• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הדרך הקלה והזולה לגידור

מומו הברווז

משתמש סולידי
דירוג
19
קראתי פה בשרשורים קודמים על הסוגייה, ואת הטענות נגד גידור מניות גם אם הן נקובות בדולר. ועדיין, אני חושב שהתזה על היחלשות ארוכת טווח של הדולר היא הגיונית.

מה הדרך הכי נגישה וזולה עבורי לגדר השקעות בדולר?

אני חושב שהתזה על היחלשות ארוכת טווח של הדולר היא הגיונית.
אתה מאמין שהמחיר העכשווי עוד יכול לרדת ל-3...2.5....2...? מאמין שהשקל יהיה שווה 2 דולר?
יכול להיות שההמחיר יעלה? אולי הדולר יהיה שווה 4 ש"ח? 5 ש"ח?
איזה השקעות? יש קרנות ישראליות מחקות מדדי מניות אמריקאים מגודרות.

קראתי פה בשרשורים קודמים על הסוגייה, ואת הטענות נגד גידור מניות גם אם הן נקובות בדולר. ועדיין, אני חושב שהתזה על היחלשות ארוכת טווח של הדולר היא הגיונית.

בהנתן שהבנת את הטיעון למה המטבע שבו אתה סוחר במניה לא רלוונטי - התשובה היא להשקיע בכלכלת העולם ולא במניות ספציפיות שעשויות להיות חשופות לדולר.
אם טעיתי בהנחה הנ"ל אז תחזור לקרוא שרשורים בנושא.

אתה מאמין שהמחיר העכשווי עוד יכול לרדת ל-3...2.5....2...? מאמין שהשקל יהיה שווה 2 דולר?
למה לא?

יכול להיות שההמחיר יעלה? אולי הדולר יהיה שווה 4 ש"ח? 5 ש"ח?
למה לא?

התזה על היחלשות ארוכת טווח של הדולר היא הגיונית.
נכון. וגם התזה ההפוכה הגיונית.

אשאל זאת כך יונית -
גידור יעלה לי את אותו סכום במקרה של התחזקות הדולר, כמו שהוא יחסוך לי במקרה של היחלשות באותו שיעור?

גידור יעלה לי את אותו סכום במקרה של התחזקות הדולר, כמו שהוא יחסוך לי במקרה של היחלשות באותו שיעור?
יש כל מיני גידורים ועלויות של גידור, השאלה מה בדיוק אתה רוצה לעשות וכמה אתה מוכן לשלם על זה.
אתה רוצה ביטוח לX זמן מפני קריסה של Y% בשער הדולר/ש"ח?
אתה רוצה להמר על ירידה בשער הדולר?
אתה רוצה לקבע את השער הנוכחי?

לגדר את השער הנוכחי למקרה של המשך היחלשות הדולר.

לגדר את השער הנוכחי למקרה של המשך היחלשות הדולר.
הדרך הפשוטה אך היקרה לעשות זאת היא בעזרת חוזה עתידי בבנק, סביר להניח שיקרעו אותך בעמלות על זה ואתה תדרש גם לבטחונות גבוהים.
דרך נוספת היא לבנות חוזה כזה בעצמך בעזרת אופציות, הסבר קצר פה:
https://www.meitavdash.co.il/compan...contract-an-investment-risk-hedging-strategy/

אתה מתכוון "מה הדרך הזולה להמר על כך שהדולר ירד"?
מניח שהכי זול זה מה שאורי הציע.
נכון, אבל גם מיטב - דש בקישור מדברים על מנייה שנקובה במטח ככוללת שני נכסים שאפשר לנטרל אחד מהם באמצעות חוזה סינתטי. די מייאש שהם אפילו לא מציינים שיש גישות אחרות.

