והשתמשתי בקירור שמגיע עם המארז והמעבד בלבד, יצא 1500 ש״ח פחות.

1 - 8000 ש״ח

Processor IntelIntel Core i7 10700K 3.8Ghz 16 MB Cache s1200 - Tray
CPU CoolerArctic Freezer i13 X CPU Cooler
Motherboards for IntelAsus TUF GAMING B560M-E B560 DDR4 2xPCI-E
MemoryKingston FURY RENEGADE RGB 2x32GB DDR4 3200MHz CL16
VGA CardsASUS Dual RTX 3060 Ti OC 8GB GDDR6 2xHDMI 3xDP
Solid-State Drives (SSD)Intel SSD 660p 512GB M.2 80mm PCIe SSDPEKNW512G8X1
Hard DiskWestern Digital Caviar Red WD10EFRX 1TB Sata III
Power SupplyAntec EarthWatts 750W 80+ Gold EA750G PRO PSU Retail
CaseAntec NX110 Black ATX Case No PSU
Fans, Coolers, AccessoriesNoctua NF-F12 CH.BK.S PWM 12cm Fan 1500RPM Chromax Black Swap

2 - 6500 ש״ח

Processor IntelIntel Core i7 10700K 3.8Ghz **** Cache s1200 - Tray
Motherboards for IntelAsus PRIME H510M-D LGA1200 Intel H510 DDR4 PCI-E
MemoryG.Skill Trident Z Neo RGB 2x32GB DDR4 2666Mhz CL18 Kit
VGA CardsPALIT RTX 3060 StormX 12GB GDDR6 HDMI 3xDP
Solid-State Drives (SSD)ADATA Ultimate SU800 3D NAND M.2 2280 512GB SSD SATA III ASU800NS38-512
Hard DiskWestern Digital Caviar Blue 1TB Sata III WD10EZEX
Power SupplyAntec Atom G750 750W 80 Plus Gold 135mm Fan PSU (Retail)
CaseSharkoon VS4-S Black ATX Case No PSU1

נערך לאחרונה ב:
תחכה טיפה, בדיוק יצאו לשוק מעבדי אינטל דור 12 אבל עוד לא הגיעו לארץ, היכולת שלהם שופרו משמעותית.

@מצב צבירה למה לבסס מחשב סביב מעבד ולוח אם של intel כאשר AMD לוקחים אותם בביצועים ובמחיר?

לרוב עובדים על מחשב בענן. אחד חלש יחסית שעולה כמה סנטים ליום ומשמש לעבודה על דטא סט מוקטן ואחד חזק הרבה יותר שעולה כמה דולרים לשעה שמשמש לריצות הכבדות יותר.
אני לא מכיר הרבה שעובדים על המחשב האישי מעבר ללהתחבר למחשב בענן.
רוב הקורסים גם נותנים לך קרדיטים חינם או סביבה מוכנה לעבודה.

אולי אם אתה עובד על מודל שרץ בזמן אמת ואתה רוצה לבדוק איך הוא עובד כחלק ממערכת שלמה בתוך סימולטור. הסימולטור לא עובד טוב על מחשב בענן או שלא מאפשר לך לראות בעין בזמן אמת מה קורה, אז תרצה לרוץ לוקאלית.

בשביל inference, מחשב אישי זה אולי סבבה, אבל אם וכאשר תצטרך לאמן מודל מפלצתי, לדעתי עדיף לשלם קצת כסף בשביל חסכון משמעותי בזמן.

כמה דברים:

1. הראם של המחשב עצמו חשוב, אבל מה שיותר חשוב הוא הראם של הכרטיס מסך, שיקבע איזה רשת אתה מסוגל לאמן במהירות (לא תוכל לאמן על כרטיס המסך רשת שאתה לא מסוגל לאחסן בשלמותה עליו).
2. כמה זמן אתה מתכנן לאמן על המחשב? עקרונית, אם אתה תשתמש במחשב הזה הרבה, הוא יהיה זול משמעותית מאשר כל שירות ענן. אם תאמן רק מדי פעם, זה כנראה יקר מדי לעומתם.
3. לעבוד עם Windows זה סבבה מבחינת GPU, אבל זה יהיה פחות סבבה מבחינת לקחת קוד עובד מריפו כלשהו ולהריץ אותו אצלך.

