• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם שילמתי מס פעמיים על דיבידנד

Sander

משתמש רשום
דירוג
7
האם שילמתי מס פעמיים על דיבידנד שבה מ- VTI ?

רק עכשיו קראי פוסט בבלוג שאומרת שממשלת ארה״ב מנכה במקור 30% מסכום הדיבידנד המחולק, וממשךת ישראל גובה 25%.

אני מודה ( כמתחיל נצחי ) לא ידעתי על מס בארה״ב. מה גם שלא רואה את זה בתיק.
פעם אחת ראיתי שתי שורות כאלה:

p5RGDFO.png

וראיתי שהיתרה עלתה ב- 997$. וחישבתי ש- 332 זה 25% מ- 1330. אז אמרתי שהחברה שלחה 1330 ופה לקחו 25%.

ואם אני הולך לעמוד הרשמי של VTI ETF אני רואה שבתאריך 28.3.2019 כתוב $0.772.
כמות המניות שאני מחזיק כפול 0.772 זה בדיוק 1330$. אז דוד סאם לא לקח ממני מס 30% ?

לפי מה שאתה אומר, לא
ולפי איזה מקור ממשלת ארה''ב גובה 30 אחוזים?

רק עכשיו קראי פוסט בבלוג שאומרת שממשלת ארה״ב מנכה במקור 30% מסכום הדיבידנד המחולק, וממשךת ישראל גובה 25%.
לא יודע באיזה בלוג קראת את הפוסט הזה, אבל סיכוי טוב שפשוט לא הבנת אותו.

בתור ישראלי ממשלת ארה"ב גובה ממך 25% מס על הדיבידנד. ישראל נותנת לך זיכוי מס זר על המס ששילמת שם, ולכן אין לך חבות מס נוספת לישראל.

לפי מה שאתה אומר, לא
ולפי איזה מקור ממשלת ארה''ב גובה 30 אחוזים?

קראתי בסעיף 1 בכתבה זו של הסולידית. אם היא יודעת שיש אמנת מס אז למה ניכוי המס במקור הוזכר כחסרון.
https://www.hasolidit.com/הדוד-סאם-התקשר-והוא-רוצה-את-המיסים-שלו

אבל סיכוי טוב שפשוט לא הבנת אותו.

צדקת. :) כנראה.

קראתי בסעיף 1 בכתבה זו של הסולידית. אם היא יודעת שיש אמנת מס אז למה ניכוי המס במקור הוזכר כחסרון.
רפרפתי בקצרה על הפוסט ובהחלט מוזכרת שם אמנת המס שמורידה את הניכוי במקור של הדוד סם ל 25%.
וגם לא ראיתי בשום מקום שהיא אמרה שיש מיסוי כפול או משהו כזה (כי אין מיסוי כפול)

בא לי מה זה טוב הנושא הזה.
אני בונה כעת תיק חדש. לטווח ארוך של עשרים שנה.
מתלבט ממש בין קרנות ישאליות לאמריקאיות. אתמול ממש נכנס לי לתודעה , עד כמה ענין המיסוי הכפול פשוט פוגע בתשואה של הקרנות הישראליות.
הבעיה היא, שמפריע לי שהמס על הזרות לא מתחשב באינפלציה . אלא רק בשער החליפין . זה ממש פוגע בתשואה.
כי כשאני חוסך לטווח ארוך במניות אני יודע כמעט בוודאות ש:
1) המניות יעלו וירדו בעשרים שנה הקרובות אבל בחיסכון חודשי אני יצא מרווח בסופו של דבר.
2) האינפלציה בעוד 20 תגדל . אבל אני ימוסה בהתאם. שזה טוב לי. ברור שעדיף בלי אינפלציה, אבל אם כבר, שיתחשבו במס .
אבל לגבי הדבר השלישי שזה שער החליפין . אין לי מושג מה יהיה עוד 20 שנה. מבחינתי, הדולר יכול להיות 6.5 או 1.5. זאת אומרת, שכל הכדאיות להשקיע באמריקה בגלל המס הכפול, יאבד אם יהיה אינפלציה גדולה ושער הדולר ירד. זה הפסד משמעותי.
ושאלה אחרונה
האם העובדה שישראל עוברת את משבר הקורונה באופן מוצלח יחסית לשאר המדינות החזקות והדירוג הגבוה שלה בהצלחה, תורם לדעתכם לכדאיות ההשקעה בה ובמטבע הישראלי והאם זה אומר משהו ביחס לדולר שקל בעתיד?

הבעיה היא, שמפריע לי שהמס על הזרות לא מתחשב באינפלציה . אלא רק בשער החליפין . זה ממש פוגע בתשואה.
לא בטוח.
ככל שאחוז יותר גדול מהתיק שלך הוא רווחים (ריאלית) ככה ההשפעה של מיסוי ריאלי מול נומינלי קטנה.
תחשוב שבמקסימום הרווח שלך בתיק יכול להיות 99.9999%. כלומר במקרה הכי גרוע תמוסה בקצת פחות מ25% משווי התיק.
ואם רילית הרווח שלך בתיק הוא 99.8% מהתיק ונומינלית 99.9%, כמה זה כבר משפיע על המס שתשלם סה"כ?