נכון, אבל גם מיטב - דש בקישור מדברים על מנייה שנקובה במטח ככוללת שני נכסים שאפשר לנטרל אחד מהם באמצעות חוזה סינתטי. די מייאש שהם אפילו לא מציינים שיש גישות אחרות.
מסכים. אכן מיאש.
אבל בניגוד למיטב דש, פות"ש טוען שהוא:
קראתי פה בשרשורים קודמים על הסוגייה, ואת הטענות נגד גידור מניות גם אם הן נקובות בדולר

אז אם הוא קרא והבין הוא יודע שזה לא גידור אלא הימור

מסכים. אכן מיאש.
אבל בניגוד למיטב דש, פות"ש טוען שהוא:

אז אם הוא קרא והבין הוא יודע שזה לא גידור אלא הימור
בעיני זה גרוע אפילו יחסית להימור, כי אתה לא יודע איך ערך המניה מושפע משינוי שע"ח ולכן על איזה מטבע להמר ולאיזה כיוון, אבל לך תאמין לניקים בפורום כשה"מומחים" אומרים ההיפך.

פתחת פה נושא רגיש כמו שהבנת. כפי שעשיתי בשרשורים קודמים בנושא, אגיד רק שאני לא מסכים עם הקונצנזוס של הפורום בעניין הזה (ושאני לא רוצה להיכנס לעוד מגה ויכוח על חשיפה למט"ח).

שאלת שאלה מאוד ספציפית - איך הכי זול לגדר מהמשך ירידת שע"ח. תקרא בעיון את מה ש @אורי ג. שלח, אופציות זה הכיוון שאתה צריך לחקור.

בהיקפים גדולים (אין לי מושג מה גודל התיק שלך), חוזים עתידיים יכולים גם להיות רלוונטים. אני מדבר גם על futures סחירים וגם על forward מול הבנק (מדגיש - לא כלכלי בסכומים שהם לא *גדולים*)

מצטרף ל @נעם בלה בלה , אני אמנם מסכים שלא ניתן לחזות את כיוון שערי המט"ח אבל אין כל פסול מלרצות לגדר נגד ירידה של מטבע כזה או אחר מול המטבע בו אתה מתנהל וקונה מוצרים מקומיים שאינם חשופים לשוק הבינלאומי (למשל נדל"ן ישראלי). באופן אישי אני לא מגדר, אבל מבין את השיקול, בעיקר עבור אלו שטרם יש בבעלותם מוצר נדל"ני בישראל.

מצטרף ל @נעם בלה בלה , אני אמנם מסכים שלא ניתן לחזות את כיוון שערי המט"ח אבל אין כל פסול מלרצות לגדר נגד ירידה של מטבע כזה או אחר מול המטבע בו אתה מתנהל וקונה מוצרים מקומיים שאינם חשופים לשוק הבינלאומי (למשל נדל"ן ישראלי). באופן אישי אני לא מגדר, אבל מבין את השיקול, בעיקר עבור אלו שטרם יש בבעלותם מוצר נדל"ני בישראל.
אני לא בא לפתוח מחדש את הויכוח שנראה לי שמוצה בשרשורים קודמים, אלא רק לחדד שהטענה נגד גידור אינה שאי אפשר לחזות את השער העתידי, אלא שאין קשר כלכלי בין פעולת הגידור לבין המטבע בו רכשת מניה. אני חושב שהסיכוי ששער הדולר יהיה בעוד עשור 5 ש"ח גדול מהסיכוי שיהיה 2 ש"ח ואולי מנסה להפיק רווח מהדעה שלי, אבל לא רואה קשר בינה לבין ההשקעות שלי בחברות ברחבי העולם.