@מצב צבירה
תודה רבה על התגובה המושקעת.
המחירים גבוהים משמעותית משציפיתי.
בהנחה שאלך על המפרט השני שהצעת, יש לך הצעות זולות יותר עבור המעבד והכרטיס הגרפי?
ברור לי שיהיו לזה מחירים בביצועים, אבל אני מניח שזה לא כל כך נורא, לפחות לuse case שלי (רוצה להתנסות מעבר למשאבים שיש בקאגל, לא בונה מכונית אוטונומית).
(נ.ב. אם תוכל אולי להסביר איך אני יודע אם כרטיס גרפי X או מעבד Y מתאימים ללוח אם Z, אודה לך מאוד... התאימות, זה מה שאני לא יודע. הtradeoff של מחיר כנגד ביצועים - אילו ביצועים אני מפסיד עבור המחיר הנמוך יותר - את ה tradeoff הזה אני יותר מבין לרוב)

@Oringa
אני מניח שצריך להתקין דרייברים בשביל הכרטיס הגרפי, תקן אותי אם אני טועה. זה כל כך פשוט על לינוקס?
כמה זה straight forward להגיע למצב "עבודה"? שספריה מקובלת (נאמר tensorflow / pytorch) רצה על ה GPU?
פעם ראשונה שייצא לי להתעסק עם זה, החשש שלי שלא אצליח לגרום לספריות לרוץ על ה GPU, ואז למעשה קניתי קופסת ברזל בכמה אלפים טובים :lol:

תודה רבה

לרוב עובדים על מחשב בענן. אחד חלש יחסית שעולה כמה סנטים ליום ומשמש לעבודה על דטא סט מוקטן ואחד חזק הרבה יותר שעולה כמה דולרים לשעה שמשמש לריצות הכבדות יותר.
אני לא מכיר הרבה שעובדים על המחשב האישי מעבר ללהתחבר למחשב בענן.
רוב הקורסים גם נותנים לך קרדיטים חינם או סביבה מוכנה לעבודה.
מסכים לגמרי. מעבר לזה שפותח השרשור העיד שהוא רק נכנס לתחום ולא ברור עדיין מה יעשה וכמה. כדי לפתור קטנות לא צריך חומרה מיוחדת ובשביל גדולות שום מחשב אישי לא יספיק גם ככה.

אני מניח שצריך להתקין דרייברים בשביל הכרטיס הגרפי, תקן אותי אם אני טועה. זה כל כך פשוט על לינוקס?
כמה זה straight forward להגיע למצב "עבודה"? שספריה מקובלת (נאמר tensorflow / pytorch) רצה על ה GPU?
פעם ראשונה שייצא לי להתעסק עם זה, החשש שלי שלא אצליח לגרום לספריות לרוץ על ה GPU, ואז למעשה קניתי קופסת ברזל בכמה אלפים טובים :lol:
להתקין CUDA על לינוקס זה הרבה יותר פשוט היום מאשר פעם. ברגע שהדרייבר מותקן, הספריות המקובלות שציינת ירוצו על ה-GPU בקלות. חוץ מזה, אם אתה מוכן ללמוד איך עובדים עם Docker, יהיה לך מאד קל לקחת ספריות עובדות ולהריץ אותן אצלך.

יש בעיות בשוק של כרטיסי המסך כבר תקופה, אל תצפה לקבל מחיר טוב. רק הכרטיס עצמו ינגוס לך בחלק גדול מהתקציב.

