• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הוצאות ניהול השקעות ב - IBI

• פותח הנושא Lio
  • פורסם בתאריך

Lio

משתמש סולידי
דירוג
13
שלום חברים,
לפני כשנתיים ריכזתי את החסכונות הפנסיוניים שלי לכדי קופת גמל אחת ב - IBI.
מסלול מחקה s&p בדמי ניהול של 0.5%.
לאחר קבלת הדוח השנתי מסתבר שיש סעיף חדש שנקרא "הוצאות ניהול השקעות" בעלות של 0.27% נוספים.
כלומר סה"כ דמי ניהול של 0.77%.
יצרתי קשר עם IBI בכדי לבדוק על מה מדובר:
1. מסתבר שעד עתה לא היו חייבים להציג זאת. משרד האוצר הוציא הנחיה שעליהם להיות שקופים ולהציג בדוח השנתי גם את הוצאות ניהול ההשקעות.
2. שאלתי מדוע כאשר שיכנעו אותי לעבור אליהם, לא היו גלויים וציינו רק את ה - 0.5% דמי ניהול. הסבירו לי את הרשום בסעיף אחד.
3. מבחינתם מדובר בעלות ניהול מסלול שאינה קשורה לדמי הניהול המשולמים לטובת ניהול קופת הגמל.
4. ביקשתי הנחה בדמי הניהול מפאת חוסר שקיפות והסבירו לי שלא ניתן לרדת מ - 0.5% דמי ניהול. כלומר לא ניתן לבצע שינוי.

האם מישהו נתקל בנושא זה ויודע לכוון כיצד לטפל בצורה הטובה ביותר? האם ישנה דרך להוריד את דמי הניהול?
אני סבור שמדובר בסוג של הטעיה/חוסר שקיפות אך יכול להיות שאני טועה וכך נהוג בשוק.

שלום חברים,
לפני כשנתיים ריכזתי את החסכונות הפנסיוניים שלי לכדי קופת גמל אחת ב - IBI.
מסלול מחקה s&p בדמי ניהול של 0.5%.
לאחר קבלת הדוח השנתי מסתבר שיש סעיף חדש שנקרא "הוצאות ניהול השקעות" בעלות של 0.27% נוספים.
כלומר סה"כ דמי ניהול של 0.77%.
יצרתי קשר עם IBI בכדי לבדוק על מה מדובר:
1. מסתבר שעד עתה לא היו חייבים להציג זאת. משרד האוצר הוציא הנחיה שעליהם להיות שקופים ולהציג בדוח השנתי גם את הוצאות ניהול ההשקעות.
2. שאלתי מדוע כאשר שיכנעו אותי לעבור אליהם, לא היו גלויים וציינו רק את ה - 0.5% דמי ניהול. הסבירו לי את הרשום בסעיף אחד.
3. מבחינתם מדובר בעלות ניהול מסלול שאינה קשורה לדמי הניהול המשולמים לטובת ניהול קופת הגמל.
4. ביקשתי הנחה בדמי הניהול מפאת חוסר שקיפות והסבירו לי שלא ניתן לרדת מ - 0.5% דמי ניהול. כלומר לא ניתן לבצע שינוי.

האם מישהו נתקל בנושא זה ויודע לכוון כיצד לטפל בצורה הטובה ביותר? האם ישנה דרך להוריד את דמי הניהול?
אני סבור שמדובר בסוג של הטעיה/חוסר שקיפות אך יכול להיות שאני טועה וכך נהוג בשוק.
אלו הוצאות שיש בכל קופת גמל/קרן פנסיה/ביטוח מנהלים/קרן השתלמות.

החישוב שלהם מאוד מעוות אתה תוצאה עבור קופות קטנות שגדלות במהלך השנה.

@Yevgeny עשה חישוב מדויק ויצא לו 0.1-0.15% למסלול sp500.

ככל שהקופה תגדל, ערכי הוצאות ניהול השקעות יתכנסו לתוצאה הנ"ל

תצטרף לקבוצת רכישה של קופת גמל IRA, ותוכל פשוט לרכוש בעצמך VTI או VT או כל נייר אחר העולה על רוחך, בדמי ניהול הרבה יותר זולים, ותוך שליטה על הוצאות ניהול ההשקעות.

נתקלתי בזה בהקשר אחר וכמוך, "זה מה יש". חוסר השקיפות לא הייתה רק בכך שלא שיקפו החוצה בדו"ח אלא שאף אחד פשוט לא דיבר על כך שזה בכלל קיים. רק לפני שנתיים בערך זה יצא לאוויר העולם ומאז כדאי פשוט לשאול בכל פעם שעוברים ל/פותחים כלי השקעה אחר

שים לב שמדובר בהוצאות שלהם, שאתה מכסה מבחינתם ולכן הם לא יכולים לרדת מ 0.5% (במקרה שלך), כי זו ההכנסה שלהם ממך. שאר החלקי אחוז שכתבת עליו, לא.

