• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הלוואות מקרן השתלמות\קופות גמל. הקפאה עד להודעה חדשה?

אלעד הנחמד

משתמש סולידי
דירוג
6
שלום רב,

פניתי לחברה בה מנוהלות קופת הגמל וקרן ההשתלמות שלי (הלמן אלדובי) בבקשה לקבל הלוואה קטנה (15K לצורך סגירת מינוסים להורים). נאמר לי שעד להודעה חדשה, בשל המצב, החברה לא מעניקה הלוואות כנגד קרנות השתלמות נזילות\לא נזילות וקופות גמל. פניתי אליהם כמובן בשל התנאים העדיפים על פני הבנקים. האם המצב הזה ידוע לכם וקיים גם בחברות אחרות? עד מתי המדיניות הזאת עשויה להמשך?

האם ידוע לכם היכן משקיע יכול להשיג הלוואה של צנועה של 15K בתנאים טובים ? גם כנגד שעבוד תיקי השקעות בשווי מאות אלפים שקלים. בבנק דחו אותי בשל היותי בחל"ת.

האם ידוע לכם היכן משקיע יכול להשיג הלוואה של צנועה של 15K בתנאים טובים ? גם כנגד שעבוד תיקי השקעות בשווי מאות אלפים שקלים. בבנק דחו אותי בשל היותי בחל"ת.
התיק השקעות בבנק? במידה ולא ניסית בגוף שבו הם מוחזקים?
אני אישית הייתי שוקל לממש מהתיק במיוחד במידה ואין לך עבודה או הכנסה אחרת.

לא ממליץ\מייעץ

תודה על התגובה. תיק ההשקעות אינו בבנק, הצעתי לשעבד את התיק (לא יודע אם דבר כזה אפשרי חוקית), סירבו. הצעתי לבנק להביא ערבים עם הכנסה יציבה, סירבו. אדגיש ואומר שלקחתי מהבנק הזה בעבר שתי הלוואות ששולמו במלואן ללא שום בעיה.

אין לי צורך לממש את התיק, אני מקבל דמי אבטלה שמספיקים לי כרגע. ההלוואה כאמור היא עבור ההורים שלי, לצורך כיסוי הלוואה מכרטיס אשראי בריבית מאד גבוהה. ניסיתי להשתמש בפרופיל הפיננסי שלי בכדי להשיג להם הלוואה בריבית נורמלית כפי שכבר עשיתי בעבר.

חלק מהכספים מוחזק בהלמן אלדובי וחלק אחר במיטב דש טרייד, שם יש לי תיק השקעות בניהול אישי.

הלמן אלדובי כאמור, לא נותים הלוואות בתקופה הזאת לפי מה שהבנתי מהנציג שלהם.
האם ידוע למישהו האם ניתן לקבל הלוואה ממיטב דש כנגד תיק השקעות שבו מוחזקים מאות אלפי שקלים? כמובן בריביות נמוכות של פריים עד פריים + 3%.

נראה שרוב הגופים הפננסיים יושבים על הגדר וממאנים לאשר הלוואות.

נשגב מבינתי להבין איזה סיכון גוף פיננסי לוקח אם הוא מאשר הלוואה לאדם שמחזיק אצל אותו גוף פיננסי שעולה בעשרות מונים על קרן ההלוואה, גם בתקופה הנוכחית.

נשגב מבינתי להבין איזה סיכון גוף פיננסי לוקח אם הוא מאשר הלוואה לאדם שמחזיק אצל אותו גוף פיננסי שעולה בעשרות מונים על קרן ההלוואה, גם בתקופה הנוכחית.
זה לא רק עניין של סיכון. ישנם מגבלות השקעה שמסגרתן ניתן לתת אחוז מסויים של הלוואות לעמיתים. הרי ההלוואה היא נכס שתמורתו יתר החוסכים מקבלים ריבית של פריים מינוס חצי, בכובע השני שלך כחוסך היית רוצה להשיא תשואה הרבה יותר גבוהה על הכסף הזה.