@מצב צבירה
תודה רבה על התגובה המושקעת.
המחירים גבוהים משמעותית משציפיתי.
בהנחה שאלך על המפרט השני שהצעת, יש לך הצעות זולות יותר עבור המעבד והכרטיס הגרפי?
ברור לי שיהיו לזה מחירים בביצועים, אבל אני מניח שזה לא כל כך נורא, לפחות לuse case שלי (רוצה להתנסות מעבר למשאבים שיש בקאגל, לא בונה מכונית אוטונומית).
(נ.ב. אם תוכל אולי להסביר איך אני יודע אם כרטיס גרפי X או מעבד Y מתאימים ללוח אם Z, אודה לך מאוד... התאימות, זה מה שאני לא יודע. הtradeoff של מחיר כנגד ביצועים - אילו ביצועים אני מפסיד עבור המחיר הנמוך יותר - את ה tradeoff הזה אני יותר מבין לרוב)

@Oringa

תודה רבה
בבקשה זה יוצא אפילו 6150 - שים לב שאין לך פה אפשרות להרחבת הזכרון בעתיד, זה מקסימום 32GB.
המעבד הוא הדגם הכי זול של סדרת i7 וכרטיס המסך הו הדגם הכי זול בסדרת ה-RTX.

Motherboards for IntelAsus H510M-K LGA1200 Intel H510 DDR4 PCI-E HDMI
VGA CardsPNY RTX 2060 6GB BLOWER GDDR6 HDMI 3xDP
Solid-State Drives (SSD)Transcend 110S TS512GMTE110S 512GB SSD NVMe PCIe Gen3 x4
caseSharkoon VS4-S Black ATX Case No PSU

יש לך 2 דברים מרכזיים. התאימות בין הזכרון ללוח האם והתאימות בין המעבד ללוח האם.
כמו שאתה רואה במפרט הזה, גם הזכרון הוא DDR4 וגם לוח האם תומך ב-DDR4, בנוסף, המעבד יושב על תושבת 1200 וגם לוח האם בעל תושבת 1200.
יש גם נושא של גודל לוח האם לעומת גודל המארז, מהירות הזכרון, כמות הוואט של ספק הכח כדי שתספיק (עם מרווח בטחון) לכל הרכיבים, במיוחד כרטיס מסך, האם לוח האם תומך בm.2 או רק ב-sata לחיבור דיסקים קשיחים, האם יש בלוח האם תושבת PCIe x4 לדוגמא שמתאימה לסוג כרטיס המסך שאתה רוצה לשים וגם האם יש מקום פיזי לכרטיס המסך בדגם שאתה רוצה - יש כרטיסים ארוכים למדי, וגם כפולים ברוחבם בעקבות יחידת קירור מסיבית.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
בבקשה זה יוצא אפילו 6150 - שים לב שאין לך פה אפשרות להרחבת הזכרון בעתיד, זה מקסימום 32GB.
המעבד הוא הדגם הכי זול של סדרת i7 וכרטיס המסך הו הדגם הכי זול בסדרת ה-RTX.

Motherboards for IntelAsus H510M-K LGA1200 Intel H510 DDR4 PCI-E HDMI
VGA CardsPNY RTX 2060 6GB BLOWER GDDR6 HDMI 3xDP
Solid-State Drives (SSD)Transcend 110S TS512GMTE110S 512GB SSD NVMe PCIe Gen3 x4
caseSharkoon VS4-S Black ATX Case No PSU