מתלבט ממש בין קרנות ישאליות לאמריקאיות.
יש בפורום עשרות שרשורים בנושא. אתה יכול לקרוא. לדעתי האישית בשורה התחתונה ההבדלים קטנים מאוד ולא ברור לאיזה כיוון.

האם העובדה שישראל עוברת את משבר הקורונה באופן מוצלח יחסית לשאר המדינות החזקות והדירוג הגבוה שלה בהצלחה, תורם לדעתכם לכדאיות ההשקעה בה ובמטבע הישראלי והאם זה אומר משהו ביחס לדולר שקל בעתיד?
אף אחד לא יודע לענות על השאלות האלה.

יש בפורום עשרות שרשורים בנושא. אתה יכול לקרוא. לדעתי האישית בשורה התחתונה ההבדלים קטנים מאוד ולא ברור לאיזה כיוון.
אם ההבדלים קטנים וזניחים.
נראה לי אני ילך על האמריקאיות.
ורק בגלל שזה להחזיק את הדבר האמיתי ולא קרן סינטתית. ש א' זה נשמע לי יותר מסוכן ב' הלכתית זה יותר טוב.

ב' הלכתית זה יותר טוב.
הילכתית חשבתי שזה הפוך, לא?
דוקא עם נגזרים יש פחות בעיה (כי אתה לא באמת בעלים של חברה שעושה דברים "בעייתיים").

הילכתית חשבתי שזה הפוך, לא?
דוקא עם נגזרים יש פחות בעיה (כי אתה לא באמת בעלים של חברה שעושה דברים "בעייתיים").
הלכתית עדיף להחזיק כמה שיותר את הדבר האמיתי . אז אין בעיות של ריבית וכו. כשמחזיקים את הדבר האמיתי יש בעיות קטנות. כמו שהחברה מחללת שבת או עושה שאר איסורים.
אבל בזה פחות בעיות. קודם על, ההחזקה שלך באחטזי החברה הוא מזערי עד לא קיים. וכשאתה משקיע בחול ודאי שאין בעיה.

האם העובדה שישראל עוברת את משבר הקורונה באופן מוצלח יחסית לשאר המדינות החזקות
עובדה? יש מדד מקובל ומוסכם, שמודד הצלחת מדינות בהתמודדות עם משבר הקורונה?

עובדה? יש מדד מקובל ומוסכם, שמודד הצלחת מדינות בהתמודדות עם משבר הקורונה?
תאמת, לא. אבל אני חושב שזה דבר די ברור שרירותית אנחנו עוברים את המשבר הזה מצוין . כלכלית אולי לא על כך

אבל לגבי הדבר השלישי שזה שער החליפין . אין לי מושג מה יהיה עוד 20 שנה. מבחינתי, הדולר יכול להיות 6.5 או 1.5. זאת אומרת, שכל הכדאיות להשקיע באמריקה בגלל המס הכפול, יאבד אם יהיה אינפלציה גדולה ושער הדולר ירד. זה הפסד משמעותי.
אם תהיה אינפלציה גבוהה בארה"ב (כלומר ערך הדולר ירד), אתה לא אמור להיפגע מזה מאחר ואתה לא מחזיק דולרים, אתה מחזיק בעלות בחברות רבות. לחברות האלה יש ערך ראלי. הערך הנומינלי שלהם תלוי בערך המטבע.
אם נניח חברה X שווה היום מליארד דולר ומחר מחליטים להדפיס 500 טריליון דולר, מה שיגרום לדולר לצנוח לחצי, יגרום כנראה לשווי של החברה X להיות כפול.
מצד שני, אם השקל מתחזק (ובעקבות כך הדולר יורד בחצי יחסית לשקל) אתה אמנם תקבל פחות שקלים, אבל השקל שלך יקנה יותר.

אם תהיה אינפלציה גבוהה בארה"ב (כלומר ערך הדולר ירד), אתה לא אמור להיפגע מזה מאחר ואתה לא מחזיק דולרים, אתה מחזיק בעלות בחברות רבות. לחברות האלה יש ערך ראלי. הערך הנומינלי שלהם תלוי בערך המטבע.
אם נניח חברה X שווה היום מליארד דולר ומחר מחליטים להדפיס 500 טריליון דולר, מה שיגרום לדולר לצנוח לחצי, יגרום כנראה לשווי של החברה X להיות כפול.
מצד שני, אם השקל מתחזק (ובעקבות כך הדולר יורד בחצי יחסית לשקל) אתה אמנם תקבל פחות שקלים, אבל השקל שלך יקנה יותר.

כל מה שכתבת נכון. אבל שים לב שאינפלציה גבוהה גם בשקל וגם בדולר גורמת לעדיפות של קרנות ישראליות על זרות, בגלל מיסוי ריאלי.

