• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הייטק כל כך רחב איך יודעים מה אוהבים ?

Floki

משתמש סולידי
דירוג
17
עולם הפיתוח יש אלף סוגי מפתחים decops backend frontend fullstacj pyhton c java
מהנדסי תוכנה ארכיטקי תוכנה

עולם הרשתות החומרה האבטחת מידע הבינה מלכותית
גם שם יש אלף ואחת סוגי תפקידים

בתור בחור צעיר בן 23 שכרגע חושב לעבור לעולם ההייטק כי מאוס עלי הלימודי פיננסים איך אני יכול לבחור ? אני לא יודע אם זה בכלל מושך אותי ניסיתי לקרוא על כל תפקיד בנפרד ולא הבנתי כלום .
עשיתי תקורס פייתון ומבוא למדעי המחשב בקמפוס אי אל ומאוד נהנתי

ניסיתי לקרוא על devopsלמשל ולא הבנתי אחרי עשר כתבות עדיין מה זה ואיך זה שונה מסתפ מפתח תוכנה .. מרגיש אבוד ולא מאופס

ניסיתי לקרוא על devopsלמשל ולא הבנתי אחרי עשר כתבות עדיין מה זה ואיך זה שונה מסתפ מפתח תוכנה .. מרגיש אבוד ולא מאופס
גם אם תשאל איש devops מה זה, כנראה שהוא יתקשה להסביר לך...

סתם. בסה"כ אני חושב שאופי התפקידים בהייטק יהיו קצת קשים להסבר למי שלא מהתחום (אולי באופן דומה לנישות של כל מקצוע אחר).

אם תחפש אנשים שטכנית עושים את זה, והם גם נחמדים - כנראה שתקבל איזשהו מושג מה זה כל דבר.

בגדול - devops אמור להכיר כל מיני תשתיות וטכנולוגיות, לעשות אינטגרציה ביניהן, ולגרום להן "לנגן" ביחד.

למשל, יש מהנדס תוכנה שכותב אפליקציה בשפת תכנות כלשהי. התוצר שלו זה איזשהו קוד.
איש ה- devops יהיה אחראי לקחת את הקוד הזה, לבחור את הגרסה המתאימה בו (branch בגיט למשל, אם אתה יודע מה זה), לייצר ממנה קובץ הרצה מתאים (Dll, Jar, וכו'), לקנפג אותו עם שאר התשתיות שנחוצות להרצתו (db, networking, load balancer, Message Queue), להעלות אותו לשירות הענן (למשל AWS), להגדיר קלאסטרים, ולדאוג שהכל "ינגן" ביחד.
בשנים האחרונות, התפקיד הזה מאופיין בדינמיות (אנשי devops יצטרכו לכתוב קוד כדי לגרום לשני רכיבים "לדבר" זה עם זה). לרוב הקוד הזה יהיה יותר פשוט מאשר קוד שמהנדס תוכנה יכתוב (ובניגוד למהנדס תוכנה, לא יתעסק בד"כ ב- business logic או סינכרון פנימי של התוכנה).

לפעמים המרחק בין מהנדס תוכנה לאיש devops יתמסמס, עד כדי משימות שיכולות להיות משוייכות לשניהם.

הייטק כל כך רחב איך יודעים מה אוהבים ?
[...]
איך אני יכול לבחור ? אני לא יודע אם זה בכלל מושך אותי ניסיתי לקרוא על כל תפקיד בנפרד ולא הבנתי כלום .
בדיוק כמו שאי אפשר להחליט איזה אוכל אוהבים לפני שטועמים אותו בפועל,
כך גם כאן - אף אחד לא יודע באמת מה הוא יאהב לפני הכניסה לעבודה.
אפשר לדבר עם אנשים ולנסות להבין, אבל זה לא בהכרח ייתן לך מענה מלא.

קח החלטה לפי הנתונים שזמינים לך עכשיו,
ואם אחרי שתתחיל תראה שתחום מסוים אינו מתאים לך - בדר"כ אפשר לעבור לתחום אחר משיק.
מעברים כאלו בהייטק הם דבר נפוץ מאוד. יש המון אנשים שעובדים בכמה תחומים שונים לאורך הקריירה.

