• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ממתי הוצאות של20 אש"ח נטו נהפכה הנורמה בישראל?

Camel

משתמש רגיל
דירוג
69
ציטוט מקבוצת הפייסבוק של משכורות בהייטקס:

"כל הסיפורים פה הזויים מידי, אז חייב לשתף את שלי כדי להכניס קצת לפרופורציה
זוג בני 37-38 פלוס 2, שניהם מתחת לגיל 3.
מהנדסת ורופא.

מכניסים נטו 42 אלף שח (כולל סיבוס 1000 שח)
גרים במרכז היקר, בשכירות , 9500.
יש דירה בבעלותנו שהמשכנתה יקרה יותר ב1000 שח מהשכירות הנכנסת.
גנים - 8000 שח
שאר ההוצאות באשראי של שנינו - לעולם לא מצליחים לרדת מ18-20 אלף בחודש (ביחד)
לא משנה מה אנחנו עושים
האשראי כולל בתוכו הכל חוץ ממה שפירטתי
כלומר, בילויים, אוכל בחוץ, וולט, קניות, שופינג, צעצועים, בלתמים, ריהוט ארנונה,חשמל, מים, גז וכו וכו וכו.
וזה לא כולל חופשות או נופשים.
ואין לנו אוטו חדש או הלוואות, אוטו אחד בן 10 ואני על אופניים רוב היום.

לא יודע על מה כולם מדברים פה, איך אנשים מצליחים לחיות 4 נפשות עם 15 או 20 נטו.
גם אם השכירות הייתה חצי, והגנים חצי, עדיין רק האשראי שלנו זה בערך 20 בחודש.
היו פה אנשים שכתבו אוכל בחוץ 1000 שקל בחודש, נשמות במסעדה בינונית לזוג היום זה 300 שקל לא פחות. שישי בבוקר הולכים לקפה זה 200 שקל בלי למצמץ.
בירה עם חברים זה 150 שקל בקלות.
הלוואי שמישהו יגלה לי איך אפשר לחתוך את האשראי או להוזיל את המחיה, אני באמת לא יודע איך.".

העיניין המפליא הוא התגובות שברובן מסכימות עם הנאמר.
אני חסר ילדים ולא גר במרכז, האם זאת הנורמה בארץ? שלא מצליחים להתקיים מ20 אלף ש"ח בנטו?
מה הניסיון האישי שלכם אומר? ומה אתם חושבים על כל התופעה הזאת שמצדדת בטענה שאלפי שקלים כבר לא מספיקים לחיות?

לא נורמלי, אחרי שהוא החריג גנים ומגורים, אין היגיון ששאר ההוצאות יגיעו לסכומים מטורפים כאלו
אבל אם כל יום יש לו מסעדה ב־300 וכל שישי גם ארוחת בוקר 200...

כלומר, בילויים, אוכל בחוץ, וולט, קניות, שופינג, צעצועים, בלתמים, ריהוט ארנונה,חשמל, מים, גז וכו וכו וכו.
וזה לא כולל חופשות או נופשים.
אם יוצאים לבילוי, אחריו אוכלים בחוץ, אז הולכים גם לקניות וגם לשופינג, בנוסף צריך גם להוציא כסף על צעצועים, ברור שחוזרים הבייתה מותשים לחלוטין וצריך להזמין וולט בשביל לשרוד.

באמת לא ברור איך אפשר לחסוך...

מה הניסיון האישי שלכם אומר? ומה אתם חושבים על כל התופעה הזאת שמצדדת בטענה שאלפי שקלים כבר לא מספיקים לחיות?
מהסביבה שלי. זה לא מספיק בשביל שכירות במקום מעל הממוצע (יישובים קהילתיים, מושבים] וחינוך והוצאות מחייה.

האם זאת הנורמה בארץ?
זאת הנורמה במרכז היקר, וזה מה שהמצוטט כתב, במיוחד אם אתם זוג בליין וחולה שופינג.
אתה שואל האם הנורמה בכל הארץ היא בליינות ושופינג? אין לי מושג. מה אתה מכיר בסביבה שלך?

