• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הוזלת עלויות בתעודות Vanguard

• פותח הנושא Cfy
  • פורסם בתאריך

Cfy

משתמש רגיל
דירוג
182
שאלה קצרה עקרונית בנוגע לתעודות Vanguard:
להבנתי מהודעות אחרות בפורום, ישנם אנשים שבמקום לקנות VT בחרו לקנות VTI + VXUS, ולקבל את אותו הפיזור בדמי ניהול נמוכים יותר בסה"כ.

תהיתי למה בעצם לא לקחת את זה עוד שלב, ולקנות יחידות של הקרנות שמתחת ל-ETFs האלו, וע"י כך לחסוך גם את ה-bid/ask spreads, כפי שניתן לראות כאן.
למשל, VXUS מגיע עם 0.14% דמי ניהול, ו-0.02$ ספרד בממוצע, ו-VTI עם 0.5% ו-0.01$.

אם מניחים שאין חשיבות למסחר התוך-יומי (משקיעים פסיביים וכו'..), וכן מניחים שאנחנו לא מנסים לחזות את העתיד ולהגיד האם ה-ETF ימכר ב-premium/discount (כלומר מניחים שהמחיר יהיה מתאים ל-NAV של הקרן בעתיד), איזה סיבה יש לשלם את הספרד?
אם ניקח לדוגמה את VXUS שנסחר בסביבות 50$ היום, 0.02$ מהווים 0.04%.
(אם מניחים שבבמוצע הספרד הוא 0.01$ לכל כיוון אז זה חצי, אבל זה משולם פעם בקניה ופעם במכירה אז נישאר עם ה-0.04%)
האם זה לא אומר ש"דמי הניהול" הם אפקטיבית 0.18% למעשה?
מה גם שבקרנות כאמור אנחנו לא תלויים ב-premium/discount וברחשי השוק..

אני מרגיש כאילו הסיבה להתעלמות היא שזה אמור להיות זניח, אבל לפי החישוב שלי זה noticeable. יש מצב שפספסתי משהו כמובן.

שאלת בונוס:
מה ההבדל העקרוני בין VEU ל-VXUS? לפי השם הנחתי שהראשונה עוקבת אחרי מדד על אירופה בלבד, אבל לפי התיאור וחיפוש קצר נראה שהראשונה עוקבת אחרי FTSE ALL WORLD (שעוקב אחרי 7400 חברות ב-47 מדינות) והשנייה אחרי FTSE GLOBAL (שעוקב אחרי 8000 ב-48 מדינות).
לא הבנתי את הטעם בכפילות..

* לא ממליץ וכו'

שאלת בונוס:
מה ההבדל העקרוני בין VEU ל-VXUS? לפי השם הנחתי שהראשונה עוקבת אחרי מדד על אירופה בלבד, אבל לפי התיאור וחיפוש קצר נראה שהראשונה עוקבת אחרי FTSE ALL WORLD (שעוקב אחרי 7400 חברות ב-47 מדינות) והשנייה אחרי FTSE GLOBAL (שעוקב אחרי 8000 ב-48 מדינות).
לא הבנתי את הטעם בכפילות..

* לא ממליץ וכו'

ממה שאני זוכר כשקראתי בזמנו על העניין לפני שבחרתי מה לקנות, היתרונות העיקריים של VXUS על פני VEU: יותר מניות (יותר פיזור) ויותר מניות small cap.

אבל אל תסמוך על התשובה שלי ותבדוק לבד.

דמי הניהול ב vti הם 0.05, לא 0.5.

בהנחה שאתה לא קונה ומוכר את כל התיק כל שנה,אלא מחזיק אותו עשרות שנים, אתה לא יכול לחבר את הספרד לדמי הניהול, כי הספרד הוא חד פעמי ודמי הניהול שנתיים, אתה צריך לחלק את הספרד במספר השנים שאתה מחזיק את התעודה ורק אז לחבר לדמי הניהול, ואז זה זניח לגמרי.