בתור בחור צעיר בן 23
זה אומר שיש לך עוד 44 שנים בתעשיה הזאת (כאילו, ת'יודע... עד שיעלו את גיל הפרישה ל 118 או משהו)
סביר להניח שתחליף 10 עבודות בזמן הזה, בחברות שונות, טכנולוגיות חדשות, תעבוד ותפגוש מלא אנשים ללמוד מהם ולהיחשף דרכם לדברים חדשים והשמיים הם הגבול.
אני נכנסתי לעבודה הראשונה שלי בלי לדעת בכלל איך נראה ההייטק "מבפנים" או "מה אפשר לעשות פה" ו-8 שנים אחרי אני מבין שמה שאני מתמחה בו זה טיפה בים.

אבל כנ"ל ה"פיננסים" שכתבת- זה גם שם כללי מדי. גם שם יש אלף ואחת סוגי תפקידים. אתה יכול (וצריך) לשאול את אותה שאלה גם על המסלול הזה.

אתה יכול לטעום קצת ממה עושים בתפקידים השונים מלראות הרצאות או ללכת לכנסים. הבעיה היא שאם אתה לגמרי מחוץ לתעשיה אז ממילא הכל יישמע לך סינית, וככל שתצבור ניסיון כך תצליח להבין ב high level גם תחומים בהם לא התעסקת.

זה לא כל כך משנה איזה תחום ספציפי תעסוק בתוכנה, יכול להיות שעד שתסיים ללמוד יהיו גם תחומים חדשים.
השאלה העיקרית שאתה צריך לענות עליה היא - האם אתה מתחבר לתחום בכללותו? האם יש לך כישרון טבעי לזה? האם נראה לך שתהיה טוב בזה?
מה שתעשה בפועל בעבודה הוא משני - בגדול נדרשות אותן יכולות רק כל פעם משתמשים בכלים אחרים, מפעילים אותם בתחומים אחרים.

גילוי נאות: עוסק בתחום.

שפה היא כלי בלבד בארגז הכלים. אנשי כח אדם תמיד מחפשים את ה"יהלום המוכן", אבל מפתח תוכנה אמור לדעת שכל השפות מתחלקות בין כמה פרדיגמות ומכיוון שכולן כתובות באנגלית - הם גם בדרך כלל ישתמשו באותה מילה:
לולאות for/ while/ until/ do/
בחירה if/ switch
...
הכל מתחיל בהתחלה ומסתיים בסוף

אלף סוגי מפתחים decops backend frontend fullstacj pyhton c java

פה בלבלת בין תחומים FrontEnd/ BackEnd - מי שמוכן להיות Jack-O-Trade יהיה FullStack - השמות הללו יותר מקובלים בפיתוח אתרים/ אפליקציות...
מי מפתח את הממשק ומי מפתח את ה"מוח ברקע".
Java/ C/ Python - שפה בלבד. C/C++ יהיה למערכות Low Level יותר

אתה יכול להכנס ל - FreeCodeCamp.com/learn ולנסות כמה מסלולים בחינם ולהחליט מה מושך אותך.

נערך לאחרונה ב:
בתור בחור צעיר בן 23 שכרגע חושב לעבור לעולם ההייטק כי מאוס עלי הלימודי פיננסים איך אני יכול לבחור ? אני לא יודע אם זה בכלל מושך אותי ניסיתי לקרוא על כל תפקיד בנפרד ולא הבנתי כלום .

הולכים לכנסים או שומעים הרצאות בנושאים שנשמעים לך מעניינים ביוטיוב - ומתרשמים. כך תהרוג שתי ציפורים במכה: גם תבין, וגם תדע אם מה שראית יכול לעניין אותך או לא.