זאת הנורמה במרכז היקר, וזה מה שהמצוטט כתב, במיוחד אם אתם זוג בליין וחולה שופינג.
אתה שואל האם הנורמה בכל הארץ היא בליינות ושופינג? אין לי מושג. מה אתה מכיר בסביבה שלך?
לא. זאת הנורמה של אנשים מסויימים מאוד באיזורים מסויימים במרכז ("ואני על אופניים רוב היום").

באופן כללי, אדם שעובד בתל אביב וגר צפונה, דרומה או מזרחה ממנה, משתמע מכך שהוא טיפוס סולידי יותר.
הרי כולם רוצים לגור מרחק דיווש מהעבודה. אבל המחיר שמשלמים על הנוחות הזאת אסטרונומיים.

אדם כזה יאנק תחת יוקר המחיה, אבל יוכל לו. כותב הפוסט נראה אדם שקודם משלם, ואז בודק.

שווה להסתכל על התמונה הרחבה של הדברים: המהנדסת והרופא חוסכים כל חודש לפיצויים ותגמולים וקרנות השתלמות כ 15,000 ש"ח וגם תשלומי המשכנתא שהם משלמים על הדירה שברשותם היא חיסכון. יוצא שהם חוסכים כל חודש לפחות 20,000 ש''ח שזה לא מעט. עוד שנתיים הילדים יעברו לגנים ציבוריים ויתפנו להם עוד 8,000 ש''ח והחיסכון הכולל יעלה לכיוון ה 30,000 ש''ח שזה ממש יפה למי שמגהץ באשראי 20,000 ש''ח בחודש.

ניתוח קצר -
גרים במרכז היקר, בשכירות , 9500.
זאת דירה מעל הממוצע בתל אביב, ודירת שחיתות בכמעט כל מקום אחר במרכז.
זאת לא דירה של זוג מתכלב בתל אביב, שמוכן לשלם את מחיר הנוחות בפחות מקום. זה דירה של גם וגם וגם.

יש דירה בבעלותנו שהמשכנתה יקרה יותר ב1000 שח מהשכירות הנכנסת.
אף אחד לא חייב אותם להתמנף מעל הראש.

גנים - 8000 שח
אכן עלות הגנים היא פונקצייה של מקום מגוריך והחברה אליה אתה משתייך. ככל שזה עשירון גבוה יותר, אפשר לדרוש יותר.

מדבר בעד עצמו.

ואני על אופניים רוב היום.
כי הוא גר במרחק דיווש מהעבודה. די ברור באיזו עיר. הוא משלם על הנוחות הזאת.

נשמות במסעדה בינונית לזוג היום זה 300 שקל לא פחות.
במקומות מסויימים, כן. אם אתה מפנק את עצמך, כן. ההגדרה "מסעדה בינונית" היא הגדרה תלויית תרבות ומיקום. "מסעדת פועלים" אני מניח שלא נכלל בזה.

שישי בבוקר הולכים לקפה זה 200 שקל בלי למצמץ.
בירה עם חברים זה 150 שקל בקלות.
נשמע שלבחור יש לא מעט זמן לבלות, הוא עושה את זה הרבה, וכל בילוי הוא מחוץ לבית "על בירה".
צריך להבין, זה סטנדרט שקיים רק במקומות מסויימים בארץ. מקומות בהם יש מסעדות בכל מטר, מתחת לבית, אז "יאללה, בוא נקפוץ".
במקומות אחרים, אנשים נפגשים גם בלי להוציא, נפגשים אצל מישהו, נפגשים פעם ב.

אבל כשהכל זמין לך, רק תשלם - ברור שתשלם יותר.
מסיפורים כאלה תמיד אפשר לקרוא בין השורות את המצב של האדם, או אם תרצו, הפריבילגיות.
שיהנה מהכסף שלו, זאת זכותו, אבל הוא באמת לא מסוגל לראות שאחרים חיים אחרת, זה קצת עצוב.

העיניין המפליא הוא התגובות שברובן מסכימות עם הנאמר.
אני חסר ילדים ולא גר במרכז, האם זאת הנורמה בארץ? שלא מצליחים להתקיים מ20 אלף ש"ח בנטו?
אל תסתכל בקבוצות של משכורות בהייטקס ותצפה לשמוע דיון אמיתי על המצב בארץ...
הרי ידוע שגם חברי הכנסת בארץ, חלקם לא סוגרים את החודש - ככל שאתה באליטה מסויימת (ולגמרי בזכות לגבי ההייטק), אתה מתרחק מהקרקע.