שים לב שמדובר בהוצאות שלהם, שאתה מכסה מבחינתם ולכן הם לא יכולים לרדת מ 0.5% (במקרה שלך), כי זו ההכנסה שלהם ממך. שאר החלקי אחוז שכתבת עליו, לא.
כל גוף פיננסי יכול לרדת מדמי הניהול שהוא מציע. הכל תלוי במידת הנחישות שלך.

באמת? אתה יכול להיות נחוש ולהוריד את דמי הניהול שלך ל 0%?
בכל מקרה, הכוונה הייתה שזה לא מתקזז עם ה"גילוי החדש" ששמו הוצאות ניהול השקעות.
אמרתם 0.5% אבל אתם לוקחים עוד 0.27%, אז תורידו את דמי הניהול ל 0.23%....

באמת? אתה יכול להיות נחוש ולהוריד את דמי הניהול שלך ל 0%?
נראה לך שהתכוונתי ל0%?
יש דרכים להוריד את הדמי ניהול ואני מניח שאני לא מגלה לאנשים כאן את אמריקה: איום בעזיבה. לא עובד? מתחברים לחברה אחרת, עוברים אליה, חברה קיימת מתקשרת אליך ומורידה לך דמי ניהול. חבר שלי לעבודה עם 250K חתם על מסמכים לצורך מעבר לחברה ב'. חברה א', בה לא הסכימו להוריד לו תחילה את דמי הניהול הזדעקו, התקשרו אליו, הורידו לו דמי ניהול ל50 אחוז ממה שהיה עד כה ונתנו לו מתנה של 500 שקל. והוא לא עשה כלום. כמובן שאם יש לך 20K בקרן זה קשה יותר...

נערך לאחרונה ב:
על כל 10 שמאיימים בעזיבה 1 עוזב. ועל כל 10 שמאיימים בעזיבה 100 לא טורחים אפילו לעשות את זה.
0.5% מכסה לאיי בי איי את *כל* ההוצאות שמאפשרים את קיום החברה פלוס את את הרווח שידרבן את כל המעורבים לטרוח לעבוד עבורך. אתה לא קובע עבור איי בי איי מה האופטימום עבורם בדמי הניהול, את זה רק הם יודעים.
מנסיוני עד כה - איי בי איי נותנים דמי ניהול הוגנים (ביחס לתחרות) ושירות מעל התחרות.

בלי קשר - אני מסכים ש0.5% זה יותר מדי בשביל מסלול פסיבי.

תצטרף לקבוצת רכישה של קופת גמל IRA, ותוכל פשוט לרכוש בעצמך VTI או VT או כל נייר אחר העולה על רוחך, בדמי ניהול הרבה יותר זולים, ותוך שליטה על הוצאות ניהול ההשקעות.

יש כרגע קבוצת רכישה שמתארגנת?

אגב - נניח שאתה מפקיד 1000 שח כל חודש וקונה SPY ב IRA.
על 12,000 שהפקדת שילמת 120 דולר. זה יוצא כ4% דמי ניהול השקעות.
תכפיל את הסכום פי 2 ואת עמלות המסחר פי חצי ועדיין יצא לך 1% דמי ניהול השקעות.
תכפיל שוב פעם פי רבע ויצא לך מה ששילמת לאיי בי איי.
תכניס את הפקטור של יבגני לגבי חישוב נכון של המספר הזה ויוצא שאיי בי איי עולים לך פחות מאשר ב IRA מבחינת דמי ניהול השקעות.

תכניס את הפקטור של יבגני לגבי חישוב נכון של המספר הזה ויוצא שאיי בי איי עולים לך פחות מאשר ב IRA מבחינת דמי ניהול השקעות.
לא הבנתי את החישוב שעשית. נדמה לי שבקופ"ג מנוהלת דמי ניהול ההשקעות הם אחוז מהצבירה וב-IRA העלות היא רק מההשקעה השוטפת (מקביל להפקדה). איך השווית בין השניים?

אני מסכים עם מי שכתב שדמי ניהול השקעות הם לא חלק מדמי הניהול שהולכים למנהל המוסדי, אבל לא הייתי מניח כמובן מאליו שהוא לא גוזר קופון מהם בדרך למי שמקבלם.

לא הבנתי את החישוב שעשית. נדמה לי שבקופ"ג מנוהלת דמי ניהול ההשקעות הם אחוז מהצבירה וב-IRA העלות היא רק מההשקעה השוטפת (מקביל להפקדה). איך השווית בין השניים?
החישוב הוא אכן גס ומתייחס בעיקר להפקדות אם כי הדגש היה שגם אם אתה מחלק פי 16 עדיין יוצא לך פחות עלות באיי בי איי מאשר ב IRA. עבור רוב האנשים אני חושב שהצבירה בקופג היא קטנה או קרובה ל 200,000 (בערך 12,000 כפול 16). זה הכל באוויר כדי להדגיש שזה לא יקר יחסית לעלות עצמית.

החישוב הוא אכן גס ומתייחס בעיקר להפקדות אם כי הדגש היה שגם אם אתה מחלק פי 16 עדיין יוצא לך פחות עלות באיי בי איי מאשר ב IRA. עבור רוב האנשים אני חושב שהצבירה בקופג היא קטנה או קרובה ל 200,000 (בערך 12,000 כפול 16). זה הכל באוויר כדי להדגיש שזה לא יקר יחסית לעלות עצמית.
אכן חישוב חשוב.
מה שכתבת נכון כנראה לרוב האנשים בפורום הזה שכותבים בו בעיקר צעירים. לאורך שנות העבודה, הצבירה מגיעה די מהר לפי 16 מההפקדות.

כשהצבירה נמוכה עלויות רכישת מניות בחול במונחים יחסיים ואבסולוטיים מאוד גבוהה
לכן רכישת מסלול פסיבי משתלם לבעלי צבירה נמוכה ואם חייבים IRA אז עדיף לבצע הפקדה בתדירות נמוכה ולהעזר בקרנות מחקות מקומיות כדי להפחית עלויות
(ולקחת בחשבון שגיאת עקיבה)

נערך לאחרונה ב:
+1
ואם עלויות המרת מטח ומרווח כלולים גם הם בהוצאות ניהול השקעות של הקרן (?) אז תוסיף עוד 0.5%~ המרת מט"ח שישארו קבועים גם את תחלק ב-16

אכן חישוב חשוב.
מה שכתבת נכון כנראה לרוב האנשים בפורום הזה שכותבים בו בעיקר צעירים. לאורך שנות העבודה, הצבירה מגיעה די מהר לפי 16 מההפקדות.
בתשואה נטו של 7% זה יקח למשקיע מתחיל 11 שנה להגיע ליחס של פי 16 בערך מההפקדה השנתית

בתשואה נטו של 7% זה יקח למשקיע מתחיל 11 שנה להגיע ליחס של פי 16 בערך מההפקדה השנתית
אכן. בחישוב של 30+ שנות עבודה, ברוב הזמן יש לאנשים בקופה למעלה מפי 16 מההפקדה השנתית.
לרעת הטיעון שלי, יש לציין כי השכר נוטה לעלות במשך הזמן.

נעים מאד , הוצאות ניהול השקעות.
היה ויהיה בכל הקרנות. המספרים כמובן שונים בכל קרן/קופה
ibi מבחינת דמי ניהול ושירות לרוב אחלה. (יש יציאות כמו כל מקום)
ד"א גם בדמי ניהול עצמם לפעמים נוצרים עיוותים בין מה שבפועל במערכת הליבה לבין מה שמצוין בדוח. בחישוב בכסף לפעמים יוצא פחות מהכתוב בדוח (בחלק מהפעמים שחישבתי בעצמי דמי ניהול + הוצאות ניהול השקעות)

