• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך לנהל לבד חשבונות של עוסק מורשה - הוצאות והכנסות

חיפאי

משתמש רגיל
דירוג
1,193
התחלתי לאחרונה לעבוד עם רואה חשבון, אבל אני משלם הרבה ומקבל מעט לדעתי.

יותר מ 400 שח לחודש להנהלת חשבונות וריכוז התשלום לרשויות. +1300 לדוח שנתי.

במסגרת העבודה ראיתי שהם עובדים על מערכת בשם פייפרלס - מערכת אליה שולחים את החשבוניות של ההוצאות, והיא כמעט בעצמה מתרגמת את זה לנתונים. האם יש מערכות כאלה לשימוש אישי? או אפילו יותר טוב, בשילוב עם תיעוד ההכנסות?

ההכנסות אצלי בכל מקרה מרוכזות בתוכנה של הסליקה וקבלות אלקטרוניות.

מה הם כבר עושים במשרד? שולפים נתונים שנאספים אוטומטית ומשלמים בשמי. ובמילא אני צריך לבדוק שהם לא טועים (והם כן טועים. וכן, אני ממורמר).

אז בבקשה ובתודה - שרשור אלטרנטיבות זולות להנהלת חשבונות שוטפת לעצמאי קטן, מורשה או פטור. (במקרה שלי ללא עובדים ושכר. לא חברה בעמ, אבל תרגישו חופשיים). אני בטוח שהטכנולוגיה כבר קיימת. מה אתם עושים?

נערך לאחרונה ב:
אני משתמש בחשבונית ירוקה (או "מורנינג"). די מרוצה מהכל ההתנהלות. בסריקה של החשבונית כל הנתונים מוזנים. אני מעביר לרו"ח את הדו"ח משם, למרות שאם הרו"ח קצת יותר מוצלח הוא יכול להתחבר לממשק באתר של חשבונית ירוקה ולנהל הכל בעצמו.

משלם כמוך בדיוק על העוסק המורשה (ורוב הזמן וההכנסות מגיעות מהיותי שכיר). למדתי המון מהאינטראקציה עם הרו"ח. בהתחלה חשבתי שאני משלם להם בשביל שיעשו הכל בשבילי ושאני לא צריך לעשות כלום (בדומה למנקה בבית). אבל אחרי מעט חיכוך הבנתי שאני חייב שתהיה לי השכלה בנושא, לפחות ברמה שאני יכול לנהל איתם שיחה ולהכיר את כל המושגים. השיחות שלי איתם כעת משמעותית קצרות יותר. הם אחראים על החישובים, לוקחים אחריות ומסבירים לי מה לעשות כשאני מקבל מכתבים ממע"מ\ביטוח לאומי\מס הכנסה.

ועוד נקודה- בדרגת מס של 35% (ובט"ל של 12%) יוצא שהעלות נטו הכי כמעט חצי מהעלות ברוטו....

תודה רבה @Therealdeal ו @FIYaacov

יש דרישות חוק לגבי התוכנות שעושות רישום של ההוצאות? אני יודע שחשבונית ירוקה ודומיה מוכרות על ידי מס הכנסה לצורך תיעוד ההכנסות (חשבוניות). יש דרישה דומה לגבי תוכנות שמתעדות הוצאות?

כאמור, אני צעד אחד לפני פרישה מהרואה חשבון אל ניהול עצמי. אבל רוצה לוודא שאני לא מסתבך סתם.

... והאמת שמה שכתבת @Therealdeal על קיזוז של כ 50% גרם לי לחשוב שנית. 200 וקצת שח לחודש זה כבר לא נורא כל כך... אבל עדיין יותר מ 2400 בשנה שיכולים לשמש למטרה טובה יותר.