חוץ מזה, מנסים. אני לדוגמא התחלתי כ-WEB DEVELOPER, עברתי בהמשך להיות FULL STACK ולבסוף ML ENGINEER וכו' -
הקריירה לפעמים מזמנת לך הזדמנויות לשינוי וכו' - ולפעמים תיחשף למסלולי קריירה מעניינים דווקא תוך כדי עבודה בחברה מסויימת - או שתשמע קולגות שיספרו לך על X ועל Y וכו'.

התחלתי כ-WEB DEVELOPER, עברתי בהמשך להיות FULL STACK ולבסוף ML ENGINEER
איזה שפות/ טכנולוגיות השתנו/ הוחלפו בשינויים?
הרגשת שיש לך יתרון בגלל נסיון קודם?
נגיד יודע להנגיש יותר את המידע בגלל נסיון בעיצוב מסך?

איזה שפות/ טכנולוגיות השתנו/ הוחלפו בשינויים?
התחלתי מ-HTML ו-JS - סתם לעשות את האתר הבסיסי של החברה ב-2007 כשהיו פחות מ-10 עובדים,
אחר כך נכנסתי ל-JAVA ו-MYSQL כדי לפתח כלים אדמיניסטרטיביים פנימיים מעל המערכת שלנו

אחר כך התחלנו להתחלק לצוותים והפכתי ל-FULLSTACK באחד הצוותים שאחראי על כלים ללקוחות, בניתי כל מיני REPORTS, ו-APIS ב-JAVA, עם FRAMEWORKS שונים כמו STRUTS 1 ואחר כך STRUTS 2 וכו' - התחלתי להתעסק עם FRAMEWORKS צד-לקוח כמו JQUERY ו-EXTJS וכו'

בזמן הזה כבר הייתי תוך כדי לימודים, וכשסיימתי אותם - ביקשתי לעבור לצוות שאחראי על מוצר יותר בקנדי ויותר ב-CORE של מה שהחברה עושה בפועל -
הפכתי להיות BACKEND SOFTWARE ENGINEER, להתעסק ב-BIG DATA,
HIVE, HADOOP, CASSANDRA, ACTIVEMQ, וכו'
מיקרוסרביסים, וכיו"ב
ועבודה צמודה עם אלגוריתמיקאים ומדעני נתונים.

והיום אני ML/DATA ENGINEER - וממשיך באותו קו - מתעסק בעיקר ב-NODEJS, PYTHON, KAFKA, AWS CLOUD, SNOWFLAKE, DBT, REDIS
ו-FRAMEWORKS שונים ומשונים של MLOPS כמו PREFECT או SELDON וכו' וכו'...

הרגשת שיש לך יתרון בגלל נסיון קודם?
איפה? במה?

שלושת התפקידים הראשונים היו באותה חברה, התפקיד האחרון הוא כבר בחברה חדשה. מן הסתם התפקיד בחברה החדשה הסתמך על נסיון שצברתי בחברה הקודמת.

נגיד יודע להנגיש יותר את המידע בגלל נסיון בעיצוב מסך?
כלומר האם תפקידים קודמים שימשו תפקידים שונים-לגמרי בהמשך?
כן, במובן מסויים תמיד בעל מקצוע הוא "סך הכישורים והידע שצבר לאורך השנים" - לפעמים זה בא לידי ביטוי באיזו פינה קטנה שנסיון העבר העניק לך יכולת ייחודית להתמודד איתה (קצת כמו בסרט SIGNS) ולפעמים אין שום קשר ומה שאתה עושה הוא פשוט עולם אחר לגמרי

הייתי אומר שיותר ממה ש-"תפקידים" לימדו אותי X או Y, מה שבעיקר לימד הוא החוויה המקצועית והאנשים שיצא לך לעבוד איתם או תחתיהם -
לדוגמא, השאיפה שלי לכתוב קוד שהוא תמיד TESTABLE וכו' באה כתוצאה ממשהו שלמדתי מאחד המנהלים המוכשרים שהיו לי
ההבנה העמוקה שלי של עולם הדאטה והאלגוריתמיקה הגיעה בין היתר מזה שיצא לי לשרת תחת ד"ר מוכשר במיוחד - ספציפית - שיעור אחד שהוא לימד אותי מלווה אותי עד היום - והוא שאין דבר כזה "להתעלם" מאספקט מסויים - גם לא להתייחס לאספקט כלשהו זו סוג של בחירה/החלטה שיש לה משמעות, כלומר - כל דבר, אם תרצה או לא - הוא בחירה שיש לה השפעה פונטציאלית על התוצאה --- וזה תקף שבעתיים כשמדברים על DATA.