1. מישהו יכול לתת לינק לחישוב של @Yevgeny ?
2. בנוגע לכדאיות של IRA לעומת מסלול רגיל (מבחינת דמי ניהול): חישוב לפי קניית ניירות כל שלושה חודשים כבר מוזיל את דמי הניהול. סכומי הכסף בממוצע מחכים 45 יום לקניית הניירות. כמה זה לדעתכם מחבל בתשואה ביחס להפקדה חודשית של כסף?
חישבתי שעבור סכום צבור של 150k, הפקדה חודשית של 3300 שקל, מרווח המרה של 0.5٪ הדמי ניהול האפקטיביים יוצאים ~0.55 אחוז שזה דומה לסנופי ב0.4. נראה לכם הגיוני?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א תשואות מפורסמות של קופג וקהש - לפני או אחרי הוצאות ניהול השקעות ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
קאמי השוואה ב״הוצאות ניהול השקעות״ בין קרנות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T גמל להשקעה - הוצאות ניהול השקעות תלויות בכמות המסלולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
W מדוע הוצאות ניהול השקעות כל כך גבוהות במסלול פסיבי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ש הוצאות ניהול השקעות ואיך מאתרים כמה זה בפועל צרכנות פיננסית 10
T קופת גמל להשקעה - הוצאות ניהול השקעות שוק ההון 9
קורא הדוק הוצאות ניהול השקעות - כמה הבהרות ברשותכם צרכנות פיננסית 11
ש הוצאות ניהול השקעות בקרן השתלמות IRA שוק ההון 6
מ מה זה "הוצאות ניהול השקעות" בדו"ח הפנסיוני צרכנות פיננסית 7
T הוצאות דמי ניהול - הוצאה? מיסים 4
אוהד יהודה הוצאות ניהול השקעה בקרנות סל פאסביות שוק ההון 1
D הוצאות ניהול בזמן פתיחת מסלול פנסיה חדש צרכנות פיננסית 21
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
T הגדלת הוצאות לשיפור איכות החיים התפתחות אישית 36
Z תוספת 5% מס בדרישה להכרת הוצאות רווח הון מיסים 6
א אפ׳ מעקב הוצאות מומלצת לאייפון צרכנות פיננסית 0
ב נתונים סטטיסטיים לגבי הוצאות משק בית לפי עשירון, מס׳ נפשות, מיקום... פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 14
ח איך לנהל לבד חשבונות של עוסק מורשה - הוצאות והכנסות מיסים 5
ttmoon סוגי הוצאות בקרן פנסיה אל מול קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
someone235 מכירים כלי לניתוח הוצאות ברמה השנתית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
ט הוצאות משפט מיסים 8
Y הוצאות טלקס בהעברה צרכנות פיננסית 5
א מדוע הוצאות במטבע זר באשראי יורדות רק אחרי כמה חודשים וכיצד לשנות ? צרכנות פיננסית 12
M התלבטות לפני מעבר דירה שמייקר את הוצאות השכירות נדל"ן 13
ס בחירת מסלול מס להשכרה - 10% או פטור חלקי: האם ניתן לקזז הוצאות גדולות של התקנת המזגן / אי השכרה? מיסים 4
W הוצאות נסיעה עבור רכב חשמלי מיסים 0
deussex טופס 1301 - הוצאות מוכרות לשכיר ושאלות נוספות מיסים 107
A מעקב הוצאות חודשיות - שאלות של מתחיל צרכנות פיננסית 4
Y קיזוז הוצאות לשכיר מיסים 13
M הוצאות רכב עצמאי- פחת מיסים 1
Z האם נישום יכול לבחור שנה אחת לדרוש הוצאות על תיק ההשקעות ואז לשלם 30% מס על רווח הון ושנה הבאה לא לדרוש מיסים 0
F אפליקציה למעקבות אחר הוצאות צרכנות פיננסית 3
ש הוצאות מוכרות - סוף שנה מיסים 3
M איך לא לבזבז על הוצאות גדולות שיכלו ללכת לחיסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
O הפעלת ביטוח נסיעות לחו"ל - אופן התייחסות חב' הביטוח לבן/בת זוג לצורך כיסוי הוצאות צרכנות פיננסית 3
M חשבון בנק להכנסות-הוצאות מהשקעות צרכנות פיננסית 2
E הוצאות בחו"ל - חשבון דולרי לעומת כרטיס אשראי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
R הוצאות על בית לעומת דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
ש הוצאות מוכרות מיסים 11
deussex פתיחת עוסק פטור שאינו עומד בתנאי ביטוח לאומי, בשביל קרן השתלמות נוספת + הוצאות מוכרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
M הוצאות 'סוף שנה' של אלקטרוניקה ופחת מיסים 4
stamEhad קיזוז מס לשכיר על הוצאות השקעה כlimited partner מיסים 0
M הוצאות ריבית לצורכי מינוף - אפשר להעביר לשנה הבאה? מיסים 2
B מעקב הוצאות בתווי קניה צרכנות פיננסית 2
M אז איך אתם עם הוצאות החגים פורים ופסח? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
א הוצאות קבועות הזדמנות לחיסכון? צרכנות פיננסית 2
tomchoook השקעה לשנה ללא הכנסות או הוצאות צרכנות פיננסית 15
H שאלת משכנתא - חישוב שליש מההכנסה בניכוי הוצאות נדל"ן 6
R אקסולידית 2.0 - עם מעקב הוצאות אוטומטי צרכנות פיננסית 1
הסיני להורים טריים או ותיקים - הוצאות הכרחיות לתינוק אחר לידה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26

נושאים דומים

Back
למעלה