שלום רב,

פניתי לחברה בה מנוהלות קופת הגמל וקרן ההשתלמות שלי (הלמן אלדובי) בבקשה לקבל הלוואה קטנה (15K לצורך סגירת מינוסים להורים). נאמר לי שעד להודעה חדשה, בשל המצב, החברה לא מעניקה הלוואות כנגד קרנות השתלמות נזילות\לא נזילות וקופות גמל. פניתי אליהם כמובן בשל התנאים העדיפים על פני הבנקים. האם המצב הזה ידוע לכם וקיים גם בחברות אחרות? עד מתי המדיניות הזאת עשויה להמשך?
בהלמן כבר כחצי שנה הם מגמגמים עם הלוואות ע"ח קופ"ג (פעם כן יכולים, פתאום לא יכולים ) - נראה כי המצב קצת גדול עליהם.

לפני שאתה פונה לגופים פיננסיים האם בדקת לגבי מענקי מדינה\הלוואות מיוחדות לאנשים מבוגרים עקב המצב (משרד הרווחה?).

נערך לאחרונה ב:
בבתי השקעות אפשר והריבית ברת מיקוח.
(לא יודע אם דבר כזה אפשרי חוקית),
אפשרי.
האם ידוע למישהו האם ניתן לקבל הלוואה ממיטב דש כנגד תיק השקעות שבו מוחזקים מאות אלפי שקלים? כמובן בריביות נמוכות של פריים עד פריים + 3%.
אפשר, אל תבקש מהם הלוואה, תבקש קו אשראי והריבית ברת מיקוח. ככל שתבקש יותר ככה יש יותר סיכוי שיענו לך בריבית סבירה.
קח בחשבון שצריך לבדוק את השווי שלך לבטחונות, מאד יתכן והוא 0 ואז לא תוכל לקחת הלוואה.
בשביל לבדוק תבקש משירות הלקוחות דו"ח שווי לבטחונות (RATING הם אוהבים לקרוא לזה).
לא המלצה!!
זה לא רק עניין של סיכון, יש עניין של נהלים, אין עבודה=אין הכנסה=אין הלוואה.
על הלוואה ללא בטחונות בריבית נמוכה הרווח שלהם מאד מאד נמוך, טכנית הם מפסידים עליך כסף אז אין להם סיבה טובה לתת לך הלוואה כזו.

אין לי צורך לממש את התיק, אני מקבל דמי אבטלה שמספיקים לי כרגע. ההלוואה כאמור היא עבור ההורים שלי
נשגב מבינתי למה לא למכור 15K מהתיק לטובת ההורים. בטוח שזאת ה"הלוואה" הכי זולה שתשיג.

בבתי השקעות אפשר והריבית ברת מיקוח.

אפשרי.

אפשר, אל תבקש מהם הלוואה, תבקש קו אשראי והריבית ברת מיקוח. ככל שתבקש יותר ככה יש יותר סיכוי שיענו לך בריבית סבירה.
קח בחשבון שצריך לבדוק את השווי שלך לבטחונות, מאד יתכן והוא 0 ואז לא תוכל לקחת הלוואה.
בשביל לבדוק תבקש משירות הלקוחות דו"ח שווי לבטחונות (RATING הם אוהבים לקרוא לזה).
לא המלצה!!

זה לא רק עניין של סיכון, יש עניין של נהלים, אין עבודה=אין הכנסה=אין הלוואה.
על הלוואה ללא בטחונות בריבית נמוכה הרווח שלהם מאד מאד נמוך, טכנית הם מפסידים עליך כסף אז אין להם סיבה טובה לתת לך הלוואה כזו.

תודה על התשובה המפורטת. מה שהפליא אותי הוא שבבנק לא הציעו לי בכלל הלוואה, גם לא אחת בריבית של שוק אפור.

שווי התיק לבטחונות במיטב דש הוא בערך 100k. האם המשמעות שאני יכול לקבל "קו אשראי" של 100 אלף בריבית אטרקטיבית?

שאלה נוספת: האם אני יכול לפנות לבית השקעות בו אני לא מחזיק כספים ולבקש הלוואה כנגד שעבוד תיק ההשקעות שלי?

נשגב מבינתי למה לא למכור 15K מהתיק לטובת ההורים. בטוח שזאת ה"הלוואה" הכי זולה שתשיג.