יש משהו שאני מפספס? משהו שכדאי לי לחשוב עליו?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G איך להתחיל לנהל תיק שאחר בנה? שוק ההון 17
sharon ניהול התיק במקרה לא צפוי שאני לא אוכל לנהל אותו בעצמי שוק ההון 20
Michel קופת גמל ישנה + תיק השקעות לאדם מבוגר. איך לנהל את ההשקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
N איך לנהל עובדים ומשימות בצורה יעילה? אוף טופיק 10
S משתמשי ספארק - האם אפשר לנהל תתי תיקים באותו החשבון? (לילד ושלנו) שוק ההון 3
E מחפש המלצות לאפליקציות שאפשר לנהל בהם השקעות וקריפטו שוק ההון 6
ס איך לשקלל, לנהל ולאזן תיק השקעות משולב דירה (נדל''ן) שוק ההון 4
ד פרישה מוקדמת הייטק איך לנהל את הפיצויים בין מקומות עבודה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
N השוואה שביצעתי בעולם ה: "היכן לנהל את הכסף" שוק ההון 3
ה איפה עדיף לנהל תיק השקעות שוק ההון 73
Liron2035 האם אפשר לנהל את קרן ההשתלמות דרך IB? שוק ההון 5
לא חשוב שמות זקוק להדרכה מפיקוד העורף כיצד לנהל תיק השקעות בזמן משבר ניחוח 2008 אוף טופיק 3
amikal אם יותר זול לנהל תיק השקעות בבית השקעות למה אנשים עדיין מנהלים אותו בבנק? שוק ההון 72
פ שיא החוצפה — אסור לאפשר לאזרחים "טפשים" לנהל בעצמם את כספם. המדינה חייבת לאסור זאת. צרכנות פיננסית 13
P איך לנהל ענייני מיסים בעבודה עם Fiverr? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
שרון למה בבתי השקעות עדיין כ"כ רוצים לנהל את הכסף שלכם? צרכנות פיננסית 1
N איך לנהל את הפיננסים שלי בארץ כשגרים בחו״ל? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 7
ג פורשים לפנסיה יוכלו לנהל כספי פרישה בעצמם מעבר לקצבת הבסיס בקופת גמל פטורה ממס צרכנות פיננסית 0
Y התלבטות היכן לנהל תיק השקעות צרכנות פיננסית 16
T מגורים לבד או אצל ההורים התפתחות אישית 62
B פירוק מזגן אינוורטר לבד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
א בנקאות פרטית? פמילי אופיס? הכל לבד? צרות של עשירים? שוק ההון 48
Gun איך לחסוך כסף בתור בן 18 שגר לבד (לפני הצבא?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
ל איזו משכורת צריך כדי לחיות בצורה צנועה לבד בארה"ב? התפתחות אישית 9
ס האם כדאי למשוך כספים מקרן השתלמות נזילה ולהשקיע לבד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
deussex תהליך חיפוש דיירים וחתימה על חוזה - לבד או דרך סוכן נדל"ן + עו"ד נדל"ן 27
שם משתמש בעייתי "ספרינט דיגיטלי" של בנק הפועלים: האם הריבית מתעדכנת לבד, או שצריך למשוך ולשים מחדש? צרכנות פיננסית 1
P תהליכי הפקת תלוש שכר (לבד)? מיסים 17
א קרן השתלמות/פנסיה/גמל דרך סוכן או לבד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Lemonade החזר מס- ללמוד לבד או להיעזר ברו"ח מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 59
ת לפרק מזגן לבד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
J האם ניתן לסמוך על יועצים פיננסיים לתכנון פיננסי או שחייבים לעשות את הכל לבד? צרכנות פיננסית 7
ס טיפים ללמוד לבד? התפתחות אישית 27
S יש פה מישהו שמשקיע דרך IB שלח דוחות לבד למס הכנסה? שוק ההון 1
M שאלה של מתחיל - מסחר במט"ח לבד שוק ההון 6
א קרן השתלמות - הפרשה לבד או הפקדה במסגרת עוסק פטור שוק ההון 1
N פתיחת סתימות לבד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 37
R להתחיל לגור לבד ולהתמודד עם הוצאות מחיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 45
Y קניית דירה להשקעה לבד עם משכתנה או עם שותף ללא משכנתה נדל"ן 10
G מתחיל להשקיע "לבד" שוק ההון 1
מ עצמאים - ניהול חשבונות לבד עם עם רו"ח? צרכנות פיננסית 10
N איך לומדים לבד ובמינימום הוצאה התפתחות אישית 21
S ללמוד שפה לבד התפתחות אישית 16
ס התנהלות בהחזקת שני חשבונות בנק למסחר שוק ההון 4
T 2 חשבונות באינטראקטיב שוק ההון 2
O שני חשבונות עו"ש - מה עדיף, שניהם באותו בנק או כל אחד בבנק אחר? צרכנות פיננסית 12
H פיצול מכירת RSU לשני חשבונות מיסים 1
י השכרת דירה כאשר שכר הדירה כולל חשבונות - כיצד להגן מפני ניצול יתר נדל"ן 10
ב איחוד חשבונות מסחר שוק ההון 2
D סגירת חשבונות של אקסלנס שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה