• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

המלצה - להתנסות בפרישה מוקדמת עוד לפני חיסכון מלא

פורץ גבולות

משתמש רגיל
דירוג
90
קודם כל, נחמד לראות שהפורום חזר בסגנון מודרני, ונראה שגם הרבה יותר פעיל.

אני רוצה להמליץ לכם לנסות את הפרישה הרבה לפני שפרשתם סופית וחסכתם את כל הכסף שאתם צריכים. זה משהו שאני עושה בעצמי, עוד מלפני כמעט שנה. חסכתי כמה מאות אלפים (האמת שאפשר לחסוך פחות בשביל זה) ואז פשוט עזבתי את העבודה ל"חופשה ארוכה". אני חי על החסכונות שלי ומוציא בערך 4-5 אלף בחודש (כולל הכל). זה אומר שאני יכול לחיות ככה גם שנים, אפילו אם זה רק 10-15 שנה ולא 60 שנה קדימה. אבל אני טוען שעדיף להתנסות בפרישה מוקדמת עוד לפני שמחליטים ללכת על זה עד הסוף. והנה כמה סיבות:

אז דבר ראשון, פרישה בריאה צריכה לכלול הרבה מאוד פעיליות שימלאו את הזמן הפנוי. אם אתם עדיין עובדים במשרה מלאה, או לומדים, או בכל התחייבות אחרת, יהיה לכם קשה מאוד לדעת מה תעשו עם הזמן הפנוי כשיהיה לכם אותו זמין.
זה לוקח זמן לפתח תחביבים לרמה שאפשר להתעסק בהם באמת כל היום, ולחיות לפי לו"ז אישי שאתה קובע לעצמך.
הזמן הפנוי הזה מאפשר למעשה "להכין את הקרקע" לזמן שבו באמת תרצו לפרוש. גם לכו תדעו אם זה בכלל מתאים לכם. אולי תגלו שאתם ממש לא מרוצים מהפרישה הזאת, ואולי תגלו שאתם מאוהבים בזה ברמות, וזה יתן לכם מוטיבציה ומטרת חיסכון הרבה יותר ברורה.

אז אחרי שאתם עוזבים את העבודה ומוכרים את הרכב, זה זמן לפתח מיומנויות קריטיות לפרישה מוקדמת. זה כולל לפתח את הידע שלכם בכלכלה והשקעות וחיסכון, ולסדר את הנכסים שלכם בצורה כזו שאתם יודעים בדיוק מה לעשות עם כסף חדש שמגיע אליכם דרך הכנסות בעתיד. זה גם זמן מעולה ללמוד לבשל, להתאמן, ולפתח לו"ז בריא שאתם מרגישים טוב לגביו.

אם נגיד וניסיתם את זה לתקופה של חצי שנה, אתם תגלו שאתם הרבה ממוקדים על מה הפרישה המוקדמת אומרת עבורכם, איך להתנהל, מה לעשות עם הכסף כשתחזרו לעבוד, ולחשב בדיוק כמה אתם באמת צריכים כשאתם חיים מחוץ לחיי המירוץ.

הבעיה היא שלפתח את התחביבים והמיומנויות הדרושים לפרישה מוקדמת, נראה שתמיד אפשר.
לעומת זאת, לפתח את החסכון, ולשמור על רלוונטיות בשוק העבודה, מאד מעודדים לא לצאת לחופשה ארוכה באמצע החיים.

הבעיה היא שלפתח את התחביבים והמיומנויות הדרושים לפרישה מוקדמת, נראה שתמיד אפשר.
לעומת זאת, לפתח את החסכון, ולשמור על רלוונטיות בשוק העבודה, מאד מעודדים לא לצאת לחופשה ארוכה באמצע החיים.
קיימת בעייתיות לשבור את המומנטום בשוק העבודה.
לא תמיד אפשר לחזור אחרי הפרישה. ואם כן, לא תמיד לאותה עבודה או לאותו שכר.
צריך לצבור את ה 1.5 מיליון בתור התחלה, ורק אז אפשר להתחיל בעבודה חלקית או תקופות של חוסר עבודה

Amos, if you have 1.5 million, you can already retire with 4-5k a month...