לא זה לא. הכספים בתיק עושים ריבית של 10-15% בשנה בממוצע (תיק מנייתי). איזו סיבה יש לי לפדות 15 אלף מתיק כזה כאשר בעבר הצלחתי להשיג הלוואות של P+3% ו-P+1% בבנקים, וניכר שניתן להשיג גם הלוואות בריבית נמוכה יותר בבתי השקעות. במידה ולא אצליח לגייס הלוואה בעלות נמוכה, זאת תהיה האפשרות האחרונה.

שווי התיק לבטחונות במיטב דש הוא בערך 100k. האם המשמעות שאני יכול לקבל "קו אשראי" של 100 אלף בריבית אטרקטיבית?
עד 100K כן, אבל לא יודע לגבי האטרקטיביות של הריבית ולא יודע מה אטרקטיבי בעיניך.
קח בחשבון שהשווי לבטחונות שלך משתנה כל יום וכדאי מאד לקחת שולי ביטחון רחבים באם תלך בכיוון הנ"ל.

האם יש כאן משתמש שמחזיק תיק השקעות במיטב דש טרייד והצליח לקבל מהם הלוואה (קו אשראי) כלשהי לאחרונה?

הכספים בתיק עושים ריבית של 10-15% בשנה בממוצע (תיק מנייתי). איזו סיבה יש לי לפדות 15 אלף מתיק כזה כאשר בעבר הצלחתי להשיג הלוואות של P+3%
לא יודע איזו תקופה לקחת שקיבלת ממוצע של 10%-15%, אבל יש עסקה יותר טובה: קח את הממוצע של 2019 (תשואה של בערך 30% בs&p500).
לא מייעץ.

הכספים בתיק עושים ריבית של 10-15% בשנה בממוצע (תיק מנייתי). איזו סיבה יש לי לפדות 15 אלף מתיק כזה כאשר בעבר הצלחתי להשיג הלוואות של P+3% ו-P+1% בבנקים, וניכר שניתן להשיג גם הלוואות בריבית נמוכה יותר בבתי השקעות. במידה ולא אצליח לגייס הלוואה בעלות נמוכה, זאת תהיה האפשרות האחרונה.
רעיון מעולה מעכשו כולנו נבקש הלוואות בריביות של 1-5% ונשקיע בתיק שמרוויח 10-15% יציב כל שנה ונחייה מההפרש. לא לעבוד עוד לעולם ולא לשרת שום אדם!

ניצן ורון היקרים, היכן קראתם שאני בטוח שהתיק יניב תשואה של 10-15% באופן יציב? אינני נביא.
התשואה שנקבתי בה היא התשואה הממוצעת של התיק שלי ב-5 השנים האחרונות, תיק 100% מנייתי בהרכב עצמי. כמובן שאין שום וודאות שזאת תהיה גם התשואה בעתיד, אלו רק הערכות על סמך ההיסטוריה של תיקים מהסוג הזה. ייתכן בהחלט שגם תהיה נפילה של 90%, לא שולל את זה. אך אני משקיע, ומטבעי אני נוטה להיות אופטימי בנוגע לביצועי השוק, שאם לא כן, לא הייתי בוחר להשקיע את כספי ולתת את אמוני בכלכלה האנושית.

הטכניקה של לקיחת אשראי זול והשקעתו בצורה מסוכנת לצורך גריפת רווחים לא הומצאה על ידי, הטכניקה הזאת נקראת מינוף. לא מעט מעשירי תבל גרפו רווחים עצומים תוך שימוש בטכניקה הזאת, לא מעט גם הפסידו את כל אשר היה להם או למסכנים שהם לוו את כספם. (עיין ערך: טייקונים בישראל)

אני מבקש לחזור לנושא שהוא כיצד אני יכול להשיג הלוואה\אשראי בהינתן היותי משקיע שמחזיק בתיקי השקעות על סך מאות אלפי שקלים, על אף היותי בחל"ת בשלב זה.

תודה חברים

אלעד אתה כל כך נחמד וכנראה לא מבדיל בין עיקר וטפל.
אם יש לך תיק של מאות אלפי שקלים (לדבריך) אז מה אתה מבזבז את הזמן ומרעיש את כל המערכת על לקיחת 15K ש"ח הלוואה?
תקשיב לעצה שנותנים לך והיא לשחרר סכום זניח זה מתיק ההשקעות שלך.
נ.ב. לקיחת הלוואה של 15K ש"ח ביחס לתיק של מאות אלפי שקלים מבייש את המושג "מינוף".

ארגמן, שים לב בבקשה שאני לא מגביל את סכום ההלוואה\אשראי באם ינתנו בתנאים זולים מאד.

ארגמן, שים לב בבקשה שאני לא מגביל את סכום ההלוואה\אשראי באם ינתנו בתנאים זולים מאד.
למה אתה לא מדבר עם מיטב? זכור שהכל בר מיקוח וככל שהסכום גבוה יותר ככה יש לך יותר כושר מיקוח, מאידך אנו בתקופת קורונה ויתכן וירצו להיות יותר סולידיים/זהירים ולקחת מקדמי זהירות בדמות ריבית גבוהה יותר (אם בכלל).

פניתי אל מיטב דש, מוכנים לתת לי קו אשראי בגובה 80% מערך הבטחונות בתיק שלי, כלומר 80k בערך בריבית של P+3.9% לפני מיקוח. (ריבית גבוהה עבור קו אשראי לתיק השקעות, ריבית רגילה עבור הלוואה שכל לקוח סביר יוכל להשיג מהבנקים בימים רגילים)

נרמז לי שניתן להוריד את הריבית אם אני מוכיח שיש לי עיניים יפות. לא נכנסתי עדיין למשא ומתן כיוון שרציתי לקרוא את כל החוזה לפני. לאן ניתן להוריד את זה אם אני לובש את חליפת האיומים?

לגבי גביית הריבית:
אם אני מבין נכון, מדובר בעצם בכלי שהוא שווה ערך "למינוס בבנק" רק בתנאים טובים יותר בשל העמדת בטחונות המגולמות בתיק השקעות שנמצא תחת שליטתם. אני לא חייב להחזיר סכום מסויים כל חודש, אך כל פרק זמן תגבה הריבית על האשראי עד אשר אבחר לסגור אותו.

האם רווחי ההון לצורך מס שתיק ממונף מניב מביאים בחשבון את עלות האשראי?

-אתן דוגמא כדי שדברי יהיו מובנים: לדוגמא, אם לוויתי 100 שקלים והרווחתי עליהם 20% בשנה, בסוף השנה יש לי 120 שקלים. רווח ההון שלי כביכול הוא 20 שקלים, אך נאלצתי לשלם 5 שקלים למי שהלווה לי את ה-100, ולכן בסוף התהליך יש לי רווח של 15 שקלים בלבד. האם מס רווחי ההון יחול על כל ה-20 שקלים שהרווחתי כביכול או רק על הרווח האמיתי שלי שהוא 15 שקלים?

בנוגע למשיכת כספים החוצה מתיק ההשקעות:
הבעיה היא שלא ניתן למשוך כספים החוצה מהחשבון על חשבון האשראי, אם אני מבין נכון את הסעיף הבא:
אשראי שיאושר ללקוח, ככל שיאושר ישמש את הלקוח רק לפעילותו בחשבון ניירות ערך ו/או חשבון במערכת סגורה ו/או חשבון פיקדון