תובנות כאלה או "עקרונות" כאלה שאתה מאמץ כבעל מקצוע לא נובעים מכך ש-"מילאת תפקיד כזה וכזה" אלא מחוויות מקצועיות ו-"תורה" שקיבלת ואימצת ממנטורים לאורך הדרך

את המעבר הכי משמעותי עשיתי מ-FULLSTACK ל-BACKEND , הבנתי שמה שהכי מעניין אותי זה ליצור מערכות מורכבות או מעניינות או "חכמות" שעובדות בסקייל גבוה או עם הרבה דאטה וכו' ומפיקות ממנו "קסם" שמייצר ערך מוסף שבני אדם לא יכולים לייצר בעצמם (לדוגמא - המלצות, ניבויים, וכו' לגבי המציאות), ועבודה עם data scientists על יצירה של מערכות כאלה.

זה קרה כי במקרה הייתי בחברה שזה היה הדומיין העיקרי שלה - יכול להיות שאם הייתי בחברה אחרת לגמרי - אולי הקריירה שלי הייתה לוקחת מסלול אחר. ואולי לא, אולי הייתי ממילא מגלה שזה מה שמעניין אותי - אבל הייתי צריך לעשות מסלול אחר כדי להגיע לזה.

בכל אופן הדבר החשוב הוא להיחשף ולהתנסות.

נערך לאחרונה ב:
רק בשביל תשובות כאלו...
אני עוד לא חסמתי את @Floki עם ה-22 שרשורי "תעזרו לי להחליט מה ללמוד" ב-שנתיים האחרונות.

רק בשביל תשובות כאלו...
אני עוד לא חסמתי את @Floki עם ה-22 שרשורי "תעזרו לי להחליט מה ללמוד" ב-שנתיים האחרונות.
אני רואה אתה מעריץ שלי , אם באלך חתימה בפרטי לא פה

בכל אופן הדבר החשוב הוא להיחשף ולהתנסות.
לגמרי, יש דברים שנופלים תחת unknown unknowns והדרך היחידה לגלות אותם היא להיחשף ולהתנסות. זו עוד סיבה למה עדיף לא להיתקע באותו התפקיד\חברה יותר מדי זמן(בטח בתחילת הקרירה). יש נקודות בהם אני יכול לשים אצבע על שיחה אקראית ששינתה לי לגמרי את מסלול החיים שלי.

נערך לאחרונה ב:
עולם הפיתוח יש אלף סוגי מפתחים decops backend frontend fullstacj pyhton c java
מהנדסי תוכנה ארכיטקי תוכנה