הרעיון הזה מיועד לאנשים שלא בטוחים אם הם רוצים לפרוש, או לא בטוחים כמה הם צריכים. אם אתה יודע בוודאות שאתה רוצה לפרוש ובדיוק כמה אתה צריך, הפוסט הזה לא רלוונטי אליך. זה מיועד לאנשים, בעיקר צעירים (גם כי השכר גם ככה התחלתי וגם לא בטוחים מה לעשות עם החיים שלהם) שהרעיון של הפרישה נראה מפתה אבל הם עושים כל מיני טעויות כלכליות בדרך (בזבוזים) כי הם לא בטוחים שזה באמת הכי מתאים להם. לאנשים כאלה, מאוד משתלם להתנסות בפרישה ולהיות הרבה יותר סגורים על עצמם. ברור שיש הפסד של מומנטום בקריירה. זה לא חוכמה לתת טיעון נגד שיש בו רק חסרונות, אתה יכול למצוא חסרונות בכל רעיון, תמיד. אבל צריך לשקול את ההפסד הזה מול הרווח הפוטנציאלי מהנסיון בפרישה. ולדעתי לאנשים צעירים זה לגמרי שווה את זה.

היי @נדב כל הכבוד על הפעילות הערה ברשת לאחרונה. אם משיהו מבקש לפרוס פיצויים. נאמר שסך הפיצויים מיליון-האם זו עדיין נחשבת הכנסתו החייבת באותה השנה שהתקבל, כי לשון החוק מדבר על "לעניין חישוב המס"...
השאלה אם למשל המיליון שמתקבל מעמיס על יתרת ההכנסות מס יסף. או שהמיליןם הזה נפרס ל4 השנים הבאות מבלי לפגוע ביתרת ההכנסות באותה שנה

בפריסת הכנסה, הפיצויים יצטרפו להכנסה החייבת ככל וישנה באותה שנת מס. נניח המיליון יהפוך להיות הכנסה חייבת של 250 אלף שיצטרפו להכנסה באותה שנה.

אני נמצא כרגע בסוג של שנת שבתון. התפטרתי מהעבודה בקיץ בדין מפוטר. ביבי עכשיו נותן כסף עד יוני הבא למי שלא רוצה לחזור לעבוד.
תמיד אני קורא שאנשים בלי עבודה משתעממים. אבל וואלה, אני אומר בלב ״תודה״ על כל דקה שאני בתוך ההסדר הזה. ולא רואה את עצמי משתעמם לפחות עד תחילת 2021. יש לי תכניות עד להודעה חדשה. גם מבחינת פעילויות בתוך הבית וגם מבחוץ.

@פורץ גבולות
כמו שציינת בתחילת השרשור, זה גם בהחלט גרם לי להבין מה פרישה מוקדמת אומרת עבורי. אפילו שזה כבר שרשור ישן. אני בהחלט עומד להיות עם הרבה יותר מוטיבציה וחזון כדי להגיע למטרה הזאת, כשאחזור לעבוד.

השאלה היא למה צריך לעשות "דמו" לעצמאות כלכלית? הדמו הזה עולה יחסית הרבה (שנה ללא הכנסות + תצטרך להוריד את רמת הסיכון בהשקעות שלך לתקופה הזו) פשוט כשתוכל לפרוש על אמת, תפרוש. ואם לא יסתדר לך אז תחזור לעבוד.
שאלה מעניינת נוספת היא מה אמור לעשות אדם שמגלה שזה לא בשבילו? הרי אם יחזור לעבוד כשכבר יש לו די חסכונות, הכסף שירוויח יהיה חסר ערך עבורו.

ועם זאת, הקונספט של שנת שבתון הוא מבורך (ולא ממש מהפכני) בלי קשר. אפילו סתם לכיף או לשם פיתוח אישי :)

השאלה היא למה צריך לעשות "דמו" לעצמאות כלכלית? הדמו הזה עולה יחסית הרבה (שנה ללא הכנסות + תצטרך להוריד את רמת הסיכון בהשקעות שלך לתקופה הזו)
איך שאני רואה את זה - שנה בלי בוס כשאתה צעיר שווה יותר מאשר כשאתה לא. אז כן, אם תכננתי לפרוש בגיל X וההשלכות של הדמו/שבתון יהיו שאוכל לפרוש ״רק״ בגיל X+1, זה עדיין שווה.