לא יודע על מה כולם מדברים פה, איך אנשים מצליחים לחיות 4 נפשות עם 15 או 20 נטו.
אם הוא היה מכניס 20 מהתחלה הוא היה מסתדר, ואומר איך אפשר לחיות בעשר...
אנחנו חיים מעשרים וחמש אלף ואנחנו 6 נפשות ואנחנו גם חוסכים וגם מרגישים שחיים בשפע, ואפילו שנסתדר עם פחות.

מנותק.

עוד שנתיים הילדים יעברו לגנים ציבוריים ויתפנו להם עוד 8,000 ש''ח והחיסכון הכולל יעלה לכיוון ה 30,000 ש''ח שזה ממש יפה למי שמגהץ באשראי 20,000 ש''ח בחודש.
בוא נתערב שהשמונת אלפים שקל יתאדו כשלא יהיה לו את ההוצאה הזאת

זה שאתה מרגיש שאתה חי בשפע זה לא אומר שהרמת חיים שלך גבוה, עובדתית הבחור בפוסט חי בכמה רמות מעליך.
זה שהוא אומר ״איך אפשר לחיות בפחות״ זה לא ניתוק, פשוט הוא רגיל לרמת חיים מסויימת. זב״שו :)

זה שאתה מרגיש שאתה חי בשפע זה לא אומר שהרמת חיים שלך גבוה, עובדתית הבחור בפוסט חי בכמה רמות מעליך.
זה שהוא אומר ״איך אפשר לחיות בפחות״ זה לא ניתוק, פשוט הוא רגיל לרמת חיים מסויימת. זב״שו :)
יכול להיות שדעתי סובייקטיבית, אבל לא להבין איך אפשר להסתדר עם עשרים...
קשה לי למצוא הגדרה אחרת

בכללי הקבוצה הזאת מלאה בתגובות סותרות, אני הפסקתי לקרוא ומחכה שיחזרו לפרסם משכורות

מישהו מפרסם שהוא רווק, נוסע בתחבצ וגר במרתף וסהכ חיי מ8000 שקל לחודש אז יוצאים עליו שיתחיל לבזבז - מישהי בתגובות אשכרא רשמה לו תמצא אישה שתבזבז לך את הכסף, תראה אותי בעלי יודע איפה אני נמצאת לפי החיובים באשראי. הקבוצה הזאת רעילה בכל הנושא של הוצאות והתנהלות פיננסית והקריאה היא לבידור בלבד כי אנשים לא מחוברים למציאות

אבל אם שמים רגע את הקבוצה הזאת בצד, אז מגורים(שכירות/משכנתא) + גנים יכול בקלות להגיע בקלות ל-10k או יותר אם יש יותר מילד אחד. כך שכל שאר ההוצאות מאוד תלוי באופי של האנשים, תקציב של שלד ועצמות יכול לעמוד על 4-5 אבל אם מוסיפים בילויים, חוגים, חופשות אז זה ישר קופץ לעוד 10k אז איכשהו הנורמה היא 20 נטו בממוצע למי שגר במרכז

נ.ב
אנחנו גרים במרכז וחיים מסדר גודל של 11k (כולל גן) בתקציב לא הדוק בכלל אבל בלי הוצאות דיור - אם היינו שוכרים אותה אז זה היה עוד 5-6

אבל אם שמים רגע את הקבוצה הזאת בצד, אז מגורים(שכירות/משכנתא) + גנים יכול בקלות להגיע בקלות ל-10k או יותר אם יש יותר מילד אחד. כך שכל שאר ההוצאות מאוד תלוי באופי של האנשים, תקציב של שלד ועצמות יכול לעמוד על 4-5 אבל אם מוסיפים בילויים, חוגים, חופשות אז זה ישר קופץ לעוד 10k אז איכשהו הנורמה היא 20 נטו בממוצע למי שגר במרכז
הוא מדבר כאן על הוצאה של 20 אלף, לא כולל מגורים וגנים
זה כפול ממה שאתה רושם

כלומר יש לו
מגורים וגנים 18,500₪
הוצאות אחרות 20,000₪

עניין של פרספקטיבה, אבל בהחלט יש פה ניתוק.