כל מה שכתבת נכון. אבל שים לב שאינפלציה גבוהה גם בשקל וגם בדולר גורמת לעדיפות של קרנות ישראליות על זרות, בגלל מיסוי ריאלי.
אז אולי תסביר איך משקיע אמור לקחת צד. אנחנו לא מלאכים ולא נביאים והכל טוב ויפה.
עבל תכלס . איך מקבלים החלטה של דבר כזה.
הכל היה לי בסדר.
להחליט כמה להשקיע
במה להשקיע (מניות, אגח)
דרך מי (ברוקר)
היחס העולמי

רק ההחלטה הזאת קשה לי

אז אולי תסביר איך משקיע אמור לקחת צד. אנחנו לא מלאכים ולא נביאים והכל טוב ויפה.
בתכלס זה לא באמת משנה.
לטווח ארוך גם ככה רוב האחזקות שלך יהיו רווחים, ההבדל בין מיסוי נומינלי לריאלי יהיה זניח.
זה לא כלכך משנה אם תשלם בסוף מס של 24% מהתיק שלך או 24.5% מהתיק

להחליט כמה להשקיע
זאת לא שאלה בכלל.
גם אם אתה חושב שאתה לא משקיע כלום, אתה בעצם כן משקיע את הכל.
כל שקל שיש לך בעו"ש מושקע בנכס שנקרא "שקל".

השאלה היחידה היא במה להשקיע ובאיזה חלוקה. על השאלה כמה להשקיע אין לך שליטה.

זאת לא שאלה בכלל.
גם אם אתה חושב שאתה לא משקיע כלום, אתה בעצם כן משקיע את הכל.
כל שקל שיש לך בעו"ש מושקע בנכס שנקרא "שקל".

השאלה היחידה היא במה להשקיע ובאיזה חלוקה. על השאלה כמה להשקיע אין לך שליטה.
כל כך צודק

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ב לא שילמתי מס רווחי הון לפני כמעט 3 שנים, מה עכשיו? צרכנות פיננסית 16
I לא שילמתי ועד בית שנה אוף טופיק 1
מ מס ירושה מיסים 3
L שווי דיבידנדים בחשבון ברוקר זר לצורך תשלום מס יסף מיסים 3
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
B ניכוי מס קרן כספית מיסים 5
פ עוד על זיכוי מס ששולם בחו"ל מיסים 5
ב דו"ח מס שנתי - קרן השתלמות ובטוח לאומי מיסים 0
י [מס רכישה] הצהרה בעת רכישת דירה שניה מיסים 4
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
M מינוס ביתרות מזומן, מס לשלם, מס ששולם ומס עתידי שוק ההון 5
M מס ירושה על נכסים ישראלים לאזרח אמריקאי מיסים 13
N קיזוז מס רווחי הון כנגד מס הכנסה מעבודה מיסים 1
M החזר מס והפסדים ברי קיזוז ב 867 מיסים 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
R מס דירה שניה פוסטים מאיכות נמוכה 2
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
A ניכוי מס במקור לתושב חוץ לרכישת אדמה? מיסים 5
מ מס בגין השכרת דירה-בקשה לטופס מיסים 3
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
ר דוח מס על רווחי הון מיסים 14
A טופס 867 - מס שנוכה במקור (סעיף 40) לעומת מס ששולם בחול מיסים 6
L פוטרתי וקיבלתי מענק, מה התשלום מס בגינו? מיסים 9
א תכנון מס - זוג אמריקאי למחצה נדל"ן 3
A מס בישראל על מכירת דירה בחו״ל (לטביה) נדל"ן 4
V ביטוח לאומי והחזר מס לשכירים מיסים 10
ולנטין כיצד תמליצו לי לפעול בנוגע החזר מס ? מיסים 5
G אם היו לי הפסדים גדולים שנה שעברה, אבל בשנה הזאת הרווחתי קצת - אני צריך לשלם מס כרגיל? מיסים 3
א שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון מיסים 17
the-hexx שאלות על אחזקת אג"חים ואירועי מס בחשבון דולרי במיטב דש שוק ההון 12
ר מס שבח - בנייה עצמית פרטית על כמה מגרשים נדל"ן 0
Cat מס בתלוש משכורת כשאני בחופשת לידה מיסים 7
S שאלה על קיזוז מגן מס משנה קודמת עם רווחים משנה נוכחית מיסים 0
מ מס עיזבון אמריקאי מיסים 1
עתיד מתוק מס רווחי הון - כמה מההפסד אפשר לקזז מרווח? שוק ההון 15
י אירוע מס בשינוי גוף מנהל לפוליסת חיסכון מיסים 6
ד החזר מס שכיר - הצמדה וריבית - תאריך ערך מיסים 25
ר תשלום מס מיסים 5
T מימוש מניות ורף תקרת מס הכנסה (אסטרטגיה כדאית) שוק ההון 9
yossik מס הכנסה על זיכוי בעמלות מסחר מיסים 3