הבעיה עם לקנות את הקרנות עצמן היא שאתה לא יכול לעשות את זה למיטב הבנתי בלי להיות תושב קבע של ארה"ב. ובוודאי שאתה לא יכול לעשות את זה דרך בנק/בית השקעות ישראלי אלא צריך להתעסק עם העברת כסף לחו"ל. ואתה לא יכול לעשות את זה ב קרן השתלמות/ קופת גמל בניהול אישי.

Veu לא מכיל מניות קטנות. הוא מכיל פחות מ 3000 מניות. לדעתי הסיבה היחידה שהוא קיים היא שכבר יש שם המון כסף שהצטבר לאורך השנים ואין סיבה לפרק את זה (מה גם שזה דופק את המשקיעים כי זה אירוע מס), אם היו מתכננים את זה מראש אז היה רק את vxus. לראיה: vxus מוגדרת כאחת מארבעת קרנות ה core ומשתמשים בה בכל הקרנות של target retaierment ו life cycle או איך שזה נקרא (הקרנות שעושות את ה rebalance בשבילך בעצמן).

אכן, החיבור לדמי הניהול לא היה במקום.
אני מבין עכשיו שהטופיק היה קצת טיפשי, בעיקר אם באמת משקיעים שאינם אזרחים אמריקניים לא יכולים לקנות קרנות של vanguard (אני חשבתי שאי אפשר פשוט להשתמש בהם כברוקר אם אינך אזרח ארה"ב, אבל לא ידעתי שהקרנות גם לא נגישות במקרה כזה..)

סליחה על הבלבול
ותודה גם על ההבהרה של VEU VS VTI :)

זו לא הפעם הראשונה שאני נתקל בהצעה להמיר את VT ב VXUS + VTI ועדיין לא הבנתי מדוע הקומבינציה נחשבת זולה יותר.
דמי הניהול של VT הם 0.18% לעומת 0.05% + 0.14% = 0.19%. כלומר, VT זולה ב 0.01%.
מה אני מפספס כאן?

עריכה:
תוך כדי הכתיבה אני חושב שנפל לי האסימון. ב VT אני משלם 0.18% על כל הסכום בעוד בקומבינציה אני משלם 0.05% על כחצי מהסכום, דבר שמוזיל את העלות הכוללת. האם זו הכוונה? בנוסף, האם הכפלת עמלות הקנייה לא מתקזזת עם ההטבה המינורית הזו בדמי הניהול?

כן, אתה צריך לחשב את דמי הניהון לפי ממוצע, ולא סכום, כך שזה 0.095 ולא 0.19.

אם יש לך נגיד 20 אלף דולר, וזה מעלה את דמי הקנייה מ 10 ל 20 דולר, אז תוך שנה של חיסכון בדמי ניהול קיבלת את זה בחזרה. אם אתה מחזיק ל 30 שנה אז קיבלת את זה בריבית דריבית הרבה יותר מ 30 פעם בחזרה.

יש לקומבינציה הזו יתרונות נוספים:
1.חשיפה למניוצ קטנות (כ 10000 מניות ב vti+vxus לעומת כ 3500 ב vt אם אני זוכר נכון).
2.אלו קרנות הרבה יותר גדולות, שנחשבות ב core של ואנגארד וגדלות מאוד מהר, כך שסביר שדמי הניהול שלהן ימשיכו לרדת עם השנים.

לא ממליץ.