אני מכיר משפחה בעשירון העליון (הכנסה, לא נכסים) שמתלוננת הרבה על יוקר המחיה, זה די מחרפן אותי.

התלונות באות כתוצאה מפרספקטיבה עקומה: חינוך פרטי וחוגים יקרים לילדים זה "בסיסי", אוכל בעבודה ובחוץ על בסיס קבוע כי "עובדים קשה, אין זמן ומגיע לי". ז"א הופכים הוצאות שהן ייחודיות לעשירונים 8-10 למשהו שהוא מובן מאליו וככה שאר ההוצאות שהן אקסטרא ופינוק זה כבר באמת לא הרבה ונכנס לקטגוריית ה"עובדים קשה, אין זמן ומגיע לי".

נדבך נוסף, זו השוואה חלקית (צ'רי פיקינג) לחיים של עשירון הכנסה עליון במקומות נבחרים בחו"ל, זה מוסיף לתסכול וגם זה נובע מפרספקטיבה עקומה מעט.

החלק המוצדק בעיני בפרספקטיבה הזו הוא שבאמת יקר פה ולדעתי העשירון העליון חי פה פחות טוב (חומרית) מאשר במקומות מפותחים אחרים (משלל סיבות - מצב בטחוני, מיקום גיאוגרפי מבודד, שוק קטן, ועדים גדולים, מנטליות של שכונה וכו).

ז"א לדעתי יש ממש בטענה הצרכנסיטית - למה לעזאזל מישהו בעשירון הכנסה עליון צריך לחשוב על האם הוא יכול או לא יכול להרשות לעצמו לצאת למסעדה "רגילה" פעם בשבוע?

עניין של פרספקטיבה
אני חייבת להודות שהבן שלי וכלתי לימדו אותי שהשמיים הם הגבול כשמדובר בהוצאות. אני לא הייתי מדמיינת אפילו את סוגי ההוצאות האלו :)
הם עובדים יותר מדי, ואז מטפלים בקטנטונת ולא ישנים טוב בלילה, ויש צורך בפיצויים שבאים בדמות קניות ותפנוקים.
כשאנחנו היינו בגילם והצלחנו להגניב יום חופש מדי פעם, היינו הולכים לטייל בטבע, או לבאולינג, ומסיימים במסעדה נחמדה. הם הולכים לחצי יום ספא ואז להיפגש עם חברים במסעדה וסיבוב קניות בקניון הקרוב.

זה ממש לא דירה מעל הממוצע בתל אביב. דירת 4 חדרים במרכז העיר שתעלה כזה מחיר תהיה רקובה כנראה.

לזוג + 2?
זה לא רק מעל הממוצע, זה הרבה פחות מתחת לממוצע לדירה נורמלית בת"א ה"אמיתית" ל4 נפשות. הם חיים בדירה ממש בצמצום (כמוני אגב).