• אהבתי
Reactions: HHH
איך שאני רואה את זה - שנה בלי בוס כשאתה צעיר שווה יותר מאשר כשאתה לא. אז כן, אם תכננתי לפרוש בגיל X וההשלכות של הדמו/שבתון יהיו שאוכל לפרוש ״רק״ בגיל X+1, זה עדיין שווה.
בגלל אפקט הריבית דריבית, שנה בגיל צעיר לא שווה לשנה בגיל מבוגר ותאלץ אותך (כנראה) לפרוש ב- X+Y. (כאשר Y יהיה גדול מאחד...).
לא אומרת שזה לא שווה את זה אלא שזה לרוב לא יהיה אחד לאחד (אלא אם כן ניצלת את הזמן הזה לשדרג את יכולת ההשתכרות שלך).

אני נמצא כרגע בסוג של שנת שבתון. התפטרתי מהעבודה בקיץ בדין מפוטר. ביבי עכשיו נותן כסף עד יוני הבא למי שלא רוצה לחזור לעבוד.
במצב שלך זה אכן אידיאלי, כי בזכות דמי האבטלה המורחבים אתה לא צריך להוציא קצבה חודשית שתממן לך את הפרישה הזו.
בפרישה מרצון דמי האבטלה (אם יש) מאוד מוגבלים (לפחות לחברה צעירים) ואז מעבר להעדר הכנסות יש הוצאה חודשית.

לפי ההיגיון הזה כבר עדיף לך לא לעבוד כשכיר בכלל, תפתח עסק משלך וזהו.

בגלל אפקט הריבית דריבית, שנה בגיל צעיר לא שווה לשנה בגיל מבוגר ותאלץ אותך (כנראה) לפרוש ב- X+Y. (כאשר Y יהיה גדול מאחד...).
לא אומרת שזה לא שווה את זה אלא שזה לרוב לא יהיה אחד לאחד (אלא אם כן ניצלת את הזמן הזה לשדרג את יכולת ההשתכרות שלך).
כן... האמת היא שאני בהחלט מודע לזה. שנה של חיסכון כשאתה צעיר בהחלט שווה יותר בגלל ריבית דריבית. ועדיין, אני שלם לגמרי עם ההסדר הנוכחי. אנחנו לא יודעים בכל מקרה מה יוליד יום.
בכל אופן, בגלל שמדובר רק בשנה אחת, אני לא חושב שההשלכות יהיו משנות-חיים.
במצב שלך זה אכן אידיאלי, כי בזכות דמי האבטלה המורחבים אתה לא צריך להוציא קצבה חודשית שתממן לך את הפרישה הזו.
בפרישה מרצון דמי האבטלה (אם יש) מאוד מוגבלים (לפחות לחברה צעירים) ואז מעבר להעדר הכנסות יש הוצאה חודשית.
כן, לחלוטין. לא הייתי מרשה לעצמי את זה, אם לא משבר הבריאות. כששמעתי שמר נתניהו זורק את בעיית המובטלים לתוך הקיץ הבא, ישר ראיתי את ההזדמנות. ממילא שנאתי את מקום העבודה שלי (חברת הייטק כלשהי). קיבלתי כבר אבטלה פעם, אבל לא ממשכורת הייטק ובטח שלא בהסדר מורחב שכזה. זה בהחלט מאוד נוח לשבת על 60%-70% ממשכורת כזו (אז הוצאות חודשיות כמו שציינת, זה לא ממש בעיה. אבל ברור לי שלא כל המובטלים במצב הזה, לצערנו) ולהיות בלי בוס, בלי דד-ליינים, בלי נסיעות...
לפי ההיגיון הזה כבר עדיף לך לא לעבוד כשכיר בכלל, תפתח עסק משלך וזהו.
יכול להיות. אבל זה פרויקט שאני רואה את עצמי אולי מתעסק בו עוד 4 שנים. יש לי עדיין מטרות מסויימות להפיק מעולם השכירים.