עולם הרשתות החומרה האבטחת מידע הבינה מלכותית
גם שם יש אלף ואחת סוגי תפקידים

עשיתי תקורס פייתון ומבוא למדעי המחשב בקמפוס אי אל ומאוד נהנתי
אתה עדיין צעיר, אני הייתי מחליף תואר למדמ"ח ולומד את הבסיס כמו שצריך ומשקיע בפרויקטים מהצד.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ר ונחיה באושר ובעוני - פוסטדוק או הייטק? התפתחות אישית 40
Z מיסוי מניות E-Trade ו IBI - ניכוי מס מלא - הייטק מיסים 8
de dud רילוקיישן ליוון - הייטק אוף טופיק 37
M הייטק- משרת סטודנט התפתחות אישית 1
הפרופסור מה צריך לדעת כדי לעבוד כמנתח ניתונים בחברות הייטק? התפתחות אישית 17
T אתר שמרכז ומסביר את כל הג׳וב טייטלס שיש בתעשייה (הייטק) התפתחות אישית 2
Dinoman צבא->הפתוחה->אפיק מעבר->טכניון->אינפיניטי לאבס->הייטק יומני מסע אישיים 4
C אישור עקרוני למשכנתא - חישוב הכנסה חודשית לעובדי הייטק נדל"ן 11
E מתי כבר יגיע הזעזוע לפה? (הייטק/נדלן בארץ) פוסט תסכול פוסטים מאיכות נמוכה 534
W כניסה למשרות הייטק התפתחות אישית 5
ס הייטק קורסים עובד? התפתחות אישית 7
R הייטק -חברה בינונית מול סטארט אפ? לא מצליח לבחור אוף טופיק 8
אiהד תעודה או קרן מנוטרלת הייטק? יש כזה דבר? שוק ההון 14
D איך לבחור נכון את מקום העבודה הבא? (הייטק) אוף טופיק 11
י שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן? התפתחות אישית 18
A התייעצות לגבי לימודי מקצועות הייטק - גיל 27 התפתחות אישית 34
A לחזור ל"הייטק" עם קורס של ג'ון ברייס? התפתחות אישית 2
מ הייטק - מחשבות על מעבר עבודה התפתחות אישית 5
אף ארוך שלא כדרך הטבע הייטק - הקטר הכלכלי שלי יומני מסע אישיים 19
S הצעת שכר הייטק שכר TC vs התפתחות אישית 24
F האם צריך תואר כדי להתברג בתכנות ? ועוד שאלה על תחומי הייטק אחרים אוף טופיק 59
S שאלות על הייטק התפתחות אישית 81
ד פרישה מוקדמת הייטק איך לנהל את הפיצויים בין מקומות עבודה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
ז בונוס שנתי בחברות הייטק אוף טופיק 26
D הייטק, נדלן ו..יחסינו לאן.. יומני מסע אישיים 22
D כמה קשה זה להגר לחו"ל כאיש הייטק ישראלי? התפתחות אישית 8
נ הייטק-גם לגרועים במתמטיקה? התפתחות אישית 79
P סיפוק מעבודה, כסף + פתיחת עסק + הייטק התפתחות אישית 14
S חברות הייטק שנותנות RSU התפתחות אישית 20
R משכורת הייטק התפתחות אישית 161
M האם אתם מכירים סיפורי יזמי הייטק שנכשלו? אוף טופיק 44
unrealx לימודים במקביל לעבודה - הייטק התפתחות אישית 8
U הייטק - מה עושים שם ? אוף טופיק 72
S חשיבות גידור מט״ח לעובדים בתעשיות ייצוא (הייטק) שוק ההון 0
1 האם הייטק חזר כבר? אוף טופיק 1
I "הייטק ביטוח" של הייטקזון צרכנות פיננסית 21
ש הסבה מקצועית (הייטק ובכלל) התפתחות אישית 0
ל הייטק עם או בלי תואר? התפתחות אישית 4
O הייטק אחוזים אופציות אוף טופיק 5
א מוצר פנסיוני נוסף לקרן פנסיה בשכר הייטק? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 44
W הייטק בגיל מבוגר? התפתחות אישית 19
A מסחר עצמאי בארה"ב: הצעת מיטב דש טרייד- הייטק זון - האם כדאי? צרכנות פיננסית 39
U תוכנית הסבה - הייטק פלוס התפתחות אישית 1
יבגני_ל חשבון הייטק בבנק הבינלאומי (לחברי הייטק-זון) צרכנות פיננסית 99
H השקעה בנדל"ן בפארק הייטק אשדוד נדל"ן 12
א סקר - גילאי עובדי הייטק בפורום אוף טופיק 26
מ עובד הייטק - הסיפור שלי יומני מסע אישיים 78
liranviper קרן השקעות הייטק בעידוד המדינה שוק ההון 4
O הייטק או מגזר ציבורי אוף טופיק 13
wa11a מועדון לקוחות הייטק זון צרכנות פיננסית 3

נושאים דומים

Back
למעלה