כי הוא גר במרחק דיווש מהעבודה. די ברור באיזו עיר. הוא משלם על הנוחות הזאת
הוא גם חוסך על הנוחות הזו(בעיניי הרבה יותר). 2000 שח ממוצע בחודש על רכב נוסף ו/או שעות מחייו בתח"צ.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A ממתי לא ניתן לחזור מעסקת נדל"ן? נדל"ן 23
Z ממתי סופרים שנות התישנות מתאריך הגשת הדו״ח או מתאריך עידכון שומה? מיסים 3
liranviper פטור ממס שבח לדירה ראשונה - ממתי? שוק ההון 11
ס כיצד לעקוב אחרי הכנסות הוצאות מבחינת תאריכים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
T הגדלת הוצאות לשיפור איכות החיים התפתחות אישית 36
Z תוספת 5% מס בדרישה להכרת הוצאות רווח הון מיסים 6
אנא-אל אפ׳ מעקב הוצאות מומלצת לאייפון צרכנות פיננסית 0
ב נתונים סטטיסטיים לגבי הוצאות משק בית לפי עשירון, מס׳ נפשות, מיקום... פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 14
א תשואות מפורסמות של קופג וקהש - לפני או אחרי הוצאות ניהול השקעות ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ח איך לנהל לבד חשבונות של עוסק מורשה - הוצאות והכנסות מיסים 5
ttmoon סוגי הוצאות בקרן פנסיה אל מול קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
someone235 מכירים כלי לניתוח הוצאות ברמה השנתית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
ט הוצאות משפט מיסים 8
Y הוצאות טלקס בהעברה צרכנות פיננסית 5
א מדוע הוצאות במטבע זר באשראי יורדות רק אחרי כמה חודשים וכיצד לשנות ? צרכנות פיננסית 12
M התלבטות לפני מעבר דירה שמייקר את הוצאות השכירות נדל"ן 13
ס בחירת מסלול מס להשכרה - 10% או פטור חלקי: האם ניתן לקזז הוצאות גדולות של התקנת המזגן / אי השכרה? מיסים 4
W הוצאות נסיעה עבור רכב חשמלי מיסים 0
deussex טופס 1301 - הוצאות מוכרות לשכיר ושאלות נוספות מיסים 135
קאמי השוואה ב״הוצאות ניהול השקעות״ בין קרנות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A מעקב הוצאות חודשיות - שאלות של מתחיל צרכנות פיננסית 4
Y קיזוז הוצאות לשכיר מיסים 13
M הוצאות רכב עצמאי- פחת מיסים 1
T הוצאות דמי ניהול - הוצאה? מיסים 4
Z האם נישום יכול לבחור שנה אחת לדרוש הוצאות על תיק ההשקעות ואז לשלם 30% מס על רווח הון ושנה הבאה לא לדרוש מיסים 0
F אפליקציה למעקבות אחר הוצאות צרכנות פיננסית 3
ש הוצאות מוכרות - סוף שנה מיסים 3
M איך לא לבזבז על הוצאות גדולות שיכלו ללכת לחיסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
O הפעלת ביטוח נסיעות לחו"ל - אופן התייחסות חב' הביטוח לבן/בת זוג לצורך כיסוי הוצאות צרכנות פיננסית 3
אוהד יהודה הוצאות ניהול השקעה בקרנות סל פאסביות שוק ההון 1
M חשבון בנק להכנסות-הוצאות מהשקעות צרכנות פיננסית 2
E הוצאות בחו"ל - חשבון דולרי לעומת כרטיס אשראי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
T גמל להשקעה - הוצאות ניהול השקעות תלויות בכמות המסלולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
W מדוע הוצאות ניהול השקעות כל כך גבוהות במסלול פסיבי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
R הוצאות על בית לעומת דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
ש הוצאות מוכרות מיסים 11
deussex פתיחת עוסק פטור שאינו עומד בתנאי ביטוח לאומי, בשביל קרן השתלמות נוספת + הוצאות מוכרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
M הוצאות 'סוף שנה' של אלקטרוניקה ופחת מיסים 4
stamEhad קיזוז מס לשכיר על הוצאות השקעה כlimited partner מיסים 0
M הוצאות ריבית לצורכי מינוף - אפשר להעביר לשנה הבאה? מיסים 2
B מעקב הוצאות בתווי קניה צרכנות פיננסית 2
M אז איך אתם עם הוצאות החגים פורים ופסח? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
א הוצאות קבועות הזדמנות לחיסכון? צרכנות פיננסית 2
tomchoook השקעה לשנה ללא הכנסות או הוצאות צרכנות פיננסית 15
H שאלת משכנתא - חישוב שליש מההכנסה בניכוי הוצאות נדל"ן 6
R אקסולידית 2.0 - עם מעקב הוצאות אוטומטי צרכנות פיננסית 1
הסיני להורים טריים או ותיקים - הוצאות הכרחיות לתינוק אחר לידה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
J התייעצות - איך לצמצם הוצאות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 35
P הכנסת הפקדה עצמאית של קרן השתלמות בגליון הוצאות/הכנסות משפחתי? צרכנות פיננסית 3

נושאים דומים

Back
למעלה