לגבי VEU וVXUS, ההבדלים בדיוק כפי שאורן הסביר. למה להחזיק VEU?
כי יש כאלה כמוני שקנו VEU כאשר עוד לא היה VXUS. כעת אני קונה VXUS בעת איזון התיק ואם אצטרך אמכור VEU בעת איזון.
יש גם כאלה שלא רוצים חברות קטנות ופחות תנודתיות ואז VEU מתאים להם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א העברת אירו מצרפת לישראל - הוזלת עלויות צרכנות פיננסית 15
ח הוזלת עמלות קנייה בישראל צרכנות פיננסית 4
H הוזלת עמלות בעת פתיחת חשבון מסחר שוק ההון 9
G הוזלת עמלות הפקדה באינטרקטיב ישראל שוק ההון 3
N הוזלת דמי ניהול קרן פנסיה לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
G הוזלת ביטוח רכב בלי רצף ביטוחי? צרכנות פיננסית 6
L הוזלת עמלות בתיק ההשקעות שוק ההון 14
D הוזלת שער הדולר-שקל בבנק? שוק ההון 2
T הוזלת סל הקניות - גבינות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
oz1987 אסטרטגיה של הוזלת דמי ניהול שוק ההון 45
A הוזלת ביטוח רכב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 31
ל הוזלת קניות מצרכי סופרמרקט מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 60
M רשימת עלויות ברכישת דירה יד 2 נדל"ן 4
מ עלויות ביטוח גבוהות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
guesto עלויות נסתרות בפנסיה/קה"ש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 71
ס עלויות המרה סמויות ברכישת בלאקרוק שקלי שוק ההון 2
I עלויות של גידול כלב אוף טופיק 10
F איך לפשט תיק 60/40: פיזור, עלויות ובחירת קרנות שוק ההון 19
F עלויות נלוות כתוצאה מturnover בקרנות מחכות שוק ההון 18
ספייק לי עלויות בניה לבניין נדל"ן 4
grimble grumble כיצד משווים עלויות המרת מט"ח בין גופים שונים? צרכנות פיננסית 4
A העברה ללא תמורה - מקרקעין - העברה במתנה. עלויות עורך דין? נדל"ן 6
H עלויות סמויות, דגשים ו"סכנות" בדירה מקבלן נדל"ן 12
I מנקה עלויות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
M עלויות ברוקרים שונים בקרן השתלמות IRA בקל גמל שוק ההון 26
S עלויות שוטפות בית פרטי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
D קיזוז עלויות מימון עם מס רווחי הון שוק ההון 9
yossik הורדת עלויות "דמי שימוש" לגז צרכנות פיננסית 10
F ביטוח חיים, בריאות וסיעודי דרכים להוזלת עלויות צרכנות פיננסית 1
ב עלויות של קרן השתלמות IRA צרכנות פיננסית 18
amidar איך מפיקים דו"ח עלויות באינטראקטיב ברוקרס...? שוק ההון 1
R אילו עלויות אני צריך לקחת בחשבון בניהול תיק השקעות? שוק ההון 0
ע עלויות רואה חשבון, עוסק פטור מיסים 14
T צמצום עלויות מזומן ברכישת דירה נדל"ן 2
Liron2035 קה"ש IRA הלמן-אלדובי, רכישת IWDA: השוואת עלויות ברוקר שוק ההון 9
נ המשך השכרה - גידור עלויות שכירות מול יציבות נדל"ן 14
N עלויות מעלית שבת אוף טופיק 24
שלי טיול ליפן-הערכת עלויות אוף טופיק 16
R ייקור עלויות נכות ושאירים בקרן פנסיה מקיפה צרכנות פיננסית 0
פ עלויות בניהול קרן השתלמות IRA שוק ההון 50
Dim האם אתם עוקבים אחר עלויות FIFO? צרכנות פיננסית 24
L עלויות אחזקת בית צרכנות פיננסית 6
J עלויות ותנאי מינוף בIB שוק ההון 19
ג חישוב עלויות - ברוקר זר (מס הכנסה+SIPC) לעומת ברוקר ישראלי - באמת משתלם ? שוק ההון 66
מ עלויות מינוף ויתרת מזומן שלילית בIB שוק ההון 2
K איך חברות ETF גובות דמי ניהול נמוך ואיך מתמחרים את עלויות הקניה והמחירה שוק ההון 1
Z עלויות סמויות בקרנות מחקות שוק ההון 46
S עלויות קרן השתלמות מחקה S&P לעומת IRA שוק ההון 3
מ עלויות מסלולי ביטוח בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 6
נ עלויות העברת ני"ע ומט"ח מ/אל IB שוק ההון 33

נושאים דומים

Back
למעלה