• אהבתי
Reactions: HHH
לא יודע מה אתכם אני כבר יודע בדיוק מה אני אעשה אם אפרוש ולא צריך שום ניסוי כלים.
מה גם שמסתבר שאם אתעסק בזה בצורה רצינית עוד אפשר לעשות קצת כסף :O

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
L המלצה על ספר שעוסק בהקצאת נדל"ן כאפיק בתיק ההשקעות נדל"ן 3
Jane Doe המלצה על החישוק - מיזם חביב שהוקם כדי להוריד את יוקר המחיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
the_newbie [בקשה] המלצה ליועץ מס \ רואה חשבון המתמחה ברילוקיישן מיסים 4
Bonfire מבקש המלצה בפרטי לבנק אמריקאי פוסטים מאיכות נמוכה 1
Roi המלצה על סרט Dumb Money פוסטים מאיכות נמוכה 1
A המלצה לספרים על ליווי התפתחותי אוף טופיק 3
H מחפשים המלצה על מדיח טוב לבית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
א המלצה על טלפון ללא אור כחול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
D המלצה לרו"ח - אזרחית אמריקאית מיסים 10
Fitch המלצה לשואב אבק אלחוטי פוסטים מאיכות נמוכה 9
Fitch המלצה לשעון חכם לילדים פוסטים מאיכות נמוכה 17
י המלצה להשקעה בתעודה עוקבת נאסדק בדולרים שוק ההון 4
D המלצה לרו"ח עבור מכירת RSU מיסים 2
M המלצה למוסד לימודים מעודף לתואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 58
N מחפשת המלצה לקופת גמל לעצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
flower מכתב המלצה ממנהל המחלקה אוף טופיק 6
E המלצה לקרן/נייר דיבידנד ביורו פוסטים מאיכות נמוכה 1
S מחפש המלצה למיקרוגל דיגיטלי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
ג למי שקצת טכני - המלצה על שירות חסימת פרסומות בענן אוף טופיק 11
א המלצה על מומחה להשקעות פוסטים מאיכות נמוכה 11
L המלצה לקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
K המלצה על מזרן פוסטים מאיכות נמוכה 1
מ המלצה להשקעה או חיסכון פוסטים מאיכות נמוכה 3
N המלצה לאסטרטגיית משיכה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 32
סשה המלצה על קרנות מחקות גז טבעי שוק ההון 11
ג המלצה על מתכנן פיננסי + פרישה צרכנות פיננסית 1
C המלצה לנתב קווי עד 250₪ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
N המלצה למניה דומה שוק ההון 1
כ המלצה על חברת שילוח מאנגליה לישראל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
א המלצה על רואה חשבון פוסטים מאיכות נמוכה 3
A המלצה על רואה חשבון מיסים 2
לב מישקין המלצה על מטפל/ת לליווי וייעוץ להתפתחות אישית התפתחות אישית 0
A המלצה לתמהיל משכנתא ע"ס 600,000 ש"ח נדל"ן 1
Michel המלצה לטלוויזיה 65 אינץ' ? האם חשוב OLED/QLED ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 30
I המלצה לטבלת/אייפד לילד צרכנות פיננסית 3
ט המלצה על מגהץ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
mk1 המלצה לספר/קורס להשקעות ערך במניות התפתחות אישית 2
A הפקת נסח טאבו בצורה מקוונת, בקשה המלצה כיצד להשיג את האישור בפשטות ומהירות נדל"ן 7
א האם יש לכם המלצה לקרנות אג"ח אמריקאי (קונצרני) שוק ההון 14
S מחפש המלצה על חברה שמציעה חבילות נופש לחו"ל צרכנות פיננסית 8
מתכנתגד המלצה לקנות מחברות A4 מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
S יעוץ\המלצה לניהול אלגו השקעות אלטרנטיביות 10
A מחפש המלצה על כרטיס אשראי ללא דמי חבר צרכנות פיננסית 3
E בקשת המלצה לקומקום אוף טופיק 2
Oracle מחפש המלצה והבדלים בין אלבומי תמונות אוף טופיק 3
ygkeeper המלצה על איש מקצוע להחזר מס מיסים 19
י בקשת המלצה על יועץ פנסיוני פננסי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
H המלצה לעמדת עבודה / שולחן מחשב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
א המלצה על הרכב תיק שוק ההון 9

נושאים דומים