יש לך 2 דברים מרכזיים. התאימות בין הזכרון ללוח האם והתאימות בין המעבד ללוח האם.
כמו שאתה רואה במפרט הזה, גם הזכרון הוא DDR4 וגם לוח האם תומך ב-DDR4, בנוסף, המעבד יושב על תושבת 1200 וגם לוח האם בעל תושבת 1200.
יש גם נושא של גודל לוח האם לעומת גודל המארז, מהירות הזכרון, כמות הוואט של ספק הכח כדי שתספיק (עם מרווח בטחון) לכל הרכיבים, במיוחד כרטיס מסך, האם לוח האם תומך בm.2 או רק ב-sata לחיבור דיסקים קשיחים, האם יש בלוח האם תושבת PCIe x4 לדוגמא שמתאימה לסוג כרטיס המסך שאתה רוצה לשים וגם האם יש מקום פיזי לכרטיס המסך בדגם שאתה רוצה - יש כרטיסים ארוכים למדי, וגם כפולים ברוחבם בעקבות יחידת קירור מסיבית.
תודה רבה על העזרה, אפילו למדתי בדרך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
W המלצה ליועץ לעסקת קומבינציה בישראל נדל"ן 3
Bonfire המלצה למסנן מים מאבנית לברז בשירותים? אוף טופיק 2
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
L המלצה על ספר שעוסק בהקצאת נדל"ן כאפיק בתיק ההשקעות נדל"ן 3
Jane Doe המלצה על החישוק - מיזם חביב שהוקם כדי להוריד את יוקר המחיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
the_newbie [בקשה] המלצה ליועץ מס \ רואה חשבון המתמחה ברילוקיישן מיסים 4
Bonfire מבקש המלצה בפרטי לבנק אמריקאי פוסטים מאיכות נמוכה 1
Roi המלצה על סרט Dumb Money פוסטים מאיכות נמוכה 1
A המלצה לספרים על ליווי התפתחותי אוף טופיק 3
H מחפשים המלצה על מדיח טוב לבית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
א המלצה על טלפון ללא אור כחול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
D המלצה לרו"ח - אזרחית אמריקאית מיסים 10
Fitch המלצה לשואב אבק אלחוטי פוסטים מאיכות נמוכה 9
Fitch המלצה לשעון חכם לילדים פוסטים מאיכות נמוכה 17
י המלצה להשקעה בתעודה עוקבת נאסדק בדולרים שוק ההון 4
D המלצה לרו"ח עבור מכירת RSU מיסים 2
M המלצה למוסד לימודים מעודף לתואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 58
N מחפשת המלצה לקופת גמל לעצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
flower מכתב המלצה ממנהל המחלקה אוף טופיק 6
E המלצה לקרן/נייר דיבידנד ביורו פוסטים מאיכות נמוכה 1
S מחפש המלצה למיקרוגל דיגיטלי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
ג למי שקצת טכני - המלצה על שירות חסימת פרסומות בענן אוף טופיק 11
א המלצה על מומחה להשקעות פוסטים מאיכות נמוכה 11
L המלצה לקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
K המלצה על מזרן פוסטים מאיכות נמוכה 1
מ המלצה להשקעה או חיסכון פוסטים מאיכות נמוכה 3
N המלצה לאסטרטגיית משיכה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 32
סשה המלצה על קרנות מחקות גז טבעי שוק ההון 11
ג המלצה על מתכנן פיננסי + פרישה צרכנות פיננסית 1
C המלצה לנתב קווי עד 250₪ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
N המלצה למניה דומה שוק ההון 1
כ המלצה על חברת שילוח מאנגליה לישראל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
א המלצה על רואה חשבון פוסטים מאיכות נמוכה 3
A המלצה על רואה חשבון מיסים 2
לב מישקין המלצה על מטפל/ת לליווי וייעוץ להתפתחות אישית התפתחות אישית 0
A המלצה לתמהיל משכנתא ע"ס 600,000 ש"ח נדל"ן 1
Michel המלצה לטלוויזיה 65 אינץ' ? האם חשוב OLED/QLED ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 30
I המלצה לטבלת/אייפד לילד צרכנות פיננסית 3
ט המלצה על מגהץ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
mk1 המלצה לספר/קורס להשקעות ערך במניות התפתחות אישית 2
A הפקת נסח טאבו בצורה מקוונת, בקשה המלצה כיצד להשיג את האישור בפשטות ומהירות נדל"ן 7
א האם יש לכם המלצה לקרנות אג"ח אמריקאי (קונצרני) שוק ההון 14
S מחפש המלצה על חברה שמציעה חבילות נופש לחו"ל צרכנות פיננסית 8
מתכנתגד המלצה לקנות מחברות A4 מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
S יעוץ\המלצה לניהול אלגו השקעות אלטרנטיביות 10
A מחפש המלצה על כרטיס אשראי ללא דמי חבר צרכנות פיננסית 3
E בקשת המלצה לקומקום אוף טופיק 2
Oracle מחפש המלצה והבדלים בין אלבומי תמונות אוף טופיק 3
ygkeeper המלצה על איש מקצוע להחזר מס מיסים 19
י בקשת המלצה על יועץ פנסיוני פננסי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5

נושאים דומים

Back
למעלה