תקנו אותי אם אני טועה בבקשה

נערך לאחרונה ב:
כל הבלגאן הזה בשביל 15K?
שאלה, כמה זמן ההורים במינוס? האם זה חד פעמי או מינוס כרוני?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ הלוואות מקרן השתלמות IRA צרכנות פיננסית 4
ו הלוואות למדינה בריבית 6% פוסטים מאיכות נמוכה 9
משה גל האם 'וואן זירו' נותנים באמת הלוואות ב-5% ריבית? צרכנות פיננסית 9
A הלוואות אישיות שוק ההון 0
ע הלוואות בנקאיות בדיגיטל צרכנות פיננסית 3
H שאלה האם כדאי למחזר הלוואות שיש לי עקב עליית הריבית? צרכנות פיננסית 3
ט החזרי הלוואות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
ItayG אפליקציית מעקב שווי נכסים/השקעות/הלוואות ונתונים חסכון והוצאות צרכנות פיננסית 18
F נטילת הלוואות לצרכי השקעה - תלוי סביבת אינפלציה שוק ההון 69
A כמה סוגיות בנושא הלוואות \ מחזור הלוואות בתקופת פריים עולה נדל"ן 3
C הלוואות צרכנות פיננסית 4
ל הלוואות חברתיות פוסטים מאיכות נמוכה 2
W מינוף ע''י הלוואות פריים בתקופת אינפלציה וריבית עולה אוף טופיק 1
I החזר מס על הלוואות חברתיות השקעות אלטרנטיביות 2
A התייעצות לגבי מסלול תשלום לקבלן - חלק מההון קיים בנכס אחר שהוא ללא משכון \ הלוואות נדל"ן 8
mudale222 האם פחות שווה להחזיר הלוואות ככל שעובר הזמן? צרכנות פיננסית 10
The Stoic הלוואות ללא ריבית - למה לא כולכם עושים את זה כל הזמן? צרכנות פיננסית 44
ישראלית הלוואות בריבית אפסית צרכנות פיננסית 14
ה הלוואות ללא ריבית צרכנות פיננסית 7
י הלוואות מפנסיה/גמל - אפשרות למינוף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
P הלוואות Margin ב IB - על מה להסתכל כדי להמנע מ margin call ? שוק ההון 5
א ריביות על הלוואות שונות לדיור נדל"ן 1
Wonko הורדת מינוף וסדר סגירת הלוואות צרכנות פיננסית 27
stamEhad הלוואות P2P, כמה גדול הסיכון? השקעות אלטרנטיביות 2
ל הלוואות לא יומיות מהברוקר - יש חיה כזאת? שוק ההון 6
H שאלה לגבי הלוואות בשני חשבונות בבנקים שונים צרכנות פיננסית 8
T למה בנקים לא רוצים לתת הלוואות לדיור? נדל"ן 29
A הלוואות מקרנות פנסיה / השתלמות מנייתיות. צרכנות פיננסית 2
זריקת תבונה מסע יציאה מבור כלכלי - חיסול הלוואות בגובה 90 אש"ח תוך שנה וקצת יומני מסע אישיים 28
L הלוואות של securities שוק ההון 3
O אחוז החזר הלוואות (מינוף, לא צריכה) מסך ההכנסות שוק ההון 4
I הלוואות זהב BTB שוק ההון 9
A מיטב ד״ש - סגירת הלוואות בזמן הקורונה צרכנות פיננסית 6
ב קיזוז הלוואות על חשבון קרן השתלמות צרכנות פיננסית 4
O הלוואות IB שוק ההון 43
O לא %100 מניות, יש הלוואות כדאית? שוק ההון 9
ERE בלי ה E הלוואות לשיפוץ נדל"ן -MPL – Market Place Lending נדל"ן 3
hommie אלטשולר שחם - הלוואות ע"ח קרן השתלמות שוק ההון 61
ImCarryGG הלוואות מבנקים לפי דירוג אשראי צרכנות פיננסית 18
נ כתבה שמסבירה על הלוואות ולא מעודדת לקיחה שלהם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
Y מיצוי הלוואות-משכנתא מול הלוואה על חשבון פנסיה או הלוואה מהבנק נדל"ן 19
E הלוואות P2P צרכנות פיננסית 1
A הלוואות מגופים מוסדיים - שאלת תם שוק ההון 2
סול הלוואות לחברות שוק ההון 10
B שאלות בנושא הלוואות ליזמי נדל"ן בחו"ל נדל"ן 4
always.smile הלוואות במט״ח צרכנות פיננסית 3
always.smile אחוז החיסכון כשלוקחים הלוואות צרכנות פיננסית 16
א כלי להשוואת הלוואות (משכנתא) נדל"ן 5
G הלוואות בין קרובי משפחה צרכנות פיננסית 13
מ הלוואות בשוק האפור - על נפלאותיה של ריבית דריבית צרכנות פיננסית 164

נושאים דומים

Back