סליחה, רק אח"כ שמתי לב שזה לא מה ששאלת :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S מה הדרך הקלה ביותר לגהץ בגדים? צרכנות פיננסית 18
ה איך הדרך הקלה והמשתלמת ביותר לפדות מטבעות לחשבון בנק בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 2
S הדרך הקלה והבטוחה לקנות bitcoin שוק ההון 1
M תיאום מס, מה הדרך הקלה ביותר? צרכנות פיננסית 3
ר הדרך הקלה ביותר לפרישה מוקדמת? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 14
P הדרך לאיתקה יומני מסע אישיים 1
Y מכירה של RSU בשכבות, מה הדרך המיטבית מיסים 19
T מה הדרך הטובה ביותר לקצור רווחים מקריפטו במינימום עמלות? השקעות אלטרנטיביות 0
Bonfire מה הדרך הזולה ביותר להמיר עשרות אלפי דולרים לש"ח? צרכנות פיננסית 9
Henchman34 האם קל גמל \ slice הגיעו לסוף הדרך? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
G השקעה דרך בורסת ישראל או בורסת ארה"ב? מה הדרך הנכונה להשלים את תיק המניות שלי? שוק ההון 4
א מה הדרך הכי זולה להחשף לשוק הישראלי ? שוק ההון 3
E הדרך המומלצת למעקב אחר S&P 500 שוק ההון 1
ט מעבר למדינה אחרת, מה הדרך הטובה ביותר להתנהל מבחינת המרה? צרכנות פיננסית 0
א הדרך הכי טובה להחשף לSP500 שוק ההון 15
A הדרך הכי זולה להכנס (שואל בשביל אחיין) שוק ההון 15
A מה הדרך הטובה לרכוש רכב? צרכנות פיננסית 6
G בתחילת הדרך, מבולבל מרוב רעשי רקע יומני מסע אישיים 1
I הדרך הנכונה להשקעה בקרן נאמנות שוק ההון 3
ע הדרך שלי יומני מסע אישיים 13
grimble grumble הדרך של גרימבל - גמד בצומת דרכים יומני מסע אישיים 22
נ הדרך הזולה להעברת כסף לחשבון בחו"ל צרכנות פיננסית 2
ה תיעוד הדרך יומני מסע אישיים 11
גימפל הדרך הטובה ביותר לחקות את ה- S&P 500 שוק ההון 4
ח התייעצות | תחילת הדרך עם סכום כסף משמעותי יומני מסע אישיים 9
A זוג באמצע הדרך יומני מסע אישיים 25
T מהי הדרך האופטימלית להחליף קרן אחת באחרת? שוק ההון 9
X מהי הדרך הזולה ביותר להעביר להמיר יורו ולהעבירם לבנק בישראל? צרכנות פיננסית 1
ש מה הדרך הכי טובה וזולה להעביר סכום כסף לחו'ל שוק ההון 4
T הדרך הבריאה והזולה ביותר לסינון מים? צרכנות פיננסית 8
avivaviv מה הדרך הזולה ביותר להשקיע בעוקב סנופי בסכומים קטנים? שוק ההון 7
@ מנטור לתחילת הדרך אוף טופיק 49
Know one משפחה הייטקיסטית בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 24
א מה הדרך הכי סבירה להשקיע באינפלציה ? שוק ההון 5
tomchoook מהי הדרך הזולה ביותר לבצע money order או cashier’s check? צרכנות פיננסית 1
K זוג בתחילת הדרך - הכל פתוח יומני מסע אישיים 56
Y מה הדרך הכי זולה להעביר כמה אלפי שקלים לקריפטו השקעות אלטרנטיביות 0
פ מהי הדרך המומלצת לשלם על דירה? נדל"ן 4
שיר הלל לטבע מה הדרך הפשוטה והזולה ביותר להחזיק s&p 500? שוק ההון 14
K תחילת הדרך בהשקעות (ובכלל) יומני מסע אישיים 20
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 43
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 0
Shay36 יומן מסע - הדרך לחיות ולהתעשר מעולם ממניות. יומני מסע אישיים 17
V בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 2
S תחילת הדרך בעולם ההשקעות שוק ההון 21
R מה הדרך הזולה ביותר להשקיע במדד S&P500, סכום חד פעמי 30,000 ש"ח ל-7 שנים. שוק ההון 5
נגב הדרך היעילה ביותר לנצל הכנסה מפאונדים - GBP שוק ההון 7
stamEhad הדרך היעילה והזולה להעברת כספים מישראל (ש"ח) לארצות הברית (דולר) נדל"ן 0
צ'רצ'יל יזם בתחילת הדרך- שילוב של סולידי עם יצר של לקיחת סיכונים יומני מסע אישיים 25
M מה הדרך הטובה ביותר להשקיע בכלכלה של מדינה? שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה